Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

На 5.10.2018 г. в 20:08, edbloom каза:

Реших да им пиша по чата във Facebook и ми отговориха веднага, пратих им детайли и скрийншот за плащанията и ми отговориха, че са предали на финансовия си отдел и до 72 часа ще се свържат с мен.

Capture+_2018-10-05-18-39-40-1.png

След като им писах по-миналият петък на 5-ти в понеделник ми звъннаха от 00441297441560 и някакъв сладур ми говореше като наизустено със скороста на светлината, едвам го разбрах 🙂 Накрая му казах да ми го напише и на мейл и ми пратиха и вчера 16-ти сумата ми беше разблокирана и вече всичко е точно, добър съпорт доволен съм 🙂

 

"Thank you for choosing Bravofly. 
As discussed over the phone today, I would like to advise you that I have checked with our finance team regarding the double transaction of 524.47 NOK. 
I have been advised by the team that there is just 1 confirmed transaction of 524.47 NOK and that there might be a possibility that your bank is displaying both the pre-authorization and authorization charge at the same time. The pre-authorization amount showing on your account statements would be released within 5 days depending on your bank's timings. 
 

Kind regards

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За някой ако му свърши работа  ;о)

Току що през чилийското eDreams взех София - Бергамо - София, за 3-ма, за средата на ноември, на обща цена от 75 евро - с ДСК дебит - наведнъж!

Навсякъде другаде, вкл. Wizz, цената излизаше между 205 и 240 евро.

Не е кой знае каква далавера тази цена, точно за тази дестинация 😋, но за толко близки дати ми е ОК 😀 а и датите са ми фиксирани, и в уикенд ;о) 

(не съм пробвала с други дестинации)

Редактирано от viara.st
  • Харесвам 11
  • Браво 3
Връзка към мнение

Май рано се похвалих ;о( Тази сутрин имам мейл, че резервацията е отменена 😓

Reserva Cancelada

Lamentablemente, no podemos completar tu solicitud de reserva. 

Intenta realizar esta reserva nuevamente.
Ref: 3926565082

 

Усещането ми, че може да се е бъгнало нещо за съжаление се оказа вярно 😉 

  • Харесвам 1
  • Шок 2
Връзка към мнение

Опитвам се да взема билет софия-барселона за януари през rumbo.fr, както бях взел преди седмица, но сега при цена в сайта на Раян 18 евро ми го дава за 43 евро еднопосочно за един, а при два цената е 30 евро?!

Връзка към мнение

Да помоля за малко помощ за намиране на изгоден билет до Манчестър до края на месец октомври. Най-ниското което намирам е 188 еврo на еаsyjet.

Връзка към мнение
На 18.10.2018 г. в 11:20, Ivko каза:

Опитвам се да взема билет софия-барселона за януари през rumbo.fr, както бях взел преди седмица, но сега при цена в сайта на Раян 18 евро ми го дава за 43 евро еднопосочно за един, а при два цената е 30 евро?!

и аз пробам за януари и намерих за 49 евро през wizz и ryan oтиване и връщане обаче никъде не намирам схема да сваля цената....много странно

Връзка към мнение

Нещо явно тия сайтове са махнали промоцията. Пробвай през rumbo.es все още сваля около 50% сега чекнах полет ми го дава за 9.30 евро срещу 18 евро.

Връзка към мнение

APP-a на eDreams - Полет Солун-Щутгарт с Aegean за утре сутринта сваля от 135Евро на 105Евро и с код APP10 още 10Евро до 95Евро.Това са си цели 40Евро отстъпка - случва се да се объркат понякога и в приложението.

Редактирано от vinidj
  • Харесвам 4
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Ivko каза:

А този код еднократно ли се въвежда, като добре дошли или че си свалил приложението?

Този код е за всички полети над 100Евро. Плащане с всички карти или Paypal.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, koliob каза:

Игнорирайте го. Работеше известно време, но вече не става.

Връзка към мнение

Тъпо, но упорито, след като eDreams, само, че този път nl.edreams 🤣 ми канселираха 2ра резервация 😣 продължих с опитите да се "закарам" някъде на приемлива цена за моя си РД 😊 И след като явно eDreams не е моя сайт ....и пробвах какви ли не IP...търсачки ...държави ...накрая взех през

bravofly.no / c BG IP /  за след около 20 дни / за 3ма наведнъж / до Атина / с RYAN / -21 € / с карта Maestro 🤗

Доколкото забелязах с всички видове карти цената беше еднаква.

Предполагам, че този път няма да има проблем, тъй като вече зареждам резервациите и на сайта на Ryan 👌 Остава и те да летят точно тогава 🤣🤣🤣

П.С. 5 мин. след като взех билетите и заредих резервациите ми спря нета заради авария 🤤 направо не знам дали някой "отгоре" не ме съботира с това летене 😁🤔😄

Редактирано от viara.st
  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Добри отстъпки за полети на Ryanair и много други авиокомпании започна да дава www.lastminute.de - плащането е с Mastercard Debit. Ако обаче минете по схемата www.jetcost.de -> www.lastminute.de отстъпките са същите, но плащането е вече с VISA. Пише, че има ограничение за една покупка на три месеца, но доколко се спазва - не знам.

За някои полети отстъпката може да е доста сериозна:

image.png.3fbfd3332379e37436973e4eea43a24e.png

image.png.ba6fdf9f28ca68a3bc92b8860bbc474f.png

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 5
Връзка към мнение
преди 10 минути , koliob каза:

 

image.png.3fbfd3332379e37436973e4eea43a24e.png

image.png.ba6fdf9f28ca68a3bc92b8860bbc474f.png

Смяна на IP-то необходима ли е (и с какво) или и с българско дава отстъпките?

Връзка към мнение
преди 42 минути , chandni каза:

Смяна на IP-то необходима ли е (и с какво) или и с българско дава отстъпките?

Не знам дали е необходима смяна на IP адреса. На мен ми излизат през UK IP адрес. Сайтовете Bravofly, Rumbo и Lasminute рядко дискриминират по IP адрес.

Редактирано от koliob
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

На мен не ми излиза нищо, пробвах с различни ИП-та. Само веднъж успя да свали за 3-ма човека, но когато отиде на следващата стъпка цените се промениха и намалението беше по около 1 евро на човек.

Връзка към мнение
преди 38 минути , Alexander каза:

На мен не ми излиза нищо, пробвах с различни ИП-та. Само веднъж успя да свали за 3-ма човека, но когато отиде на следващата стъпка цените се промениха и намалението беше по около 1 евро на човек.

Спря да дава отстъпки при директно търсене. Вече става само през www.jetcost.de -> www.lastminute.de или www.jetcost.at -> lastminute.de

Работи с всякакви IP адреси, в т.ч. и български. Плащането е с VISA Credit през немския и с Mastercard Credit през австрийския сайт.

Освен това отстъпките при пренасочването през австрийския сайт са по-големи (това се вижда чак след пренасочването на сайта на Lastminute.de), отколкото тези през немския. За полети на Ryanair достигат до EUR 15, а за някои по-скъпи билети на KLM например - до EUR 32.

 

image.png.4ef10b0a67703525b7ba120ea6b5d847.png

Редактирано от koliob
  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към мнение

А пробвахте ли да завършите плащането? Защото през lasminute и немския и австрийски от седмица поне ги има тия намаления, но въвеждах няколко различни карти (една от които е кредитна виза) и дори нея не разпознава както трябва и след това повишава цената.

Връзка към мнение

Как разпознава български кредитни карти е друг въпрос, има доста проблеми с това най-вече при резервиране на коли.

Провери тука какво излиза

 

http://www.binbase.com/search.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Alexander каза:

Как разпознава български кредитни карти е друг въпрос, има доста проблеми с това най-вече при резервиране на коли.

Провери тука какво излиза

 

http://www.binbase.com/search.html

Това какви са картите, и как се разпознават от различните сайтове, са две паралелни прави, без пресечна точка в пространството 🙂
И друг път сме го говорили това. Без значение, че при проверката и горе в твоя линк, си излизат точно такива видове, каквито пише и върху самите тях.
На мен например, в различни сайтове във времето, откакто я мотая тази игра с картите от 2009-2010 някъде, са ми приемани:
- Mastercard Credit vs. MC Debit
- MC Debit vs. Maestro
- Visa Electron vs. Visa Credit
- Visa Electron vs. Visa Debit

а сега напоследък, във всички скандинавски версии на bravofly group  (датска, норвежка и шведска), пише че намалението е само с Visa Credit (поне за билетите, които аз търся), но излиза единствено с Visa Debit. Пробвано е с Visa Credit на три български банки - FIB, CCB i DSK, всички до една разпознати като дебитни (само на тези конкретно сайтове в момента, иначе навсякъде са приемани точно като кредитни), а в същото време Visa Debit пак на БГ банки, разпознават като Visa Credit, и отстъпката се активира едва тогава. Даже си мисля, че нарочно са ги обърнали така, хората да си вкарат номерата на кредитните визи,  да си мислят че всичко е наред, а в същото време цената да се е покачила от очакваната.
Та вече към списъка си мога да прибавя и
- Visa Debit vs. Visa Credit 

 

P.S. точно 60 страници, и половин година назад, пак в тази тема сме обсъждали същият въпрос с разпознаването на картите на различните сайтове 😄

Редактирано от wilks
  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение

Бях объркал главната буква на фамилията,нарочно заради edreams,но после се сетих ,че Olympic не сменят безплатно,а за 20 евро.Направих снимка на билета и изтрих грешната буква с програма.

Минах!

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 21 часа, koliob каза:

Спря да дава отстъпки при директно търсене. Вече става само през www.jetcost.de -> www.lastminute.de или www.jetcost.at -> lastminute.de

Работи с всякакви IP адреси, в т.ч. и български. Плащането е с VISA Credit през немския и с Mastercard Credit през австрийския сайт.

Освен това отстъпките при пренасочването през австрийския сайт са по-големи (това се вижда чак след пренасочването на сайта на Lastminute.de), отколкото тези през немския. За полети на Ryanair достигат до EUR 15, а за някои по-скъпи билети на KLM например - до EUR 32.

 

image.png.4ef10b0a67703525b7ba120ea6b5d847.png

По същата схема Jetcost.de -> Weg.De копие на LastMinute сваля и 8Евро за УизЕър от 60Евро примерен полет утре София-Ларнака, плащане с Виза Дебит.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

jetcost.es -> edreams изкарва добри цени, но е с AmEx. Все пак може да свърши работа на живеещите в чужбина и разполагащи с такава карта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • mon4ita
    • rik4o
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.