Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

преди 16 минути , cybersimo каза:

но посредника има упомената такса от $250

Другото както и да е, макар че не е, но тази такса? Или е процент от сумата?

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , rik4o каза:

Другото както и да е, макар че не е, но тази такса?

CHARGEBACKS AND CREDIT CARD DISPUTES

The customer agrees not to dispute the processing fee, airline ticket charge or fare adjustment if CheapFaresNow abides by the terms and conditions of the airlines and this agreement.

If you made a booking on CheapFaresNow and did not receive notification of ticketing it is your responsibility to contact us.

If you need to investigate any charge on your credit card, please call or send an email to customerservice@cheapfaresnow.com before disputing the charge with the credit card company. If the customer attempts a chargeback on a non-refundable airline ticket, service fee or a fare adjustment that meets the terms and conditions of the airline and this agreement; the customer agrees to refund the full amount of the chargeback plus a $250 penalty for the inconvenience and accounting fee. In cases where the customer attempts a fraudulent chargeback, the customer will be responsible for the cost required to initiate legal proceedings in order to recoup the potential loss imposed by the customer.

Връзка към мнение
На 1.05.2019 г. в 6:03, cybersimo каза:

Не знам дали има тема за некоректни посредници, когато се пазарува от сайтовете коментирани тук. Ако има такава - моля да се премести мнението ми.

 

Купих билет от jetcost.com.au -> cheapfaresnow. Цената очаквано беше в AUD, включително и до последния екран, където се съгласявате на плащането. В последствие се оказа, че някъде си в някакви техни общи условия пишело, че независимо от цената, която виждате - плащането винаги се осъществява в USD. Това добре, но поне да беше по междубанков курс. Никъде не се казва по какъв курс ще ви превалутират от AUD към USD.

Резултата: 5% отгоре над междубанковия курс AUD->USD. Което при покупка за около 2500 евро се оказа доста.

Това е 100% нелоялна търговска практика, която прави така, че този търговец да излиза пръв в търсачките като най-евтин билет (около 5% под ценатата на останалите посредници) и след това ги компенсират с дървено превалутиране.

Разбира се, аз мога да пусна chargeback case за тази транзакция и ми потвърдиха, че ще ми бъде върната, след като показах доказателство как съм се съгласил да платя в AUD, а са ми взели USD, но посредника има упомената такса от $250, ако пуснете chargeback case срещу тях.

 

Избягвайте тъговеца CHEAPFARESNOW

 

Винаги , ама винаги се търси  в Гугъл за ревю на сайтове, които са непознати. Отнема секунди , trustpilot “изплю” десетки мнения като твоето..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, stanislavpp каза:

Винаги , ама винаги се търси  в Гугъл за ревю на сайтове, които са непознати. Отнема секунди , trustpilot “изплю” десетки мнения като твоето..

Търсих и аз мнения, но в испанския trustpilot и повечето хора бяха купили от хилядите застраховки и такси, и се оплакваха от недоглеждане. Ако бях видял мнение за превалутирането, нямаше да платя. Но както и да е. По-важно е да са предупредени хората след мен, затова мисля, че една тема за коректни/некоректни посредници би била полезна. Неведнъж съм виждал в тази тема да се пита “Еди кой си” доставчик читав ли е или не?

Редактирано от cybersimo
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

LastMinute.De След резервация , ако ги оцениш добре в ТръстПилота ти дават 20Евро код, за над 150Евро полети може да се ползва.

Понякога имат отстъпки с MCD

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

При Rumbo.Es и Rumbo.Pt картите на Transferwise и Phyre минават вече трети ден за по няколко билета без ограничения, за разлика от Revolut-a дето си платих членство и ми дава все грешка 😅🙄

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
10 minutes ago, vinidj said:

При Rumbo.Es и Rumbo.Pt картите на Transferwise и Phyre минават вече трети ден за по няколко билета без ограничения, за разлика от Revolut-a дето си платих членство и ми дава все грешка 😅🙄

Членство в кое си платил. И логично е с членство да приема повече от един път картите, но без членство ....май не е сигурно

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към мнение

Rumbo.pt и Viajar.com вече не разпознават Революта като Виабай, а като обикновена дебитна, следователно никакви отстъпки вече не може от там. 

 

P.S. Същото важи за Phyre и Curve.. 

 

P.S. 2: И другите сайтове вече не разпознават Viabuy - пробвах с някоя от версиите на edreams, вече забравих коя...

Редактирано от Loverboy
  • Харесвам 6
  • Шок 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Loverboy каза:

Rumbo.pt и Viajar.com вече не разпознават Революта като Виабай, а като обикновена дебитна, следователно никакви отстъпки вече не може от там. 

 

P.S. Същото важи за Phyre и Curve.. 

 Да за жалост нито вируалните минават нито КК на Уиз 😓 , а чаках билет на Раян да купувам...А в условието си седи още че промоцията важи с тази карта.

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 4 минути , Ivko каза:

 Да за жалост нито вируалните минават нито КК на Уиз 😓 , а чаках билет на Раян да купувам...А в условието си седи още че промоцията важи с тази карта.

То си важи, ама с нея наистина, а не както ние мамехме с всичко живо, но не и с нея 😄 

Връзка към мнение

Остава да пробваме Transferwise, Transcard и евентуални други пробиви 🙂

 

P.S.: Пробвах. TW с BIN 5374 все още се разпознава като Viabuy. 😜

Редактирано от Ilian359
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 минути , Ilian359 каза:

Остава да пробваме Transferwise, Transcard и евентуални други пробиви 🙂

  

P.S.: Пробвах. TW с BIN 5374 все още се разпознава като Viabuy. 😜

Блазе ти 😞 Дайте някакви други сайтове, оферти, нещо. 

Връзка към мнение

https://flug.lastminute.de намаля цената за полети на Ryan на половина при търсене за еднопосочен полет за един човек.

 

67.png.7e0dccdc52ff513be9016cee6a13b268.png

 

Плащане с Diners

Връзка към мнение
преди 10 минути , Костов каза:

https://flug.lastminute.de намаля цената за полети на Ryan на половина при търсене за еднопосочен полет за един човек.

  

67.png.7e0dccdc52ff513be9016cee6a13b268.png

 

Плащане с Diners

При мен не намалява нищо... ? С какво айпи, през кой сайт минаваш първо?

 

Screenshot 2019-05-08 at 21.58.25.png

Връзка към мнение
преди 9 минути , Loverboy каза:

При мен не намалява нищо... ? С какво айпи, през кой сайт минаваш първо?

 

Screenshot 2019-05-08 at 21.58.25.png

С българско IP Отначало минах през Jetcost.de

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 9 минути , Костов каза:

С българско IP Отначало минах през Jetcost.de

 

Това е друго нещо 🙂 Даде ми сега отстъпката + и за двама даже намали еднопосочен билет с 50%. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 час, Костов каза:

https://flug.lastminute.de намаля цената за полети на Ryan на половина при търсене за еднопосочен полет за един човек.

 

67.png.7e0dccdc52ff513be9016cee6a13b268.png

 

Плащане с Diners

 А дали минава повече от веднъж?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.