Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

На 16.04.2019 г. в 22:55, boogy83 каза:

Много благодаря, през този линк се получиха нещата.

Равносметката е:

закупени 3 билета за 549$ (от които може да махнем 48$, понеже съм достатъчно разсеян да забравя да впиша ваучера за последния билет и ми подариха още един ваучер за 8$🙂 ),

тоест спестени 94$ спрямо цените на сайта на Австрийските авиолинии.

 

Сега ако ме зарадвате, че тия ваучери сайта ги приема за резервации на хотели?

 

След тази покупка виждам билетите в сайта на Австрийците и всичко изглежда ок, но за един от билетите в кредитната ми карта не излиза плащане. Дали може да се случи нещо и да го отменят?

Връзка към мнение

Не знам дали е коментирано до сега,но испанският идриймс предлага нещо като членство за 1 година срещу 54,99евро.С него получаваш отстъпки за всички полети на всички авиокомпании,като и екслузивно обслужване. В табличката долу е показано колко средно се спестява спрямо сумата.За полет на вуелинг от 30евро дава отстъпка 16 евро.В условията пише,че всеки който пътува с вас спестява,но не се уточнява,колко точно може да са спътниците.Като цяло ми звучи добре,да имаш отстъпка на всички полети/АК без да трябва да търсиш екзотични видове карти,но това което ме притеснява е,че за конкретният полет на вуелинг твърдят,че отстъпката е 21евро,а реално е16.

 Т.е. да не стане като с budgetair.lv/fr/uk,които раздадоха ваучерите и така вдигнаха цените,че ги направиха неизползваеми(или директно ги изтриха от акаунта).Какво ли разсъждавам...сигурна съм,че @koliob или някой от другите гении във форума вече е разнищил и тази оферта,така че моля споделете има ли смисъл🙂

image.png.d39b90df046056fc9baf92bca35a2b5b.png

image.png.ba95f08d3dc1dcce101eb9be99c235ef.png

  • Харесвам 2
  • Замислям се 4
Връзка към мнение

Ето условията.Наистина никъде не пише за ограничение в бройката пътуващи,само изискване титуляра да пътува също.Освен това дават 30 дневен гратисен период ,в който може да се откажеш от услугата,а ако си ползвал отстъпки в този период,просто ще се приспаднат от общата сума,която ще ти върнат. А ако може да се вярва на таблицата,чисто процентно по-голямо намаление има при по-евтините полети,които ползваме масово.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Един вид отсъпката е такава каквато си я намираме ние само, че без ограничение на картата. А с каква карта се плаща или без значение и още нещо предполагам важи за всички версии на сайта. Интересно ми е ако търсим чрез друг сайт и те прехвърли към едриимс тогава какво се случва?! логваш се с профила си и ползваш още отсъпки и не ти пука с коя карта ще платиш или просто трябва само чрез техния сайт да търсиш?

 

п.с. Чекнах сега полет барселона-софия при цена на раян 75 евро с членството при едриимс излиза 50 за един и 60 за двама...реално колкото ми дава в момента ръмбо.ес  за броя пътници. С няколко полета си играх и за един излизат по-ниски цени от ръмбо, но като задам за двама цената става с около 1-2 евра по-скъпа от ръмбо, но пак ако няма ограничение за плащанията и картата си е екстра.

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Проверих отстъпките при Раян и Уиз с edreams prime.Очаквано за един човек дава най-голяма отстъпка.При Раян  при редовна цена към 30 евро,отстъпката е около 15 евро,над 30 става 20 евро и нагоре.Със всеки следващ пътник отстъпката намалява като след 4тият е едва няколко евро.

При Уиз цената за един пътник е малко по-ниска от тази с Уиз дискаунт клуб.При втори пътник цената е вече над тази с  УДК.

Пробвах и полети на Белавия,отстъпката се движеше пак около 15 евро.

 

преди 55 минути , Ivko каза:

Един вид отсъпката е такава каквато си я намираме ние само, че без ограничение на картата. А с каква карта се плаща или без значение и още нещо предполагам важи за всички версии на сайта. Интересно ми е ако търсим чрез друг сайт и те прехвърли към едриимс тогава какво се случва?! логваш се с профила си и ползваш още отсъпки и не ти пука с коя карта ще платиш или просто трябва само чрез техния сайт да търсиш?!

Офертата я има и в други версии,но едва ли едно членство ги покрива.В edreams.es дава отстъпка само с edreams prime:

image.png.acad7ca07e9274c778a64773f8e01d5b.png

image.png.1561307309203c85f13f444fe3e0caca.png

 

Пробвах през jetcost.es->edreams.es и отстъпката е с американ експрес.

Да,идеята е,че не си зависим от картата,като при група до 4 човека ползваш добри отстъпки.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 25 минути , iMari каза:

Проверих отстъпките при Раян и Уиз с edreams prime.Очаквано за един човек дава най-голяма отстъпка.

Замислих се не може ли да вземеш два еднопосочни билета поотделно, но то пък нали и ти трябва да присъстваш в резервацията нещо като при Уиз.

Връзка към мнение

С edreams prime полетите София-Варна от 65лв излизат по 8,88 евро за 1 пътник и по 18,88 евро на човек при двама.До Бургас съответно по 7,88евро и 18,88евро.При такива цени неограничено,цяло лято може да сме всеки уикенд на морето:dance3:

Полетите на easyjet са с 30-50% надолу за 1 човек.При двама отстъпката значително намалява.

 

Моите наблюдения са,че най-много сваля при цена на билета 30-45 евро,независимо от авиокомпанията.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
 
 
 
преди 10 часа, iMari каза:

 Т.е. да не стане като с budgetair.lv/fr/uk,които раздадоха ваучерите и така вдигнаха цените,че ги направиха неизползваеми(или директно ги изтриха от акаунта).Какво ли разсъждавам...сигурна съм,че @koliob или някой от другите гении във форума вече е разнищил и тази оферта,така че моля споделете има ли смисъл🙂

image.png.d39b90df046056fc9baf92bca35a2b5b.png

image.png.ba95f08d3dc1dcce101eb9be99c235ef.png

Подобна оферта има от доста време, като първо я предложиха в италианската, а после във френската версия. Тогава съм ги гледал и така и не успях да се убедя, че има смисъл. Сега погледнах испанската версия и ми изглежда, че условията са същите, но цените на сайта в момента са доста по-добри. Според мен има смисъл да се ползва само ако купуваш много билети (например поне 20+ билета годишно) за един и същи пътник и едновременно с това не ти се губи време за ровене по разни сайтове, защото все пак трябва да се избие таксата и да остане прилично намаление.

Основният недостатък е, че никога не знаеш колко ще е отстъпката утре, защото всъшност намалението се изчислява на база на тяхната цена, която много често става по-висока от тази в сайтовете на превозвачите. Няма никаква гаранция, че това, което виждаш и ти харесва днес ще съществува и утре.

Освен това много често подобни отстъпки излизат през различни схеми, които не изискват разходи за членство, но пък често са доста ограничени за използване. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Отстъпките са добри и за двама човека.Например два двупосочни билета до морето за двама души избиват цената на членството.То таксите на всички карти,които поддържаме заради сайтовете със сигурност надвишават тези 55евро за година. Дори за трима човека  може би си заслужава.А и усилията,които спестява в търсене на правилният подход към даден сайт....🙂Но,да,изцяло зависиш от това,което ще им трекне на edreams да ти дадат като цена.

Връзка към мнение

А плащането с какви карти става? В случая би трябвало да става с каквато искаш.Ще видя сега по Великден колко пара ще събера и може да се прежала с едни 120лв и да го тествам 😁

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Значи гледам сега полет Болоня-София за един, който с дискаунт ми излиза 70 евро, edreams с остъпката ми го дава на 56 евро 😲  И полет софия-барселона за 20 евро за един и 24 евро за двама срещу 36 при Раян, а ръмбо.ес ми го дава съответно 23 евро за един и 25 евро за двама

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Ivko каза:

Значи гледам сега полет Болоня-София за един, който с дискаунт ми излиза 70 евро, edreams с остъпката ми го дава на 56 евро 😲 

Точно Уиз гледам и аз🙂Лисабон-София 55евро с дискаунта, а при идриймс - 33,86 евро.

 

Преди 1 час, Ivko каза:

Ще видя сега по Великден колко пара ще събера и може да се прежала с едни 120лв и да го тествам 😁

Ей такива смелчаци ни трябват.....🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Все пак успях да взема 2ри билет през jetcost.com.au - edreams . На сайта на Air Asia - 68.3 $ - на мен ми излезна по 39.11 $ бройката 😜

  • Харесвам 4
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 57 минути , cybersimo каза:

Само аз ли не виждам такива отстъпки? Гледам полет на Уиз с ДК е 210 лв, а през edreams prime e 130 евро!

Да,наистина,интересно!Но на 16.08 цената при Уиз е 107лв с ДК,а идриймс - 44 евро.Има заложена някаква оптимална отстъпка до определена цена,май.

Над 190лв цената с ДК е по-добра.

Редактирано от Мари Николова
Връзка към мнение

По-принцип август месец софия-барселона са евтини полетите до към средата на месеца след това са скъпи и обратно барселона-софия са скъпи началото на август до към средата. Най-добре да се пътува средата на месеца дати от порядъка на 15-20

Преди 1 час, cybersimo каза:

Само аз ли не виждам такива отстъпки? Гледам полет на Уиз с ДК е 210 лв, а през edreams prime e 130 евро!

 

Untitled.jpg

 

И все пак нека вземем под внимание, ако нямаме дискаунт колко добри цени се получават тук за Уиз, а за Раян няма какво да коментирам.

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , Ivko каза:

По-принцип август месец софия-барселона са евтини полетите до към средата на месеца след това са скъпи и обратно барселона-софия са скъпи началото на август до към средата. Най-добре да се пътува средата на месеца дати от порядъка на 15-20

 

Untitled.jpg

Това от снимката ти за коя дата е? И пак излиза колкото Уиз ДК на 20.08

Както беше споменато, лошото е, че Edreams не дава никаква гаранция за намаления (както например Уиз 20 лв на полет) и всъщност утре може да се окаже, че си платил членство за нула намаление на билети.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , cybersimo каза:

Това от снимката ти за коя дата е? И пак излиза колкото Уиз ДК на 20.08

Както беше споменато, лошото е, че Edreams не дава никаква гаранция за намаления (както например Уиз 20 лв на полет) и всъщност утре може да се окаже, че си платил членство за нула намаление на билети.

Е, ти сега. Човека си е решил да пробва - ти ще вземеш да го разубедиш.

По Великден трябва да се правят добри дела …, в смисъл, добри за повечето хора във форума... :wink:

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
9 minutes ago, ven62 said:

Е, ти сега. Човека си е решил да пробва - ти ще вземеш да го разубедиш.

По Великден трябва да се правят добри дела …, в смисъл, добри за повечето хора във форума... :wink:

Е аз пък бях решил да си взема истинската карта Viabuy в полза на форума 🙂 , добре че не пристигна,  но сега при положение, че таксата за тази карта е по-голяма от edreams членството, а може да се ползва само на 3 месеца, може и аз да се навия на експеримент. Само пък лошото е, че съм си накупил билети соф-вар  чак до края на октомври, та ще ми е трудно да планирам отсега нататък 😉 ...

Връзка към мнение

По повод на този абонамент:

Предстои ми да купувам за 5-6-7 полета билети за по двама човека.

През jetcost.cl -> edreams  (само че чилийската му версия) постигам намаление с по 10-15 евро на билет с Visa Debit. - OK. Но си е играчка, … карти, ...

 

Пробвах през edreams.es да симулирам купуване на билети с този абонамент (той се прибавя почти накрая)

Сайта позволява билети за три отделни полета наведнъж да се вземат. Нацъках ги.

Сайта ми каза цена от 404 евро, но ако си прибавя членството ще е с 59 евро по-малко т.е. 55 - 59 - печалба от 4 евро.

Но, …, ако си взема билетите директно от сайтовете на авиокомпаниите тези три полета за по два човека всеки - общо 340.

 

Така,че аз засега не виждам никакъв смисъл от такъв абонамент.

Ясно, е че експеримента който правя не е съвсем "чист", защото на испанския edreams влизам директно и така, вероятно не се постигат намаленията, каквито има когато на edreams се влезе през jetcost.

На чилийския edreams такъв абонамент не успях да открия.

 

 

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.