Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

Е 4 евро печалба, но още за първа резервация и си имаш членство за една година и със сигурност ще си доста на + за по-нататашни полети сега друг е върпоса за кои ще ти дава по-ниска цена за кои по-висока, а някъде може и да не намаля, но най-малко си спестяваш главодобилето от търсене на карти и намиране на варианти да ти мине плащането, а и 110лв къде няма да замината за една година ще ди дадеш и збравиш ама после като виждаш какви цени ти идват 😊

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@ven62,ako търсиш еднопосочни билети за двама няма ли да ти излезе значително по-евтино?

преди 8 минути , ven62 каза:

Сайта ми каза цена от 404 евро, но ако си прибавя членството ще е с 59 евро по-малко т.е. 55 - 59 - печалба от 4 евро.

Да,но цяла година би трябвало да ползвате отстъпка за всеки полет,на всяка авиокомпания.(дано)Реално ти с тези полети избиваш цената на абонамента.

преди 10 минути , ven62 каза:

Ясно, е че експеримента който правя не е съвсем "чист", защото на испанския edreams влизам директно и така, вероятно не се постигат намаленията, каквито има когато на edreams се влезе през jetcost.

На чилийския edreams такъв абонамент не успях да открия. 

Може да ползваш edreams prime само,ако влезеш директно в сайта.При минаване през джеткост работи вече схемата с картите.Не всяка версия предлага такъв абонамент.Видях го също в италианската и френската,но в момента най-добри цени дава edreams.es с prime.

Връзка към мнение
преди 8 минути , Ivko каза:

Е 4 евро печалба, но още за първа резервация и си имаш членство за една година и със сигурност ще си доста на + за по-нататашни полети сега друг е върпоса за кои ще ти дава по-ниска цена за кои по-висока, а някъде може и да не намаля, но най-малко си спестяваш главодобилето от търсене на карти и намиране на варианти да ти мине плащането, а и 110лв къде няма да замината за една година ще ди дадеш и збравиш ама после като виждаш какви цени ти идват 😊

 

преди 1 минута , iMari каза:

@ven62,ako търсиш еднопосочни билети за двама няма ли да ти излезе значително по-евтино?

Да,но цяла година би трябвало да ползвате отстъпка за всеки полет,на всяка авиокомпания.(дано)Реално ти с тези полети избиваш цената на абонамента.

Може да ползваш edreams prime само,ако влезеш директно в сайта.При минаване през джеткост работи вече схемата с картите.Не всяка версия предлага такъв абонамент.Видях го също в италианската и френската,но в момента най-добри цени дава edreams.es с prime.

Не сте обърнали внимание или може би, не съм го написал добре, но цената с членство е 404-59= 345, а ако си ги взема като всеки "нормален" човек от сайтовете на авиокомпаниите общата цена ще е около 340 евро.

 

Връзка към мнение
преди 48 минути , ven62 каза:

Сайта позволява билети за три отделни полета наведнъж да се вземат

Може би се обърках от това изречение.Три отделни полета са три отделни отсечки,нали така.Мисълта ми е,ако пробваш всяка една отсечка поотделно,няма ли да ти даде по-добра цена в идриймс.

Възможно е,както при примера с Уиз при цена над определена сума да не дава отстъпка.Затова е хубаво всеки да разцъка и да даде пример🙂

 

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И все пак... софия-атина 20.09 с aegean цена в сайта им 40.40 евро, цена edreams 18.40 евро на човек, а за двама цената е 27.90 евро, трима 31.07.. и все пак само за този полет без значение за колко души е се изплаща половината от членството 🙂  с отсъпките.

Даже полет на катарците софия-краби ми го намаля с 43лв

барселона-софия 06.08 цена бгер 108 евро цена тук 75 евро за един..89 евро за двама...

 

п.с. И все пак може да си позлваш отсъпката в този сайт примерно само за теб, а през сайтовете и за спътника ти ако има по-добри оферти никога няма да е излишо и това членство

 

Отделно за резервация над 100 евро има 15 евро отсъпка от приложението

 

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, iMari каза:

Може би се обърках от това изречение.Три отделни полета са три отделни отсечки,нали така.Мисълта ми е,ако пробваш всяка една отсечка поотделно,няма ли да ти даде по-добра цена в идриймс.

Възможно е,както при примера с Уиз при цена над определена сума да не дава отстъпка.Затова е хубаво всеки да разцъка и да даде пример🙂

 

Сега ги разцъках по отделно.

Трите полета т.е. петте, които опитах са:

Lima-Iquitos

Iquitos - Cusco

Cusco - La Pas

La Pas - Uyuni - La Pas

 

За всичките мога да докарам средна отстъпка от по 10 евро (jetcost.cl, rumbo.es, …)

С prime на edreams.es се постигат чувствителни отстъпки единствено за първия полет - LIma-Iquitos

За останалите са по 2-3 евро общо за двама човека на полет

Т.е. не си струва (поне в моя случай) а и ми писна.

Идва ми утре да си влезна в сайтовете на авиокомпаниите и да си взема билетите

Не, не, утре ще влезна в първата туристическа агенция, ще си поръчам билетите и даже няма да платя с карта (Curve, DSK-Wizz, Revolut,...), ами ще се изкефя максимално и ще платя в брой.

:wink::biggrin::dance2:

 

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
10 hours ago, ven62 said:

Сега ги разцъках по отделно.

Трите полета т.е. петте, които опитах са:

Lima-Iquitos

Iquitos - Cusco

Cusco - La Pas

La Pas - Uyuni - La Pas

 

За всичките мога да докарам средна отстъпка от по 10 евро (jetcost.cl, rumbo.es, …)

С prime на edreams.es се постигат чувствителни отстъпки единствено за първия полет - LIma-Iquitos

За останалите са по 2-3 евро общо за двама човека на полет

Т.е. не си струва (поне в моя случай) а и ми писна.

Идва ми утре да си влезна в сайтовете на авиокомпаниите и да си взема билетите

Не, не, утре ще влезна в първата туристическа агенция, ще си поръчам билетите и даже няма да платя с карта (Curve, DSK-Wizz, Revolut,...), ами ще се изкефя максимално и ще платя в брой.

:wink::biggrin::dance2:

 

Интересни са и отстъпките за един човек - ако са мноооого добри, то тогава остава варианта за два прайма 🙂

Връзка към мнение
преди 11 часа, ven62 каза:

Не, не, утре ще влезна в първата туристическа агенция, ще си поръчам билетите и даже няма да платя с карта (Curve, DSK-Wizz, Revolut,...), ами ще се изкефя максимално и ще платя в брой.

 

И ще бъдеш отлъчен от магеланското общество и заклеймен като турагентопоклонник! :blum2::lol:

  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , 2326 каза:

Интересни са и отстъпките за един човек - ако са мноооого добри, то тогава остава варианта за два прайма 🙂

 

преди 7 минути , chandni каза:

И ще бъдеш отлъчен от магеланското общество и заклеймен като турагентопоклонник! :blum2::lol:

Оправих се.  Пак съм на вълна "тънежи".

Утре, вдругиден ще тествам с половин, един, двама, дори и трима (нали имаше преди време един бъг, та три билета излизаха по-евтино от два) човека по един маршрут. Ама и френския и италианския edreams (те, тия езици са ми на едно ниво с испанския ...)

:wink::grin:

  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
В момента, ven62 каза:

Ама и френския и италианския edreams (те, тия езици са ми на едно ниво с испанския ...)

Google Chrome има една "вълшебна опция"... Нарича се автоматичен превод от различни езици! :girl_crazy:

  • Браво 1
Връзка към мнение

Добре де на мен ми излизат намаления винаги сега гледам софия-атина с aegean за 4-ма цената им е 161.60 евро, а edreams ми дава цена 133.60 евро гледам и двупосочен софия-атина пак за 4-ма 365 евро срещу 345 евро, а ако е за по-малък брой пътници отсъпката драстично се увеличава 😂, а лично аз като се замисля от както летя ми се еналагало точно 4 пъти да вземам билети за повече от двама на една резервация и в този ред на думи раздадоха бонуси за Великден и ще си помисля още малко въпреки,че за тази година вече съм накупил пътувания 😂

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 9 минути , Ivko каза:

Добре де на мен ми излизат намаления винаги сега гледам софия-атина с aegean за 4-ма цената им е 161.60 евро, а edreams ми дава цена 133.60 евро гледам и двупосочен софия-атина пак за 4-ма 365 евро срещу 345 евро, а ако е за по-малък брой пътници отсъпката драстично се увеличава 😂, а лично аз като се замисля от както летя ми се еналагало точно 4 пъти да вземам билети за повече от двама на една резервация и в този ред на думи раздадоха бонуси за Великден и ще си помисля още малко въпреки,че за тази година вече съм накупил пътувания 😂

Големите отстъпки за полети на Aegean не са много показателни, защото сравнително лесно се постигат по други начини. А отстъпките, които дава испансата програма Prime на Edreams са така направени, че имат смисъл само за един билет за един пътник. Добавянето на втори пътник (за трети и четвърти вече е съвсем безсмислено) в много случаи е далеч по-малко изгодно от закупуване на втори Prime, стига само и втория пътник да пътува достатъчно много в предстоящата година.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
7 minutes ago, valentin_st said:

А някой пробвал ли е premium-a на Revolut с disposable virtual card дали ще става за многократни плащания в сайтовете, които иска mastercard viabuy?

Да, използвам премиум на Револют и зависи коя партида ти е картата на mastercard viabuy. Но те постоянно могат да се сменят.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 минути , valentin_st каза:

А някой пробвал ли е premium-a на Revolut с disposable virtual card дали ще става за многократни плащания в сайтовете, които иска mastercard viabuy?

Пробвано е. Става за многократно плащане, но ще спре да работи, когато се случи поне едно от следните три събития:

- Revolut отново да смени MC картите, които издава, (става въпрос за специфична поредица от начални цифри); 

- Revolut отново да започнат да издават VISA вместо MC;

- Rumbo/Lastminute/Viajar си оправят алгоритъма за проверка. 

Редактирано от koliob
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
1 minute ago, koliob said:

Пробвано е. Става за много кратно плащане, но ще спре да работи, когато се случи едно от следните три събития:

- Revolut отново да смени MC картите, които издава, (става въпрос за специфична поредица от начални цифри); 

- Revolut отново да започнат да издават VISA вместо MC;

- Rumbo/Lastminute/Viajar си оправят алгоритъма за проверка. 

@koliob абсолютно си прав за едно от тези три събития. В момента поне работи и съм доволен поне аз като Premium user на Revolut.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Следя полет барселона-софия на Раян и днес явно са пуснали някакво намаление понеже цената от вчера е задраскана и днес е с 10 евро надолу, но през ръмбо и останалите сайтове като заложа същия полет ми намаля вчерашната цена, а не днешната намалена?! Тези сайтове със закъснение ли си обновяват цените или просто не изкарват цени в намаление?

Връзка към мнение

Някой да има идея за читаво място за цени до Доха(едноседмичен поне престой там, а не транзит)? Кои търсачки са подходящи при търсене за Turkish и Qatar? 

Редактирано от iampetko
Връзка към мнение

Здравейте!Някой има ли представа къде другаде освен в австралийския jetcost може да се плаща с MC Debit?Вече купих един двупосочен билет по схемата jetcost.com.au-edreams Виена-София-Виена за дати 23.08-09.09 с България Ер на цена 78Е при цена в сайта на авиокомпанията 109 евро.Остава да купя още един двупосочен за същата дестинация и дати,но картата не минава втори път(разбираемо).Поздрави!

Връзка към мнение

Не знам дали има тема за некоректни посредници, когато се пазарува от сайтовете коментирани тук. Ако има такава - моля да се премести мнението ми.

 

Купих билет от jetcost.com.au -> cheapfaresnow. Цената очаквано беше в AUD, включително и до последния екран, където се съгласявате на плащането. В последствие се оказа, че някъде си в някакви техни общи условия пишело, че независимо от цената, която виждате - плащането винаги се осъществява в USD. Това добре, но поне да беше по междубанков курс. Никъде не се казва по какъв курс ще ви превалутират от AUD към USD.

Резултата: 5% отгоре над междубанковия курс AUD->USD. Което при покупка за около 2500 евро се оказа доста.

Това е 100% нелоялна търговска практика, която прави така, че този търговец да излиза пръв в търсачките като най-евтин билет (около 5% под ценатата на останалите посредници) и след това ги компенсират с дървено превалутиране.

Разбира се, аз мога да пусна chargeback case за тази транзакция и ми потвърдиха, че ще ми бъде върната, след като показах доказателство как съм се съгласил да платя в AUD, а са ми взели USD, но посредника има упомената такса от $250, ако пуснете chargeback case срещу тях.

 

Избягвайте тъговеца CHEAPFARESNOW

 

  • Харесвам 8
  • Шок 5
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.