Прескочи до съдържание

Expedia.com - периодични промоции


Препоръчани мнения

Дани Магелани

Aз имам резервиран полет. Не мога да разбера кой е кодът за английската версия. За това искам линк.

преди 3 часа, koliob каза:

Няма значение дали си логната. Британският купон си работи. Не е чак толкова атрактивен, но пък може да се ползва до края на април.

Преди да го приложиш - можеш да намалиш още цената като си купиш най-евтиния еднопосочен самолетен билет за произволна дестинация, но за близка дата. Това активира автоматично намаление на основната цена.Screenshot_20181222-152044.png.e2b6a083a0bbcd094edb1573c0a4f012.png

 

Само ще добавя, че този слабо познат "инструмент" намалява допълнително и цените на някои хотели до 40% преди прилагане на купони.

Мерси!

Връзка към мнение
преди 42 минути , Дани Магелани каза:

Aз имам резервиран полет. Не мога да разбера кой е кодът за английската версия. За това искам линк.

Мерси!

Ето го линка:

https://www.expedia.co.uk/g/lc/lx-christmas-coupon

А иначе не става въпрос за билети, с които пътуваш. Аз например си купих през Expedia за £2 билет PMI -> TXL само за да ползвам отстъпката.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
В момента, valya_bl каза:

Това с някакъв купон е цената,  аз искам за 22-26.01, откъде е това намаление? 

Да,това беше цена с  купон за 90% намаление.Експедиа пускат понякога такива купони,но те отлитат буквално за секунди.Този по изключние се задържа около час:smile:Можеш да с регистрираш на сайта,често дават до 50% намаление за определени хотели.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Купони за 19% намаление по случай 2019г в 19ч наше време на expedia.com.Колкото толкова😀

image.png.96777407a143772a64fad1171f6f24fc.png

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Георги Матеев

Не знам за вас, но аз януари мисля да си отпечатам тениска: ❤️ Expedia / Orbitz

 

Тези колко пари са ми спестили дори не се наемам да изчисля, но със сигурност е петцифрена сума и първото число не е 1.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

А дали е така 😉 Въпроса е, че ако си спестил петцифрена сума, значи си похарчил по-голяма сума за самите хотели, а в същото време през други опции е можело да намериш на по-добра цена например. Това е само предположение де.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 3 минути , Captain45 каза:

А дали е така 😉 Въпроса е, че ако си спестил петцифрена сума, значи си похарчил по-голяма сума за самите хотели, а в същото време през други опции е можело да намериш на по-добра цена например. Това е само предположение де.

Не съм сигурен, че хванах логиката, но идеята е простичка.

 

Даден хотел е струвал примерно 1000 лв. най-евтино (прегледани са всички възможни опции / търсачки).

 

През Експедия съм взел същия хотел за 500 лв. Ефективно спестяване спрямо най-ниската намерена цена - 500 лв.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ти търсиш хотели през по-известните търсачки, но в твоя пример щом си спестил 500 и си платил 500 то означава, че щом си спестил над 5 цифрено число си изхарчил за самото спане също над 5 цифрено число. Предполага се, че в повечето случаи отстъпката не надхвърля 50 %. А моята логика е, че по други възможни канали и без отстъпката през  Експедия си могъл да платиш за спане на по-ниски цени. Например през Airbnb или подобни. Сега друг е въпроса ако държиш да спиш в скъпи хотели. 😉

Редактирано от plamenk
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 минута , Captain45 каза:

Ти търсиш хотели през по-известните търсачки, но в твоя пример щом си спестил 500 и си платил 500 то означава, че щом си спестил над 5 цифрено число си изхарчил за самото спане също над 5 цифрено число. Предполага се, че в повечето случаи отстъпката не надхвърля 50 %. А моята логика е, че по други възможни канали и без отстъпката през  Експедия си могъл да платиш за спане на по-ниски цени. Например през Airbnb или подобни. Сега друг е въпроса ако държиш да спиш в скъпи хотели. 😉

Не съм адвокат, но май се мъчиш на краставичар да продаваш краставици. По моето скромно мнение, Матеев е един от петте души във форума, които знаят всички врътки за билети и нощувки, че май са ги и измислили.😉

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 21 минути , Captain45 каза:

Ти търсиш хотели през по-известните търсачки, но в твоя пример щом си спестил 500 и си платил 500 то означава, че щом си спестил над 5 цифрено число си изхарчил за самото спане също над 5 цифрено число. Предполага се, че в повечето случаи отстъпката не надхвърля 50 %. А моята логика е, че по други възможни канали и без отстъпката през  Експедия си могъл да платиш за спане на по-ниски цени. Например през Airbnb или подобни. Сега друг е въпроса ако държиш да спиш в скъпи хотели. 

Това с 1000 лв. беше просто илюстративен пример. Логиката ти не е точна, тъй като:

 

- в последната година Expedia няколко пъти пускаха кодове за 75% и 90% намаление

- рядко буквам скъпи хотели (обикновено търся приемливи бюджетни варианти), но за сметка на това буквам много нощувки и то не само за мен и така се натрупва доста. Ако в Airbnb има спане за 100 лв, а в Експедия (дори с отстъпката) намирам нещо за 150, то по принцип бих предпочел Airbnb. Освен ако по някаква причина не търся точно определен хотел, то резервацията с отстъпка не ми е интересна заради самата отстъпка, а като абсолютна крайна стойност това трябва да е възможно най-изгодната опция. За да довърша примера: в конкретния случай намирам хотел в Експедия за 50 лв. и спестявам 50 лв. спрямо Airbnb варианта, който на теория е бил най-евтин.

 

Отделно въобще да не споменавам играта с Orbucks на Orbitz, чрез които доста хотели са ми били абсолютно безплатни. Нула.

 

Та спестяването е много, ама много реално. Всъщност сега почвам да търся логото на Expedia с висока резолюция, съвсем сериозен съм за печатането на тениска.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Добре си го обяснил. Това имах предвид, да не се буква заради самата отстъпка ако има по-ниска цена като алтернатива. Не съм запознат детайлно с Expedia но щом има такива  големи остсъпки си заслужава. 👍 Аз лично в последните няколко години съм си организирал спането само през airbnb и съм бил много доволен от избора на локация, условия и цена. Като чета тук във форума някои хора имам чувството, че търсенето на отстъпки се е превърнало в спорт 🙂

Връзка към мнение

И аз научих за Expedia от вас,за което съм много благодарна.Има начин да се възползваш от прекрасните им отстъпки,като резервираш през........ booking.com.:smile:

@Георги Матеев,не ме убивай с камъни:derisive:Около Черният петък,след като не можах да хвана нито един от блиц кодовете н Expedia  ,резервирах в booking.com през линк "препоръчай на приятел" от мой профил към мой профил,след това им показах по-ниската цена в Expedia  и те обещаха да ми възстановят разликата.Потвърждавам,че всичко е изплатено.Така се получи една доста приятна цена.

 

В случая разликата беше около 10%,защото букинг бяха намалили цените около Черният петък,но обичайно Експедия дават поне 30% по ниски цени.Сега както пускат купон за 19%,ако даден хотел има допълнителна  отстъпка 10-20% както често се случва,общата такава става около 40%.Не знам дали букинг биха приели цена с купон,но си струва да се опита.Ако прибавиш и линк към приятел,който е мин.15$,може и без пари да ти излезе.Така де,ако на някой му се занимава:rolleyes:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 12 минути , iMari каза:

И аз научих за Expedia от вас,за което съм много благодарна.Има начин да се възползваш от прекрасните им отстъпки,като резервираш през........ booking.com.:smile:

@Георги Матеев,не ме убивай с камъни:derisive:Около Черният петък,след като не можах да хвана нито един от блиц кодовете н Expedia  ,резервирах в booking.com през линк "препоръчай на приятел" от мой профил към мой профил,след това им показах по-ниската цена в Expedia  и те обещаха да ми възстановят разликата.Потвърждавам,че всичко е изплатено.Така се получи една доста приятна цена.

 

В случая разликата беше около 10%,защото букинг бяха намалили цените около Черният петък,но обичайно Експедия дават поне 30% по ниски цени.Сега както пускат купон за 19%,ако даден хотел има допълнителна  отстъпка 10-20% както често се случва,общата такава става около 40%.Не знам дали букинг биха приели цена с купон,но си струва да се опита.Ако прибавиш и линк към приятел,който е мин.15$,може и без пари да ти излезе.Така де,ако на някой му се занимава:rolleyes:

Е защо да те убивам... Най-накрая booking.com поне да са полезни за нещо 🙂

 

В битката със сайтовете няма непозволени средства 😎

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Как ги намирате тези по-добри цени от Booking?Няколко пъти съм опитвал и ако ми излезе по-ниска цена се оказва,че е без някаква такса и като я добавя цената става същата или по-висока.

Днес мейла ми се е напълнил с оферти за хотели.Понеже съм по-свободен реших да тествам вече резервиран в Booking хотел в Мюнхен.Otel.com ми даде по-висока цена,Hotels.com същата,сега проверих и в Expedia-абсолютно същата цена.Става на въпрос за хотел Amba 7-8.02.2019.Двойка стая-69евро,тройка-89евро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ECC каза:

Как ги намирате тези по-добри цени от Booking?Няколко пъти съм опитвал и ако ми излезе по-ниска цена се оказва,че е без някаква такса и като я добавя цената става същата или по-висока.

Днес мейла ми се е напълнил с оферти за хотели.Понеже съм по-свободен реших да тествам вече резервиран в Booking хотел в Мюнхен.Otel.com ми даде по-висока цена,Hotels.com същата,сега проверих и в Expedia-абсолютно същата цена.Става на въпрос за хотел Amba 7-8.02.2019.Двойка стая-69евро,тройка-89евро.

 

През някой от сайтовете на групата Expedia,  който към момента има най-добър код за отстъпка. 

 

За твоя хотел и дата цената през Cheaptickets.com  c актуалния код : WINTERBREAK за 16%  отстъпка е :

59 € двойна / 75 € тройна стая. 

 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 26 минути , ECC каза:

Как ги намирате тези по-добри цени от Booking?Няколко пъти съм опитвал и ако ми излезе по-ниска цена се оказва,че е без някаква такса и като я добавя цената става същата или по-висока.

Днес мейла ми се е напълнил с оферти за хотели.Понеже съм по-свободен реших да тествам вече резервиран в Booking хотел в Мюнхен.Otel.com ми даде по-висока цена,Hotels.com същата,сега проверих и в Expedia-абсолютно същата цена.Става на въпрос за хотел Amba 7-8.02.2019.Двойка стая-69евро,тройка-89евро.

За целите на сравнението давам цената в долари.

 

В booking.com тройната стая струва $101 (това са €89).

 

booking_com.thumb.png.21494e80abb1ad69c4f043a2ee6ed911.png

 

Абсолютно същата стая, пак с безплатна отмяна, във www.cheaptickets.com (един от няколкото сайта на Expedia) и с приложен актуалния код за намаление WINTERBREAK излиза само $84 USD (€75).

 

cheaptickets.png.1072fcdf0e374e9ffbd1c7a63b2a9aa6.png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, ECC каза:

.Става на въпрос за хотел Amba 7-8.02.2019.Двойка стая-69евро,тройка-89евро.

Или пък при нашите стари приятели от "тъмна" Индия с код и малко рупии от уолет-а двойната идва на  4761 рупии  или 60€

image.png.005d21e666428f60a0eb8685186da4a3.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз също нямам нито едно хотелско попадение  през Експидия/Орбиц. Ползвам ги и двата сайта активно, като обикновено купувам  през тях самолетни билети или резервирам рента Кар . Хотелите, на които се спирам , в Букинг са винаги с доста по-добра цена. От седмица гледам един хотел в Ривиера Мая и разликата е фрапираща , в Букинг цената е по- ниска с 60% и включен Genius (15%) в директно сравнение с Експидия/Орбиц (без кодове)  и техните производни. Аналогично беше и при предишното ми пътуване до Мауи. Кодовете само през мобилните приложения при мен обикновено са напълно напразни, тъй като сторнират кешбека (6-10%) през кешбек сайтовете  (то това им е идеята,де).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като гледам кодовете за отстъпки какъв период на пътуване обхващат,аз ще трябва да чакам минимум до Великден,за да закача нещо за юни?!?😀

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, stanimir каза:

 

През някой от сайтовете на групата Expedia,  който към момента има най-добър код за отстъпка. 

 

За твоя хотел и дата цената през Cheaptickets.com  c актуалния код : WINTERBREAK за 16%  отстъпка е :

59 € двойна / 75 € тройна стая. 

 

Къде се вкарва кода за отсъпка?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.