Прескочи до съдържание

Книги


гост

Препоръчани мнения

С приятелите ми си менкаме книги всякакви. 

Ето,че дойде ред и на пътешествията на един готвач.

И аз като @Граф Вронскиимам подарък-дрешка за книжка.

20210706_213542.jpg

20210706_214907.jpg

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

След като прочетох с голям интерес първата книга на Филип Захариев "Да осъзнаеш колко си малък ",започвам и втората.

Харесва ми лекотата на поднасяне на четивото,точно като вкусно ястие,готиното чувство за хумор и стремежът за пътешествие!Да бъдеш от сектор РАНИЧКОВЦИ е най-голямото удоволствие.Да имаш свободата да пътуваш е най-интересното хоби,чрез което се обогатяваме и намираме съмишленици по цял свят! 

The world is small man,the world is so small.

20210718_205100.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Вчера си купих новата книга за запълване на колекцията Отбивки. И за набелязване на нови интересни маршрути.България е моята родина и искам да я обиколя цялата. 

FB_IMG_1629526741843.jpg

  • Харесвам 5
  • Браво 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, jungfraujoch каза:

Вчера си купих новата книга за запълване на колекцията Отбивки.

Точно при тая гъбка ходих за 24ти май, беше си лудница, хич не е от малкото познати места 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Получих книгата за рождения ми ден. 

След прочетената "Аз още броя дните " още една среща с творчеството  на Георги Бърдаров.Препоръчвам.

20210904_194425.jpg

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 56 минути , jungfraujoch каза:

Получих книгата за рождения ми ден. 

След прочетената "Аз още броя дните " още една среща с творчеството  на Георги Бърдаров.Препоръчвам.

20210904_194425.jpg

"Аз още броя дните " е уникална! Надявам се и тази да е на същото ниво 🙂 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз чета и глуповати книги, и по-сериозни, напоследък само такива, които да ме развличат, но тази година от всичко прочетено засега, най-много ме впечатли книгата на Ayaan Hirsi Ali - Infidel - бих й дала 4.5/5 . Половинката надолу е само защото в началото малко бях отегчена в един момент от подробния й разказ за живота й в Кения преди да избяга в Германия и Холандия, но накрая разбрах защо е било толкова важно за нея да опише подробно.

https://www.goodreads.com/book/show/81227.Infidel 

 

Webp.net-resizeimage.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Снощи завърших  "Записки от Шато Лакрот" от Мария Касимова-Моасе.

Анотация:

Българката Калина е омъжена за французина Дидие. Едно цяло лято семейството трябва да прекара с родителите на Дидие - мадам Жонвиев и мосю Жан-Батист дьо Лакрот - в имението им във френската провинция. Къде очаквано, къде не толкова, в красивия семеен замък ще се появят още сума интересни герои - инатливите деца на Калина от първия й брак, артистичният й брат, роднините от село Злокучане, лигавите френски племенници, непоносимата зълва и… кой ли още не. На всички им предстои едно незабравимо лято, в което френската изисканост и парижки стил се срещат челно с българската непосредственост и шопски инат. А от емоционалния им сблъсък се раждат куп непредвидени и смешни ситуации, които…е най-добре да преживеете лично между страниците на тази забавна история.

 

Хареса ми, беше забавна, имаше много добри попадания. Препоръчвам ако искате леко четиво, без големи претенции.

Връзка към мнение

Скъпа приятелка ми подари тази книга с пожелание след прочитането и до посетя Полша,която ми е в списъка с мечтите.
Е,няма да мога да отида скоро,но затова пък се наслаждавам на приятното четиво,написано с чувство за хумор от един англичанин,за когото е важно да опознае Полша,докато е сред местните в продължение на една година.

20211015_203101.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Днес в магазина се сетих за @marycap и нейното приключение на Матерхорн с Тоблерон.Едно от най-любимите ми посетени места.

Започвам да чета Исабел Алиенде.Книгите  ми харесват точно колкото  пътешествията.

20211019_181714.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 15.10.2021 г. в 21:35, jungfraujoch каза:

Скъпа приятелка ми подари тази книга с пожелание след прочитането и до посетя Полша,която ми е в списъка с мечтите.
Е,няма да мога да отида скоро,но затова пък се наслаждавам на приятното четиво,написано с чувство за хумор от един англичанин,за когото е важно да опознае Полша,докато е сред местните в продължение на една година.

20211015_203101.jpg

Благодаря за препоръчаната книга! Много е забавна и пак ми се доходи в Полша. 🙂 Главния герой е голям образ. Пие като герой на Ремарк, но вместо Втората световна война, този тук се опитва да преживее Брекзит на полска територия. 😃

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, iMari каза:

Благодаря за препоръчаната книга! Много е забавна и пак ми се доходи в Полша. 🙂 Главния герой е голям образ. Пие като герой на Ремарк, но вместо Втората световна война, този тук се опитва да преживее Брекзит на полска територия. 😃

 

Радвам се,че книгата ти харесва.

Голям зевзек е главният герой.Забавни са приключенията му в Полша.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Сега чета НЕВЕРЕСТ - книга за морското приключение на баща и син българи Максим и Стефан Иванови, които прекосиха Атлантика с гребна лодка наскоро. Доста е интересна и вдъхновяваща. Планирам следващата книги за прочит от мен да са:

ПЪТЕКА ПРЕЗ ОГЪН И ЛЕД и ПЪТЕКАТА НА ХОРАТА - книги за пътешествията на българина Петър Ванев по американските мега варианти на Ком Емине 🙂 

 

Някой чел ли ги е?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Издателство Вакон, което предлага много приключенски и пътешественически книги има 30% отстъпка при поръчка онлайн с код vakon30 през сайта им през целия декември. 

 

P.S. Не съм свързан по никакъв начин с издателството, просто споделям

  • Харесвам 4
  • Благодаря 3
Връзка към мнение

"Съветистан" - Ерика Фатланд. Както се досещате, става дума за 5-те "стана" от бившата СССР, които сега са независими. 

Препоръчвам. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Граф Вронски

Благодаря на @sndos и на @Светославов. Сдобих се със следните две книги:

 

20211208_233419.jpg.338479939e6b36f52ec17d93a78084c5.jpg

 


В момента започнах да чета Дюн.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 12 минути , Граф Вронски каза:

Благодаря на @sndos и на @Светославов. Сдобих се със следните две книги:

 

20211208_233419.jpg.338479939e6b36f52ec17d93a78084c5.jpg

 


В момента започнах да чета Дюн.

Ооо тази втората си я купих, ама още не съм я започнала.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Последните 2 -3 седмици четох тези книги. Препоръчвам ги горещо за живота на Доминиканците :)

Ако някой знае друга книга за Доминиканската история моля да я сподели, че ми стана доста интересна тема :)

1639740753287.jpg

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Circling the Sun.jpg

 

 

Биографичен роман за Берил Маркам, англичанка, израснала в колониална Кения през 20-те години на ХХ век, бунтарка с авантюристичен дух, първият човек, прелетял сам Атлантическия океан от изток на запад. 

 

По онова време Африка е пълна с всевъзможни авантюристи от Европа и Америка, дошли тук да печелят и прахосват пари. Великобритания предоставя почти безплатно земи в Африканските си колонии, за да мотивира предприемчиви заселници.

 

Други главни герои в романа са Карен Бликсен датчанката с ферма в Африка, изиграна от Мерил Стрийп в „Отвъд Африка и Денис Финч Хатън – пресъздаден от Робърт Редфорд в същия филм. (Филмът е по биографичния роман на Карен Бликсен.)

 

https://chitanka.info/book/10616-lejdi-afrika

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Приятно слушане: 

Это энциклопедия абсурдной жизни советского человека, где правдиво описаны исторические события. Антисоветский Советский Союз — это публицистика, книга состоит из нескольких частей, а те в свою очередь делятся на не большие рассказики. Книга хороша ещё и тем, что её можно читать, начиная с любой заинтересовавшей вас страницы. Книга будет интересна как тем, кто жил в СССР, так и тем, кто никогда там не был - для такого «небывшего» это будет хорошим путешествием в "зазеркалье". Книга будет полезна и тем, кто интересуется историей России, СССР, а также всем, кто хочет сделать из этой истории выводы, которые помогут нам не повторить прежних ошибок! В целом эта книга напоминает о советских маразмах, что полезно, так как постепенно начинаешь забывать, чем был «великий и могучий» СССР. Книга озвучена для ресурса аудиокниг «Abcool»: https://abcool.ru

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Много съм щастлива,че днес отново се записах в столичната библиотека,където не бях ходила от ученическите си години. 

Взех няколко книги и една от тях е за пътешествията на Марко Семов в Гърция и Индия.

20220325_195102.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.