Прескочи до съдържание

Белгия - въпроси и отговори


Lyubina

Препоръчани мнения

преди 16 минути , Тони каза:

https://www.hoteldekieviet.nl/en/hotel/about-the-hotel

Хотелс. ком също го предлагат, виж цената и там, аз като запазвах там ми излезе по-евтино. Има си чуден паркинг. Не е нов хотел, но е тежък и точната дума- аристократичен. А районът е просто чуден, къщите са със сламени покриви, ще сложа снимки.

Благодаря ти, Тони! Разгледах го, цената в Хотелс и в Букинг е еднаква със закуска. А паркингът открит или подземен е?

Връзка към коментар
На 7.11.2018 г. в 7:13, AlexandraKo каза:

Оглеждам се за рент-а-кар, за декември на летище Шарлероа.

Не сме летяли точно до там и имам няколко въпроса.

1. В сградата на летището ли са офисите на ренталните компании или извън него?

2. Колата ми трябва за седмица, а всички имат лимитирани 1050 км. за тези дни, гледам през сайта на Уиз. Нямат лимит няколко големи 4х4 джипа.

3. Ако някой е наемал кола на това летище, моля, да ми обясни.

 

1. В сградата на летището са, излизаш от терминала, минаваш през една палатка и влизаш в едни асансьори, с които слизаш към офисите на ренталкарите. След това е 3-4 минути пеша до колата, в зависимост от избраната фирма. 

 

2. Повечето фирми имаха ограничение но тези от групата на Budget/Avis нямаха. Провери пак в друг посредник. 

 

3. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам някои въпроси, свързани с пътуване с влак от Брюксел до Люксембург и обратно, с отпътуване от Шарлероа:

-          Има ли препоръчителен сайт за купуване на билети за влак?

-          Не мога да намеря възможност за закупуване на общ билет Брюксел – Люксембург – Шарлероа. Има ли такава възможност? Еднопосочните билети са 2,5 пъти по-скъпи от двупосочните и някак не излиза сметката с отделни билети;

-          Не мога да намеря маршрута на влака от Люксембург за Брюксел. Той дали минава/спира през Шарлероа или да спира на друга гара, от която можем да вземе влак до Шарлероа?

 

Благодаря предварително за съдействието

Връзка към коментар

Не намирам директен влак Брюксел-Люксембург, който да минава през Шарлероа.

Ако правилно разбирам, идеята е да се пътува Брюксел до Люксембург и след това, вместо до Брюксел да се пристигне в Шарлероа?

Едва ли е възможно на един билет.

Маршрут на влака Брюксел-Люксембург минава или през Лиеж или през Арлон. На сайта им има информация, че до 7 декември ще има промени в движението на някои влакове в тази посока. Иначе, ето ти сайт за международните влакове, от където можеш да провериш всичко.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Lyubina каза:

Едва ли е възможно на един билет.

Маршрут на влака Брюксел-Люксембург минава или през Лиеж или през Арлон.

Благодаря много! За съжаление и аз стигнах до този извод, но се надявах да греша.

А ако правилно разбирам - влаковете, които минават през Арлон, спират и в Намур?

Тоест можем с двупосочен билет Брюксел-Люксембург-Брюксел да слезем в Намур и да хванем отделен влак до Шарлероа.

Малко сложно, но сме четири човека и разликата е значителна. 

Връзка към коментар
преди 21 минути , dikrasteva каза:

А защо не с Flibco има си автобус Шерлероа-Люксембург, а с Бруксел също има връзка

Проучвах го.
Но от една страна много ме блазни двупосочният билет, който е по-евтин от еднопосочния. А като добавиш и автобус, разликата става значителна.
Същевременно ще пътуваме средата на декември, рискът от забава с автобус при лоши метеорологични условия е по-голям, а и чета за някакви забави поради ремонти по пътя Люксембург – Брюксел.

Връзка към коментар
Преди 1 час, deyan каза:

Тоест можем с двупосочен билет Брюксел-Люксембург-Брюксел да слезем в Намур и да хванем отделен влак до Шарлероа

Това не съм го играла, и не мога да отговоря. Вероятно е възможно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, deyan каза:

Имам някои въпроси, свързани с пътуване с влак от Брюксел до Люксембург и обратно, с отпътуване от Шарлероа:

-          Има ли препоръчителен сайт за купуване на билети за влак?

-          Не мога да намеря възможност за закупуване на общ билет Брюксел – Люксембург – Шарлероа. Има ли такава възможност? Еднопосочните билети са 2,5 пъти по-скъпи от двупосочните и някак не излиза сметката с отделни билети;

-          Не мога да намеря маршрута на влака от Люксембург за Брюксел. Той дали минава/спира през Шарлероа или да спира на друга гара, от която можем да вземе влак до Шарлероа?

 

Благодаря предварително за съдействието

Сигурен ли си, че правилно ти излизат цените на еднопосочен и двупосочен билет? Защото поне досега не ми е известно да има разлика в цените на еднопосочен и двупосочен билет за влак в Белгия, т.е. цената на двупосочния билет е равна на цената на два еднопосочни билета.

Да не би да гледаш уикенд билет, когато цената е наполовина?

 

Ако пътуваш от Люксембург, Люксембург с влак до Charleroi, имаш смяна на влаковете на две гари - Arlon и Namur. След това до летището автобус.

 

Пробвай как са трансферите с автобус от Люксембург до летището в Шарлероа.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

П.П. има в някои часове влакове само с една смяна в Намюр, без смяна в Арлон, но цената така или иначе е една и съща и висока

https://www.b-europe.com/NL/kopen/belgianrail?originUIC=008872363&destUIC=008200100&outbound=13/11/2018&outboundt=17&outboundtp=DepartureTime&traveltype=OneWay&utm_source=belgianrail.be&utm_medium=referral_internal&utm_content=QSM&utm_campaign=QSM_BENL#Outbound

 

train Luxemburg Charleroi.pdf

train Luxemburg Charleroi_2.pdf

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 24 минути , zon каза:

Сигурен ли си, че правилно ти излизат цените на еднопосочен и двупосочен билет? Защото поне досега не ми е известно да има разлика в цените на еднопосочен и двупосочен билет за влак в Белгия, т.е. цената на двупосочния билет е равна на цената на два еднопосочни билета.

За делничен ден е. Гледам за двама възрастни с две деца, но би следвало да е еднакво за двупосочни или еднопосочни билети

Може би не съм го описал добре, но цената за еднопосочен билет Брюксел – Люксембург е например 120-140 евро, а при двупосочен е около 50 евро в посока. И като се има предвид, че не искам да се връщам в Брюксел, а да отида в Шарлероа, излиза, че към еднопосочния трябва да добавя и автобус за четирима.

Затова търсих някакъв вариант да се възползвам от двупосочния билет, като евентуално слезем в Намур и хванем влак за летишето.

Връзка към коментар
преди 15 минути , deyan каза:

За делничен ден е. Гледам за двама възрастни с две деца, но би следвало да е еднакво за двупосочни или еднопосочни билети

Може би не съм го описал добре, но цената за еднопосочен билет Брюксел – Люксембург е например 120-140 евро, а при двупосочен е около  Р50 евро в посока. И като се има предвид, че не искам да се връщам в Брюксел, а да отида в Шарлероа, излиза, че към еднопосочния трябва да добавя и автобус за четирима.



Затова търсих някакъв вариант да се възползвам от двупосочния билет, като евентуално слезем в Намур и хванем влак за летишето.

Задавам Брюксел - Люксембург еднопосочен билет за възрастен ми показва цени 43,60 евро и 50,40 евро

https://www.b-europe.com/NL/kopen/belgianrail?originUIC=008814001&destUIC=008200100&outbound=13/11/2018&outboundt=17&outboundtp=DepartureTime&traveltype=OneWay&utm_source=belgianrail.be&utm_medium=referral_internal&utm_content=QSM&utm_campaign=QSM_BENL#Outbound

 

Люксембург - Шарлероа еднопосочен билет за възрастен пак така 43,60 евро и 50,40 евро

https://www.b-europe.com/NL/kopen/belgianrail?originUIC=008872363&destUIC=008200100&outbound=13/11/2018&outboundt=17&outboundtp=DepartureTime&traveltype=OneWay&utm_source=belgianrail.be&utm_medium=referral_internal&utm_content=QSM&utm_campaign=QSM_BENL#Outbound

 

Сайтът на белгийските железници:

 

https://www.belgiantrain.be/en/

https://www.belgiantrain.be/nl/

 

Редактирано от zon
43,60€
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Зададох опции на горният сайт за възраст на дете, и до определена възраст пътуват безплатно. Задай точните години на децата към момента на пътуването и ще ти излязат цените на билетите за тях.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , zon каза:

Задавам Брюксел - Люксембург еднопосочен билет за възрастен ми показва цени 43,60 евро и 50,40 евро

 

Да, но за посочените дати например, ако се въведе двупосочен билет и цената пада на 27 евро на посока.  Явно така е измислено.
Благодаря много за помощта. Ще мислим дали си заслужава разни еквилибристики или просто ще вземем еднопосочни Брюксел - Люксембург и Люксембург - Шарлероа. С автобус се притеснявам през зимата, особено ако трябва да хващаме самолет

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , deyan каза:

Да, но за посочените дати например, ако се въведе двупосочен билет и цената пада на 27 евро на посока.  Явно така е измислено

т.е. от 43,60 евро в посока Х2 = 87,20 става 54 евро за отиване и връщане (27евро Х2)?

 

Може ли да ми дадеш тези дати за да ги вкарам и да видя какво ще ми покаже сайта? На каква възраст са децата?

 

П.П. Сега зададох произволни дати през декември, делнични дни, в два различни дни отиването и съответно връщането, за двупосочен билет за един възрастен и дава опция non flex от 27евро в посока.

 

Ако е така и не те притесняват някакви евентуални закъснения, то всъщност ще сте пристигнали отдавна със самолета и ще сте били в Брюксел, можеш да си купиш онлайн билети за влак. Но нямаш право на смяна и трябва да спазиш тези часове на влаковете.

Ако влаковете имат закъснение, това няма да е по твоя вина, ще можеш да хванеш следващия влак връзка.

 

П.П.П. забравих да напиша, че можеш да слезеш от влака в Намюр, когато пътуваш от Люксембург към Брюксел. Но от Намюр ще трябва да си купите нови билети за влак до Шарлероа.

Когато купуваш билетите има допълнителна информация за маршрута и посоката на влаковете, номера на влаковете. Виж кога ще сте в Намюр и кога са следващите влакове за Шарлероа.

 

 

Редактирано от zon
проверка опции
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!

Попрочетох темите за Белгия, но явно съм пропуснала точно това: Раян каца на Шарлероа(от Сф в неделя) в 13:00ч. , а шатълът за Гент/Брюж е с фиксирани часове и в близост те са 13:15 и 15:40. Ако купя предварително билети за 13:15 и го изпуснем( 100% вероятно) ще ни качат ли на следващия в 15:40?

Иска ми се да отговорите, че шатълът чака самолета ни (много изгубено време е до 15:40).

Благодаря!

Редактирано от Zara
Връзка към коментар
преди 15 минути , Zara каза:

Здравейте!

Попрочетох темите за Белгия, но явно съм пропуснала точно това: Раян каца на Шарлероа(от Сф в неделя) в 13:00ч. , а шатълът за Гент/Брюж е с фиксирани часове и в близост те са 13:15 и 15:40. Ако купя предварително билети за 13:15 и го изпуснем( 100% вероятно) ще ни качат ли на следващия в 15:40?

Иска ми се да отговорите, че шатълът чака самолета ни (много изгубено време е до 15:40).

Благодаря!

Да купите билети за 15.40, а да ви качат в 13.15 ако успеете е по вероятният вариант, защото в противен случай сте си изпуснали автобуса и много вероятно да ви накарат да си купите нови. Ако ме питате по добре си купете билети като пристигните на летището. Каква е разликата в цената между онлайн и на гише/шофьор?

Връзка към коментар
преди 1 час, Zara каза:

Здравейте!

Попрочетох темите за Белгия, но явно съм пропуснала точно това: Раян каца на Шарлероа(от Сф в неделя) в 13:00ч. , а шатълът за Гент/Брюж е с фиксирани часове и в близост те са 13:15 и 15:40. Ако купя предварително билети за 13:15 и го изпуснем( 100% вероятно) ще ни качат ли на следващия в 15:40?

Иска ми се да отговорите, че шатълът чака самолета ни (много изгубено време е до 15:40).

Благодаря!

Цитат

What can I do if I miss my shuttle bus or if my flight is delayed?

Unused tickets are not valid, and cannot be refunded.

However, we will allow you to use the next coaches free of charge if seats are available.

Regarding the route Luxembourg-Charleroi-Luxembourg, it is not possible at the stops (Arlon, Bastogne, Marche-en-Famenne and Namur) to use the ticket for earlier and later departures.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 19 часа, giafil каза:

Да купите билети за 15.40, а да ви качат в 13.15 ако успеете е по вероятният вариант, защото в противен случай сте си изпуснали автобуса и много вероятно да ви накарат да си купите нови. Ако ме питате по добре си купете билети като пристигните на летището. Каква е разликата в цената между онлайн и на гише/шофьор?

Благодаря ти, giafil, логично е да е така. По-скоро ми се искаше някой с лични впечатления да сподели.

Цената не е за пренебрегване: 5 срещу 18 евра

Редактирано от Zara
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, Lyubina каза:

За съжаление, шатълите нямат подобни навици 😉 

 За конкретните се отнася, така ли да го разбирам?

 

Имам личен опит с Малмьо-Копенхаген и Айндховен-Амстердам (преди няколко год.), където въпреки фиксираните часове, шатълите изчакват. Вероятно графика им е съгласуван с полетните разписания и с предварително закупените билети. В шатълът Малмьо-Копенхаген ни настаняваха поименно дори.

Може тази практика да не се прилага вече или е за определени отсечки. Пък и сигурно не изчакват полет, който закъснява с 2 часа, нямам представа.

 

Може би въпросът ми трябва да бъде по-конкретен, а именно:

 

Някой да е кацал с Раян в 13:00ч. (или със закъснение 15мин.-1/2 ч. например) с предварително закупен билет за шатъла Шарлероа-Гент-Брюж за 13:15ч.  и шатълът чакал ли е пасажерите?

Благодаря!

 

Връзка към коментар
преди 1 час, Zara каза:

Благодаря ти, giafil, логично е да е така. По-скоро ми се искаше някой с лични впечатления да сподели.

Цената не е за пренебрегване: 5 срещу 18 евра

@Zara абсолютно не е за пренебрегване, особено ако пътувате  2 например. За съжаление нямам опит да споделя, но все пак прегледайте кацанията по график в деня в който ще пътувате (например ден сряда) колко кацания има в час 13ч или 13,15 на летището, ако е само полета от София , то тогава при всички положения шатъла ще си изчака пътниците...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.