Прескочи до съдържание

бързи въпроси Нидерландия - кратки новини и въпроси


Ardent

Препоръчани мнения

Връзка към мнение

Една приятелка пусна следната снимка от летището в Айндховен:

 

2016-10-23_16-44-14.png

 

Това е опашката преди проверката за сигурност. Може би не е лоша идея, ако по времето на вашият полет има много други, да сложите половин-един час екстра буфер. 

Връзка към мнение

Пътуваме с Раян до Айндховен и на другия ден от Амстердам към Азия. Т.к. ще сме с по един ръчен багаж и един чекиран на човек, се чудя къде да спим в Амстердам. Гледах картата и автобусът от летището на Айндховен, обаче хотелите наоколо са доста скъпи. Автобусът има ли спирка някъде преди гарата? Търся място за по една нощ на отиване и на връщане, което да е удобно и за шатъла от/до летището на Айндховен, и за Шипхол. Багажите са задължителни, но големият багаж може да не се ползва в Амстердам.

Връзка към мнение

Малко ми е объркано. На отиване искате да спите до летището в Амстердам, а на връщане до летището в Айнховен, така ли?

 

Някакви дати проблем ли е да дадеш? Като цяло хотелите с шътъл до летището и в Амстердам, и хотела на самото летище в Айндховен са на прилични цени, спрямо това, което може да е в града например. Но имайте предвид, че като цяло спането в Холандия не е евтино и двойна стая за около 60 евро сигурно е минимума. 

Връзка към мнение

Дати 22.11 и 05.12 в Амстердам. Полет София-Айндховен и с шатъл до Амстердам. Нощувка. 23.11 - полет Шипхол - Тайпе. На връщане - същото, но в обратния ред. И двете нощувки искаме да са в Амстердам, т.к. не сме били там. Проблемът са куфарите / чекираният багаж /, да не се движим много с него. Трябва да не е далеч от гарата или от спирка на шатъла. Заложили сме 100 евро / двойна стая.

Връзка към мнение

Днес имаше мъгла на летището в Айндховен и всички полети от сутринта бяха отменени, някои променени за по-късно. За това е снимката с опашката днес. Друг път преминаването на проверката не е отнемало повече от 20 мин(14h).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дати 22.11 и 05.12 в Амстердам. Полет София-Айндховен и с шатъл до Амстердам. Нощувка. 23.11 - полет Шипхол - Тайпе. На връщане - същото, но в обратния ред. И двете нощувки искаме да са в Амстердам, т.к. не сме били там. Проблемът са куфарите / чекираният багаж /, да не се движим много с него. Трябва да не е далеч от гарата или от спирка на шатъла. Заложили сме 100 евро / двойна стая.

 

Шатъла мисля, че спира направо в центъра на Амстердам, в най-ужасното място за търсене на бюджетен хотел :) Щете, не щете ще трябва да разнасяте куфари. Честно казано не знам по какъв начин да се оптимизира. Може би от Айндховен да хващате влака, и с прекачване на влака да слезнете на летището (няма директен Айндхонве - Летище Амстердам), а там има много хотели с безплатни шътъли в района. Със сигурност пак ще е размотаване, ама поне цените на нощувките ще са по-човешки. 

 

Днес имаше мъгла на летището в Айндховен и всички полети от сутринта бяха отменени, някои променени за по-късно. За това е снимката с опашката днес. Друг път преминаването на проверката не е отнемало повече от 20 мин(14h).

 

Супер. Аз се притесних да не е вече нормалното състояние на нещата и то точно около времето на полетите до България. 

Връзка към мнение

Lesy, ние на път за Куба спахме в Citizen M на летище Амстердам. Не знам какви са му цените за вашите дати, но е супер удобен за сутрешен полет от това летище. Друго предимство е удобният транспорт оттам до центъра на Амстердам /влак от летището до Централна гара- много начесто и не особено скъпо, доколкото си спомням около 10 евро/. Транспортът от и до летището в Айндховен също не е проблем - влак от летище Амстердам до гарата в Айндховен и оттам автобус до летището. Ще проверя и ще ти пиша за номера на автобуса.

Редактирано от lyusi
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Lesy, шатъла от летището в Айндховен спира точно пред ж.п. гарата в Амстердам. Не помня имаше ли други спирки в самия Амстердам. На гарата има гардероб, където можете да си оставите големите куфари, за да не ги носите с вас из Амстердам за една нощувка. Ние ползвахме хотел на корабче в канала пред музея НЕМО, но беше в по-топъл месец. Инфото ми е от преди 2 год.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Имам въпрос относно автобусите на Terravision някой пътувал ли е с тях? (Айндховен-Амстердам)
По график Уиз дават, че трябва да кацнем към 15:55 в Айндховен и в сайта на Terravision дават, че автобуса тръгва в 16;00 и 18;00 за Амстердам.
Този от 16;00 дали е свързан с полета и дали изчакват пътниците и въобще можем ли да успеем да го хванем?

Ако купя за 18;00, а сме навреме за този от 16:00 дали ще ни качат?

 
Връзка към мнение

 

Имам въпрос относно автобусите на Terravision някой пътувал ли е с тях? (Айндховен-Амстердам)

По график Уиз дават, че трябва да кацнем към 15:55 в Айндховен и в сайта на Terravision дават, че автобуса тръгва в 16;00 и 18;00 за Амстердам.

Този от 16;00 дали е свързан с полета и дали изчакват пътниците и въобще можем ли да успеем да го хванем?

Ако купя за 18;00, а сме навреме за този от 16:00 дали ще ни качат?

 

 

 

Според мен недейте си играйте на тото, ако не можете да хванете този в 16:00 (силно вероятно), вместо да висите два часа на летището си вземете автобус+влак. Лесно е и на почти същите пари. Няма смисъл от тук да се загробвате с риск да висите излишно 2 часа. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм пътувал с тях. Бях в същото положение като теб. Кацнахме, бяхме само с ръчен разбира се и тогава си взехме билети от летището направо, и се качихме на този в 16ч. Ако не, както е казал Жоро автобус+влак, цената е същата, но според мен ще го хванете ;) Успех

Връзка към мнение

Гледах снощи в 9292 маршрут от центъра на Тилбург до хотел почти извън града Hotel De Druiventros и ако не съм се заблудила тотално, има градски транспорт след 1 часа през нощта. Това реално ли е? Средата на септември 2017 се изсипваме 9000 човека за 4 концерта на Arjen Lucassen (AYREON) и хотелите са пълни. Отчитам, че много като мен са букнали с отмяна и има време до реално запазване. Като същий ТомаНеверни се чудя вярно ли в Холандия имат градски транспорт и през нощта? Градът не е голям. И вдигнаха цените гадовете, двойно...

Връзка към мнение

Гледах снощи в 9292 маршрут от центъра на Тилбург до хотел почти извън града Hotel De Druiventros и ако не съм се заблудила тотално, има градски транспорт след 1 часа през нощта. Това реално ли е? Средата на септември 2017 се изсипваме 9000 човека за 4 концерта на Arjen Lucassen (AYREON) и хотелите са пълни. Отчитам, че много като мен са букнали с отмяна и има време до реално запазване. Като същий ТомаНеверни се чудя вярно ли в Холандия имат градски транспорт и през нощта? Градът не е голям. И вдигнаха цените гадовете, двойно...

 

Някой май не е чел моят пътеводител под заглавие "Дистанционно купуване на билети за голямо концертно събитие и всичко останало"...  :P

 

Иначе, ако автобус излиза в 9292, значи има такъв. Бих препоръчал да разцъкаш пак в 9292 същият маршрут в различни месеци, защото понякога има промени в разписанието през различните сезони...

Връзка към мнение

Някой май не е чел моят пътеводител под заглавие "Дистанционно купуване на билети за голямо концертно събитие и всичко останало"...  :P

Напротив, чета всичко твое по въпроса и не само, просто избирателно помня и като потрябва - чета пак :) Ще опресня! Ама за хотелите си помня:) 1 седмица, точно тогава, бях без нет, телефон и всякакви социални контакти, дори билети са ми взели без да ме питат, за да няма убити хора после ;) 

Благодаря за съвета, ще разцъкам, то доста има за разцъкване... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гледах снощи в 9292 маршрут от центъра на Тилбург до хотел почти извън града Hotel De Druiventros и ако не съм се заблудила тотално, има градски транспорт след 1 часа през нощта. Това реално ли е? Средата на септември 2017 се изсипваме 9000 човека за 4 концерта на Arjen Lucassen (AYREON) и хотелите са пълни. Отчитам, че много като мен са букнали с отмяна и има време до реално запазване. Като същий ТомаНеверни се чудя вярно ли в Холандия имат градски транспорт и през нощта? Градът не е голям. И вдигнаха цените гадовете, двойно...

 

Провери наистина внимателно дали си в делничен или празничен ден. Аз например пробвах в четвъртък и последният автобус излиза в 23:30...

 

28-11-2016 12-00-22.png

 

Транспорт около 1 часа не е нещо нечувано иначе, не е денонощен транспорта, но е нормално към 1 да е последното автобусче.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Провери наистина внимателно дали си в делничен или празничен ден. Аз например пробвах в четвъртък и последният автобус излиза в 23:30...

Транспорт около 1 часа не е нещо нечувано иначе, не е денонощен транспорта, но е нормално към 1 да е последното автобусче

Благодаря! :) Дори не помня за коя дата гледах, но ще внимавам за това като наближи - има резон за празничните дни, мен петъкът ме интересува, после идват хора с коли и ще е по-просто. Принципно не ми трябва чак толкова късно, ама не е ясно Уиз каква изцепка могат да направят...

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,

спонтанно обмислям пътуване до Айндховен за Нова година. 

Предполагам, че на 31,1 и 2 няма да работят нито супермаркети, заведения , но все пак да попитам така ли е ? 

Просто се чудя как да изкараме хубаво, без да носим "дисаги" от тук?!

Връзка към мнение

Здравейте,

спонтанно обмислям пътуване до Айндховен за Нова година. 

Предполагам, че на 31,1 и 2 няма да работят нито супермаркети, заведения , но все пак да попитам така ли е ? 

Просто се чудя как да изкараме хубаво, без да носим "дисаги" от тук?!

 

Ще си работят супермаркетите, но не всички и с малко ограничено работно време. Не би трябвало да имате проблеми като цяло. Отворих сайта на Albert Heijn, една от големите вериги супермаркети и имат магазини в Айндховен, които ще работят включително на 31 и 1. 

 

chrome_2016-12-23_22-27-26.png

 

Volgende week е работното време за другата седмица, на 31.12, събота ще е от 08-19, а на 01.01 ще е от 12-20. Разцъкай си картата да видиш как са магазините около вашата база: https://www.ah.nl/winkels?ah_campaign=intern&ah_mchannel=ah&ah_source=homepage&ah_linkname=onlinelane-fullwidtheditorial-winkelvinder-2016.wk51

 

За заведенията не мога да помогна. 

Връзка към мнение

какво е това 9292?

 

Безкрайно полезен сайт, който може да калкулира обществен транспорт от т. А до т. Б. в Холандия. Поразгледай: http://9292.nl/en

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Безкрайно полезен сайт, който може да калкулира обществен транспорт от т. А до т. Б. в Холандия. Поразгледай: http://9292.nl/en

Благодаря, научих нещо ново и полезно :) 

Връзка към мнение

На какво казвате и означава риад?

 

Не знам какво е риад, не разбирам контекста на въпроса. Дай повече подробности :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.