Прескочи до съдържание

бързи въпроси Нидерландия - кратки новини и въпроси


Ardent

Препоръчани мнения

Не знам какво е риад, не разбирам контекста на въпроса. Дай повече подробности :)

Според мен въпроса е попаднал в грешна тема. Трябвало е да бъде в някоя от темите за Мароко :-). Там се говори за нощувки в Риад. Аз също съм се чудела що за хотели/ къщи за гости са това.

Връзка към мнение

Георги опитах се да го намеря къде го четох, но не успях. Помня, че се казваше: спал съм по риад, но този път планувам да не съм на риад,за еди къде си да е на хотел.

После пак ще го потърся къде точно и какво беше.

Връзка към мнение

Георги опитах се да го намеря къде го четох, но не успях. Помня, че се казваше: спал съм по риад, но този път планувам да не съм на риад,за еди къде си да е на хотел.

После пак ще го потърся къде точно и какво беше.

Риад е вид къща - няколкоетажна, която е построена около вътрешен двор. Обикновено в центъра на двора има шадраван или високо дърво. Покрива е под формата на тераса.

Често са използвани за настаняване - тип къща за гости или семеен хотел.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, от 21.04. до 30.04 ще бъда в Амстердам. Въпросът ми е да се позиционирам в Амстердам и от там да правя еднодневни екскурзии до Делфт, Ротердам, Хага, Кукенхоф и т.н или да остана 5 нощувки в Амстердам и 4 в Делфт, като от Амстердам отидем до Кукенхоф, Занше Шанс и Харлем , а от Делфт до Ротердам, Хага, Киндердейк и Баарле Хертог. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моят съвет към теб и всички, които се чудят къде да позиционират нощувките при обиколка на Холандия е да ползвате изключително удобния сайт 9292, за който периодично става дума в този раздел. Направете си план какво искате да видите в Холандия. Проверете местоположението на забележителностите на картата. Определете една или две бази за нощувки и проиграйте ежедневни трипове с 9292. Така ще можете да се ориентирате за цената и да прецените най-доброто съотношение. Защото ми прави впечатление, че първоначалната реакция за високи цени на хотелите в Амстердам води до необоснован извод, че хотел около Схипхол излиза по-евтино. Като сложиш по 18 евро на ден за придвижване до града, неудобството от губене на време за шътъли от хотела до гарата в летището и накрая сметката излиза без кръчмар. Основно перо при посещение в Холандия е транспорта, затова проигравайте варианти за нощувки и пътуване с 9292. И накрая, някъде бях писал за текущата промоция на NS, съвместно с летището в Айндховен. Промоцията продължава и през тази година, като цената остава непроменена - 16 евро комбиниран билет за автобус от летището до гарата и влаков билет от Айндховен до всяка точка на Холандия. Лошото е, че е необходима холандска банкова карта...

 

https://www.spoordeelwinkel.nl/product/eindhoven-airport

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Със сигурност раздели базите на две. От Делфт до Амстердам е 2 часа и 20-25 евро двупосочен с влака. От цена на нощувка може и да не спестите, май в Хага е най-евтино в района, но време ще спестите със сигурност. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Магеланци помагайте :-)

 

Обмисляме да идем до Гронинген, кой е най удачният вариант? Връщането или през Амстердам или Айндховен .

Пътуването обмисляме да е около Великден, целта е посещение на университета в гронинген.

 

Ще сте ми от голяма помощ :-)

Връзка към мнение

Имаш два варианта. През Амстердам придвижването до Гронинген е с един час по-бързо или около два часа от летището до града с влак. През Айндховен пътуването се удължава с час и половина и с влак до Гронинген е около три часа и половина, но пък там са нискотарифните компании. Във всички случаи около Великден, който съвпада с нашия тази година, цените на самолетните билети ще бъдат достатъчно високи и поне според мен ще имате възможност за избор между нискотарифни и традиционни...

Връзка към мнение

Има полет по 27€ отиване, връщането е малко по вариращо. Накъде имаше инфо че може да се влезе/излезе през Германия, но не мога да открия инфото.

Връзка към мнение

Какво общо има Германия с пътуването до Гронинген? Цена около великденските празници от 27 евро на посока ми се струва като подарък...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Какво общо има Германия с пътуването до Гронинген? Цена около великденските празници от 27 евро на посока ми се струва като подарък...

Със самолет до Германия (? Кой град не се сещам) и от там до Гронинген около 1-1,30 мин било !?

Връзка към мнение

Това е връзката през Хамбург, но за толкова години експлоатиране на маршрута не съм установил нито, че е по-евтино оттам, нито пък, че е по-бързо...

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Следващата седмица имам полет до Лисабон, с 12 часа престой в Амстердам. Имам твърдото намерение да изляза от летището и да разгледам за 4-5 часа града. Моля някой да ми каже, със собствен опит, а не -чух че, един приятел ми каза..., или предположения, има ли някъде място на летището където да си оставя И ЗАКЛЮЧА  ръчния багаж, вероятно срещу заплащане, и след като се върна да си го прибера.

Връзка към мнение

Следващата седмица имам полет до Лисабон, с 12 часа престой в Амстердам. Имам твърдото намерение да изляза от летището и да разгледам за 4-5 часа града. Моля някой да ми каже, със собствен опит, а не -чух че, един приятел ми каза..., или предположения, има ли някъде място на летището където да си оставя И ЗАКЛЮЧА  ръчния багаж, вероятно срещу заплащане, и след като се върна да си го прибера.

Въпроса ви е преместен в тази тема, специално направена за това. :)

Връзка към мнение

Следващата седмица имам полет до Лисабон, с 12 часа престой в Амстердам. Имам твърдото намерение да изляза от летището и да разгледам за 4-5 часа града. Моля някой да ми каже, със собствен опит, а не -чух че, един приятел ми каза..., или предположения, има ли някъде място на летището където да си оставя И ЗАКЛЮЧА  ръчния багаж, вероятно срещу заплащане, и след като се върна да си го прибера.

 

Има багажно отделение на самото летище, даже ако не се лъжа са повече от едно. https://www.schiphol.nl/en/facilities/short-and-long-term-storage/ Нямаш проблеми. 

Връзка към мнение

Не открих друга тема в която да сложа този материал - 

http://travel.rozali.com/po-sveta/5-grada-v-holandiia-koito-si-struva-da-posetite.html

Много харесвам Нидерландия. Това е една уникална държава /за съжаление в момента не сме желани там/. Град Маастрихт ми е абсолютният фаворит - там бих живяла с удоволствие.

Връзка към мнение

Ами, наистина не сме желани. Не говоря като екскурзианти, а за живот там. Настроени са негативно към нас - българите. И толерантността им е "свършила" за съжаление.

Редактирано от daf7
Връзка към мнение

Ами, наистина не сме желани. Не говоря като екскурзианти, а за живот там. Настроени са негативно към нас - българите. И толерантността им е "свършила" за съжаление.

 

Така не бива да се обобщава. Още повече, че ИЗОБЩО НЕ Е ВЯРНО!

 

Синовете ми живеят от години в Холандия. Имам и много лични впечатления...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз не искам да споря или да си налагам мнението, просто това ми е впечатлението. Точно от лични преживявания. Това е дълбока вода, в която не искам да нагазвам.

Редактирано от daf7
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Искам да попитам има ли промяна при купуването на билети за влак-още ли не приемат автоматите плащане с карта за да знам да се подготвя :). От изчетеното до тук останах с впечатлението, че плащането с наша карта там е проблем и в магазини и за билети-това още ли е така и трябва ли да си взема кеш? И още един въпрос за сега-предлагат ли безплатни карти на Амстердам и ако да къде (във Виена бях очарован навсякъде безплатни карти взимаш и си обикаляш)?

Искам да попитам и къде се намира този пазар за цветя и съответно магазина за кашкавали и как се казва :) 

Редактирано от Пацо
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Искам да попитам има ли промяна при купуването на билети за влак-още ли не приемат автоматите плащане с карта за да знам да се подготвя :). От изчетеното до тук останах с впечатлението, че плащането с наша карта там е проблем и в магазини и за билети-това още ли е така и трябва ли да си взема кеш? И още един въпрос за сега-предлагат ли безплатни карти на Амстердам и ако да къде (във Виена бях очарован навсякъде безплатни карти взимаш и си обикаляш)?

Искам да попитам и къде се намира този пазар за цветя и съответно магазина за кашкавали и как се казва :)

 

Нямам по-прясна информация за автоматите. 

 

Безплатни карти на Амстердам ще видиш почти навсякъде, като излезеш от централна гара и тръгнеш към центъра, влез в първото туристическо бюро, там ще има и безплатни (щедро нашарени с реклами естествено) и платени. 

 

Ето го цветния пазар: https://www.google.bg/maps/place/Bloemenmarkt/@52.3670303,4.8912437,18z/data=!4m8!1m2!2m1!1sflower+market!3m4!1s0x0:0xaf047b3038903b7e!8m2!3d52.366838!4d4.8913089?hl=en Магазинчето за сирене, те са две едно до друго, са на същата улица, няма как да ги пропуснеш. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.