Прескочи до съдържание

Здравейте, приятели!


Препоръчани мнения

Здравейте,

Аз съм Петя, 49години,  от София. Пътувам със семейството си. Обичаме да пътуваме. Не обещавам, но ще се опитам да разказвам, когато има какво. Благодаря за полезната информация, която намирам тук. Успех и много пътешествия!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Здравейте! Казвам се Нина и много обичам да пътувам. Сама организирам екскурзиите, което е тръпка и удоволствие за мен. До сега съм била основно в Западна Европа и Дубай. В момента съм планирала Швейцария, но няма с кого да отида. Дали някой би проявил интерес? Отдавна чета и ползвам съветите на "Магеланци", за което благодаря!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
18 minutes ago, нина_s said:

Здравейте! Казвам се Нина и много обичам да пътувам. Сама организирам екскурзиите, което е тръпка и удоволствие за мен. До сега съм била основно в Западна Европа и Дубай. В момента съм планирала Швейцария, но няма с кого да отида. Дали някой би проявил интерес? Отдавна чета и ползвам съветите на "Магеланци", за което благодаря! 

Здравей и добре дошла!

За Швейцария има няколко хубави теми. Но да знаеш- приготви се за ЦЕНИ там. Има разбира се начини за спестяване, но и с тях си е цифра. А пък Швейцария е разкошна. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, пътешественици!Накратко, казвам се Галина от Варна,по настоящем живея в ОАЕ, отправна почка към множество вълнуващи дестинации. От дете обичам да пътувам, на екскурзия или лагер и за предпочитане в чужбина. Списъка от страни и събития,които съм посетила е доста дълъг, но след като разгледам организацията на сайта и как върви всичко ще споделя по-подробно. Обичам фестивалният туризъм и не пропускам да се включа в нови предизвикателства. Надявам се да сме си взаимно полезни за напред,за по-добре организирани,вълнуващи приключения!

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
преди 5 часа, aleksandrina каза:

Здравей и добре дошла!

За Швейцария има няколко хубави теми. Но да знаеш- приготви се за ЦЕНИ там. Има разбира се начини за спестяване, но и с тях си е цифра. А пък Швейцария е разкошна. 🙂

Благодаря! 🙂 Не ми се пътува сама из Швейцария, но очевидно трябва да избирам между: да не пътувам или да пътувам сама! Предстои ми да се запозная с организацията на сайта.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, нина_s каза:

Здравейте! Казвам се Нина и много обичам да пътувам. Сама организирам екскурзиите, което е тръпка и удоволствие за мен. До сега съм била основно в Западна Европа и Дубай. В момента съм планирала Швейцария, но няма с кого да отида. Дали някой би проявил интерес? Отдавна чета и ползвам съветите на "Магеланци", за което благодаря!

 

преди 7 минути , нина_s каза:

Благодаря! 🙂 Не ми се пътува сама из Швейцария, но очевидно трябва да избирам между: да не пътувам или да пътувам сама! Предстои ми да се запозная с организацията на сайта.

Швейцария е прекрасна и разбира се, че е по-приятно да е с компания.

Тук винаги има хора, които пътуват заедно на някъде, но се познават.

Много е трудно да се намери компания когато никой не Ви познава.

Освен да е пак някой нов магеланец. :smile: Не казвам, че е невъзможно, а ще е трудно.

Ако сте от София, тук си организираме всеки месец сбирки - елате, запознайте се с нови хора, пък може да се намери и компания.

Другият вариант е да пишете и чрез писането хората да се запознаят с Вас.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , Mary каза:

 

Швейцария е прекрасна и разбира се, че е по-приятно да е с компания.

Тук винаги има хора, които пътуват заедно на някъде, но се познават.

Много е трудно да се намери компания когато никой не Ви познава.

Освен да е пак някой нов магеланец. :smile: Не казвам, че е невъзможно, а ще е трудно.

Ако сте от София, тук си организираме всеки месец сбирки - елате, запознайте се с нови хора, пък може да се намери и компания.

Другият вариант е да пишете и чрез писането хората да се запознаят с Вас.

 

Mary, здравей,

Да, живея и работя в София. Бихте ли ми казали къде и кога се провеждат тези сбирки? С удоволствие ще посетя същите! Ще се радвам да се запозная с нови хора - пътешественици!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 49 минути , нина_s каза:

Не ми се пътува сама из Швейцария, но очевидно трябва да избирам между: да не пътувам или да пътувам сама! 

Здравей и добре дошла! 🙂 

 

Пред мен стоеше същата дилема преди няколко години. Бях стресирана много от цените тогава, но и подходът ми беше силно некомпетентен и хаотичен.

 

След няколко години във форума, успях да направя едно от най-фантастичните ми пътувания изобщо - в Швейцария, в прекрасната компания на @Mary 🙂 И с изключителни съвети, получени тук... Ние също се отблагодарихме с подробна тема тук. 

 

Пожелавам ти да си намериш спътник по сърце, а ако не - да спечелиш достатъчно пари и да пропътуваш Швейцария сама. Изключителна дестинация! 🙂 

 

 

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
Преди 1 час, нина_s каза:

Mary, здравей,

Да, живея и работя в София. Бихте ли ми казали къде и кога се провеждат тези сбирки? С удоволствие ще посетя същите! Ще се радвам да се запозная с нови хора - пътешественици!

Аааа, на правилното място си! Че даже, на наааааай- правилното.

Тука всички са пътешественици.

Добре дошла!

Връзка към мнение

Здравейте, 

И аз се присъединявам с благодарности към всички пишещи тук!

Пътешествах в света на книгите, отскоро чета пътеписи в интернет, но най-активната ми пътешественическа реализация е да каня пътешественици у дома. Те донасят целия свят със себе си, поглъщам всяка дума и жест, мечтая.

Собствените ми пътешествия са малко, но винаги са със свободна, лична програма и минимално на хотел.

Притеснява ме арогантното отношение към природата и се старая аз да съм пазител.

Попътен вятър на всички!

Редактирано от Петрова
  • Харесвам 9
Връзка към мнение
На ‎8‎.‎2‎.‎2019‎ г. в 17:08, Гост каза:

Здравей и добре дошла! 🙂 

 

Пред мен стоеше същата дилема преди няколко години. Бях стресирана много от цените тогава, но и подходът ми беше силно некомпетентен и хаотичен.

 

След няколко години във форума, успях да направя едно от най-фантастичните ми пътувания изобщо - в Швейцария, в прекрасната компания на @Mary 🙂 И с изключителни съвети, получени тук... Ние също се отблагодарихме с подробна тема тук. 

 

Пожелавам ти да си намериш спътник по сърце, а ако не - да спечелиш достатъчно пари и да пропътуваш Швейцария сама. Изключителна дестинация! 🙂 

 

 

 

 

Благодаря, Rainy!

 

На ‎8‎.‎2‎.‎2019‎ г. в 17:08, Гост каза:

Здравей и добре дошла! 🙂 

 

Пред мен стоеше същата дилема преди няколко години. Бях стресирана много от цените тогава, но и подходът ми беше силно некомпетентен и хаотичен.

 

След няколко години във форума, успях да направя едно от най-фантастичните ми пътувания изобщо - в Швейцария, в прекрасната компания на @Mary 🙂 И с изключителни съвети, получени тук... Ние също се отблагодарихме с подробна тема тук. 

 

Пожелавам ти да си намериш спътник по сърце, а ако не - да спечелиш достатъчно пари и да пропътуваш Швейцария сама. Изключителна дестинация! 🙂 

 

 

 

 

Благодаря, Rainy! Благодаря за пожеланията! И се надявам да срещна - тук - компания за моите бъдещи пътувания! Вярвам, че ще посетя и Швейцария!:)

На ‎8‎.‎2‎.‎2019‎ г. в 17:59, AlexandraKo каза:

Аааа, на правилното място си! Че даже, на наааааай- правилното.

Тука всички са пътешественици.

Добре дошла!

Благодаря! Мисля да посетя и сбирката този месец.

Връзка към мнение

Здравейте и поздрави от слънчев Люксембург!

 

Чета ви от миналата година, научих за вас от член на форума. Винаги има интересна и полезна информация, със сигурност тук е най-добрият форум за пътешествия на български език.

 

След малко ще пусна първата си тема подфорума за Скандинавия.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Здравейте магеланци! Аз съм Гала от София ! Впечатлена съм от форума !  Поздравления, прекрасни сте ! Толкова полезна иформация! Ние с мъжа ми също обичаме да пътуваме, а в този форум открих отговори на въпросите които имах!  Готвим се за Сицилия от 01.04.19 до 07.04.2019.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте 🙂

Казвам се Христина и обичам да пътувам. Предстои ни пътуване по повод годишнина от сватбата и избрах Андалусия като дестинация. Приятелка ми препоръча форума. Страхотни пътеписи и друга ценна информация намерих и реших да се регистрирам. Надявам се, че и аз ще мога да бъда полезна с информация.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Здравейте, казвам се Теодора (Теди) Чела съм много публикации във форумите тук, които ми бяха изключително полезни и интересни.. и реших да се регистрирам.

Обожавам да пътувам, ако зависи само от мен бих обиколила всяко кътче на планетата. За сега не се спрявям много успешно 🙂, но успях да посетя Италия (Верона, Венеция, Пиза),  Англия (Лондон и района на Уелс), Турция (Истанбул и Одрин), Хърватска (Дубровник), Сърбия, Гърция, Черна гора (Тиват и района), Македония (Охрид), Австрия (Виена)  и Чехия (Прага), Русия ( Москва и Петербург). Искам тази година да стигна до Карибите и се надявам тук да получа отгвори на това, което ме вълнува. Работя на нормално работно време, но всяко едно пътуване ме зарежда страхотно с положителни емоции. 

Пожелавам успех на всички Магеланци в техните предстоящи пътешествия. 🙂

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте!

От доста време чета Вашия форум. Сама организирам екскурзиите за моето семейство и приятели.

Благодарение на Вас се престрашихме да пътуваме извън Европа и през март групата посетихме Йордания за 3 дни, като успяхме да стигнем и до Мъртво море в рамките на един приличен бюджет според Вашите съвети и указания.

Благодаря Ви!

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте на всички вас!

От много време се "разхождам" из сайта, та реших, че е крайно време да се регистрирам.

Накратко за мен- операционна сестра съм, от 11 години живея и работя в Швейцария.

Пътувам предимно в Европа- Франция,Италия, Белгия,Португалия, Германия, Холандия...за по дълги почивки съм била в Барбадос, Гуделупа и Мексико-Юкатан.

Не съм много по коментарите, но с радост чета пътеписи и полезни и практични съвети от форумите. Наясно съм, че всичко е много много индивидуално и т.н.

Поздрави и весели празници

Вяра

 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте пътешественици!
Казвам се Мая и живея в София. Семейна съм, като и двамата със съпруга сме в частния сектор. И тъй като работата в офис "задушава" гледам всеки удобен момент да щипнем нанякъде. За сега гледам да обиколим добрата стара Европа, където има много история и архитектура. Дестинациите с лъскави небостъргачи не са ми цел. Но в смелите си планове искам да видя близкия Изток (или това, което е останало от него, по мирно време), Северна Африка и Южна Америка. Тривиално, кратките ни пътувания са със самолет до някой град/столица, който го "омиткваме" за 2-3 дни, но любимите ми пътувания са пътешествията за 10-15 дни. До сега сме видяли Будапеща, Виена, Прага, Париж, Брюксел, Антверпен, Амстердам, Копенхаген, Малмьо, Любляна, Загреб. Мото-пътешествията ни са Сицилия, Хърватска Адриатика и Южни Карпати. Следващата ми дестинация за пътешествие с мотор е Полша или както казвам "искам това лято за си потопя краката в Балтийско море", защото даже август месец водата не е повече от 19 градуса (а дали става за плаж, ще разбера от вашия форум 😉 ).

За нощувки предпочитаме да използваме частни домове през AirBNB, но когато сме по-голяма компания, разбира се, хотелите са за предпочитане. 
Благодаря ви за приема!
 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Здравейте, казвам се Милена и се радвам, и благодаря за приема! Тук се чувствам сред съмишленици. Обичаме да пътуваме със съпруга ми. Тук намирам полезна информация и се надявам и аз да мога да бъда полезна. Изключително самоорганизирано пътешестваме. Пожелавам Ви приключения винаги с успешен край, който да споделяте с нас новобранците🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,казвам се Валентина и съм от град Стара Загора!От доста време ви чета,а сега реших и да се регистрирам.Много и изключително полезна информация споделяте.Обичаме много да пътуваме със съпруга ми и децата, понякога ние си организираме пътуването, понякога през агенция. Посетили сме Италия,Англия,Германия, Испания, Гърция, Турция, Чехия, 

Словакия, Швейцария, Франция,Хърватия,Дубай,Катар,Тайланд,а сега ни предстои Япония.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

Казвам се Слави от Пловдив на 41 години съм.Не съм семеен. Нов във форума така че моля да бъда извинен ако нещо не задавам някои въпроси правилно.Наскоро Ми влезе идея за емиграция в Канада с цел работа дългосрочно пребиваване . Разбрах че вече в София има визов център . Моля за повече информация ако е удобно как стоят нещата с интервюто. Машинен инженер съм знам английски ...Моля за помощ от Ваша страна

  Предварително Благодаря

Връзка към мнение

Здравейте Магеланци!😀

Страхотен сайт! Намерих го преди няколко дена. Просто не знам как не ми беше попаднал до сега.

Все още съм новобранец, така че се извинявам предварително ако профила ми не е доошлайфан.

Лошото е че сега прекарвам много време в четене на форумите😏.

Направи ми впечатление, че и тона във форумите доста по-добър от други БГ дискусии.

Особено ми харесват темите за кредитни карти и финтех.

 

Благодаря за възможността да участвам!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте и от мен!

Казвам се Росица и попаднах на сайта, тъй като се нуждая от информация. 🙂 Виждам, че има много интересни и полезни неща, от които със сигурност ще се възползвам! Разбира се, ще се опитам и аз да бъда полезна с каквото мога, но честно казано опитът ми в пътешествията засега не е много голям.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.