Прескочи до съдържание

Кола под наем в Италия


Препоръчани мнения

преди 11 минути , Тони каза:

Да, те са заедно с Херц. Читави са.

Само малко уточнение - Херц в някои страни работят през кофти местни партньори, в Гърция по островите например. Не съм имал лош опит с тях, но съм чел маса лоши отзиви за Херц точно по този повод.

В Италия няма такава опастност.

Връзка към мнение

Аз ако не ги харесам, нямаше да ги ползвам пак. Щом ги повтарям и потретвам значи са ок.

Поне избор има, а ние винаги пътуваме с коли под наем, повторя ли и потретя значи са ми харесали.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте Магеланци :),

 

предстои ни пътуване в Тоскана и решихме да наемем кола за по-лесно и удобно предвижване в малките градчета надолу от Сиена.

Много информация изчетох относно наемането и тотално се изгубих и обърках. Паникьосала съм се, че ще ни излъжат и вземат парите :(.

Та, направих резервация с Голдкар от Флоренция за 3 дни (12.05.-14.05.), цената е 32 евро за трите дни, но не добавих супер релакс ковър-а, който беше около 65 евро.

Въпросът ми е дали някой има представа като отидем да взимаме колата какви допълнителни застраховки ще искат да платиме?

Обмислям вариантът да си направя допълнителната застраховка от www.worldwideinsure.com за 7 паунда.

По-запознатите бихте ли внесли малко яснота и съвети как да постъпя. На място да доплатя или 7 паунда?

 

Много благодаря предварително.

Хубав ден :)

Връзка към мнение

Много пъти е писано и коментирано. Накратко двата варианта са:
- ако имаш голям лимит по кредитната карта и имаш железни нерви, правиш си външната застраховка (в случая за 7 паунда). Внимаваш какво подписваш при евентуален проблем и пазиш всички бележки и протоколи. След това предявяваш претенцията си пред външния застраховател.
- ако имаш нисък лимит по КК и искаш спокойствие, тогава сключваш застраховка на място.

Лек път и да споделиш след това как е минало! :)

Редактирано от vorbis
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , InaR каза:

Здравейте Магеланци :),

 

предстои ни пътуване в Тоскана и решихме да наемем кола за по-лесно и удобно предвижване в малките градчета надолу от Сиена.

Много информация изчетох относно наемането и тотално се изгубих и обърках. Паникьосала съм се, че ще ни излъжат и вземат парите :(.

Та, направих резервация с Голдкар от Флоренция за 3 дни (12.05.-14.05.), цената е 32 евро за трите дни, но не добавих супер релакс ковър-а, който беше около 65 евро.

Въпросът ми е дали някой има представа като отидем да взимаме колата какви допълнителни застраховки ще искат да платиме?

Обмислям вариантът да си направя допълнителната застраховка от www.worldwideinsure.com за 7 паунда.

По-запознатите бихте ли внесли малко яснота и съвети как да постъпя. На място да доплатя или 7 паунда?

 

Много благодаря предварително.

Хубав ден :)

На място нищо повече не искат да плащаш освен депозита. Могат да се пробват да ти продадат някоя застраховка, но не си длъжна да я купуваш.

При Голдкар обикновено депозитът е 1,100 евро, ако не вземеш super relax или Mega relax. Ако избереш външната застраховка трябва да си сигурна, че кредитната ти карта (тоест кредитната карта на основния шофьор) има лимит над 1,100 евро или налични средства да покрие депозита.

Ако нямате достатъчен лимит няма как да вземете колата. В този случай по-добре да купиш super relax, която ще намали сумата за депозита или да потърсиш други фирми с по-нисък депозит.

Връзка към мнение
35 minutes ago, vorbis said:

Много пъти е писано и коментирано. Накратко двата варианта са:
- ако имаш голям лимит по кредитната карта и имаш железни нерви, правиш си външната застраховка (в случая за 7 паунда). Внимаваш какво подписваш при евентуален проблем и пазиш всички бележки и протоколи. След това предявяваш претенцията си пред външния застраховател.
- ако имаш нисък лимит по КК и искаш спокойствие, тогава сключваш застраховка на място.

Лек път и да споделиш след това как е минало! :)

Благодаря за светкавичният отговор :)

26 minutes ago, Алекс said:

На място нищо повече не искат да плащаш освен депозита. Могат да се пробват да ти продадат някоя застраховка, но не си длъжна да я купуваш.

При Голдкар обикновено депозитът е 1,100 евро, ако не вземеш super relax или Mega relax. Ако избереш външната застраховка трябва да си сигурна, че кредитната ти карта (тоест кредитната карта на основния шофьор) има лимит над 1,100 евро или налични средства да покрие депозита.

Ако нямате достатъчен лимит няма как да вземете колата. В този случай по-добре да купиш super relax, която ще намали сумата за депозита или да потърсиш други фирми с по-нисък депозит.

Много благодаря :)))))

Връзка към мнение
преди 55 минути , InaR каза:

Здравейте Магеланци :),

 

предстои ни пътуване в Тоскана и решихме да наемем кола за по-лесно и удобно предвижване в малките градчета надолу от Сиена.

Много информация изчетох относно наемането и тотално се изгубих и обърках. Паникьосала съм се, че ще ни излъжат и вземат парите :(.

Та, направих резервация с Голдкар от Флоренция за 3 дни (12.05.-14.05.), цената е 32 евро за трите дни, но не добавих супер релакс ковър-а, който беше около 65 евро.

Въпросът ми е дали някой има представа като отидем да взимаме колата какви допълнителни застраховки ще искат да платиме?

Обмислям вариантът да си направя допълнителната застраховка от www.worldwideinsure.com за 7 паунда.

По-запознатите бихте ли внесли малко яснота и съвети как да постъпя. На място да доплатя или 7 паунда?

 

Много благодаря предварително.

Хубав ден :)

Като че ли, аз имам най-много опит с наемане от Голд кар. Ама винаги - с пълната застраховка Супер релакс . И не сме имали проблеми. Ноооо - във форума има споделен опит от магеланци, с големи проблеми, точно с Голд кар, при липса на застраховка.

Така че, гледам, не е много скъпа, моят съвет е - ако ви е за пръв път наемане на кола, платете си и си карайте спокойно.

В противен случай, при връщането на колата могат да ви създадат ядове, за всяка драскотина, дето не сте я забелязали, пък тя си е било от преди.

И внимавайте с ограниченията за скоростта, навсякъде има камери, със ЗТЛ и с паркирането.

Навсякъде из Европа ползваме рент-а-кар, само от Италия ни пристигат глоби редовно.:(

Връзка към мнение

Здравейте,:) за първи път ще наемам кола. Ще бъде в Италия, Пиза за 3дни(19-22май). Четох много из темите и остнах с впечатление за по ниска цена на самата услуга, но като отворих сайтовете на компаниите и брокерските такива, цените започват от 80евро за мини клас. Примерно еuropcar през сайта им мини клас със застраховка свеждаща до570е.excess( просто нямам 26навършени за зеро excess) и застраховка супер нещо си за 3 дни набъбва на 262 евро!? Как смятате, като имате зад гърба си натрупани км с рент кар. Отворен съм за всяко мнение, предложение.Благодаря

Връзка към мнение
преди 27 минути , ext2 каза:

Здравейте,:) за първи път ще наемам кола. Ще бъде в Италия, Пиза за 3дни(19-22май). Четох много из темите и остнах с впечатление за по ниска цена на самата услуга, но като отворих сайтовете на компаниите и брокерските такива, цените започват от 80евро за мини клас. Примерно еuropcar през сайта им мини клас със застраховка свеждаща до570е.excess( просто нямам 26навършени за зеро excess) и застраховка супер нещо си за 3 дни набъбва на 262 евро!? Как смятате, като имате зад гърба си натрупани км с рент кар. Отворен съм за всяко мнение, предложение.Благодаря

Мисля, че е много. Проверих на goldcar, в момента даже имат отстъпки. Възрастта е 24 години (не знам имаш ли ги) и ако си вземеш всички възможни застраховки (super relax, mega relax) излиза 150 евро. И заради застраховките няма да ти искат депозит.

Отделно от това миналата година и аз проучвах за Пиза, за съжаление не стигнахме дотам, но бях стигнала до извода, че там кола изобщо не ни трябва. Пиза е много малка и се разглежда пеша :) До Флоренция и Болоня има удобни влакове на често.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за полезния отговор :)! Влаковете отпаднаха като вариант, защото идеята ни е завъртим около тоскана. Добре а голд кар ги разгледах и си избрах мега релакс- съотвено разбирам,че ще ми блокират малка сума за гориво, също четох че покрива под стъкла, гуми и др. Благодаря много за помоща!:yahoo:

Връзка към мнение

Отново пиша с въпрос :) Кацаме в 22:45 в Пиза заявявам рент за 23:30(ГОЛДКАР) и цената хоп-224евро, пробвам за 22:30 да заявя цена -124евро! Добре де,  ако я заявя за 22:30 а отида по късно а съм си платил онлине сумата за рента, какво би трябвало да се случи при положение,че офиса им работи от08:00 до 23:59ч.(без допълнителни такси). Днес на сайта им е някакъв Crazy Monday...:bye:

Връзка към мнение

Много фирми взимат допълнителна такса за късно или ранно взимане и връщане, не само в Италия се среща това нещо.

Как разбра, че до 23>59 няма допълнителни такси, след като ги  е вдино, че ги добавя при избиране на 23 часа примерно?

Ако имат такава такса и ти отидеш по-късно, ще ти искат още пари, а ако откажеш най-вероятно няма да ти дадат кола.

Друг вариант е да се обадиш в локалния офис, но това  пак не е 100% гаранция!

Връзка към мнение
преди 2 часа, ext2 каза:

Отново пиша с въпрос :) Кацаме в 22:45 в Пиза заявявам рент за 23:30(ГОЛДКАР) и цената хоп-224евро, пробвам за 22:30 да заявя цена -124евро! Добре де,  ако я заявя за 22:30 а отида по късно а съм си платил онлине сумата за рента, какво би трябвало да се случи при положение,че офиса им работи от08:00 до 23:59ч.(без допълнителни такси). Днес на сайта им е някакъв Crazy Monday...:bye:

На мен за 23.30 не ми начислява допълнителна такса? Пробвай пак, може нещо да е било цъкнато грешно. Иначе има такса за забава, но не съм сигурна как я изчисляват.

Веднъж трябваше да вземем колата в 23 от Катания, но ни закъсня полета. Казаха ни, че няма проблем, но ако я вземем след 00:00 ще трябва да платим 40 евро допълнително.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, за първи път взимам кола под наем и май не върви добре. Оказа се, че явно не съм взела някакъв билет за магистралата и сега мисля, че ме глобиха. Моля ви за разяснение какво да правя. 

15271708288312050189874.jpg

Връзка към мнение

Това няма нищо общо с колата под наем.

Ако не си вземеш или изгубиш билета на влизане в магистралата, на излизане те таксуват автоматично на най-високата тарифа, без значение колко км си минала. Нещо подобно ми се случи много отдавна във Франция.

Нямам какво да правиш, просто взимай и пази билета на влизане. Има случаи, когато в началото направо се плаща, тогава няма билет.

Не взимане на билет или губене или не плащане в началото води до тези проблеми. Може вместо 5-10 евро да се плати 50-60 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз не разбрах съвсем, ама тия 65 евро ако си ги платила, друго няма. Ако не си, нямам идея къде да ги платиш, би трябвало на гишето на излизане от магистралата, където са ти дали бележката.

Връзка към мнение

Не съм ги платила. Не разбирам италиански но мисля че има 15 дни. Ако не ги платя ще търсят рента кара предполагам, което значи че и те ще ми на числят такса. Така ли е? От къде се взимат тея билети въобще не видях, а не карам за първи път. 

 

Връзка към мнение

Прекарай бележката през Google Translate и ще се ориентираш за смисъла на текста. От приложението избираш иконката с фотоапаратчето и директно ще ти го преведе, ако ти е включен интернета.

Редактирано от vorbis
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз не виждам срок за плащане. Билет се взимат от човек или от автомат,  отделно има знаци. Ако пред теб е имало опашка и не си видяла автомата може да си минал зад предната кола. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Там отдолу пише нещо като "начини за плащане", ама е сгънато и не се вижда.  Най-добре наистина пробвай гугъл как ще го преведе

Връзка към мнение

Да, сгънато е. Според мен първата възможност  е онлайн, което ще направя най вероятно. Ако го платя в тези 15 дни правилно ли разсъждава, че поне няма да си навлек такси от рентал компанията. 

 

Връзка към мнение

Ами не знам за тия 14 дни, поне на снимката нищо не пише за тях, но ако платиш в законния срок няма да имаш проблеми с рентакар компанията. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.