Прескочи до съдържание

Кола под наем в Италия


Препоръчани мнения

Някой дали е ползвал Centauro от летището в Бергамо и какви са му впечатленията относно шътъла от терминала, бързина на обслужване, качество на колите и т.н...

Връзка към мнение
преди 23 часа, Duke каза:

Някой дали е ползвал Centauro от летището в Бергамо и какви са му впечатленията относно шътъла от терминала, бързина на обслужване, качество на колите и т.н...

Ей, значи, ничитети 😜

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , vorbis каза:

Ей, значи, ничитети 😜

 

Да, благодаря, въобще не ми хрумна да потърся и в темата с ревюта...

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, харесала съм кола под наем в Милано. Проблемът е, че има 5,500 евро damage excess. Резервацията е през Rentalcars като застраховка от самата компания (Sicily by car) eliminates damage/theft penalty. Има ли разлика между damage excess и demage penalty или визират едно и също нещо? С други думи не се ориентирам ако купя застраховката и нещо се случи, ще търсят ли нещо от мен? Ще съм благодарна за мнения от по-вещите в областта. 

Връзка към мнение

Освен ако не говорим за Ферари, 5500 евро за ексес ми се струват жив обир, повечето компании се въртят около 1000-1500 за нормален модел.
Точно в момента се разправям с Ренталкарс за същото - купих си тяхната посредническа застраховка и смачках колата, а самият рентал си ми взе парите, които трябва да си търся от Ренталкарс. За момента пия една студена вода, ама ще опитам да се преборя.
Сега, вярно е, че за да направиш щети за 5500, дори и рент-а-кар мошеници ще им е трудно да ги надпишат. Обаче е много вероятно да трябва да имаш кредитна карта, която има минимум такъв лимит.
Вариантът е да си платиш на самата Sicily by car застраховка от Х евро на ден, на място на гишето. Тогава няма да ти гледат колата въобще, все едно имаш Каско. Обикновено не са евтини такива застраховки и трудно се намира цената им предварително, доста усърдно ги крият. Най-добре направи проба на резервация в сайта им.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Венелин каза:

Освен ако не говорим за Ферари, 5500 евро за ексес ми се струват жив обир, повечето компании се въртят около 1000-1500 за нормален модел.
Точно в момента се разправям с Ренталкарс за същото - купих си тяхната посредническа застраховка и смачках колата, а самият рентал си ми взе парите, които трябва да си търся от Ренталкарс. За момента пия една студена вода, ама ще опитам да се преборя.
Сега, вярно е, че за да направиш щети за 5500, дори и рент-а-кар мошеници ще им е трудно да ги надпишат. Обаче е много вероятно да трябва да имаш кредитна карта, която има минимум такъв лимит.
Вариантът е да си платиш на самата Sicily by car застраховка от Х евро на ден, на място на гишето. Тогава няма да ти гледат колата въобще, все едно имаш Каско. Обикновено не са евтини такива застраховки и трудно се намира цената им предварително, доста усърдно ги крият. Най-добре направи проба на резервация в сайта им.

Ще дадеш ли повече информация? Защо отказват да плащат?

Връзка към мнение

Ами крият се, буквално не отговарят на мейлите. 

Случката стана в края на август, пратих всичко, каквото онлайн формулярът изисква. В 7 работни дни трябваше да върнат статус. Върнаха -  поискаха половината документи отново, пратих. Получих мейл, че за 30 работни дни трябва да решат, а ако има намесена трета страна - 90 дни. Пожелателно мисля, че "трета страна" се отнася примерно само за случаи с катастрофа, защото иначе винаги ще има трета страна, рент-а-кар фирмата.
От тогава нищо не връщат, писах 3-4 пъти, заплашвах с КЗП. Регистрирани са в Латвия, кой знае каква схема са измислили...
Сумата не е огромна и се мотая, ама трябва да се стегна.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Венелин Това, което пишеш за Rentalcars и тяхното поведение при щета, е притеснително. Те имаха на теория голямото пазарно предимство, че резервирайки кола от техния сайт и купувайки тяхната застраховка, ако има щета, клиентът еднокрактно се свързва с тях и оттам нататък Rentalcars поемаха нещата в свои ръце. Ето къде водихме тази дискусия.

 

Очевидно, процесът не е толкова гладък и искат от теб една камара документи, повторно изпращане, не отговарят и пр. В такъв случай е същото дали ще си с външна застраховка на друг застраховател. Успех и моля дръж ни в течение!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След подробно изчитане на всички общи и други условия стигнах до отговор на въпросите си, който споделям в случай, че някой реши да ползва Sicily by car и се опитва да разгадае застраховките им. Закупуването на Super Gold Protection от тях изцяло елиминира самоучастието при щети и кражби и намаля депозита от 1000 на 750 евро. Цената (само на това покритие) е 29.38 евро на ден+16%+ ДДС или 41.57 евро на ден. По-евтината им опция Car Protection Plus само намаля самоучастието до 1500/2000 евро. Конкретната кола е Audi Q5 (трябва ни за ски ваканция и малка количка не върши работа) и явно се води в по-високия сегмент, та за това е и по-скъпо.  

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 24.11.2022 г. в 20:27, vorbis каза:

@Венелин Това, което пишеш за Rentalcars и тяхното поведение при щета, е притеснително. Те имаха на теория голямото пазарно предимство, че резервирайки кола от техния сайт и купувайки тяхната застраховка, ако има щета, клиентът еднокрактно се свързва с тях и оттам нататък Rentalcars поемаха нещата в свои ръце. Ето къде водихме тази дискусия.

 

Очевидно, процесът не е толкова гладък и искат от теб една камара документи, повторно изпращане, не отговарят и пр. В такъв случай е същото дали ще си с външна застраховка на друг застраховател. Успех и моля дръж ни в течение!

Само да споделя ъпдейт, че Rentalcars се събудиха след Нова година и върнаха извинения за забавянето и след два дни платиха обезщетението. Общо 5 месеца забавяне. При това би трябвало да има едно -30% глоба, защото се бях задействал по-бавно с началната заявка, но ми върнаха пълната сума. Междувременно бях писал на латвийската КЗП, от която получих някакъв доста общ мейл и не изглеждаше да са ги разръчкали.
Вероятно там вътре във фирмата е пълна каша и карат на автопилот. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Имам  неплатена глоба с кола под наем  в Италия от преди 8 години.  Нямам намерение да я плащам по различни причини. Сега ми се налага да взема кола под наем от Бергамо. Някъде ще излезе ли, че имам глоба при резервацията и наемането, ако я наема от друга фирма? Освен ако не ме гепи полицията, мога ли да имам някъде проблеми с тази неплатена глоба?

Връзка към мнение
преди 10 часа, kakadu каза:

Някъде ще излезе ли, че имам глоба при резервацията и наемането, ако я наема от друга фирма? Освен ако не ме гепи полицията, мога ли да имам някъде проблеми с тази неплатена глоба?

Няма проблем. Фирмата няма как да знае дали е платена глобата или не. Дори и фирмата да е същата, не я интересува. Нали вече са те "глобили" и те. Лично проверено.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

Обмисляме да вземем кола под наем за предстоящо посещение в Италия - Болоня-Флоренция-Пиза-Болоня.

Първо да споделя, че това ще е и първият ни наем и ми е леко притеснено.

Изчетох информация относно взимане на кола под наем и горе-долу се ориентирах.

Не успях обаче да разбера дали след блокиране на сумата за депозит, размерът на сумите за самоучастие за щета и тази за кражба трябва да са налични по КК.

Прилагам приозволна примерна снимка, защото не знам дали достатъчно ясно зададох въпроса си.

Възможно ли е плащането на наема да се извърши не от КК на шофьора, а от дебитна карта?

Благодаря предварително!

 

Untitled3.jpg

Връзка към мнение
преди 7 часа, danir каза:

Здравейте,

Обмисляме да вземем кола под наем за предстоящо посещение в Италия - Болоня-Флоренция-Пиза-Болоня.

Първо да споделя, че това ще е и първият ни наем и ми е леко притеснено.

Изчетох информация относно взимане на кола под наем и горе-долу се ориентирах.

Не успях обаче да разбера дали след блокиране на сумата за депозит, размерът на сумите за самоучастие за щета и тази за кражба трябва да са налични по КК.

Прилагам приозволна примерна снимка, защото не знам дали достатъчно ясно зададох въпроса си.

Възможно ли е плащането на наема да се извърши не от КК на шофьора, а от дебитна карта?

Благодаря предварително!

 

Untitled3.jpg

За колко време ще е пътуването?

Ако е само за градовете Болоня, Флоренция и Пиза, кола категорично не ви е нужна. А във Флоренция в центъра и не мисля, че ще можете да се придвижвате с кола, там имаше някакви зверски рестрикции за зоната с лимитиран трафик, но ако някой е бил с кола, да сподели. За Болоня през уикендите важи същото. Но за добро или за лошо, Флоренция си е солидно пешеходен град, в който на всеки игъл има какво да се види. Така че си отива цял ден пеша... после втори, трети...

Между Болоня и Флоренция има страшно много евтини автобуси и на Flixbus, и на Itabus, а цени по 4 евро в посока са напълно нормални, за определени часове се намират понякога дори и по 2 евро. Предстои ни пътуване до Болоня след няма и две седмици, та тези дни проверявах възможностите. 

Между Флоренция и Пиза има не скъпи регионални влакове много начесто.

Освен ако няма да ходите към тосканската провинция - Кианти, Вал д'Орчия - за мене колата е излишно бреме точно за такъв тип градско пътуване в региона. 

Ако сте склонни да ходите по 1 км пеш в посока от летището до спирка Birra, може да се приджижите до ЖП или автогарата в Болоня на цената на билетче за градски транспорт. Въртя го, суча го, и не виждам как с кола ще ви е по-изгодно, като се сложат гориво, магистрални такси, паркинги... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , master_of_germs каза:

За колко време ще е пътуването?

Ако е само за градовете Болоня, Флоренция и Пиза, кола категорично не ви е нужна. А във Флоренция в центъра и не мисля, че ще можете да се придвижвате с кола, там имаше някакви зверски рестрикции за зоната с лимитиран трафик, но ако някой е бил с кола, да сподели. За Болоня през уикендите важи същото. Но за добро или за лошо, Флоренция си е солидно пешеходен град, в който на всеки игъл има какво да се види. Така че си отива цял ден пеша... после втори, трети...

Между Болоня и Флоренция има страшно много евтини автобуси и на Flixbus, и на Itabus, а цени по 4 евро в посока са напълно нормални, за определени часове се намират понякога дори и по 2 евро. Предстои ни пътуване до Болоня след няма и две седмици, та тези дни проверявах възможностите. 

Между Флоренция и Пиза има не скъпи регионални влакове много начесто.

Освен ако няма да ходите към тосканската провинция - Кианти, Вал д'Орчия - за мене колата е излишно бреме точно за такъв тип градско пътуване в региона. 

Ако сте склонни да ходите по 1 км пеш в посока от летището до спирка Birra, може да се приджижите до ЖП или автогарата в Болоня на цената на билетче за градски транспорт. Въртя го, суча го, и не виждам как с кола ще ви е по-изгодно, като се сложат гориво, магистрални такси, паркинги... 

Пътуването е 22.03-02.04. В Болоня ще сме за три нощувки, но реално 2 дни за разходка, по един за него и един за Модена. От Болоня пътуваме до Пиза, където са ни останалите нощувки и където ще има условия за безплатно паркиране на  колата, т.е. при познати. Пиза-Флоренция пътуване всекидневно 3 дни с влак или автобус. Останалите дни ще са разходки из Тоскана и това е причината да обмисляме кола под наем. Финишираме с късен полет, така че последния ден също е за разходка. Също обмисляме взимане на колата да не е от летището, а от офис на някоя фирма около ж.п. гарата в Болоня в деня, в който потеглим за Пиза и  така ще имаме възможност да пътуваме двупосочно по различни маршрути и да разглеждаме малките селца.

Останалото мисля, че почти го разучих, освен това прословуто самоучастие, защото се притеснявам дали ще имаме достатъчно пари по КК. За 3 К е.

Връзка към мнение

Наемете кола само за дните са обикаляне на "селска" Тоскана от базата си (Пиза?). За Болоня, Пиза и Флоренция кола не трябва както е казал Мастъра.

Някой фирми дават коли и само с/у дебитна карта, макар и малко по-скъпо (SicilyByCar примерно). Но трябва да се провери конкретно.

@danir, снимката е от посредник, а предполагам се плаща на място, така че е трудно да се каже конкретната фирма, какво точно ще иска като се отиде на място.

Щом наемате за пъври път се замислете за пълна застаховка от фирмата за наем (не от посредници или външни застрахователи), така се минимизира блокираната сума.

Връзка към мнение
преди 4 минути , jorocontrola каза:

Наемете кола само за дните са обикаляне на "селска" Тоскана от базата си (Пиза?). За Болоня, Пиза и Флоренция кола не трябва както е казал Мастъра.

Някой фирми дават коли и само с/у дебитна карта, макар и малко по-скъпо (SicilyByCar примерно). Но трябва да се провери конкретно.

@danir, снимката е от посредник, а предполагам се плаща на място, така че е трудно да се каже конкретната фирма, какво точно ще иска като се отиде на място.

Щом наемате за пъври път се замислете за пълна застаховка от фирмата за наем (не от посредници или външни застрахователи), така се минимизира блокираната сума.

Благодаря! Да, и Вашето предложение е вариант!

Връзка към мнение
преди 1 час, danir каза:

Благодаря! Да, и Вашето предложение е вариант!

Виж и сайтовете на самите рентакар компании. Доста често цените са по-ниски от тези на посредниците, а и в много случаи предлагат безплатно канцелиране, след което може пак да си букнеш същата кола от друга или същата компания, но на по-ниска цена.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, danir каза:

Пътуването е 22.03-02.04. В Болоня ще сме за три нощувки, но реално 2 дни за разходка, по един за него и един за Модена. От Болоня пътуваме до Пиза, където са ни останалите нощувки и където ще има условия за безплатно паркиране на  колата, т.е. при познати. Пиза-Флоренция пътуване всекидневно 3 дни с влак или автобус. Останалите дни ще са разходки из Тоскана и това е причината да обмисляме кола под наем. Финишираме с късен полет, така че последния ден също е за разходка. Също обмисляме взимане на колата да не е от летището, а от офис на някоя фирма около ж.п. гарата в Болоня в деня, в който потеглим за Пиза и  така ще имаме възможност да пътуваме двупосочно по различни маршрути и да разглеждаме малките селца.

Останалото мисля, че почти го разучих, освен това прословуто самоучастие, защото се притеснявам дали ще имаме достатъчно пари по КК. За 3 К е.

Carjet.com дава 76е за вашите дати. Самоучастие и Депозит са 2 различни неща. Прочетете добре условията на фирмата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, danir каза:

Не успях обаче да разбера дали след блокиране на сумата за депозит, размерът на сумите за самоучастие за щета и тази за кражба трябва да са налични по КК.

Прилагам приозволна примерна снимка, защото не знам дали достатъчно ясно зададох въпроса си.

Възможно ли е плащането на наема да се извърши не от КК на шофьора, а от дебитна карта?

 

трябва да имате достатъчен разполагаем лимит по кредитната карта за депозита преди наема. Самият наем обикновено може да се плати и с дебитна карта, но за депозита се иска кредитна.

Самоучастието е друго нещо, то се плаща евентуално от депозита, ако има някакъв проблем с колата при връщане

Връзка към мнение
преди 6 минути , neuromancer каза:

трябва да имате достатъчен разполагаем лимит по кредитната карта за депозита преди наема. Самият наем обикновено може да се плати и с дебитна карта, но за депозита се иска кредитна.

Самоучастието е друго нещо, то се плаща но от депевентуалозита, ако има някакъв проблем с колата при връщане

Депевентуалозита е? Засраховката?

Моля, не ми се смейте ☺️

 

Връзка към мнение
В момента, danir каза:

Депевентуалозита е? Засраховката?

Моля, не ми се смейте ☺️

 

разместени думи докато съм писал

 

Връзка към мнение

Здравейте,

Аз пак имам въпрос.

Пример: депозит 500 евро. Самоучастие за щета:1200 евро, за кражба 1800 евро.

Лимит по КК 3000 лв.

Сега, ако има кражба, фирмата си удържа парите от депозита плюс още 1300 евро до самоучастието от 1800 евро?

Питам, защото се притеснявам дали фирмата доставик ще ми даде колата при моя лимит.

После за възстановяване от външна допълнителната застраховка е ясно.

 

Благодаря!

 

Връзка към мнение
преди 13 минути , danir каза:

... Сега, ако има кражба, фирмата си удържа парите от депозита плюс още 800 евро до самоучастието от 1800 евро?...

Точно така! При положение, че кредитният лимит е 3000 лв. (~1500 евро) няма проблем да вземете колата.

Евентуален проблем би имал, ако има кражба, защото 1500<1800 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.