Прескочи до съдържание

Кола под наем в Италия


Препоръчани мнения

Публикувано: (редактирано)
преди 7 часа, Vegi каза:

А с worldwideinsure как стават нещата,правя застраховката на човека който ще кара ли

Освен него, можеш да добавиш до 3-ма допълнителни шофьори (конкретно с worldwideinsure). В icarhireinsurance дават до 9 допълнителни шофьори, по-висок лимит на покритие (6000 паунда срещу 5000 в worldwideinsure) и по-дълъг период на единично наемане (до 65 дни срещу 60 при WWI)

преди 3 часа, Alexander каза:

Като гледам сайта на icarhireinsurance, не виждам никакви застрахови по 30 евро, по-соро за х2, 50-60 евро на година.

 

В момента е 40.79GBP, миналата година беше по-ниска - не помня точната цифра, но нещо от рода на 37 паунда. С 22% кешбек през TopCashback можеш да изчислиш колко е... A тогава и паундът беше по-евтин.

 

Edit: Сега си погледнах акаунта в TopCashback, та ето колко е била застраховката - 34,60 паунда, от които ми върнаха 7.33 или крайна сума 27,27 паунда... По днешен курс e 30,68€

TCB.png.94a8e48a7ad1cd2e553212db8a29661e.png

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Vegi каза:

Мерси! А с worldwideinsure как стават нещата,правя застраховката на човека който ще кара ли (нещо такова ми излезна,ако съм била на правилното място де ) Извинявам  се за тъпите въпроси 😁

Да. + 1

Аз застраховам и сина ми т.е. не е задължително да сте комплект двамата шофьори.

Връзка към мнение
преди 4 часа, Alexander каза:

Като гледам сайта на icarhireinsurance, не виждам никакви застрахови по 30 евро, по-соро за х2, 50-60 евро на година.

 

Ми, като са им се увеличили щетите, които са платили, естествено, ще вдигнат и таксите...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Ми, като са им се увеличили щетите, които са платили, естествено, ще вдигнат и таксите...

Нормално - и в България е така... Когато застрахователят изплаща много щети, той увеличава застрахователната премия. Това обаче говори, че плащат (надявам се никога да не ни се налага да завеждаме иск 😊)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега не излизат в сайта на топкешбек. Чудя се дали да не си направя и аз. Някой искал ли е възтановяване на разходи през icarhireinsurance?

Връзка към мнение
преди 5 минути , Фил каза:

Но пък си излизат в Quidco !  Прекарай го оттам. image.png.880da1ad68dd91fff744bf3f3914d58d.png

image.png.7c3cca718851208a625993820c04bbe3.png

Излизат и в TCB, но в .co.uk версията, не в .com 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

абе а ние не можем ли да почнем да си преотдаваме собствените коли един на друг тук в България като рент-а-кар и с тази Deluxe опцията за 51 лири, която покрива и home country да шкартираме местното Каско, което е в пъти по-високо 😃

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, chandni каза:

Нормално - и в България е така... Когато застрахователят изплаща много щети, той увеличава застрахователната премия. Това обаче говори, че плащат (надявам се никога да не ни се налага да завеждаме иск 😊)

Според мен увеличават премията, когато не са постигнали желаната печалба 😉

Връзка към мнение
Преди 1 час, antea каза:

абе а ние не можем ли да почнем да си преотдаваме собствените коли един на друг тук в България като рент-а-кар и с тази Deluxe опцията за 51 лири, която покрива и home country да шкартираме местното Каско, което е в пъти по-високо 😃

Много не ти разбрах предложението. Ще ми дадеш под наем колата си, че да ти я блъсна, та да ползваш застраховката ли?

Връзка към мнение

не вярвам ти да си правиш застраховка с цел да блъскаш коли, за да я ползваш, нали 🙂 надявавам, че поне е станало ясно, че идеята е пълен майтап, убедена съм, че сигурно има клаузи, които да предотвратяват подобни схеми с фиктивно преотдаване - но в основата си тази Deluxe опция ти обещава, че срещу 50 паунда ще ти възстановят разходи за щети до 50хил паунда годишно, ако караш под наем кола в собствената си държава и й се случат щети, което дефакто си е вид Каско, за което наш застраховател ще ти вземе минимум 4 пъти повече

Редактирано от antea
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 13.07.2018 г. в 10:46, ven62 каза:

Директно я засилих към външния застраховател. Те ми отговориха, че всички документи са налични и пристъпват към разглеждане на претенцията и след още 2-3 дни ми отговориха, че тя е удовлетворена и да очаквам до 5 дни в сметката ми да постъпят 420 Евро. Получих ги още на следващия ден.

 

Виждам че при теб всичко е приключило положително, но ми се иска да знам дали и някой друг си е имал взимане-даване с този застраховател? И дали финалът е отново положителен?

 

И още един въпрос @ven62, каква застраховка беше сключил - за конкретното пътуване или целогодишна?

Връзка към мнение
преди 56 минути , Petkan каза:

Виждам че при теб всичко е приключило положително, но ми се иска да знам дали и някой друг си е имал взимане-даване с този застраховател? И дали финалът е отново положителен?

 

И още един въпрос @ven62, каква застраховка беше сключил - за конкретното пътуване или целогодишна?

Целогодишна.

Аз съм написал, но все пак да кажа отново. Аз имах с https://www.worldwideinsure.com/ две събития в две поредни застрахователни години. И двете приключиха положително - изплатиха изцяло сумата взета от рент-а-кар компанията за съответната щета.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Petkan каза:

някой друг си е имал взимане-даване с този застраховател

Ето тук можеш да видиш ревюта за Worldwideinsure, a тук пък са за другия вариант - icarhireinsurance.com Нашата застраховка е към тях (за щастие не ни се е налагало да проверяваме колко бързо и безболезнено се случват нещата, но отлична оценка в Trustpilot при почти 15000 ревюта е достатъчно показателно).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря за полезните отговори!

Дано и някой друг се включи с отзив. Мисля че @Фил и @Георги също имат опит с този застраховател, но не знам дали са стигали до застрахователно събитие.

Връзка към мнение
преди 51 минути , Petkan каза:

. Мисля че @Фил и @Георги също имат опит с този застраховател, но не знам дали са стигали до застрахователно събитие.

Да, аз обикновено от тях взимам застраховка и да чукам на дърво, досега не се е налагало да проверявам как протича процесът при събитие. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз не съм стигал до събитие и не мога да коментирам също. Последните два пъти взимах от някоя от двете компании, сигурно пак ще го направя след няколко седмици при пътуването ми до Белгия. Ма все се надявам да не ми се налага да давам практически съвети по този въпрос 🙂

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте!

След много четене (благодаря на Георги за написанните инструкции, както и на всеки споделил тънкости и проблеми), резервирахме кола от AVIS, която ще вземем от офис във Флоренция. Прочетох им общите условия (колко разбрах от версията на английски не съм сигурна :)) ) и сега се чудя каква допълнителна застраховка да си купим на място? Това са им двата пакета застраховки: 

"Yes, we offer a variety of protection packages:

• Super Cover includes Super Damage Waiver, Super Theft Protection.
• The price depends on the vehicle and location – but you can expect it to costs between € 25.01 (VAT included) and € 40.69 (VAT and airport surcharges included) a day. If you rent the vehicle for more than 15 days, you’ll only be charged for a maximum of 15 days and get cover for the duration of your rental, up to 30 days.
• Complete Protection includes Super Damage Waiver, Super Theft Protection, Windscreen Protection, Super Personal Accident Insurance and Roadside Assistance Plus. Find out more: see “Roadside Assistance Plus” within the “Miscellaneous Information” section of this document.
• The price depends on the vehicle and location – but you can expect it to costs between €40.86 (VAT included) and € 59.23 (VAT and airport surcharges included) a day. If you rent the vehicle for more than 15 days, you’ll only be charged for a maximum of 15 days and get cover for the duration of your rental, up to 30 days."

 

За първи път наемаме кола. Колата е клас "C", за 5дена+4 часа цената е 114 евро, като включва 

  • Местни данъци (ДДС)
  • Такса "Ограничаване отговорността при щети" (CDW)
  • Такса "Ограничаване отговорността при кражба" (TP)
  • Винетна такса (VRF)
  • Неограничен пробег

 

Знам, че съветите в тази област не може да са еднозначни, но ще съм Ви благодарна за споделено мнение!

Връзка към мнение
преди 2 минути , galiafoteva каза:

Здравейте!

След много четене (благодаря на Георги за написанните инструкции, както и на всеки споделил тънкости и проблеми), резервирахме кола от AVIS, която ще вземем от офис във Флоренция. Прочетох им общите условия (колко разбрах от версията на английски не съм сигурна :)) ) и сега се чудя каква допълнителна застраховка да си купим на място? Това са им двата пакета застраховки: 

"Yes, we offer a variety of protection packages:

• Super Cover includes Super Damage Waiver, Super Theft Protection.
• The price depends on the vehicle and location – but you can expect it to costs between € 25.01 (VAT included) and € 40.69 (VAT and airport surcharges included) a day. If you rent the vehicle for more than 15 days, you’ll only be charged for a maximum of 15 days and get cover for the duration of your rental, up to 30 days.
• Complete Protection includes Super Damage Waiver, Super Theft Protection, Windscreen Protection, Super Personal Accident Insurance and Roadside Assistance Plus. Find out more: see “Roadside Assistance Plus” within the “Miscellaneous Information” section of this document.
• The price depends on the vehicle and location – but you can expect it to costs between €40.86 (VAT included) and € 59.23 (VAT and airport surcharges included) a day. If you rent the vehicle for more than 15 days, you’ll only be charged for a maximum of 15 days and get cover for the duration of your rental, up to 30 days."

 

За първи път наемаме кола. Колата е клас "C", за 5дена+4 часа цената е 114 евро, като включва 

  • Местни данъци (ДДС)
  • Такса "Ограничаване отговорността при щети" (CDW)
  • Такса "Ограничаване отговорността при кражба" (TP)
  • Винетна такса (VRF)
  • Неограничен пробег

 

Знам, че съветите в тази област не може да са еднозначни, но ще съм Ви благодарна за споделено мнение!

Моят съвет е да погледнеш външните застраховки, стига да имате карта с достатъчно голям лимит. Цените, които са написали са ужасно високи. Ако сте 5-има човека, да си разделите по 5-6 евро на ден иди дойди, ако сте двама, тая застраховка ще ви лиши общо взето от почти цяла приятна вечеря в някоя пицерия/тратория...на ден. Аз обикновено съм в лагера на хората купуващи допълнителната застраховка заради спокойствието и липсата на занимавки, но в случая спокойствието ми не струва 150 евро мин 🙂 

 

Разликата между двете покрития е, че второто е по-джиджано - включва и стъклата, медицинската застраховка и пътна помощ. 15€ на ден са доста солидна надценка, така че ако изборът е само между двете, бих избрал първата. Пък стъклата може пак да ги застраховаш с външна допълнителна. 

 

 

Връзка към мнение

Днес се обаждах до българския офис на AVIS. Казаха ми да имам около 1200 евро налични по кредитната карта. Не можаха да ми кажат точно стойността на самоучастието, а и при потвърждение на резервацията няма никаква информация. Застраховката за стъкла е средно 2евро/ден. Иначе за колата сме 3-ма. Ще  погледна и външните.

Връзка към мнение
преди 2 минути , galiafoteva каза:

Днес се обаждах до българския офис на AVIS. Казаха ми да имам около 1200 евро налични по кредитната карта. Не можаха да ми кажат точно стойността на самоучастието, а и при потвърждение на резервацията няма никаква информация. Застраховката за стъкла е средно 2евро/ден. Иначе за колата сме 3-ма. Ще  погледна и външните.

Българския офис не ги слушай, общо взето са ти казали някаква цифра колкото да ги оставиш на мира, те нямат общо с италианските, но изглежда горе долу в рамките на допустимото сумата 🙂

 

Виж последното мнение на ven62 в съседната тема, добро резюме е на различните варианти за застраховките: 

 

 

 

Връзка към мнение

И от моя опит  при звънене дори в централите на фирмите, не могат да кажат истинската цена за блокаж в трета страна(ако кажат не е истинската), последно се случи с GOLDCAR, след това звънях в локалния офис за да стане ясно.

 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Завърнахме се от пътуването. Както казахте: на място - почти нищо общо с това което ми казаха от бг офиса на AVIS. Ама той и човека ми спомена, че на място може и да е друго. Като пристигнахме в офиса на AVIS ( във Флоренция близо до гарата) беше пълно с чакащи. Една мацка питаше, който влезне и гледаше във списъка с направените предварително резервации. Изтегли ни номерче и зачакахме...Доста почакахме, като даже имаше и такива (според мен по-редовни клиенти), които почти не чакаха и си "минаваха" пред нас!!! Изразихме си възмущението, но ...Даже мислех да пиша до централата на AVIS!? Дойде ни реда и мацката започна да подготвя документите, питахме я разни въпроси, тя отговаря (за това място английският и не беше на нужното ниво, според мен). Накрая предлага два варианта на застраховка: пълна - 18 евро/ден и пълна + застраховка на хората в колата вкл. кражба на документи и др. - 25 евро/ден. Взехме най-пълната :)  Предварително си бяхме направили и застраховка към Worldwideinsure. Отвсякъде се застраховахме :) Ама, като за първи път - "страх лозе пази". Мацката ни показва снимка на колата и ни пита харесва ли ни? Дадоха ни FIAT 500L.

Вземаме пакета с ключа и отиваме на паркинга. Там един младеж ни докарва колата и аха да си тръгне. Викаме му "Чакай. Трябва да огледаме колата, да кажеш това-онова, да я запалим." Почнахме да я оглеждаме: драскотина на калника, драскотина на джантата, драскотина на бронята- той отбелязва на протокола с един черен химикал. Запалихме я, пълен резервоар, мигачи, фарове, чистачки, климатик, радио - работи! Потеглихме!

Връщаме колата на паркинга след 5-те дена в по-ранен час. Идва друг младеж. Погледна дали е пълен резервоара и пита всичко ок ли е било? Казахме - да и толкова. Взе ключовете и си тръгна. Учудих се, че въобще не погледна. Питахме го за Протокола и той каза, че остава за нас. Това беше. А! Каза да напишем отзив, че сме доволни от него.

Остава да се надявам, че няма да имаме "честитки" от италианските полицаи.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.