Прескочи до съдържание

Кола под наем в Италия


Препоръчани мнения

преди 8 минути , vorbis каза:

Точно така! При положение, че кредитният лимит е 3000 лв. (~1500 евро) няма проблем да вземете колата.

Евентуален проблем би имал, ако има кражба, защото 1500<1800 евро.

Благодаря!

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Някой да е наемал кола през DoYouItaly? Дават много добри цени, по разни сайтове имат ниска оценка, но в 95% от случаите тя е от хора, които са неразбрали и непрочели каква точно застраховка плащат - на посредника, а не на доставчика. И са недоволни, че конкретният доставчик не я е признал, а е поискал своя, по-висока.

 

Търся кола с взимане от летището на Бари за 2 дни. Ако някой има препоръки, да не се стиска.

Връзка към мнение

Ползвал съм и Голдкар, и СБК. Гледам, че за след месец и двете имат относително добри цени. Вторите имат и опция за електричка, но зависи колко ще се кара.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, какво е положението с паркирането в Бари, където ще ни бъде отправната точка и в Матера, Арбелобело и Лече за оставяне на колата (дневни екскурзии)?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, 
прави ми впечатление доста по-ниската цена на кола под наем за Южна Италия през букинг в сравнени с други компании. Нямам опит с колите под наем, има ли подводни камъни, за които трябва да се внимава при ползването на тази тяхна услуга? Възможно ли е да се прикрепи към резервацията ми, но шофьорът да е друг и съответно неговата кредитна карта да бъде ползвана? Благодаря!

Връзка към мнение
преди 20 минути , Tokotome каза:

Здравейте, 
прави ми впечатление доста по-ниската цена на кола под наем за Южна Италия през букинг в сравнени с други компании. Нямам опит с колите под наем, има ли подводни камъни, за които трябва да се внимава при ползването на тази тяхна услуга? Възможно ли е да се прикрепи към резервацията ми, но шофьорът да е друг и съответно неговата кредитна карта да бъде ползвана? Благодаря!


Резервацията и кредитната карта трябва да са на името на основния шофьор. Ако направите на ваше име, трябва да дадете вашата карта, и да добавяте другия човек като втори шофьор (срещу съответното заплащане, освен ако няма някоя промоция).

За Италия, особено Южна, препоръчвам да си направите пълна застраховка, защото като цяло отзивите са доста лоши за компаниите там и за това, че често се опитват да въртят шмекерии с щети. Плюс това шофирането в Южна Италия е доста... хаотично. Там сме обикаляли със собствена кола и видях джигитщини, които и в България не съм виждала.
Веднъж съм вземала кола в Италия (Милано) и да обърна внимание на едно нещо, което ми направи впечатление тогава - мястото, откъдето се вземаха колите, беше много, много тъмно. Така че е доста трудно да видите, камо ли да снимате някои по-дребни щети, за които после могат да се заяждат с вас. За сметка на това мястото, където колите се връщат, беше осветено до ослепяване. За да се види добре всичко, предполагам.

През Букинг не съм резервирала кола и нямам наблюдения за тях. Цени може да проверите и на www.economycarrentals.com/ и https://www.rentalcars.com/.

Ще се радвам, като се върнете, да споделите опит и впечатления, защото и аз отдавна гледам точно същите точки за посещение, но се чудех дали да не ги правя с обществен транспорт.

Връзка към мнение

резервацията за кола си е отделна от хотела, не са пакет

ако имената са различни, най-добре ги направете от друг профил, или вижте може ли да се напише име и сложете правилното

 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Въпрос, поради скорошен горчив опит на близки.

Наемат кола в Бари с пълна застраховка от https://www.noleggiare.it. На третият ден от престоя колата е открадната от обществен паркинг. Оказва се, че пълната застраховка на фирмата не включва кражба на територията на Пулия, при което се дължи неустойка в размер на 800 евро.

Явно доста хора са наемали кола там, но дали някой е забелязвал такава клауза със ситен шрифт при тази или други компании?

На въпроса какво се случва с неустойката, ако колата бъде намерена, от фирмата са отговорили, че няма вероятност това да се случи. В Tripadvisor се споменават и други такива случаи.

 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

В края на март ми предстои кратко ходене в района на Тоскана, за което се налага да взема кола по наем. Поизчетох информацията тук, но ще се радвам на допълнителна информация.

Това ще ми е първо rent a car и имам известни притеснения за коректността на компаниите за коли. В тази връзка бихте ли ми препоръчали rent a car, от която сте останали доволни (вземането ще е от Болоня). Виждам, че има разни приложения, чрез които може да се наеме кола. Кое е за предпочитане директно с компанията или чрез приложение да стане наемането? Някакви препоръки за приложения? Също така каква застраховка трябва допълнително да взема (външна застраховка), за да ми е спокойно, че няма да плащам нещо извънредно. Четох, че има някаква услуга на worldwideinsurance. Задължително ли е да използвам тях или такава услуга предлага и самата компания?

Има ли нещо друго, което трябва да се има предвид при наемането?

 

Връзка към мнение

Явно не си чела добре.

Ти питаш всичко от А до Я

Накратко:

1. Взимаш от където в по-евтина избраната от теб фирма. Посредник или директно все едно.

2. Застраховката е много важна, особено в Италия.

Дали директно или с друга фирма, ти ще решиш. Затова пак вземи да прочетеш какво става в единия и другия случай.

 

има и тема с подробни   обяснения, само да има кой да чете.

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 45 минути , Ella_Bella каза:

Кое е за предпочитане директно с компанията или чрез приложение да стане наемането?

Трудно е да се каже нещо, валидно за всички случаи, но обикновено от моя опит директно с компанията е по-скъпо, но обикновено дори не оставяш кредитна карта за резервацията, докато през посредник или е с плащане предварително, или теглят пари, пък като се откажеш връщат...

Четете условията във всички случаи, защото изключения има винаги 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 54 минути , Ella_Bella каза:

вземането ще е от Болоня

https://www.centauro.net/en/

Не сме вземали точно от Болоня, но от доста други места в Италия, и сме много доволни от тях. Но САМО с пълна застраховка, специално в Италия е важно (води се Premium). В момента имат някакви промоции, следете си цените всяка седмица. Може да направите резервация, ако след време излезе по-ниска цена, анулирате старата и правите нова. Трябва да имате кредитна карта на шофьора.

И както са во казали по-горе: прочетете всичко, вкл. дребния шрифт! Има доста написано по темата, вижте и техните условия, има ги на сайта им. Това важи и за другите компании.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Болоня ние сме наемали от Goldcar - Key'n Go, която беше с пълна застраховка и сме доволни. Когато търсих при тях ми излизаше най-добра цена с пълна застраховка от тях.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, имам проблем и не мога да отворя сайта на Sicily by car, а исках да ги питам директно относно дебитната карта. Планирам наемане на кола, но мъжът ми (шофьорът) няма кредитна карта, няма и да има.... За тази компания пише, че приемат и дебитни - има ли някой който да е наемал така?

Връзка към мнение
Преди 1 час, PetiaDCh каза:

Здравейте, имам проблем и не мога да отворя сайта на Sicily by car, а исках да ги питам директно относно дебитната карта. Планирам наемане на кола, но мъжът ми (шофьорът) няма кредитна карта, няма и да има.... За тази компания пише, че приемат и дебитни - има ли някой който да е наемал така?

Приемат и плащане само с дебитна, но цената е малко по-висока от опцията с пълна застраховка и кредитна карта.

Връзка към мнение

Явно ще прежаля разликата - иначе да пускаме документи за карта, която не се ползва... и там ще има месечни такси. А някой дали може да ми прати имейл на компанията, да пробвам да им пиша... незнам защо не мога да вляза в сайта им

Връзка към мнение
преди 1 час, jorocontrola каза:

customer.service@sbc.it

При мен сайта работи. Може да пробвате и мобилното им приложение ...

Даже ми отговориха на имейла - благодаря. А аз продължавам да не мога да вляза на сайта....

The page isn’t redirecting properly

An error occurred during a connection to www.sicilybycar.it.

Явно е от моя телевизор, идея нямам как да го оправя

Връзка към мнение

Добро утро на всички!

Пак съм аз - откривам този сайт: discovercars.com и има опция за избор на кола с дебитна карта. Те са явно посредник, а компанията е sicilybycar.

Но не разбрах ако може да ми поясните - пълната застраховка я има и тук като опция за добавяне към цената.

Едно и също ли е да я включа тук или е по-добре (и изгодно) да се добави и плати на гишето при получаване на колата?

Връзка към мнение
преди 31 минути , PetiaDCh каза:

Добро утро на всички!

Пак съм аз - откривам този сайт: discovercars.com и има опция за избор на кола с дебитна карта. Те са явно посредник, а компанията е sicilybycar.

Но не разбрах ако може да ми поясните - пълната застраховка я има и тук като опция за добавяне към цената.

Едно и също ли е да я включа тук или е по-добре (и изгодно) да се добави и плати на гишето при получаване на колата?

А директно през сайта им каква цена дава? Ако така или иначе ще се плаща пълна застраховка ...

Връзка към мнение

Принципно пълната застраховка от посредника не е пълна за компанията и има голяма блокирана сума.

Но как е положението с дебитна карта не мога да кажа, дали наистина е външна застаховката и в този случай. Защото поне при Сицили и при директна резервация, ако се избере дебитна карта, пълната застраховка идва автоматично и не може без нея  ...

Връзка към мнение
преди 23 минути , PetiaDCh каза:

т.е. няма да ми "предложат" още някаква застраховка като се отиде на Гишето за получаване на автомобила?

Точно в този случай не мога да кажа ...

Ако цените са сходни, вземи директно от тях да ти е мирна главата. Просто е доста трики кейса ... 🙂

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.