Прескочи до съдържание

Кола под наем в Италия


Препоръчани мнения

преди 54 минути , galiafoteva каза:

Завърнахме се от пътуването. Както казахте: на място - почти нищо общо с това което ми казаха от бг офиса на AVIS. Ама той и човека ми спомена, че на място може и да е друго. Като пристигнахме в офиса на AVIS ( във Флоренция близо до гарата) беше пълно с чакащи. Една мацка питаше, който влезне и гледаше във списъка с направените предварително резервации. Изтегли ни номерче и зачакахме...Доста почакахме, като даже имаше и такива (според мен по-редовни клиенти), които почти не чакаха и си "минаваха" пред нас!!! Изразихме си възмущението, но ...Даже мислех да пиша до централата на AVIS!? Дойде ни реда и мацката започна да подготвя документите, питахме я разни въпроси, тя отговаря (за това място английският и не беше на нужното ниво, според мен). Накрая предлага два варианта на застраховка: пълна - 18 евро/ден и пълна + застраховка на хората в колата вкл. кражба на документи и др. - 25 евро/ден. Взехме най-пълната 🙂 Предварително си бяхме направили и застраховка към Worldwideinsure. Отвсякъде се застраховахме 🙂 Ама, като за първи път - "страх лозе пази". Мацката ни показва снимка на колата и ни пита харесва ли ни? Дадоха ни FIAT 500L.

Вземаме пакета с ключа и отиваме на паркинга. Там един младеж ни докарва колата и аха да си тръгне. Викаме му "Чакай. Трябва да огледаме колата, да кажеш това-онова, да я запалим." Почнахме да я оглеждаме: драскотина на калника, драскотина на джантата, драскотина на бронята- той отбелязва на протокола с един черен химикал. Запалихме я, пълен резервоар, мигачи, фарове, чистачки, климатик, радио - работи! Потеглихме!

Връщаме колата на паркинга след 5-те дена в по-ранен час. Идва друг младеж. Погледна дали е пълен резервоара и пита всичко ок ли е било? Казахме - да и толкова. Взе ключовете и си тръгна. Учудих се, че въобще не погледна. Питахме го за Протокола и той каза, че остава за нас. Това беше. А! Каза да напишем отзив, че сме доволни от него.

Остава да се надявам, че няма да имаме "честитки" от италианските полицаи.

Ако не ти е проблем може ли да отделиш малко време да направиш пълно ревю на фирмата тук: 

 

Опитваме се да създадем нещо като база данни 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, Магеланци!
Безкрайно ви благодаря за всичко написано по темата за колите под наем в Италия.
Живеем в Берлин и ни предстои пътуване в Италия и в плана ни е разходка с автомобил по Амалфийската Ривиера, както гръмко се нарича част от крайбрежието около малкото селище Амалфи. Ще отседнем сред спокойствието на Иския и вече сме подредили програмата си.
НО изобщо не съм си имислила, че има такива капани при наемането на кола под наем и че в Италия е такова "приключение" тази изглеждаща като "фасулска работа" дейност!!! Затова, още веднъж, много ви благодаря!!! Отворихте ми очите!
В конкретика - искаме да наемем автомобил в Неапол или в Салерно. Виждам, че един магеланец е питал за този район, но нямаше нищо писано след това. Та, има ли съфорумци с опит в наемането на коли в този район?
От написаното ми стана ясно, че предварително ще си направя годишна застраховка в worldwideinsure    
След това е важен изборът на доставчика и застраховката да е от доставчика, като се внимава в нея да са включени стъкла, джанти и т.н., за да си нямам ядове после. Дотук от прочетеното в тази тема ми стана ясно, че Голдкар и Budget са ок, ако сключа пълна застраховка.
Правилно ли съм разбрала?

И, обещавам, като се върнем от пътешествието, да споделя опитност от наемането на автомобила и от всичко останало, което ще е полезно за другите магеланци!

Благодаря предварително на всички, които ще ми помогнат в ориентирането!🙋‍♀️🍻
 

Връзка към мнение
преди 3 часа, GalinaR каза:

От написаното ми стана ясно, че предварително ще си направя годишна застраховка в worldwideinsure    
След това е важен изборът на доставчика и застраховката да е от доставчика, като се внимава в нея да са включени стъкла, джанти и т.н., за да си нямам ядове после. Дотук от прочетеното в тази тема ми стана ясно, че Голдкар и Budget са ок, ако сключа пълна застраховка.
Правилно ли съм разбрала?

Здравей. Идеята на сключването на застраховка от доставчика е да ти е спокойно, че няма да те закачат за щети, въпреки, че застраховката им е многократно по-скъпа. Щом ще си правиш застраховка в WWI, не ти трябва застраховка от доставчика, но пък трябва да имаш достатъчен лимит на КК, за да ти блокират съответното самоучастиe и при евентуална щета да си ги удържат от там, след което със събраните документи да си поискаш възстановяването на тази сума от WWI. Ако пък ще си правиш застраховка при доставчика, няма нужда да правиш външна застраховка.

Редактирано от chandni
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте, да раздвижа и аз малко старата тема с молба за помощ.

Търся кола под наем от Бари за 4 души за периода 09.08.2021 г. - 16.08.2021 г. Най-ниската цена през всички сайтове, които опитах, е 100 евро на ден без застраховка, за най-ниския клас автомобили. Това нормална цена за сезона и района ли е според вас и мога ли да намеря нещо по-добро?

  • Шок 2
Връзка към мнение

Май няма вече нормална цена, всичко е според търсенто. Масово колите станаха  2-3 пъти по-скъпи спрямо предишни години и сезони.

Надали някой може да ти каже, дали ще падне или ще се вдигне цената.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Значи какво забелязвам аз търсейки коли за различни периоди на различни места (планирам си, пък може и нещо да бъдне).

Цените за след седмица-две са относително приемливи, макар и високи.

Цените за след месец-два са ужасни.

Запазете нещо приемливо с право на отмяна и проверявайте редовно.

Имам усещането, че фирмите искат да издоят максимално всеки и щом търсиш за доста напред явно се приема, че вече си вързан с датите и няма мърдане ...

Връзка към мнение
На 3.10.2018 г. в 6:23, GalinaR каза:

Здравейте, Магеланци!
Безкрайно ви благодаря за всичко написано по темата за колите под наем в Италия.
Живеем в Берлин и ни предстои пътуване в Италия и в плана ни е разходка с автомобил по Амалфийската Ривиера, както гръмко се нарича част от крайбрежието около малкото селище Амалфи. Ще отседнем сред спокойствието на Иския и вече сме подредили програмата си.
НО изобщо не съм си имислила, че има такива капани при наемането на кола под наем и че в Италия е такова "приключение" тази изглеждаща като "фасулска работа" дейност!!! Затова, още веднъж, много ви благодаря!!! Отворихте ми очите!
В конкретика - искаме да наемем автомобил в Неапол или в Салерно. Виждам, че един магеланец е питал за този район, но нямаше нищо писано след това. Та, има ли съфорумци с опит в наемането на коли в този район?
От написаното ми стана ясно, че предварително ще си направя годишна застраховка в worldwideinsure    
След това е важен изборът на доставчика и застраховката да е от доставчика, като се внимава в нея да са включени стъкла, джанти и т.н., за да си нямам ядове после. Дотук от прочетеното в тази тема ми стана ясно, че Голдкар и Budget са ок, ако сключа пълна застраховка.
Правилно ли съм разбрала?

И, обещавам, като се върнем от пътешествието, да споделя опитност от наемането на автомобила и от всичко останало, което ще е полезно за другите магеланци!

Благодаря предварително на всички, които ще ми помогнат в ориентирането!🙋‍♀️🍻
 

Аз лично почти винаги използвам този сайт, който е немски - www.billiger-mietwagen.de. Избирам в търсенето опция без самоучастие (ohne Selbstbeteiligung). Може да ползвате сайта и само като ориентир, а да резервирате направо от самата фирма, като гледате какво е включено като застраховки. Съгласен съм, че резервирането на кола стана малко "Кьорав карти не играе". Ако не се случи нещо с колата (ПТП, кражба и т.н.), всичко минава добре в общия случай. 

Връзка към мнение
На 11.06.2021 г. в 6:16, pamela каза:

Здравейте, да раздвижа и аз малко старата тема с молба за помощ.

Търся кола под наем от Бари за 4 души за периода 09.08.2021 г. - 16.08.2021 г. Най-ниската цена през всички сайтове, които опитах, е 100 евро на ден без застраховка, за най-ниския клас автомобили. Това нормална цена за сезона и района ли е според вас и мога ли да намеря нещо по-добро?

Дано да си резервирала на въпросните 100 евро, защото току-що като симулирах търсене по твоите критерии, релето ми залепна. Най-ниската цена изобщо е 549 евро:

image.png.a3e96208b2f5fecd9b3de33193efbcf6.png

Това лято ще бъде на принципа "ден година храни". 

Връзка към мнение
преди 5 часа, vorbis каза:

Дано да си резервирала на въпросните 100 евро, защото току-що като симулирах търсене по твоите критерии, релето ми залепна. Най-ниската цена изобщо е 549 евро:

image.png.a3e96208b2f5fecd9b3de33193efbcf6.png

Това лято ще бъде на принципа "ден година храни". 

Точно за там гледах и аз сега и направо ми падна шапката. 😲 Какви са тези безумни цени в Италия!? Винаги ли е било така? Наемал съм в Испания преди кола и цените са 5-6 пъти по-ниски. А да дам 1000лв за кола за 5 дни е изключено.

Има ли някакви по-евтини алтернативи? Колело под наем? 😅 

 

2000лв за Фиат 500 в Europcar! По-добре да си купя една от тук и да я зарежа в Италия. 🤣

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Не знам дали тук е мястото:  Препоръчвам Centauro Rent a Car на Летище Катания .  Бързо обслужване ,  резервирах през Rantalcars  - дадоха по-добра кола на 900 км понеже моята не беше налична , но и повечето коли  на паркинга им за видимо нови. Много бързо предаване на автомобила  при връщане, освобождават депозита в кредитната карта   до ден, два .

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Привет, 

може ли да препоръчате фирма за коли под наем в Сицилия? Имат ниски оценки и предупреждения за хаотчно теглене на пари за глоби, та се чудя дали е много лошо положението? Съвети? 

Благодаря! 

Връзка към мнение
преди 4 минути , Lindt каза:

Привет, 

може ли да препоръчате фирма за коли под наем в Сицилия? Имат ниски оценки и предупреждения за хаотчно теглене на пари за глоби, та се чудя дали е много лошо положението? Съвети? 

Благодаря! 

Ами, то сега по-логично е да се гледа кои са най-евтини. Ако изобщо има такива.

В Сицилия съм ползвал goldcar и съм доволен. 

Някъде беше спомената https://www.leasysrent.it/it/auto/  и за Сицилия.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
В момента, ven62 каза:

Ами, то сега по-логично е да се гледа кои са най-евтини. Ако изобщо има такива.

В Сицилия съм ползвал goldcar и съм доволен. 

Някъде беше спомената https://www.leasysrent.it/it/auto/  и за Сицилия.

Тоест като навсякъде 🙂 Ние нямаме опит с колите и като ме питат за съвет, изпадам в ужас, че са опрели до мен 🙃.

Връзка към мнение
преди 8 часа, Lindt каза:

Привет, 

може ли да препоръчате фирма за коли под наем в Сицилия? Имат ниски оценки и предупреждения за хаотчно теглене на пари за глоби, та се чудя дали е много лошо положението? Съвети? 

Благодаря! 

Rent-a-car компаниите в Италия са con artists и ако не им купите пълната застраховка, рискувате сериозно да ви развалят настроението в края на почивката, така че препоръчвам пълната застраховка. В Сицилия повечето компании дори и след плащане на пълната застраховка обаче имат самоучастие при кражба на автомобила. Единствената компания, която ние открихме без самоучастие дори и при кражба, беше Firefly. За 4 денонощия, заедно с пълната им застраховка, бяхме платили 114 €, като дори не ни блокираха пари за горивото и ни дадоха и точно такава кола, каквато искахме - Fiat 500 с панорамен стъклен покрив. Ето тук съм писала ревю за тях.

 

Колкото до "безразборното" теглене от картата, не са безразборни - тези такси са описани в договора за наем. Ако водачът извърши нарушение и полицията ги потърси, те дават твоите данни и тази "услуга" се таксува между 45€ и 60€ на инцидент, т.е. за всяко нарушение, за което ги потърсят от полицията, така че просто трябва много стриктно да се спазват правилата, да не се кара с превишена скорост, да не се влиза в забранени зони - ZTL-и, автобусни ленти и т.н. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , Lindt каза:

Привет, 

може ли да препоръчате фирма за коли под наем в Сицилия? Имат ниски оценки и предупреждения за хаотчно теглене на пари за глоби, та се чудя дали е много лошо положението? Съвети? 

Благодаря! 

Вече 2 пъти взимаме от тези https://www.autonoleggioprime.it/it/noleggio-auto-catania.html?gclid=CjwKCAjw1uiEBhBzEiwAO9B_HXU_BbjpsLzqOGSxxK5WBY6lw59FLA2BjiezrjIhDPloZ97sofLBmhoCwqkQAvD_BwE , нищо не блокират, нищо не гледат, плащаме предварително, изобщо не им даваме никакви карти. Минус- колите им са стари. Иначе много добро отношение. Преди 3 седмици имахме време до полета и искахме да ядем някъде. Уж върнахме колата, но пак ни дадоха ключове и ни оставиха още 3 часа да ползваме колата.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 41 минути , ven62 каза:

В Сицилия съм ползвал goldcar и съм доволен. 

 

Голдкар имат самоучастие при кражба дори и с пълната застраховка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние ползвахме Leasys в Сицилия през юли 2021. Избрахме ги заради цената. Освен 45- минутното чакане да я вземем, сме доволни, но на 03.07 през всички рент-а-кар гишета беше бой с ножове от народ.  Ние винаги и навсякъде плащаме пълна застраховка, за да ни е мирна главата.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, ven62 каза:

Ами, то сега по-логично е да се гледа кои са най-евтини. Ако изобщо има такива.

 

По тая точка - за оптимизация на разходите (ОР) -  стопът в Сицилия върви безотказно 😄😉 

Връзка към мнение
преди 22 минути , master_of_germs каза:

По тая точка - за оптимизация на разходите (ОР) -  стопът в Сицилия върви безотказно 😄😉 

А в забременяването може ли да има засечка или и то е безотказно.

---

Извън шегата, аз някак си не си представям, че ще тупна на летището в Сицилия с жена ми и ще разчитаме на стоп.

 

  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 3 минути , ven62 каза:

А в забременяването може ли да има засечка или и то е безотказно.

---

Извън шегата, аз някак си не си представям, че ще тупна на летището в Сицилия с жена ми и ще разчитаме на стоп.

 

Като стана дума за шеги, сестра ми си пада малко мазохист и взима неваксиниран с нея за това пътуване. Вероятно няма да ги качат на стоп без сертификат 🙃

  • Смея се 4
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Някой да е ползвал тези и да сподели впечатления - https://okmobility.com/en/rent/ ? 
Цените им за Бергамо излизат по-ниски  от популярните агрегатори като Economycarrentals и др. подобни 

Връзка към мнение
преди 13 часа, Фил каза:

Някой да е ползвал тези и да сподели впечатления - https://okmobility.com/en/rent/ ? 
Цените им за Бергамо излизат по-ниски  от популярните агрегатори като Economycarrentals и др. подобни 

Преди месец приятели,  които идваха при нас в Италия ползваха две коли от тях, взети в Рим.

Всичко беше наред.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 14 часа, Фил каза:

Някой да е ползвал тези и да сподели впечатления - https://okmobility.com/en/rent/ ? 
Цените им за Бергамо излизат по-ниски  от популярните агрегатори като Economycarrentals и др. подобни 

Аз на твое място ще ги взема от Рим, защото Алис, която работи там, е много симпатична 🙂

 

Но да, направихме пълни застраховки на колите и като ги върнахме даже не ги погледнаха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.