Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

Самолетните билети от Банкок до Краби, най-евтини излизат с Thai Smile - 280 лв двупосочни за двама. Това като цена добре ли е, за първи път гледаме и не знам дали може и за по малко да намерим.

Връзка към коментар

Самолетните билети от Банкок до Краби, най-евтини излизат с Thai Smile - 280 лв двупосочни за двама. Това като цена добре ли е, за първи път гледаме и не знам дали може и за по малко да намерим.

 

На мен ми се струва височко, а и Thai Smile не би трябвало да е най-евтината компания. Без да дадеш конкретни дати е трудно да се каже, Air Asia как са?

Връзка към коментар

Самолетните билети от Банкок до Краби, най-евтини излизат с Thai Smile - 280 лв двупосочни за двама. Това като цена добре ли е, за първи път гледаме и не знам дали може и за по малко да намерим.

Не знам кога пътувате, но според мен не бързай да купуваш първото, което си намерила. Проверявай редовно в някакъв период от време всички опции Air Asia, Thai Lion, Thai Smile, Nok Air, вероятността да излезе някоя промоция е много голяма. Аз имам общо шест вътрешни полета в Тайланд и между Тайланд и Камбоджа и всички са значително по-евтини от цената, която споделяш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Понеже това не ни е първото посещение на Тайланд, програмата ни е малко нетрадиционна, но може на някой да му бъде от полза. Търсех остров, където няма много туристи/особено китайски/, затова избрах Kho Paym. Освен Mu Ko Surin искахме да отидем и на Ko Tachai, но той е затворен тази година за неопределено време. Езерото Cheo Lan ми е отдавна в планове, но все нямахме път натам и не стигаше време.

Програмa
09.02 -пристигане в Bangkok
9-11.02 Bangkok
11.02 срещу 12.02 нощен автобус за Ranong
12.02 лоу бот за Kho Paym
6 нощувки-релакс и обикаляне на плажове на острова, хотел

https://www.agoda.com/bg-bg/chomjan-beach-resort/hotel/koh-phayam-ranong-th.html?checkin=2017-02-12&los=7&adults=2&rooms=1&cid=1587473&tag=hid336487%2CpidV8xJ9woQLicAAJ9vGbAAAAAW&searchrequestid=dcb2172f-8e67-4dd0-9b43-405d0a264ddd

18.02 връщане в Ranong и хващане на автобус за Kuraburi
1 нощувка в хотел

https://www.tripadvisor.ru/Hotel_Review-g1152716-d2012035-Reviews-Boon_Piya_Resort-Ao_Phang_Nga_National_Park_Phang_Nga_Province.html

19.02 заминаване за остров Surin
1 нощувка на острова на палатка/ако не можем да си запазим бунгало/
20.02 връщане в Kuraburi
1 нощувка в същия хотел
21.02 автобус за Kao Sok

1 нощувка в хотел

http://www.booking.com/hotel/th/khao-sok-blue-mountain.bg.html?aid=376376;label=bookings-name-8QrRSr2wQjOl8b7F4IDHLgS76349057479%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap21.078.000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atiaud-146342137030%3Akwd-65526620%3Alp1001457%3Ali%3Adec%3Adm;sid=29f1c61bfbc8d63c8d9ca2115b40f093;dest_id=-

22.02 заминаване за езеро Cheo Lan
1 нощувка на езеро в къщички на водата
23.02 връщане в Kao Sok
1 нощувка в същтия хотел
предвижване с автобус дo Surat Thani
от там самолет за Bangkok
26.02 рано сутринта-заминаване за България

Връзка към коментар

и аз мисля че е много висока тая цена....ние взехме до пукет за 5 евро и от сурат до банкок за 9 евро еднопосочни...вярно дебнех ги много но мисля че спокойно за около 50лв може да се вземе...

Редактирано от Grishkata
Връзка към коментар

Охоо значи моите наистина са скъпи, аз гледам за дати 21.01 отиване 30.01 връщане. Ще изчакам още и ще ги следя всички компании, до кога мислите, че мога да изчакам, преди да се вдигнат още повече.

Редактирано от maggi
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Такива цени за по няколко евро се взимат основно ако е на биг разпродажбата (Air Asia), катo тази, която свърши преди няколко дни, за след 6 месеца - година+ напред. Другият вариант да се чака разбивка по отсечки и от едно промо един билет, от друго друг. Януари е пикът на сезона и вече си е направо късно за билети, няма за кога да падат. Според мен, може само да се качат още.

Редактирано от T.E.Lawrence
Връзка към коментар

Направо взимай, особено първата дата е и събота, за тогава някакво чудо трябва да стана да поевтинеят. Принципно за такива планирания в последния момент в топ сезон е добре поне да се извърти да няма полети петък-неделя, тогава са обикновено по-скъпи, местните също пътуват. 

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Връзка към коментар

Как се стига от Пукет до Краби ? Понеже не съм купила още вътрешните полети за нашето пътуване поради ред причини - сега ми дойде идея покрай директните полети от Сием Рип до Пукет да направим така :

Банкок-Сием Рип - полет AirAsia

Сием Рип-Пукет - полет AirAsia

Пукет-Краби - лодка може би

Краби-Банкок - полет AirAsia

На Пукет мисля да останем 2-3 дни, а останалите 6 , които имаме на Краби АоНанг.

Връзка към коментар

С лодка пукет - пи пи - 500 бата и после пи пи - краби 800 бата или иначе казано 65лв

ние мислехме да отидем до панган спирайки на пи пи и после през краби и ни дадоха тези цени....може и да има директна лодка от пукет до краби

Връзка към коментар

Здравейте! Видях по-горе, че някой бе изразил колебания относно билетите на flydubai. Бих искаша да споделя, че ние пътувахме с тях до Малдиви тази година и нямаше проблеми. Не дават храна, музиката, филми и т.н. са платени, но пък нямахме промени в полетите или някакви проблеми. Ние също взехме от тях билети за Април и до Тайланд.

Искам да попитам дали някой знае как и дали могат да се транспортират инжекции Фраксипарин до Тайланд? Ще питам и дубайските авиолинии, но все пак ще съм благодарна, ако някой има инфо. Или пък дали бихме могли да купим от някоя аптека в Тайланд, но дали изобщо има?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не знам защо, но до сега бях останала с впечатлението, че Baiyoke Tower e на Siam Square и резервирах хотел до Baiyoke Tower, като си мислех, че хем сме в центъра на Банкок, хем сме близо до влакчето за летището. Но днес осъзнах къде е Siam Square. Какво да правя, да сменя ли хотела с такъв около Сиам , ще трябва като идвам от летището от влакчето да прекача на метрото, какво ще ме посъветвате? 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Мили хора,

остава точно един месец до заминаването ни, но аз все още се колебая за северната част на Тайланд.

Който е бил вече там, моля да сподели какъв е оптималният период да се разгледат най-важните места в тази част.

Благодаря предварително!

Връзка към коментар

Не знам защо, но до сега бях останала с впечатлението, че Baiyoke Tower e на Siam Square и резервирах хотел до Baiyoke Tower, като си мислех, че хем сме в центъра на Банкок, хем сме близо до влакчето за летището. Но днес осъзнах къде е Siam Square. Какво да правя, да сменя ли хотела с такъв около Сиам , ще трябва като идвам от летището от влакчето да прекача на метрото, какво ще ме посъветвате? 

 

"Bayoke"-тата са няколко, едното от тях (най-високото) със сигурност е до влака за летище "Suvarnabhumi".

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мили хора,

остава точно един месец до заминаването ни, но аз все още се колебая за северната част на Тайланд.

Който е бил вече там, моля да сподели какъв е оптималният период да се разгледат най-важните места в тази част.

Благодаря предварително!

 

Дай мало повече подробности, че северен Тайланд не е малък :) Ако говориш за Chiang Mai + Chiang Rai общо взето 3 дни за двете е долният минимум, 4 е горе-долу ок, повече дни, ако ще правите трекове из джунглата, ще ходите до племената и т.н. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Първо мислех, да се задоволим с Chiang Mai и Rai и смятах да ползваме самолет от Банкок до Chiang Mai. Сега обаче мисля, да минем Ayutthaya и Lopburi, но не съм сигурна до колко си заслужава да си разпокъсаме маршрута. Все пак основната идея на ходенето до Тайланд ни е снимков материал. Не съм сигурна също, дали ще може да се минат двете места за 1 ден. По принцип видях, че има дневни екскурзии от Банкок до Аютая, което пак ни връща на планът със самолета. От 1,02 до 3,02 е фестивалът на цветята в Чианг Май,така че искам не искам сме там поне 3 дена. Хотелът в Банкок сме го взели до 29, което ни дава допълнително 2 дни за запълване. Ако си бил в този район, какво според теб не трябва да изпускаме? (гледах Phitsanulok и Sukhothai...)

Редактирано от АниД
Връзка към коментар

"Bayoke"-тата са няколко, едното от тях (най-високото) със сигурност е до влака за летище "Suvarnabhumi".

Ох, това ме притесни!

Аз си мисля, че съм букнала истинския хотел, но дали?

Можете ли да дадете адрес, координати на правилния избор за хотел Bayoke, моля!

Връзка към коментар

Ох, това ме притесни!

Аз си мисля, че съм букнала истинския хотел, но дали?

Можете ли да дадете адрес, координати на правилния избор за хотел Bayoke, моля!

 

KC Place е на предпоследната спирка на линията от Suvarnabhumi, с добри отзиви и тук, и в букинг...

През ММТ с техните промота излизаше по около 25-30$ на вечер двойната стая ( в букинг - 40$ )

май и Гришката бяха спали там, ама може и да бъркам...

Връзка към коментар

Първо мислех, да се задоволим с Chiang Mai и Rai и смятах да ползваме самолет от Банкок до Chiang Mai. Сега обаче мисля, да минем Ayutthaya и Lopburi, но не съм сигурна до колко си заслужава да си разпокъсаме маршрута. Все пак основната идея на ходенето до Тайланд ни е снимков материал. Не съм сигурна също, дали ще може да се минат двете места за 1 ден. По принцип видях, че има дневни екскурзии от Банкок до Аютая, което пак ни връща на планът със самолета. От 1,02 до 3,02 е фестивалът на цветята в Чианг Май,така че искам не искам сме там поне 3 дена. Хотелът в Банкок сме го взели до 29, което ни дава допълнително 2 дни за запълване. Ако си бил в този район, какво според теб не трябва да изпускаме? (гледах Phitsanulok и Sukhothai...)

 

Не съм бил в района, но Аютая си е дневен трип отвсякъде, според мен няма смисъл да правите сложни логистики. Прилепи го този ден с нощувка в Банкок и после самолет нагоре и така. По ограничените ми спомени и впечатления е това. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.