Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

Вече сме на Ко Ланта бяхме до плажа, но не видяхме морето, вече е доста тъмно.

По първи впечатления мястото е спокойно.

Има си доста туристи, но не като в Пукет, плажа за вечерта изглеждаше добре.

Градската част е малко кочина, но пък приятна  :lol:  хората са мили усмихнати и има много пазари след пристанището.

Ние пристигнахме с ферито от Пукет срещу 1000 бата на човек, но през https://www.phuketferry.com/  цената беше около 900 бата. Най-изгодният е този, който тръгва в 13.30 от Пукет, ние пътувахме със този от 12.30 и стояхме на Пипи Дон 1 час докато тръгне ферито от Пипи до Ланта, сиреч пътят ни беше 4 часа при възможност за 3 часа без престой с този от 13.30

Във ферито ни предложиха транспорт до хотела с/у 100 бата на човек и ние се възползвахме. Пътуването е бързо и удобно в нещо, като тяхният градски транспорт (баничарка с пейки) Слизаш от ферито събират жертвите и тръгвате :lol: няма чакане помайване и т.н.т, стоварват те право пред хотела.

Хотелът ни беше проблем, но се спряхме на Morakot Hotel ако някой се интересува може да го провери, намира се на 10 минути от Long Beach и на мен лично ми допада, не е супер лукс, но цената е около 1350 бата на вечер през booking, което беше приемливо за ограничените наличности в близост до този конкретен плаж.

 

Това е от мен, пожелавам на всички Тай от България приятно изкарване, много слънце и усмихнати тайландци! :bye:

Редактирано от АниД
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Днес е някакъв будистки празник и е забранена продажбата и консумацията на алкохол.Поне в Краби е така.

Да, а в Банкок масово не работят заведения. Най-важния будистки празник, фанатичният министър-председател въвел забраната.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някъде имаше питане, но не помня отговора. В Пукет къде могат да се закупят СИМ карти и трябва ли да се прави избор между различни компании? Имам познати, които пътуват до там и имат нужда от постоянна телефонна връзка с България. Какво да ги посъветвам?

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Продават туристически пакети на dtac-за 15 дена 20G интернет и май че 100бата за разговори-600бата.Мисля,че се продават само на летищата.Покритието е доста добро.Използвах много Viber,снимки и пр.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ние взехме AIS с голям пакет нет и говориме със семейството през нета (skype, facebook, viber) В Пукет има карти на AIS във Family Mart, но те имат и офиси из градът.

В 7/11 имат туристически карти на true move с пакет нет и малко минути за вътрешни разговори, които също вършат работа.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И на двете летища имат представители топ 3 оператора. Да вземат от там, от града може да ги извъртят доста по-скъпо. Проблемът е в разбивката по дни заради интернета. Ако е само за разговори са подобни. Всички са валидни по 30+ дни.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Mililia, нека се огледат на летището, то е сравнително голямо и има всичко. Не съм се заглеждала, защото си купихме от летището на Банкок пакет за 7 дни  за 300 бата. Минута до бг каза каката 20 бата.

 

Снощи бяхме на Fantasea . Трансфер от Банг Тао и обратно 1000 бата. Вчера имаше извънредно представление от 19.30, което ни дойде много добре, че чаветата накрая като помирисаха възглавницата и не им трябваха и секунди повече. Аз съм със смесени чувства. За първи път ми се случва да очаквам повече от нещо. Може би си го представях малко по-различно. Финала е уникален със слоновете, но да не издавам за по-интересно. Направи ми впечатление, че на входа събраха всички фотоапарати и телефони. Аз си запазих телефона в чантата, но е абсурд да се снима.

 

Днес яздене на слонове и тигри. За слоновете съжалявам, че не се качихме при един от храмовете на Анкор. Фермата на Пукет, в която ни заведоха (точно срещу Тайгър Кингдом) ми се стори мизерна, слоновете с вериги, нашия водач само го риташе по ушите да върви. Купихме изгнили банани за 100 бата, като мислех, че ние ще храним слона с тях, но просто водача ни взе торбичката и му ги даде на две на три и даже не видяхме. Накрая ни искаха 900 бата за 3 снимки от техните, после намалиха на 300, но пак не им ги купихме. По средата на разходката със слона пък ни спряха да ни показват герданчета да си купим. А преди да слезем накрая водачът си поиска бакшиш. Като преживяване си беше доста друсане и малко страшничко за мен. С две думи просто не препоръчвам тази ферма.

 

При тигрите имахме драма, защото не пуснаха малкия, защото е под 120см. Такива деца можело да ходят само при новородени, а в момента най-малкото вече е прекалено голямо за него. Другия месец ще имат бебета. В крайна сметка с каката влезнахме при най-малките - 4 тигърчета , едното малко палаво. Беше готино, но малко ми се стори.

 

Искахме да купим билети за ферито до Краби от днес за утре, но се оказа , че няма места. Ферито е само едно в 8.30 сутрин та. Предложиха ни превоз с ван за 3800 бата (6ма сме), което е с 300 бата по-малко от фери с трансфери.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сетих се нещо много важно за всички пътуващи към Тайланд.
Ако пристигате на летище не обменяйте пари там, курсовете са изключително неизгодни!
За пристигащите на летището в Банкок, тръгнете към спирката на SBT тя се намира в сградата на летището, преди да влезнете към входа ще видите exchange (в лилаво) подминавате и виждате зад него Super Rich exchange това е вашето място, обменяте колкото можете повече.
Super Рич са с нaй-добрите курсове навсякъде.
http://superrichthai.com/exchange  можете да видите къде имат офиси с google map за съответният град.

Редактирано от АниД
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Дани Магелани

Mililia,

За първи път ми се случва да очаквам повече от нещо. Може би си го представях малко по-различно. Финала е уникален със слоновете, но да не издавам за по-интересно. Направи ми впечатление, че на входа събраха всички фотоапарати и телефони. Аз си запазих телефона в чантата, но е абсурд да се снима.

 

 

 

 

В Пукет ли го гледа? Имам чувството, че не сме гледали един и същ спектакъл. Но всеки търси и вижда различни неща. Съжалявам, ако съм те подвела! Още една причина спецификите да се обсъждат на лични.

На мен най-много ми препоръчаха "Сиам Нирамит". Гледах го в Банкок. Имаше в парка традиционно село. Нещо като Етъра. Показват бит, занаяти и правят невероятни тай масажи. Има хранене и возене на слонове, които после преминават само през сцената. Има танци на открито. И тук има опция за трансфер и вечеря за 2000, но може да си купиш сам билет. Спектакълът ми хареса, но не колкото Фантазия. Имаше надписи на руски и английски - кратко за представяната сцена. Това е тяхната история в танц. Хубаво е да се види. Все пак за мен е на второ място. На трето - лейди-бойс шоуто. Програмата по спектаклите е изпълнена. По забележителностите - не. Пак ще се идва. Как мислите, дали за разглеждане в града не е по-добре в мокрия сезон и кога? Слънчасах от обикаляне!

Връзка към мнение
Дани Магелани

И една препоръка за Байоке скай хотел. Ако ходите, добре е на 81-82 етаж. На 78 не ми хареса и гледката не беше добра. А хотелът е супер и през индийците за три дни 160$ е добра цена. За разлика от мизерния хотел в Пукет за три дни 180$ и нямаш кислрод в стаята.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние ходихме в Байоке да снимаме, не го препоръчвам и за вечерни снимки. Освен, че на 83-ят етаж не са си мили прозорците с години, тъй нареченaтa им observatory point е образно, една платформа, която се върти непрекъснато и от движението снимките се размазват, това можете да очаквате. За дневни е ОК, но за нощни твърдо не го препоръчвам.

Хотелчето, което си ползваме в тази тема е на гърба на Байоке или съседната пряка около 5 минти за ориентир.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Ние ходихме в Байоке да снимаме, не го препоръчвам и за вечерни снимки. Освен, че на 83-ят етаж не са си мили прозорците с години, тъй нареченaтa им observatory point е образно, една платформа, която се върти непрекъснато и от движението снимките се размазват, това можете да очаквате. За дневни е ОК, но за нощни твърдо не го препоръчвам.

Хотелчето, което си ползваме в тази тема е на гърба на Байоке или съседната пряка окол ба 5 минти за ориентир.

Това за прозорците е вярно, като цяло, и за 78 и за 82, но там има балкони и може да се излезе навън. А има и на някои места прозрачни и добре измити стъкла. На стаята ми на 40 етаж бяха измити перфектно. Явно тази година не са стигнали до горе.

Аз вече съм във Франкфурт. Малко на магия направих връзката в Бахрейн. Май им е практика да си закъсняват. Типично за тези ширини! Защо да си дават зор?!

Връзка към мнение

Ооо Дани, не, не си ме подвела за шоуто. Аз си бях наумила да го посетим отдавна.

 

От вчера сме на Краби. Днес цял ден на Рейли. Много ни хареса. Утре сме на трип до Джеймс Бонд. За Мая бей пък всички ни предлагат само спиид лодка с 30 човека. Това малка ли е или голяма? Също така при някои в програмата пише, че на Мая се ходи следобед, но всъщност не могат да гарантират, защото се съобразявали с прилива и отлива. Ще го мислим как да идем сутринта рано или следобед.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Аз бях само на Джеймс Бонд с голяма лодка. Сложете банските предварително. Няма условия за преобличане. Има плуване и кану на три острова. В канутата са по двама и лодкар.

На ДБ се спира само за снимки.

Мосля, че за Пи Пи вариантите са бърза лодка или ферибот, ни това е от Пукет.

Връзка към мнение

Ооо Дани, не, не си ме подвела за шоуто. Аз си бях наумила да го посетим отдавна.

 

От вчера сме на Краби. Днес цял ден на Рейли. Много ни хареса. Утре сме на трип до Джеймс Бонд. За Мая бей пък всички ни предлагат само спиид лодка с 30 човека. Това малка ли е или голяма? Също така при някои в програмата пише, че на Мая се ходи следобед, но всъщност не могат да гарантират, защото се съобразявали с прилива и отлива. Ще го мислим как да идем сутринта рано или следобед.

 

Никак не препоръчвам спийдбоут-а. Натъпкват ви като сарделки и на ята от по 12-24-48-96 спийтбоута ви стоварват по едно и също време на острова. Меко казано става пренаселено. Опитайте директно на пристанището да се договорите за лонг тейл боут-че (от онези с вързаната кърпичка и тайландски флаг). Естествено е по скъпо, но разликата е съществена в посока много по-добре, пък и избягвате навалицата. Няма какво да ви гарантират - сутринта на пристанището си има лодкари, стига да не е лошо времето, договаряте се и газ :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И в Краби положението с плажовете не е розово.Вчера ходихме на тур от 13,00ч. до 20,30 Седем острова и залез.Много ни хареса.За плаж и къпане най-ставаше Podo.

Днес сме на Amadana beach.Пълно безвремие.Имахме безплатен шатъл от хотела.На двеста метра плаж сме 15-20 човека.Целият плаж е с полегнали дървета с вързани по тях хамаци.Дават и хавлии и рогозки.Не се плаща нищо.В ресторанта е една идея по-скъпо,но може да не се ползва.

attachicon.gifIMG_1357.JPG

Няколко часа по-късно от морето остана ето това

 

attachicon.gifIMG_1364.JPG

 

След няколко дни сме в Краби, можеш ли да споделиш какви турове взимахте и този 7 острова от коя фирма го взехте, мисля да го минем и ние щом вие сте останали доволни.

Благодаря предварително!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бих искал да изкажа едно „опако” лично мнение на фона на повечето препоръки за лонг-тейл лодките.

 

 

Със сигурност това си е различно и много по- истинско и естествено преживяване и позволява разминаване с тълпите със спийд-боут. Категорично препоръчвам да се пробва. Но е по-подходящо за близки разходки и ако имате ограничен брой дни трудно се минават повече острови на един път.

Същевременно в лонг-тейл лодката си смърди яко на бензин.

А и при по-лошо време изглежда доста натоварващо за пътуващите. Нас ни хвана буря един следобед на връщане със спийд боут и дори трябваше да се скрием за 10-15 минути в едно заливче на един от островите.  Лонг-тейл лодките, край които минавахме, доста се клатушкаха и туристите изглеждаха бая уплашени (най-вероятно неоснователно, но като не си свикнал предполагам си е натоварващо). Даже и в бързата лодка гидът беше доста притеснен, всички туристи се прибраха вътре и облякоха жилетки и само ние с жена ми изживявахме екшъна  на носа като Леонардо ди Каприо и Кейт Уинслет. Е ние оживяхме и двамата, но имахме синини от подскачането по вълните .

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз в Тайланд все се возех с градския транспорт между островите (фериботи). Бавно, има открито и закрито, гледаш си гледки и се наслаждаваш.

Speed boat друсат много и нямаш никаква видимост - общо взето само се държиш. Но е бързо.

Long tail boat - стари, бавни, смърдящи, но автентични и има видимост.

Всичко зависи от това какви разстояния трябва да се обхванат.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Запазихме 2 ранни тура със Phuket sail tours стандартните - Phang Nga и PhiPhi. Имаме още 1 пълен ден и искаме основно шнорхелинг. Разглеждах другите турове, напр.до Симиланските острови или Кораловия остров? Или друго. Да няма много хора /не знам може ли /, чисто море и морски живот. Не е задължително да е до брега. Може и риф навътре в морето. Препоръки?

Връзка към мнение

Здравейте, след малко пристогам в Патонг и искам да си намеря готино турче със сафари, каяк и Джеймс Бонд... обаче писах на 2 места и не го предлагат. Дали може да ме насочите?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След няколко дни сме в Краби, можеш ли да споделиш какви турове взимахте и този 7 острова от коя фирма го взехте, мисля да го минем и ние щом вие сте останали доволни.

Благодаря предварително!

Miriam tours
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Мая бей пък всички ни предлагат Ще го мислим как да идем сутринта рано или следобед.

Това с Мая брей е едно най разочароващите преживявания. Евентуално много рано сутрин би могло да ви хареса.

Зависи колко сте далеч от него, ако тряват 3 часа за бавната гемия може да няма предложения. Късен следобед става само с лична или наета лодка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бих искал да изкажа едно „опако” лично мнение на фона на повечето препоръки за лонг-тейл лодките.

 

Уважавам мнението ти. Прав си имат и недостатъци и добре си ги показал - по-нестабилни са, миришат на бензин, по-скъпо е, по-малко острови могат да се обхванат и т.н. Всичко това просто е вярно :)

Въпрос на избор.

При първото ми ходене в Тайланд, островът подбран за почивката накрая беше Пукет и съответно спийдбоутс за малките островчета.

През следващи години опитах противоположния подход и останах по-доволен - по-бавно пътуване, но аз определям маршрута, задължително разминаване с туристопотока, шнорхелуване на спокойствие и т.н.

Абе явно и поостарявам, ама нейсе :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

Здравейте, след малко пристогам в Патонг и искам да си намеря готино турче със сафари, каяк и Джеймс Бонд... обаче писах на 2 места и не го предлагат. Дали може да ме насочите?

Малко по-нагоре виж линка към Чиип турс. Руснаци са и са много коректни, по мое мнение. Гидът Алексей е много симпатично момче. Бях с тях на Джеимс Бонд на голяма лодка. Намам забележки. Олег собственикът каза, че е по-добре от спиди. Не подскача, има сянка, возим си канутата. Добър обяд на бюфет, но не изчаквай като мен. Най-хубавата храна свършва бързо.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Уважавам мнението ти. Прав си имат и недостатъци и добре си ги показал - по-нестабилни са, миришат на бензин, по-скъпо е, по-малко острови могат да се обхванат и т.н. Всичко това просто е вярно :)

 

Стига, бе, всички до двигателя ли сте се возили, чак пък толкова много да мирише на бензин? За парите е вярно, ако пътуваш сам и наемаш. Ако сте няколко човека, лонгтейл лодката е по-евтина, при спийд боута всичко се плаща на бройка.

И аЗ съм преживявал буря в такава лодка, но неопитните туристи се шашкат повече. Основен критерий при пътуване по море ми е - гледам капитана, ако не изглежда притеснен, значи всичко е наред. :D Лонгтейл лодките обикновено се управляват от морски хора с опит. При спийдбоутовете обикновено са малки олигофренчета, които се мъчат как да си направят интересно и го обръщат на родео.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.