Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

Това с Мая брей е едно най разочароващите преживявания. Евентуално много рано сутрин би могло да ви хареса.

Зависи колко сте далеч от него, ако тряват 3 часа за бавната гемия може да няма предложения. Късен следобед става само с лична или наета лодка.

Или варианта който ние направихме - Sunset plankton tour - слвдобеден тур със спиране за шнорхелинг, каяк и накрая Мая бей. Пристигнахме там към 17 и останахме до 18 и нещо...

Почти всички си заминаха и на плажа останахме около 30-на човека... След нас имаше само една спийд лодка с 5-6 човека и те тръгнаха почти веднага след нас, колкото да ни развалят кефа да сме последни...

След залеза имаше барбекю на борда на кораба, а след това и нощно плуване в залива от обратната страна на Мая бей с флуорисциращ планктон. Останахме много доволни, определено си заслужава!

.... Сега някой да не си представи пътеките на Малдиви и т.н.

Някакви светещи нещица са... като водни светулки... но е много яко ! :)

За този вариант трябва да се дислоцираш на Пи Пи Дон за нощувка, връщат те в 21 обратно.

Имат и вариант с преспиване на борда обаче има много противоречиви мнения и не рискувах да ни развалят прекрасните впечатления.

Краби конект е фирмата, пишете в гугъл - Maya bay sleep a board, има доста по въпроса и в трипадвайзър.

Плащането е през пей-пал...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

И за тези, като мен, закупили билети през посредници, и имащи проблем за чекиране он лайн. Чекирах се безплатно на гише. Нямаше проблеми. Самолетите им стават. Най-стар изглеждаше на Тайгър. Пътувах с нискотарифните Аirasia, Tigar, Tai Lion и Jetstar, като само последните имат възможност за чекиране он лайн на билет, закупен от посредник. Това ми даде възможност да мина през транзита и да излетя за Сингапур, без да гори визата. Добре е да имате предвид тези неща, като планирате.

Връзка към мнение

С air asia се чекира безпроблемно онлайн 14 дни преди полета с билет, закупен от румбо. Бях се изнервил, че от съпорта не искаха да ми прехвърлят резервацията към акаунта ми по-рано, както бяха направили други хора от форума. За щастие, почти целият самолет беше празен, азиатците не обичат да планират отрано.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

С air asia се чекира безпроблемно онлайн 14 дни преди полета с билет, закупен от румбо. Бях се изнервил, че от съпорта не искаха да ми прехвърлят резервацията към акаунта ми по-рано, както бяха направили други хора от форума. За щастие, почти целият самолет беше празен, азиатците не обичат да планират отрано.

И моят беше закупен от там, но в сайта на еърейша не се виждаше и не ме пускаше да се чекирам 8 дни преди полета.

Връзка към мнение

 След 3 седмици пътуваме отново до Тайланд и отново в програмата не съм предвидил Мая бей и острова на Бонд. 

Четейки отзиви за тях  и тук и в други сайтове оставам с впечатлението , за типичен туристически капан. Тълпи от народ , търговийка , малко кану , малко шнорхелинг, малко екшън  с лодка , малко похапване . Подобни гледки като на снимките не са рядкост в Тайланд и не само. Романтика очевидно липсва. За хора занимаващи се с дайвинг пътуването с всякакви морски съдове не е нещо особено екстремно, а за шнорхелинг има много други места. 

 Та дебело подчертавам че не искам да засегна посетилите тези места .Въпросът ми е заслужава ли си времето и парите . 

 Или може би по-накратко . Бихте ли отишли пак .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Мисля, че може 24 часа преди полета, но не съм опитвала.

След 3 седмици пътуваме отново до Тайланд и отново в програмата не съм предвидил Мая бей и острова на Бонд. 

Четейки отзиви за тях  и тук и в други сайтове оставам с впечатлението , за типичен туристически капан. Тълпи от народ , търговийка , малко кану , малко шнорхелинг, малко екшън  с лодка , малко похапване . Подобни гледки като на снимките не са рядкост в Тайланд и не само. Романтика очевидно липсва. За хора занимаващи се с дайвинг пътуването с всякакви морски съдове не е нещо особено екстремно, а за шнорхелинг има много други места. 

 Та дебело подчертавам че не искам да засегна посетилите тези места .Въпросът ми е заслужава ли си времето и парите . 

 Или може би по-накратко . Бихте ли отишли пак .

Това не е за професионалисти, като теб, но за обикновен пътешественик всяко ново място е чудесно. И да, бих отишла, за да видя това, което не успях.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като чета за спийд лодките и лонг тейл - направо се зачудих изощбо някоя от двете подходяща ли е за бременни и ще ме качат ли... имаме желание да видим острова на Джеймс Бонд живот и здраве, ако док ми даде зелена светлина да летя и заминем. Но ще видим.

Ние бяхме букнали хотел доста отдалечен от Патонг, Ката и Карон, той си беше от другата страна на острова и като гледах как е на час път с кола до Фантасий и Тайгър Кингдом , реших да го сменим. Та днес избрахме Бурасари Патонг хотел, има добри ревюта, малко ще е в лудницата, но поне ще имаме избор за храна и други неща наоколо и без да хващаме таксита всяка вечер.Някой има ли впечатления за него?

Редактирано от dtsekova
Връзка към мнение
Дани Магелани

Аз бях на едното само. Няма да го повторя, но не защото не ми е харесало. Искам да виждам нови места.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Стига, бе, всички до двигателя ли сте се возили, чак пък толкова много да мирише на бензин? За парите е вярно, ако пътуваш сам и наемаш. Ако сте няколко човека, лонгтейл лодката е по-евтина, при спийд боута всичко се плаща на бройка.

 

Е не е само до двигателя, но си понамирисва :) Но и аз съм за лонгтейла. Свободата си е друго нещо.

 

 

Като чета за спийд лодките и лонг тейл - направо се зачудих изощбо някоя от двете подходяща ли е за бременни и ще ме качат ли... имаме желание да видим острова на Джеймс Бонд живот и здраве, ако док ми даде зелена светлина да летя и заминем. Но ще видим.

 

Всъшност по един или друг начин - все е интересно човек да се потопи в тайландската природа. Не е нужно да се занимаваш с излишни екстремности - отдай се на храмове, масажи, плажчета, храна. Тук-туци, спийдбоутове, скачане с бънджи, яздене на слон и т.н. остави за следващия път :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

През следващи години опитах противоположния подход и останах по-доволен 

 

Е, само мога да се надявам да отида отново и да разнообразя.

Като за първо посещение за мен принципът почти винаги е: колкото повече, толкова повече.

 ... отново в програмата не съм предвидил Мая бей и острова на Бонд. 

Въпросът ми е заслужава ли си времето и парите . 

 

Според мен Мая Бей, с всички лодки и туристи не си заслужава, ако може да се избере друго. 

Иначи преживяването на baiKolio звучи интересно 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е, само мога да се надявам да отида отново и да разнообразя.

Като за първо посещение за мен принципът почти винаги е: колкото повече, толкова повече.

 

Ще идеш, знаеш :) Югоизточна Азия си е страст. Не дава мира докато не разчепкаш региона.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние все още не сме посетили Мая и Джеимс Бонд, търся варианти, случайно попаднах на екскурзия от Пипи Дон и честно казано звучи добре прилагам линк разгледайте го : http://www.ibexclimbingandtours.com/tours.html

по специално този вариант :DEPARTURE 11:30 - RETURN 19:30 850 THB

 

 

За руснаците да кажа, че на Симилианските острови тура беше много добър, на последният остров с големите камъни бяхме последната лодка та имаше 5-6 човека само. Симилианските острови са must see не ги  пропускайте!

Тук в Ко Ланта ни агитират за Рок островите, казват, че морето е кристално чисто а пясъкът е като бяла пудра, почти се навихме.

Жената откровенно ми каза да не очаквам нищо от Мая бей, че е пълно с хора и т.н.т, но ние трябва да ги снимаме ще помисля още как да процедираме,не ми се губи после цял ден да чистя тълпи от хора  :lol:

Редактирано от АниД
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За Мая също вижте 2-дневната екскурзия с руснаците имат един вариант с ранно пристигане, но е 5200 бата на човек и само от понеделник до петък.

Връзка към мнение
Дани Магелани

И моят проблем:

На 2-3 ден от пристигането ми ми се подуха страшно краката. Отгоре над ходилата имах бухнали козунаци. Как се ходи така? Това много намали КПД-то ми и промених програмата.

През април съм за по-дълго в южна Азия и се чудя как ще се справя.

Ще мина през лекар, но ако вие имате опит, моля да го споделите.

Съветът за 3 л вода на ден не помага, и вдигането на високо - също.

Един традиционен тай масаж на крака ми подейства добре в последните два дни. В предходните също правех масажи но без резултат. Явно е до уменията на масажиста.

Връзка към мнение

Сск, не мога да цитирам, но по въпроса с наемане на лодка от пристанището кое имаш предвид - Ао Нанг или Нопарат пиер ?

Дани, сигурно от жегите и ходенето ти се подуват краката, но си пусни и някакви изследвания.

Връзка към мнение

След 3 седмици пътуваме отново до Тайланд и отново в програмата не съм предвидил Мая бей и острова на Бонд.

Четейки отзиви за тях и тук и в други сайтове оставам с впечатлението , за типичен туристически капан. Тълпи от народ , търговийка , малко кану , малко шнорхелинг, малко екшън с лодка , малко похапване . Подобни гледки като на снимките не са рядкост в Тайланд и не само. Романтика очевидно липсва. За хора занимаващи се с дайвинг пътуването с всякакви морски съдове не е нещо особено екстремно, а за шнорхелинг има много други места.

Та дебело подчертавам че не искам да засегна посетилите тези места .Въпросът ми е заслужава ли си времето и парите .

Или може би по-накратко . Бихте ли отишли пак .

Според мен пи пи си заслужава да се види веднъж, дори в тълпите. Просто мястото е красиво, и в лудницата е с чиста, бистра вода ( или поне беше преди няколко години). В момента съм на Патонг, двама приятели са точно там, ще видя като се върнат довечера по снимките как е. Дали бих отишъл пак? Със сигурност не със спийд боут от пукет или краби, не понасям спийдбоутс толкова време. Бих отишъл от съседния близък пи пи дон, или някой трип, който ходи преди, след тълпите или бих пробвал с големи лодки, гледам ходят също.

Джеймс Бонд пак? Твърдо не!Това си е просто име заради филма, нищо особено с кална вода.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Дани Магелани

Вече сме две с подути крака. Ти как се справяш?

 

Според мен пи пи си заслужава да се види веднъж, дори в тълпите. Просто мястото е красиво, и в лудницата е с чиста, бистра вода ( или поне беше преди няколко години). В момента съм на Патонг, двама приятели са точно там, ще видя като се върнат довечера по снимките как е. Дали бих отишъл пак? Със сигурност не със спийд боут от пукет или краби, не понасям спийдбоутс толкова време. Бих отишъл от съседния близък пи пи дон, или някой трип, който ходи преди, след тълпите или бих пробвал с големи лодки, гледам ходят също.

Джеймс Бонд пак? Твърдо не!Това си е просто име заради филма, нищо особено с кална вода.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм бил навсякъде тук. Доведох едни приятели, които обикалят целодневно. Аз имам малко работа около обед и вечер на кръчма, лежерна програма, няма какво да ми стане. Утре един рая айлънд за половин ден плаж ми е най-сериозното в програмата. :D

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Сск, не мога да цитирам, но по въпроса с наемане на лодка от пристанището кое имаш предвид - Ао Нанг или Нопарат пиер ?

 

Баш в центъра на Ао Нанг. Ето карта.

Връзка към мнение

Относно туровете то Мая Бей и Джеймс Бонд, не забравяйте, че те са си целодневно преживяване, от които ключовото място отнема малка част от деня. Имам предвид, че не е един Мая Бей, до който да се лашкате в открито море - спира се на други островчета, рибки, маймунки, заливчета, и не всичките са пренаселени. 

 

Та да кажа, според мен Мая Бей в претъпкания си вид не е нещо кой знае колко специално, със сигурност не си заслужава целия шум и да се ходи само до него, но пък деня като цяло беше чудесен и пълен и с други преживявания и си заслужава с две ръце. 

 

Бяхме със спийдбоут от Пукет.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И ние сме ходили до Мая бей от Пи Пи Дон преди повече от 4 години с лонг тейл. Заслужаваше си. Спид бот ползваме само когато трябва да се придвижа от точка А до точка Б, защото е по бързо, а не за екскурзии. Сега сме на Ко Паям и предвижване с спид бот от Ранонг до там е 30 минути, а с лоу бот е почти 2 часа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 След 3 седмици пътуваме отново до Тайланд и отново в програмата не съм предвидил Мая бей и острова на Бонд. 

Четейки отзиви за тях  и тук и в други сайтове оставам с впечатлението , за типичен туристически капан. Тълпи от народ , търговийка , малко кану , малко шнорхелинг, малко екшън  с лодка , малко похапване . Подобни гледки като на снимките не са рядкост в Тайланд и не само. Романтика очевидно липсва. За хора занимаващи се с дайвинг пътуването с всякакви морски съдове не е нещо особено екстремно, а за шнорхелинг има много други места. 

 Та дебело подчертавам че не искам да засегна посетилите тези места .Въпросът ми е заслужава ли си времето и парите . 

 Или може би по-накратко . Бихте ли отишли пак .

 

Аз бях на голяма лодка тръгваща от Пи Пи - целодневна екскурзия. Реално спираш за кратко време (около час) на тези места:

 

* Мая Бей - ако няма тълпи става, иначе не си заслужава

 

* отзад на Мая Бей (където спират големите лодки и оттам ходиш пеша до Мая Бей, 2 мин.) - невероятно красиво е и може да направиш шноркелинг или просто да снимаш

post-7389-0-73392000-1487066837_thumb.jpg

 

* плажа с маймуните - страхотно е. За снимки и маймуно любители е невероятно място!

post-7389-0-75171700-1487066938_thumb.jpg

 

* има пещери на един остров (май беше този на Мая Бей), които са откъм морето, но ние не спряхме там

post-7389-0-86432700-1487066882_thumb.jpg

 

* гледките отдалече на острови и скали, и скачащи делфини са невероятни, но не трябва да сте на спийд боут!

post-7389-0-71242400-1487067138_thumb.jpg

 

* свършихме на един остров със страхотен плаж, но като се откъснеш от групата и походиш по плажа има накрая много скали и животни - страхотно е за снимки. А има и местни циганчета дето живеят на плажа и много искат жълтите ти очила...

post-7389-0-63976600-1487067000_thumb.jpg

post-7389-0-39486400-1487067075_thumb.jpg

 

Относно острова на Джеймс Бонд - и аз тогава не отидох, защото местните казаха, че не е хубаво

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Искам да ви помоля за малко помощ с програмата като хора, които се били там на място и сте видели, защото не съм много сигурна още за някои точки. Като цяло ще сме в Тайланд за 16 дни, като искаме малко и да починем и също да пообикаляме. Падаме си по шнорхелуване и морския живот, красиви плажове, природа, храмове и най-вече по спокойствието :D Не ни се иска да се натрисаме на най-оживените и претъпкани места или поне да не е за дълго, че ни идва в повече. Та програмата е следната:

 

16.02 - пристигане в Бангкок, придвиждаме се до другото летище и летим с AirAsia към Чианг Май, там имаме един ден да отидем до Чианг Рай, и един ден да видим Чианг Май

19.02 - от Чианг Май се придвиждаме до Ко Липе с AirAsia и техния вариант за стигане там, като в Ко Липе имаме 4 нощувки

23.02 - придвиждаме се от Ко Липе до Ко Пи Пи Дон и там имаме 3 нощуки, като се надявам да отидем до Мая Бей в този период

26.02 - отиваме към Пукет като там имаме 3 нощувки - тук не знам къде ще отседнем, и искаме да направим екскурзии до Симилианските острови, Джеймс Бонд острова, един ден да идем до Краби и Railay Beach и също някак да посетим и Khaosok National Park

1.03 - летим за Сием Реап рано сутринта и на другия ден късно вечерта летим за Банкок

2.03 - пристигаме късно в Банкок

5.03 - рано сутринта към България

 

Всички вътрешни полети са ни с AirAsia. Много исках да отидем и до Ко Самуи и Ко Тао,Ко Чанг и Ко Ланта, но просто не виждам как ще ги включим без да се убием от път, а и не знам до колко си заслужава. Може би е добре да ги оставим за следваща визита до Тайланд. Кажете ми моля, ако ще изпуснем много и дали да не включим някое от тези места някак.

 

Според вас 3 нощувки на Phi Phi Don много ли са и дали не ги направим 2 за да имаме повече време в Пукет за екскурзии или да идем до Ко Ланта или Краби за една нощувка? 

 

Също, не сме си вадили визи за Камбоджа, но и нямаме време да ги принтираме в България, така че ако подам документи евентуално ще мога да ги принтирам в Пукет. Според вас струва ли си да правим този вариант или да разчитаме да не чакаме все пак много като ги вадим на място?

 

Ще се радвам на всякакви забележки от ваша страна, засега съм запазила само нощувките в Ко Липе, така че има вариант за промени.

Редактирано от silent_hope
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.