Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

Преди 1 час, Фил каза:

  
В резултат от това, което поразгледах тия дни, като че ли сведох нещата до три модела: 
Samsung Galaxy A3 (2017)
Huawei Honor 6A (Pro)
Xiaomi Redmi 4 (4X)
И в крайна сметка ориентацията ми е към Самсунга, а най-добра цена за него се намира в горепосочения онлайн-магазин. 
Приемам идеи и коментари. 
 

Не си чул добри отзиви, или си чул отрицателни отзиви?
 

Фичо, аз съм със Samsung Galaxy A3 (2017), като преди него имах Samsung Galaxy A3 (2016). И от двата модела съм изключително доволен, но може мнението ми да не е много меродавно, защото съм върл фен на Самсунг. Таблети, телефони, телевизори, в къщи всичко е Самсунг по няколко броя и вида :) 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
В момента, Roje каза:

Фичо, аз съм със Samsung Galaxy A3 (2017), като преди него имах Samsung Galaxy A3 (2016). И от двата модела съм изключително доволен, но може мнението ми да не е много меродавно, защото съм върл фен на Самсунг. Таблети, телефони, телевизори, в къщи всичко е Самсунг по няколко броя и вида :) 

В телевизорите, микровълновите, хладилниците и климатиците са ТОП!

Връзка към мнение

- няма изписана фирма

- няма условия за връщане и права на клиента

- части от сайта са непреведени

- връзка към чужда фейсбук страница

 

Въобще, аз от този магазин не бих си купил щипки за пране, какво остава за техника, при която може да имаш нужда от гаранционно обслужване.  

 

Иначе относно телефона, всякакви мнения ще видиш, доста от тях или са еднократни примери (счупи ми се самсунга, никога не бих си купил самсунг, счупи ми се айфона, никога не бих си купил айфон и т.н.), други са пък плод на фенство, което може да стигне до нива на спортното. Лично за мен в момента относно фактора цена/качество са среден към висок клас на някои от китайчетата (Xiaomi, Huawei), както и One Plus. Самсунги, Епъли и Сони-та основно се продават чрез договори с оператори и коричната им цена, ако няма да го купуваш с договор, е доста надута според мен. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 минути , Mary каза:

Шегуваш се, нали? :) 

В никакъв случай! Имам от всички тези уреди с марка Самсунг и съм много доволен!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 32 минути , cybersimo каза:

Ако това не се побира в бюджета ти, не мога да ти препоръчам нито един от другите. Проблема при повечето Android устройства е, че са наблъскани с ненужни програми от производителя, които нито можеш да изтриеш, нито да изключиш. Освен това като си купиш Android с 16гб памет, се оказва, че достъпните за теб са само 10 (примерно).

Единствените Android устройства, които мога да препоръчам са такива с "Pure Android" - Google Pixel, Google Nexus, някои модели Motorola и сега се чуват добри отзиви за Nokia - разгледай моделите.

нали стана голям скандал, че Епъл умишлено забавят старите айфони, та не знам колко добра идея е този SE

 

Връзка към мнение
преди 27 минути , Георги каза:

- няма изписана фирма

- няма условия за връщане и права на клиента

- части от сайта са непреведени

- връзка към чужда фейсбук страница

Ясно! Мерси. :) 
 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 38 минути , bad kid каза:

нали стана голям скандал, че Епъл умишлено забавят старите айфони, та не знам колко добра идея е този SE

 

Проблема съвсем не касае "product obsolescence", както се опитва да го изкара конкуренцията.

Освен това, проблема се отстранява със смяна на батерията, ако тя падне под 80% "живот". А Апъл покрива гаранцията на батерията, че няма да падне под 80% за 500 пълни цикъла. И функцията ще е контролирана от следващия Software Update другия месец.

Няма перфектен телефон, но при Апъл поне софтуера и хардуера се правят от една компания. За това Google Pixel е много добро попадение.

Освен това iPhone получава чести софтуерни обновления, и ги получават абсолючтно всички модели в целия свят по едно и също време. Докато при Android схемата с актуализациите е ужасна. Ако разчиташ на сигурност - не е много добра инвестиция.

Редактирано от cybersimo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, bobole4e каза:

Този хич не е за подценяване. Имай предвид, че заради батерията тежи повече от обикновено. Имам колежка с подобно китайче и толкова голяма батерия-издържа 4-5 дни. Поръчан е от чужд сайт.

В къщи сме всички с Xiaomi от 3 години,  доволни сме. Батериите държат много. Всички са поръчвани от Aliexpress.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , Фил каза:

А как минава процесът с митницата? 

Ако го спрат, отиваш и си плащаш като поп. Мисля, че вече повечето ги спират, митничарите доста се понаучиха в последните години. За съжаление процесът на митницата до преди няколко месеца все още беше разплакващ, ако пощата или куриерската фирма ти предлагат да ти посредничат - плащай таксата и не го мисли, няма парична сума, която да заслужава нещата, които се случват на митницата. 

 

Но се появиха доста сайтове със складове в ЕС, доставката е несравнимо по-бърза и не плащаш нищо допълнително. https://www.gearbest.com/ и https://www.ibuygou.com/ са сериозни и добри примери за това. 

 

Мисля, че добавяйки мито и ддс на китайската цена, почти се изравнява с европейската. Т.е., ако се надяваш да минеш между капките, купуваш от Китай и стискаш палци с потенциалния риск. В противен случай аз бих си взел от европейския склад и телефона е при теб след няколко дни. 

 

С китайските телефони много внимавай да имат официален международен софтуер за най-безболезнено начало на съвместния ви живот и автоматични обновявания на софтуера :). По този начин няма да се занимаваш с инсталиране на ромове, ръчни обновявания и т.н., което се налага за доста от китайските телефони, които нямат международен софтуер.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 часа, Фил каза:

 

Цена за много близка версия на първия 85.49 GBP с безплатна доставка.

http://www.ebay.co.uk/itm/Unlocked-HUAWEI-Honor-6A-5-0-4G-Smartphone-EMUI-5-1-Dual-SIM-Octa-Core-2GB-16GB/152771750653?hash=item2391e7eafd:m:muGlawI_59qmKpNq8-lvQIA

... или 135 GBP също с безплатна доставка.

http://www.ebay.co.uk/itm/Brand-New-Huawei-Honor-6A-Grey-5-0-16GB-Dual-Sim-4G-Octa-Core-Sim-Free-Unlocked/332347623264?hash=item4d61764760:g:Sv0AAOSw2J1Zlcmf

 

Безплатна доставка за втория модел  и цена 116.99 GBP.

https://www.ebay.co.uk/itm/New-Xiaomi-Redmi-Note-4X-Dual-SIM-Smartphone-Mobile-3GB-RAM-32GB-13MP-5-5-Inch/152829225813?epid=23004072753&hash=item239554eb55:m:mC_-Sw9LXBkXOQDcJEPkh2A

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , Георги каза:

 За съжаление процесът на митницата до преди няколко месеца все още беше разплакващ

Точно това имах предвид. На мен, за добро или лошо, не ми се е налагало да се занимавам с митници, обаче като стане дума и веднага са сещама за онази епична сага с тениските на Еленко Еленков от Дневник  :biggrin:  Има и много други подобни свидетелства и истории, като тази тук, например.

 

Цитат

Но се появиха доста сайтове със складове в ЕС, доставката е несравнимо по-бърза и не плащаш нищо допълнително. https://www.gearbest.com/ и https://www.ibuygou.com/ са сериозни и добри примери за това. 

Да, аз обикновено гледам да пазарувам от ЕС и складове в ЕС, точно по тази причина. Въпреки че веднъж си полакомих от добрата цена и поръчах от китайски сайт една камера  и незнайно как се бешe промъкнала, но дойде направо при мен.:smile3:

 

Цитат

С китайските телефони много внимавай да имат официален международен софтуер за най-безболезнено начало на съвместния ви живот и автоматични обновявания на софтуера :). По този начин няма да се занимаваш с инсталиране на ромове,

О, да - с такива неща нито знам как, нито имам желание да се занимавам ... 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
преди 58 минути , Фил каза:

А как минава процесът с митницата? 

Поръчваме с доставка с DHL, първо идват до Англия и от там до България. Тогава не минават митница. Оскъпяват се, но ти го носят в къщи за една седмица. Има няколко продавача, които го правят. Преди 10 дена удавих стария ми телефон. Вече съм с нов Note 4X. Дори покрай китайска нова година дойде за 1 седмица.

Редактирано от Marisha
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз от много години пазарувам от Алиекспрес. Веднъж, в началото една рокля ми пристигна на митница - една камара разправии. ЕОРИ номер, клечане по опашки, па митницата е на м***aта си,па фирма за документите и пр.Що да му е лесно на клиента, като може да му е трудно.

От тогава, сигурно има 7—8 години, ползвам donesimi.com, това е българска фирма, дават ти реален адрес в чужбина. Аз ползвам такъв в Англия, от Алиекспрес обикновено доставката до там е безплатна, аз плащам такса на тях за килограм,да докарат поръчката до България +таксата на Еконт до адреса.

Например, миналата седмица получих поръчка за около 200USD, с тегло около килограм и платих около 11 лева за всичко.

 

Много съм доволна, поръчвам непрекъснато, каквото искам - без да се притеснявам. 

Чудесен начин да не се разправяш с митници, те се разправят.

Става малко по -бавно, защото си има график на курсовете, ама си струва .

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Наскоро освобождавах телефон от митницата. Платих си на български пощи за услугата и за 30 минути телефона беше в мен. Изобщо не е страшно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Marisha каза:

Поръчваме с доставка с DHL, първо идват до Англия и от там до България. Тогава не минават митница. Оскъпяват се, но ти го носят в къщи за една седмица. Има няколко продавача, които го правят.

Това същото го правя, без пари до Англия.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , AlexandraKo каза:

Аз от много години пазарувам от Алиекспрес. Веднъж, в началото една рокля ми пристигна на митница - една камара разправии. ЕОРИ номер, клечане по опашки, па митницата е на м***aта си,па фирма за документите и пр.Що да му е лесно на клиента, като може да му е трудно.

От тогава, сигурно има 7—8 години, ползвам donesimi.com, това е българска фирма, дават ти реален адрес в чужбина. Аз ползвам такъв в Англия, от Алиекспрес обикновено доставката до там е безплатна, аз плащам такса на тях за килограм,да докарат поръчката до България +таксата на Еконт до адреса.

Много съм доволна, поръчвам непрекъснато, каквото искам - без да се притеснявам. 

Чудесен начин да не се разправяш с митници, те се разправят.

И аз ползвам превозвачи в Англия, основно за Амазон, само че друга фирма. Но с телефони и при тях има вероятност да отиде на митница в Англия.

Връзка към мнение
преди 6 минути , Marisha каза:

Вече съм с нов Note 4X. Дори покрай китайска нова година дойде за 1 седмица.

На каква цена дойде до България. И аз като @Фил мисля да купувам скоро.

Другия ми избор е iPhone SE 32GB 4G заради малкия екран, характеристики като на базовите модели и батерията, която издържа повече.

 

Връзка към мнение
преди 2 часа, cybersimo каза:

В никакъв случай! Имам от всички тези уреди с марка Самсунг и съм много доволен!

 Симо , много далеч са Самсунг от топ, особено при климатиците !

Самсуняците са шир потреба опаковани в по-луксозна опаковка и са около или под средното европейско ниво, с изключение на GSM и ТВ сегмент, перални  и донякъде хладилници. При климатичната техника са най-зле, при бялата техника( с изключение на пералните) са на светлинни години от Siemens и Miele, при хладилниците са под нивото на LG.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , Doctor Who каза:

На каква цена дойде до България. И аз като @Фичо мисля да купувам скоро.

Другия ми избор е iPhone SE 32GB 4G заради малкия екран, характеристики като на базовите модели и батерията, която издържа повече.

 

168$. Това е единия продавач https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-4X-4-X-Mobile-Phone-Snapdragon-625-Octa-Core-5-5-FHD/32815138091.html?spm=2114.search0104.3.10.2f2d225d9ALpe6&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_10084_10083_10618_10630_10304_10307_10302_5711211_5722313_10313_10059_10534_100031_10103_10627_10626_10624_10623_10622_5711315_10621_10620_10142-10622,searchweb201603_25,ppcSwitch_3&algo_expid=425c6372-5c62-4d13-81b5-4e2c3d61318d-1&algo_pvid=425c6372-5c62-4d13-81b5-4e2c3d61318d&transAbTest=ae803_5&priceBeautifyAB=0 , който доставя с DHL. От няколко години купувам от него.

Редактирано от Marisha
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, tch каза:

Техника от Алиекспрес не е оферта, поради простатата причина, че на практика няма гаранция.

Всъщност има гаранция. Всички приемат връщане на стоката и пращат отново. Част от правилата, на които трябва да отговарят като продавачи. Платформата е огромна и е въпрос на имидж да няма такива проблеми, особено когато рейтинга на продавача висок.

За мене проблема е, че няма пълна сигурност дали телефона /преглеждал съм тях преди време/ е оригинален. Има десетки модели с близък външен вид , с две-три разлики в кутийките и лого, което се подправя/подменя. Добавени са няколко букви като за различна модификация, но точно такива пък в официалните сайтове няма... После във форумите вървят легенди, че точно тези модели са за азиатския пазар и т.н. и т.н.

Телефоните си работят, но нямат характеристиките на оригинала.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 10 минути , Doctor Who каза:

Всъщност има гаранция. Всички приемат връщане на стоката и пращат отново. Част от правилата, на които трябва да отговарят като продавачи. Платформата е огромна е въпрос на имидж да няма такива проблеми, особено когато рейтинга на продавача висок.

За мене проблема е, че няма пълна сигурност дали телефона /преглеждал съм тях преди време/ е оригинален. Има десетки модели с близък външен вид , с две-три разлики в кутийките и лого, което се подправя/подменя. Добавени са няколко букви като за различна модификация, но точно такива пък в официалните сайтове няма... После във форумите вървят легенди, че точно тези модели са за азиатския пазар и т.н. и т.н.

Телефоните си работят, но нямат характеристиките на като на оригинала.

Едно е да върнеш стоката, след като си я получил, друго е ако след 18 месеца се появи проблем, който трябва да се отстрани в сервиз.  Във втория случай ще трябва да пращаш телефона до бай Китаец на собствени разноски и колко време ще отнеме цялата хамалогия никой не може да ти каже.
Отностно до колко е оригинален телефон, повечето известни марки Iphone, Samsung, Sony не продават чрез Алиекспрес. От там или може да си вземеш нещо нелегално или апаратът е преминал през пълна ревизия, но не е нов.

Редактирано от tch
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, tch каза:

Едно е да върнеш стоката, след като си я получил, друго е ако след 18 месеца се появи проблем, който трябва да се отстрани в сервиз.  Във втория случай ще трябва да пращаш телефона до бай Китаец на собствени разноски и колко време ще отнеме цялата хамалогия никой не може да ти каже.
Отностно до колко е оригинален телефон, повечето известни марки Iphone, Samsung, Sony не продават чрез Алиекспрес. От там или може да си вземеш нещо нелегално или апаратът е преминал през пълна ревизия, но не е нов.

Нямах предвид имитация на най-известните марки, а наличие на много близки по характеристики и външен вид "издания" на водещите  китайски модели. Споделих, защото мисля че трябва да се има предвид.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.