Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

Моля лекарите магеланци за съвет. Имаме ухо, което боли и лека подутина от ухото към брадичката. Вероятната причина е климатика в колата. Имаме антибиотик с три хапчета, като се пие три дни по едно хапче. Също така имаме и аулин, който е успокоил първоначалната болка. Някакви препоръки какво да пие пострадалата.

Връзка към мнение
Преди 1 час, mililia каза:

Моля лекарите магеланци за съвет. Имаме ухо, което боли и лека подутина от ухото към брадичката. Вероятната причина е климатика в колата. Имаме антибиотик с три хапчета, като се пие три дни по едно хапче. Също така имаме и аулин, който е успокоил първоначалната болка. Някакви препоръки какво да пие пострадалата.

Еми, това - по нелекарското ми мнение - са подути лимфни възли. По време на път са трудни препоръките, които бих дала: например, запалване на свещичка в ухото - изумително средство за лечение на възпаления, лично използвано. Съветвам топло на ухото и шията, и консумация на много чесън. Но както казах, по време на път е сложно да се дават съвети. Пожелавам леко и бързо да мине болката!

Връзка към мнение
преди 1 час, Гост каза:

Еми, това - по нелекарското ми мнение - са подути лимфни възли. По време на път са трудни препоръките, които бих дала: например, запалване на свещичка в ухото - изумително средство за лечение на възпаления, лично използвано. Съветвам топло на ухото и шията, и консумация на много чесън. Но както казах, по време на път е сложно да се дават съвети. Пожелавам леко и бързо да мине болката!

Благодаря! Наистина на път няма как да стане това със свещичката. Ние се чудехме дали да почнем с антибиотика или има шанс и само да отшуми. От вчера почна проблема и тази нощ след пиене на аулин нещата са по-добри, но все още боли и не може да яде твърда храна. Обаче не е зъб.

На това пътуване тръгнахме почти без лекарства заради малкото позволен багаж, а всички се изредихме с по някой медицински проблем.

Връзка към мнение
преди 5 часа, mililia каза:

Благодаря! Наистина на път няма как да стане това със свещичката. Ние се чудехме дали да почнем с антибиотика или има шанс и само да отшуми. От вчера почна проблема и тази нощ след пиене на аулин нещата са по-добри, но все още боли и не може да яде твърда храна. Обаче не е зъб.

На това пътуване тръгнахме почти без лекарства заради малкото позволен багаж, а всички се изредихме с по някой медицински проблем.

Щом се влияе от Аулин е възпалителен процес. А нормално ли отваря устата или не може до край? Така, както описваш, виждам три възможни причини:

1. Да няма някой закъснял мъдрец, дето е решил да тръгва на някъде?

2. Може да е слюнчената жлеза, която се намира зад ухото и малко по-ниско от него. Там възпаление може да се провокира по различни причини.

3. Или, долно-челюстната става, ако климатикът е причината. И в трите случая лечението е АБ+НСПВС. Имате ги и двете. Антибиотикът Азакс/Азитрокс/Сумамед ли е?Да започва с антибиотика+на 12 часа по едно прахче аулин, което не разтваря във вода, а сипва на езика, омесва със слюнката и гълта.

Така действието му е по-бързо, защото посредством подезичните слюнчени жлези постъпва веднага в кръвния поток.

За три дни нещата ще се нормализират, докато си дойдете, за да се установи какво точно е.

Внимавайте с храната, по-щадяща, да не е люто, че с комбинацията от лекарствата да не раздразни стомаха.И да се пие повече вода.

Сетих се още нещо.

Носите ли капки за очи? Ако да - може да се сложат в ухото за всеки случай, ако има възпаление и там.Очните капки могат да се ползват и за ухото.

 

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Алекс, благодаря! Антибиотикът е този, който си посочила. Ще се лекуваме, пък да видим. 

Дали ще е проблем да се прави шнорхелинг, ако има възпаление?

Връзка към мнение

Подкрепям @AlexandraKo. И не, гмуркането аз лично не бих препоръчала да се прави.

Ако е проблем ухото - един "бабешки" метод - капка затоплено олио/зехтин :) като допълнение към терапията.

Връзка към мнение
преди 18 минути , mililia каза:

Алекс, благодаря! Антибиотикът е този, който си посочила. Ще се лекуваме, пък да видим. 

Дали ще е проблем да се прави шнорхелинг, ако има възпаление?

Според мен е по-добре да се пропусне.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз ли не съм запознат, но няма нито един читав сайт за кино програма в България? Или трябва да влизаш в сайтовете на отделните вериги, а тези които са уж общи като programata.bg нямат почти никакъв филтър и възможности за по-гъвкаво търсене. 

 

Накратко: искам да видя какви филми мога да гледам утре, след 20:00 в София. На базата на този списък да си харесам филм, защото само по това време мога. И май се оказва непосилна задача, трябва да отворя 15 сайта, да гледам всички филми, които дори бегло ме интересуват и да си записвам в кой час и къде са в страничен файл...21 век сме, бе!

Връзка към мнение
преди 10 минути , Георги каза:

Аз ли не съм запознат, но няма нито един читав сайт за кино програма в България? Или трябва да влизаш в сайтовете на отделните вериги, а тези които са уж общи като programata.bg нямат почти никакъв филтър и възможности за по-гъвкаво търсене. 

 

Накратко: искам да видя какви филми мога да гледам утре, след 20:00 в София. На базата на този списък да си харесам филм, защото само по това време мога. И май се оказва непосилна задача, трябва да отворя 15 сайта, да гледам всички филми, които дори бегло ме интересуват и да си записвам в кой час и къде са в страничен файл...21 век сме, бе!

Ето тук, но предполагам ще може да видиш утрешния ден едва след като ... стане утре :)

 

http://www.start.bg/lenta/cinema.php?town=18

 

Връзка към мнение
преди 3 минути , funny каза:

Ето тук, но предполагам ще може да видиш утрешния ден едва след като ... стане утре :)

 

http://www.start.bg/lenta/cinema.php?town=18

 

Гениално. Ако искам да видя какво дават в събота на обяд, трябва да си навия аларма да ме събуди :)

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , Георги каза:

Аз ли не съм запознат, но няма нито един читав сайт за кино програма в България? Или трябва да влизаш в сайтовете на отделните вериги, а тези които са уж общи като programata.bg нямат почти никакъв филтър и възможности за по-гъвкаво търсене. 

...

И май се оказва непосилна задача, трябва да отворя 15 сайта, да гледам всички филми, които дори бегло ме интересуват и да си записвам в кой час и къде са в страничен файл...21 век сме, бе!

 

преди 28 минути , Георги каза:

Гениално. Ако искам да видя какво дават в събота на обяд, трябва да си навия аларма да ме съибнформация по въпросауди :)

Прилича ми на пазарна ниша за някакъв сайт-агрегатор на разпиляната информация по въпроса. ;)
За спецове като теб и други вещи в материята предполагам не би било проблем. :smile3:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги каза:

Аз ли не съм запознат, но няма нито един читав сайт за кино програма в България?

Хайде, kinomanci.com :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бетер Мъск, който си седял в задръстването и си решил, що пък да не изкопам тунели за да не чакаме по кръстовища. Нищо че основния продукт на тая му компания в момента е огнехвъргачка :)

 

 

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Колкото и да не ми се иска - назря моментът да се ослушам за нов смартфон. 
Въпросът ми е дали някой има впечатления (е чул отзиви) за този онлайн магазин и дали е разумно да купувам от там - allgsm 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
преди 15 часа, Фил каза:

Колкото и да не ми се иска - назря моментът да се ослушам за нов смартфон. 
Въпросът ми е дали някой има впечатления (е чул отзиви) за този онлайн магазин и дали е разумно да купувам от там - allgsm 

Аз помислих, че ще питаш какъв смартфон да си вземеш, а ти пък за магазин. 

Не съм чул добри отзиви за този, но беше преди време - сега може и нещо да се е променило. Не намирам никъде адрес на фирмата, което е малко съмнително 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 16 часа, Фил каза:

Колкото и да не ми се иска - назря моментът да се ослушам за нов смартфон. 
Въпросът ми е дали някой има впечатления (е чул отзиви) за този онлайн магазин и дали е разумно да купувам от там - allgsm 

Отдолу в страницата на този магазин пише, че е част от Sportal media group, но като цъкнеш не фигурира сред изложените фирми. Има някакъв друг сайт gsm.bg, на който пък не му се отваря страницата.

Редактирано от elateq
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, cybersimo каза:

Аз помислих, че ще питаш какъв смартфон да си вземеш

 

Може би си прав, че е добре и това да попитам, щото съм голям лаик в тази област, не съм много наясно с характеристиките, тенденциите, марките и моделите. Но и предпочитанията ми са малко по-различни от (предполагам) преобладаващите. 
Основното ми желание е ... апаратът да е възможно по-малък, хич не ме кефи тая тенденция смартфоните да се приближават до таблетите като размер, предпочитам нещо, което се събира и в по-малък джоб.  Друго изискване - поне 2GB RAM за да не се задъхва на някои приложения. И последни две неща - образите/текстът на екрана да се четат възможно по-добре при силна дневна слънчева светлина и да издържа повечко време между зарежданията (не казвам по-яка батерия, защото зависи и как/колко харчи телефонът). 
А, също така - NFC и gyro-сензор, без да са задължително необходими, са екстри, които биха ми били от полза. 
Естествено - цената също има значение. Например - IPhone не мога да си позволя, или по-точно - ако, грубо казано, ще дам 3 пъти повече пари за нещо, очаквам да ми върши 3 пъти повече (или по-добре) работа, което едва ли ще получа в случая.  
В резултат от това, което поразгледах тия дни, като че ли сведох нещата до три модела: 
Samsung Galaxy A3 (2017)
Huawei Honor 6A (Pro)
Xiaomi Redmi 4 (4X)
И в крайна сметка ориентацията ми е към Самсунга, а най-добра цена за него се намира в горепосочения онлайн-магазин. 
Приемам идеи и коментари. 
 

Цитат

Не съм чул добри отзиви за този

Не си чул добри отзиви, или си чул отрицателни отзиви?
 

Редактирано от Фичо
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Фил каза:

Samsung Galaxy A3 (2017)
И в крайна сметка ориентацията ми е към Самсунга, а най-добра цена за него се намира в горепосочения онлайн-магазин. 
Приемам идеи и коментари. 

@Фил, аз имах Самсунг Галакси.  Не същия модел, но беше от последните модели. По-лоша покупка на техника не съм имала :( Оказа се, че много модели имаха фабричен дефект и загряваха като ненормални. Няма оправяне, дори и след като го смених. И много неудобно меню. Далече съм от мисълта, че твоят модел ще е такъв, нито бих искала да споря с фенове на Самсунг, но с ръка на сърце - никога не бих си причинила повече Самсунг... 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Гост каза:

@Фил, аз имах Самсунг Галакси.  

Да не е бил Galaxy Note 7, който се самозапалваше и го забраниха по самолетите? :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Гост каза:

@Фил, аз имах Самсунг Галакси.  Не същия модел, но беше от последните модели. По-лоша покупка на техника не съм имала :( Оказа се, че много модели имаха фабричен дефект и загряваха като ненормални. Няма оправяне, дори и след като го смених. И много неудобно меню. Далече съм от мисълта, че твоят модел ще е такъв, нито бих искала да споря с фенове на Самсунг, но с ръка на сърце - никога не бих си причинила повече Самсунг... 

Е тук сме на различни мнения с теб.:)

Аз пък съм много довелен вече с трети апарат и съм ок, дано и @Фил да попадне на стабилна машина.

преди 4 минути , Фил каза:

Да не е бил Galaxy Note 7, който се самозапалваше и го забраниха по самолетите? :rolleyes:

Не го ли забраниха него за пътуване в самолетите.^_^ Той се запалваше, даваше дефекти и какво ли още не.

Връзка към мнение

Конкретно модела, който си избрал не мога да коментирам, но в къщи всички сме със Самсунг /различни модели/ и като цяло сме доволни.  Проблемът със загряването при Галакси 7 е отстранен при следващия модел - Галакси 8. Аз съм с такъв и никогане е загрявал  .

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, Фил каза:

Колкото и да не ми се иска - назря моментът да се ослушам за нов смартфон. 
Въпросът ми е дали някой има впечатления (е чул отзиви) за този онлайн магазин и дали е разумно да купувам от там - allgsm 

 

този сайт ми изглежда абсолютно менте, от тия дето можеш да платиш и нищо да не получиш даже, със сигурност нямат общо с GSMArena.com, към чиято фейсбук страница са сложили линк

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 55 минути , Фил каза:

Xiaomi Redmi 4 (4X)

Този хич не е за подценяване. Имай предвид, че заради батерията тежи повече от обикновено. Имам колежка с подобно китайче и толкова голяма батерия-издържа 4-5 дни. Поръчан е от чужд сайт.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 48 минути , Фил каза:

Може би си прав, че е добре и това да попитам, щото съм голям лаик в тази област, не съм много наясно с характеристиките, тенденциите, марките и моделите. Но и предпочитанията ми са малко по-различни от (предполагам) преобладаващите. 
Основното ми желание е ... апаратът да е възможно по-малък, хич не ме кефи тая тенденция смартфоните да се приближават до таблетите като размер, предпочитам нещо, което се събира и в по-малък джоб.  Друго изискване - поне 2GB RAM за да не се задъхва на някои приложения. И последни две неща - образите/текстът на екрана да се четат възможно по-добре при силна дневна слънчева светлина и да издържа повечко време между зарежданията (не казвам по-яка батерия, защото зависи и как/колко харчи телефонът). 
А, също така - NFC и gyro-сензор, без да са задължително необходими, са екстри, които биха ми били от полза. 
Естествено - цената също има значение. Например - IPhone не мога да си позволя, или по-точно - ако, грубо казано, ще дам 3 пъти повече пари за нещо, очаквам да ми върши 3 пъти повече (или по-добре) работа, което едва ли ще получа в случая.  
В резултат от това, което поразгледах тия дни, като че ли сведох нещата до три модела: 
Samsung Galaxy A3 (2017)
Huawei Honor 6A (Pro)
Xiaomi Redmi 4 (4X)
И в крайна сметка ориентацията ми е към Самсунга, а най-добра цена за него се намира в горепосочения онлайн-магазин. 
Приемам идеи и коментари. 
 

Не си чул добри отзиви, или си чул отрицателни отзиви?
 

Ако това не се побира в бюджета ти, не мога да ти препоръчам нито един от другите. Проблема при повечето Android устройства е, че са наблъскани с ненужни програми от производителя, които нито можеш да изтриеш, нито да изключиш. Освен това като си купиш Android с 16гб памет, се оказва, че достъпните за теб са само 10 (примерно).

Единствените Android устройства, които мога да препоръчам са такива с "Pure Android" - Google Pixel, Google Nexus, някои модели Motorola и сега се чуват добри отзиви за Nokia - разгледай моделите.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.