Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

Моля да ми помогнете да открия BGN в сайта на Mastercard - защото аз не го виждам... Искам да сравня дали Visa или Mastercad ще ми дадат по-добър курс при погасяванв на задължение в лева. Само където тук не виждам нашата валута - или нещо сериозно бъркам... Благодаря.

 

https://www.mastercard.co.uk/en-gb/consumers/get-support/convert-currency.html

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 4 часа, Гост каза:

Моля да ми помогнете да открия BGN в сайта на Mastercard - защото аз не го виждам... Искам да сравня дали Visa или Mastercad ще ми дадат по-добър курс при погасяванв на задължение в лева. Само където тук не виждам нашата валута - или нещо сериозно бъркам... Благодаря.

 

https://www.mastercard.co.uk/en-gb/consumers/get-support/convert-currency.html

NEW BULGARIAN LEV - BGN :)

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, Георги Матеев каза:

NEW BULGARIAN LEV - BGN :)

Явно това име стои още от деноминацията на лева. Колко ли години ще трябва да минат, докато остарее ☺

Връзка към мнение
преди 5 часа, vorbis каза:

Явно това име стои още от деноминацията на лева. Колко ли години ще трябва да минат, докато остарее ☺

То това си е официалното име. Преди беше BGL, сега BGN - от new

Не знам следващия път как ще го кръстят - още по-нов български лев? :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , neuromancer каза:

То това си е официалното име. Преди беше BGL, сега BGN - от new

Не знам следващия път как ще го кръстят - още по-нов български лев? :)

Едва сега ми се изясни мистерията откъде идва това N. 

Връзка към мнение

Много валути са минали през деноминации, някой даже повече от веднъж. Вижте, в тоя калкулатор, турската лира е TRY, била е TRL преди тяхната деноминация, но не я пише New Turkish Lira. Който е правил списъка е трябвало да помисли. Сигурно българския лев е единствената валута, която не започва с името на държавата. А решението е просто - Bulgarian Lev (New) или Bulgarian Lev, New.

 

А кода ще си остане вечно такъв, защото стария също се е търгувал по борсите и разните търговци не искат да стават обърквания като четат исторически документи. Все пак разликата между BGL и BGN е има няма 1000 пъти :).

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@Фичо, след пътуването ми до Лондон, където осъзнах, че телефонът ми (Google Nexus 5) вече е безнадеждно остарял, се включвам и аз в търсенето. Понеже гледам, че горе-долу и двамата целим едно и също - добър баланс между цена и качество, с възможно ограничаване на такса имидж, реших да споделям тук какво намирам и какво ще избера. 

 

За сега колебанията са между Xiaomi A1 и Moto G5s Plus

 

Това, което ме накланя към тях е почти чистия Андроид. Не обичам къстъмизираните разработки, които лепват различните производители отгоре, опитът ми до сега с тях показва, че създават само проблеми. Може да изглеждат по-красиво и някой 3д ефект при отваряне на приложение и т.н. да е впечатляващ, но аз предпочитам функционалност пред външен вид на софтуера, а мисля че чистият Андроид е супер функционален. Xiaomi-то е един от малкото телефони сертифицирани от Google по Android One, което означава, че ще получават директно обновявания от тях, има гарантирани обновявания за поне две години и би трябвало новите версии да се получават доста бързо след като бъдат пуснати първо на техните си Google Pixel-и. Това също е важно, защото много често други производители и оператори бавят ъпдейтите. 

 

Първият комбинира чистия андроид с добрата изработка и достъпна цена на хардуера от Xiaomi, вторият май не е с изцяло чист андроид (означава и по-бавни официални ъпдейти), но пък изглежда ще има по-добро гаранционно обслужване, по-масов е в Европа . За двойните камери сякаш не ми пука особено. Първият се намира само в китайските сайтове, които имат и европейски складове, вторият може да се вземе и от Амазон.

 

Цената е около 400лв с ДДС, което е горе-долу колкото е бюджета ми.  И двата телефона се предлагат и в България, но на +100лв, така че при всички положения покупката ще е от чужбина. 

 

Основен недостатък и на двата модела изглежда големината на батерията. Но сякаш предпочитам чист софтуер и по-малка батерия пред телефон наблъскан със съмнителни бъгави приложения от производителя, пък макар и да държи повече. А и имайки предвид, че сегашната ми батерия е аут след час и малко активно ползване, то стандартите ми са доста занижени :) Ако имаше как с кеф бих сменил двойната камера за по-голяма батерия като си остане чистия андроид, но такъв модел не откривам. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Жоро, мерси за инфото

 

преди 8 минути , Георги каза:

 Първият се намира само в китайските сайтове, които имат и европейски складове ...

Още малко тъпи въпроси :biggrin:
Кои са китайските сайтове, на които може да се има що-годе доверие?
Как става пазаруването от "тези, които имат европейски складове"? 
Аз досега съм поръчвал (но не от китайски сайтове) до складове на тези български фирми, които имат складове в Англия и Германия и возят с камиони до България.
 

Връзка към мнение
преди 30 минути , Фил каза:

Жоро, мерси за инфото

 

Още малко тъпи въпроси :biggrin:
Кои са китайските сайтове, на които може да се има що-годе доверие?
Как става пазаруването от "тези, които имат европейски складове"? 
Аз досега съм поръчвал (но не от китайски сайтове) до складове на тези български фирми, които имат складове в Англия и Германия и возят с камиони до България.
 

https://www.ibuygou.com/ и https://www.gearbest.com/ знам аз. Само внимавай от кой склад купуваш, и в двата сайта е добре отбелязано кои стоки са от европейски и кои от китайски склад. Иначе няма нещо специфично в пазаруването, сайтовете са си на английски и доставят с куриери - DHL или GLS, има си тракинг и всичко, покупката от европейски склад отнема броени дни директно до адреса ти в България. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разгледайте новите Нокиа 6 2017 и Нокиа 6 2018. 

Почти чист Андроид с най-новите обновления. 

Много добри попадения са и на достъпна цена

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 22 минути , cybersimo каза:

Разгледайте новите Нокиа 6 2017 и Нокиа 6 2018. 

Почти чист Андроид с най-новите обновления. 

Много добри попадения са и на достъпна цена

Изглежда доста добре, но сякаш не ми се дават 150лв и повече отгоре за на практика същите спецификации, а и най-вече не ми се чака до април. Чудя се дали си заслужава да се изхвърля за Nokia 8. 

Връзка към мнение
преди 11 минути , Георги каза:

Изглежда доста добре, но сякаш не ми се дават 150лв и повече отгоре за на практика същите спецификации, а и най-вече не ми се чака до април. Чудя се дали си заслужава да се изхвърля за Nokia 8. 

Според мен спокойно може да си вземеш модела 2017. Или пък Нокиа 8

Имах няколко допира с такива и съм очарован от системата и последните обновления. Аз ползвам само и единствено iPhone още от първия им модел, но работата ми изисква да се занимавам и с Андроид.

Преди да излязат тези модели на Нокиа съм препоръчвал стриктно само телефони на Гугъл и някои модели Моторола.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Поръчах си скрийн протектор за тИлИфонЯ.Естествено, не съм уцелила модела, че е ASUS нещо си и ми пристигна по-големшък.:(:(

Може ли да се отреже?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , AlexandraKo каза:

Поръчах си скрийн протектор за тИлИфонЯ.Естествено, не съм уцелила модела, че е ASUS нещо си и ми пристигна по-големшък.:(:(

Може ли да се отреже?

Не. Ако е от стъклените - ще се счупи.

Ако е от по-старите - ще стане едно криво ... всеки път като го погледнеш - ще се ядосваш.

Пиши им на китайците, че те са го объркали, дошло е счупено, ... искай рефънд. Не ги жали. Икономиката им е във възход. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , ven62 каза:

Не. Ако е от стъклените - ще се счупи.

Ако е от по-старите - ще стане едно криво ... всеки път като го погледнеш - ще се ядосваш.

Пиши им на китайците, че те са го объркали, дошло е счупено, ... искай рефънд. Не ги жали. Икономиката им е във възход. :) 

Ти па, за 6 евро, хич няма да се разправям.

Питам, щото, те и други работи не могат, амаааа, Ганьо за всичко е измислил начин.:lol:

 

 

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 15 минути , AlexandraKo каза:

Питам, щото, те и други работи не могат, амаааа, Ганьо за всичко е измислил начин.:lol:

 

По принцип в някоя рекламна агенция, където разполагам с лазер и с малко свободно време биха могли да ти го отрежат, но в домашни условия няма как да стане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много благодаря! Ще ги претърча днеска джиесемаджиите покрай мен и ще доложа за резултат.:)Иначе, ми се изясни, че не мога си го изкълцам с ножицата.:yahoo:

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , AlexandraKo каза:

Много благодаря! Ще ги претърча днеска джиесемаджиите покрай мен и ще доложа за резултат.:)Иначе, ми се изясни, че не мога си го изкълцам с ножицата.:yahoo:

Опитай да ти го заменят с необходимото за твоя модел. Ако те познават не би било проблем, а ако им доплатиш малко всички ще са доволни. :)

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , AlexandraKo каза:

Много благодаря! Ще ги претърча днеска джиесемаджиите покрай мен и ще доложа за резултат.:)Иначе, ми се изясни, че не мога си го изкълцам с ножицата.:yahoo:

Алекс, провери и на каква цена са тук тези протектори.

Аз в едно малко магазинче за аксесоари до нас си взимах преди време за 15 лева ( iPhone )

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
В момента, funny каза:

Алекс, провери и на каква цена са тук тези протектори.

Аз в едно малко магазинче за аксесоари до нас си взимах преди време за 15 лева ( iPhone )

 

Викаш, кълцането да не излезе повече от нов, подходящ?:yahoo:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
31 minutes ago, AlexandraKo said:

Ти па, за 6 евро, хич няма да се разправям.

6€ - много дори за китайско темперирано стъкло. :) Аз купувам по 1,70-1,99 $. Имам един продавач в ebay, който праща от немско и за 3-4 дни нещата са тук. Цените са малко по- високи, но пак на доста по- добра цена от тук.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.