Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

Мисля, че Тони беше писала по-назад в темата, че въпреки, че е ходила няколко пъти преди това, последния път пак са й искали допълнителна документация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, така е. Но също предполагам има значение, че от предишната ми виза бяха минали 5 години.

Всъщност вероятно скоро пак ще подавам, че може да ходя пак натам, ако не се запилея на другаде и ще видя как ще е при мен.

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

Аз пък, мисля, че има значение и възрастта - и двата пъти на нас ни дадоха визи в рамките на няколко минути от изпращането на искането за виза. То си е ясно, че на сто и двадесет години няма да тръгне човек да емигрира, но за младите е различно.

Връзка към мнение

Аз пък, мисля, че има значение и възрастта - и двата пъти на нас ни дадоха визи в рамките на няколко минути от изпращането на искането за виза. То си е ясно, че на сто и двадесет години няма да тръгне човек да емигрира, но за младите е различно.

 

Няколко минути?

Връзка към мнение

Сигурно наистина е от годините. И на децата дадоха след няколко минути, но при тях е ясно, че няма как да отидат сами.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няколко минути?

Да,да - изпращам и веднага получавам.Даже, първия път не очаквах и реших, че е автоматичен отговор, че са получили заявката.Чаках, чаках, минаха две седмици - ни вест, ни кост.Тогава си прегледах отново това, което смятах за автоматично потвърждение и на последната страница се мъдреше чакан ата виза. Веднага подадох заявления и за другите двама от отбора и за броени минути пристигнаха.

Тази година вече знаех, че става супер бързо ама, за всеки случай първо извадих визи, пък тогава купих билети.:))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

 

така като чета форума, изглежда отказа е по-скоро изключение, но  след като представих всички документи, които ми изискаха, визата ми бе отказана.

 

Щях да пътувам с чичо ми, на негова издръжка, като представих letter of support, негово банково извлечение, пълно обяснение с дни и часове къде и какво смятаме да посетим, хотели, в които ще спим (резервирани, но без плащане),  и мое банково извлечение.

 

Работя, получавам доходи, ходила съм 3 пъти в САЩ и съм се връщала, както и на много други места, но....виза няма, естествено без обяснение за причината.

 

Интересното е,че на мен отказаха, а на чичо ми са писали да представи още документи, а за визата за САЩ на мен дадоха, а на него не.

 

Явно това са двете точки от света, които няма да посетим заедно :)

 

Сега той ще им отговори,че тъка като на мен са отказали и той се отказва и няма да представя нищо, но на мен ми е изключително неприятно.

 

Някой знае ли кога мога да кандидатствам пак и ми казаха, че имало възможност да поискам интервю в някое консулство -в Сърбия или Румъния?

 

 

Връзка към мнение

Някой знае ли кога мога да кандидатствам пак и ми казаха, че имало възможност да поискам интервю в някое консулство -в Сърбия или Румъния?

 

Георги Матеев мина по същия път, втория път му дадоха виза. Наистина се случват откази, но рядко. Надявам се да види темата, за да каже след колко време беше кандидатствал пак. 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Георги Матеев

Някой знае ли кога мога да кандидатствам пак и ми казаха, че имало възможност да поискам интервю в някое консулство -в Сърбия или Румъния?

 

Привет, извинявай - чак сега виждам въпроса ти.

 

На мен ми отказаха виза през януари 2014, въпреки че пратих доста документи. Точно една година по-късно - почти на майтап - кандидатствах отново. Едва няколко дни по-късно директно ми изпратиха визата, като този път не искаха абсолютно никакви документи. Разбира се, това по никакъв начин не значи, че трябва да чакаш цяла година, но надали има и точно определен срок.

 

За съжаление и до ден днешен нямам идея защо втория път всичко се случи толкова лесно.

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Не можах да изчакам една година и реших да пробвам отново (отново изискаха документи, някои по-различни от първия, като писмо от работодател),  но за съжаление без резултат :) Този път бяха така добри да ми изпратят основание за отказа (ако може да се нарече основание):

 

"You did not meet the legal requirement in clause 651.212 in Schedule 2 of the Regulations on the date I made my decision.

Clause 651.212 states: The applicant genuinely intends to visit Australia temporarily: (a) as a tourist; or (B) to engage in a business visitor activity"

 

Явно виждат в мен потенциален емигрант.

 

Тази година ще сменя дестинацията, но догодина ще опитам пак...може би през туристическа агенция.

Връзка към мнение

но догодина ще опитам пак...може би през туристическа агенция.

 

Това по никакъв начин няма да ти повиши шансовете, агенцията просто ще ти вземе парите и ще се логне в сайта по същия начин като теб. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Не можах да изчакам една година и реших да пробвам отново (отново изискаха документи, някои по-различни от първия, като писмо от работодател),  но за съжаление без резултат :) Този път бяха така добри да ми изпратят основание за отказа (ако може да се нарече основание):

 

"You did not meet the legal requirement in clause 651.212 in Schedule 2 of the Regulations on the date I made my decision.

Clause 651.212 states: The applicant genuinely intends to visit Australia temporarily: (a) as a tourist; or ( B) to engage in a business visitor activity"

 

Явно виждат в мен потенциален емигрант.

 

Тази година ще сменя дестинацията, но догодина ще опитам пак...може би през туристическа агенция.

Не мисля, че като ползваш туристическа агенция, ще си увеличиш шанса. Така или иначе ти пак ще трябва да си изкарваш документите сам, само където ще дадеш едни пари, за да ти ги изпратят на австралийците. 

 

С мъжа ми кандидатствахме преди няколко месеца, забавиха ни около 1, документите бяха стандартни - намерения за пътуване, банкови удостоверения за наличност (тук даже не бяха преведени), писмо от работодател.

 

Вечерта преди да ни дадат визи, си купихме билети, защото не можехме да чакаме, пък и си казахме, че ще ги ползваме поне транзитно за Нова Зеландия и на сутринта ни бяха одобрили.

Връзка към мнение

Вечерта преди да ни дадат визи, си купихме билети, защото не можехме да чакаме, пък и си казахме, че ще ги ползваме поне транзитно за Нова Зеландия и на сутринта ни бяха одобрили.

Колкото и рядко да се случват отказите, не бих препоръчал да се купуват билети предварително. Дори и транзитно нямаше да може да ги ползвате (то не виждам и какъв ще е този транзит ако сте планирали престой в Австралия) защото затова е нужна транзитна виза.

 

 

EDIT: Сега виждам, че с престой до 8 часа може да се прикачваме в Австралия без виза, при няколко условия, описани тук:

 

http://www.border.gov.au/Lega/Lega/Form/Immi-FAQs/do-i-need-a-visa-to-transit-through-australia

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Колкото и рядко да се случват отказите, не бих препоръчал да се купуват билети предварително. Дори и транзитно нямаше да може да ги ползвате (то не виждам и какъв ще е този транзит ако сте планирали престой в Австралия) защото затова е нужна транзитна виза.

 

 

EDIT: Сега виждам, че с престой до 8 часа може да се прикачваме в Австралия без виза, при няколко условия, описани тук:

 

http://www.border.gov.au/Lega/Lega/Form/Immi-FAQs/do-i-need-a-visa-to-transit-through-australia

Планът ни бе предимно Нова Зеландия, просто като спирка да е Австралия. Така че, ако ни бяха отказали , щяхме да пропуснем Австралия и транзитно към Нова Зеландия. До 8 часа на летището можеш без виза, има и транзитна  за 72 часа, която дават на всеки, стига да не си криминално проявен.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Въпрос към преминалите през процедурата за австралийска туристическа виза eVisitor (subclass 651). Извинявам се, ако някъде във форума е обсъждано.

 

Знаете ли къде мога да намеря темплейтите за допълнителните документи за австралийска виза. Искат ми долната информация, но на линка който са посочили ( www.border.gov.au/allforms ) не виждам подобни темплейти, нито пък има някакви референтни номера. Дали е задължително тези документи да са по точно определени техни темплейти или може да е свободен текст?

 

● A declaration explaining your purpose for travelling to Australia;
● Your proposed itinerary and dates of travel to and from Australia;
● A description of the activities you plan to undertake during your intended period of stay
in Australia;
● A statement about your intentions after departure from Australia (for example, continue
to travel or return to usual country of residence);
● A letter from your employer stating your position, your activities in the business,
the length of your employment, your salary level, approved leave period to travel to
Australia, whether or not you will be paid by the company while you are on leave, and
the date that you are expected to return to work with the company;
● The name, contact telephone number and position of your employer contact in the
company;
● Your bank statements showing your name as the account holder, all transactions for the
past three (3) months and the final balance of the accounts (name and recent date must
be included on the statements);
● A colour copy of the personal details and identity photo page of your current passport.

Редактирано от lyubo21
Връзка към мнение

Няма фиксиран темплейт. Аз ги бях направил като декларации, във формален вид, но сам си бях написал текста в тях. След това принтирани, подпис и сканирани наново. Бележката от работодател е стандартна.

 

Ако имш допълнителни въпроси - питай.

Връзка към мнение

Няма фиксиран темплейт. Аз ги бях направил като декларации, във формален вид, но сам си бях написал текста в тях. След това принтирани, подпис и сканирани наново. Бележката от работодател е стандартна.

 

Ако имш допълнителни въпроси - питай.

Благодаря много П.Кръстев. Доколкото разбирам нямат някаква задължителна форма за попълване... а банковото извлечение трябва ли да бъде подписано/заверено от банката или може да до дръпна директно от онлайн банкирането без подпис? И още нещо - може ли няколко булета да се обединят или трябва да са в отделни файлове (например първите 4 булета при мен може да се обединят в една декларация/писмо като гледам). 

Връзка към мнение

Благодаря много П.Кръстев. Доколкото разбирам нямат някаква задължителна форма за попълване... а банковото извлечение трябва ли да бъде подписано/заверено от банката или може да до дръпна директно от онлайн банкирането без подпис? И още нещо - може ли няколко булета да се обединят или трябва да са в отделни файлове (например първите 4 булета при мен може да се обединят в една декларация/писмо като гледам). 

 

Моите изисквания бяха същите като твоите. Аз направих отделни декларации, защото са ги поискали отделно. Нищо няма да ти коства, освен малко повечко хартия.

 

Извлечението от банката може да си го разпечаташ от онлайн банкирането и с него да идеш в банката да му ударят един печат, няма проблем. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моите изисквания бяха същите като твоите. Аз направих отделни декларации, защото са ги поискали отделно. Нищо няма да ти коства, освен малко повечко хартия.

 

Извлечението от банката може да си го разпечаташ от онлайн банкирането и с него да идеш в банката да му ударят един печат, няма проблем. 

Мерси :-)

Връзка към мнение

Здравейте,

Вчера  получих email със следните изисквания:

 

● a bank statement showing your name as the account holder, all transactions for the past three (3) months and the final balance of the account or other evidence of your ability to financially support your stay in Australia (for example: taxation records, official employment payslips and/or evidence of other income);

● a letter from your employer stating the length of your employment, your salary level and approved leave period to travel to Australia

 

Притеснява ме , че съм писала ,че съм self employed  ,а ми искат втората точка. Може би е добре  да им пиша за това?

Понеже ще предоставям извлечение за 3 месеца на фирмата ми, притеснителното е ,че извлечението е 133 страници. Може ли съвет от някой ,който е представял фирмени документи?

 

Връзка към мнение

Здравейте,

Вчера  получих email със следните изисквания:

 

● a bank statement showing your name as the account holder, all transactions for the past three (3) months and the final balance of the account or other evidence of your ability to financially support your stay in Australia (for example: taxation records, official employment payslips and/or evidence of other income);

● a letter from your employer stating the length of your employment, your salary level and approved leave period to travel to Australia

 

Притеснява ме , че съм писала ,че съм self employed  ,а ми искат втората точка. Може би е добре  да им пиша за това?

Понеже ще предоставям извлечение за 3 месеца на фирмата ми, притеснителното е ,че извлечението е 133 страници. Може ли съвет от някой ,който е представял фирмени документи?

 

Според мен искат лична банкова сметка, а не фирмена. Все пак кандидатстваш за туристическа виза, нали?

Връзка към мнение

 

Понеже ще предоставям извлечение за 3 месеца на фирмата ми, притеснителното е ,че извлечението е 133 страници. Може ли съвет от някой ,който е представял фирмени документи?

Моят съпруг също кандидатства като self employed ние предоставихме личната банкова сметка,тъй като той няма друга. Неговото извлечение не беше толкова голямо, но не виждам да е проблем ако вие имате много транзакции така или иначе изпращате всичко онлайн.  А не ви ли искат доказателство за приключване на финансова година? Спомням си,че пращахме и такова. Бяхме изпратили също кординати на фирмата, с която мъжът ми работи от няколко години да затвърдим доказателството,че има бизнес и няма желание да емигрира в Австралия...

Редактирано от Лидия
Връзка към мнение

Моят съпруг също кандидатства като self employed ние предоставихме личната банкова сметка,тъй като той няма друга. Неговото извлечение не беше толкова голямо, но не виждам да е проблем ако вие имате много транзакции така или иначе изпращате всичко онлайн.  А не ви ли искат доказателство за приключване на финансова година? Спомням си,че пращахме и такова. Бяхме изпратили също кординати на фирмата, с която мъжът ми работи от няколко години да затвърдим доказателството,че има бизнес и няма желание да емигрира в Австралия...

Благодаря за отговора!

Смятам, че не са догледали, защото искат само тези две точки, които посочвам, т.е. считат ме като "Employed" .

Дали да им пиша да ми изискат фирмени документи или просто да приготвя такива?

Според мен искат лична банкова сметка, а не фирмена. Все пак кандидатстваш за туристическа виза, нали?

Но трябва да докажа ,че имам достатъчно доходи . Ето това искат:

I require additional information to be satisfied that you have a genuine intention to visit Australia temporarily as a tourist or for business purposes. Please provide the following additional information or documents:

● a bank statement showing your name as the account holder, all transactions for the past three (3) months and the final balance of the account or other evidence of your ability to financially support your stay in Australia (for example: taxation records, official employment payslips and/or evidence of other income);

● a letter from your employer stating the length of your employment, your salary level and approved leave period to travel to Australia

 

Втората точка ми е противоречива-аз съм Self employed , а да им пратя  letter of  my employer, salary...

 

Връзка към мнение

Благодаря за отговора!

Смятам, че не са догледали, защото искат само тези две точки, които посочвам, т.е. считат ме като "Employed" .

Дали да им пиша да ми изискат фирмени документи или просто да приготвя такива?

 

Да, явно са се объркали, според мен се свържи с тях колкото се може по-скоро

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.