Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

 

преди 9 минути , Alexander каза:

Макар, че четох в темата, че не можело да има две карти от различни държави в профила

Не ставаше ли въпрос за Пейпал тук?

 

На 17/06/2017 в 11:43, neuromancer каза:

Да питам, че нещо не ми е ясно. Регистрирах се в Revolut с български номер. Те правят ли лично моя сметка в паунди? Гледам че в менюто топ-ъп ако избера евро, трябва да слагам reference при трансфера, а в паунди няма референс, но за получател не ме пише мен, а revolut. Ta се чудя това истинска сметка в паунди ли е и мога ли да я вържа към Пейпал и да си изтегля пари от пейпал в нея... 

По някое време след като питах са въвели лични сметки в паунди и вече може да си вържеш револют сметката в паунди към Пейпал сметката (английска) и да теглиш от Пейпал към Револют, пробвах го. За съжаление тъпия бразилски пейпал не позволява да пращаш пари на частно лице без такса, а самокато плащане за услуга, т.е. пейпал си удържа комисионна, + 6% държавни данъци за превалутирането, но все е нещо.

Връзка към коментар
преди 43 минути , Alexander каза:

Само не ми е ясно, как се вижда кои хора от контактите в телефона ми има има такава карта? Чух, че можело да се види и да се иска кредит от тях, ама нещо не виждам такава опция

Когато натиснеш червеникавия бутон с двете стрелки долу ще ти се покажат тези възможности. Най-отгоре в списъка излизат хората с такава карта, чиито данни в телефона ти съвпадат с тези в револют.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 30/1/2017 в 8:43, T.E.Lawrence каза:

 

Аз зареждам с райфайзен дебитна, за всяко нещо се налага да чакам идиотския смс код, който закъснява с по няколко минути. С револют е единственото място ,където не ме пита за код и парите се прехвърлят за секунди.

На мен ми искаше код, който както каза, се чака по 1 мин и повече

Връзка към коментар

Преминах на ДСК и днес си поръчах Revolut. Никакъв проблем с нея, за разлика от УниКредит. Срок на доставка е 10 дни - пише, че около 22 юли ще я получа на адрес в България.  

Връзка към коментар
преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

IBAN за всички от сърце. :)

Успях да активирам персоналeн IBAN за EUR и sort code за GBP :wub:

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

Гледам в съседната тема, че нашите банки си слагат пак някоя стотинка горница..

Така или иначе, при зареждането на Revolut-а, пак ще ти я начислят тази такса за плащане на ПОС в чужбина... :) Иначе не съм ползвала Revolut за купуване на билети от Ryan или Wizz, но със сигурност знам, че Paypal я отхвърлиха и не може да се добави като средство за плащане при тях.

Връзка към коментар
преди 14 минути , chandni каза:

Така или иначе, при зареждането на Revolut-а, пак ще ти я начислят тази такса за плащане на ПОС в чужбина... :) Иначе не съм ползвала Revolut за купуване на билети от Ryan или Wizz, но със сигурност знам, че Paypal я отхвърлиха и не може да се добави като средство за плащане при тях.

На мен не, понеже имам и чужди дебитни карти.

Ще я пробвам следващия път и ще пиша дали минава.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Alexander каза:

На мен не, понеже имам и чужди дебитни карти.

Значи не би трябвало да те притесняват и таксите на българските банки, които цитираш от съседната тема. :)
 

Връзка към коментар
преди 2 минути , chandni каза:

Значи не би трябвало да те притесняват и таксите на българските банки, които цитираш от съседната тема. :)
 

Притесняват ме понякога, особено при купуване от Уиз с начална точка София, понеже от чужда банка има такса превалутиране в лева, а ако избера евро ми го смятат по 1,81лв.

Все пак имам и български карти, не става само с чуждата.

Връзка към коментар

Не знам дали само за нови клиенти са тези условия, но явно вече не са както са били до скоро...

 

В профила ми като отида на price plan -standard и вляза в него, на ATM withdrawals пише 0-200евро,  free withdrawals up to 200 euro per month. 2% fee thereather.

 

Явно от 600 евро стана вече 200 евро и комисиона скочи от 1 на 2%...

 

Като избера платения премиум план, лимита ми става х2... пак далеч от 600евро на месец.

 

явно имат доста клиенти вече и започна орязването.

Връзка към коментар

За всички клиенти важи и е от няколко месеца. Можеш да теглиш 200 единици от телущата валута на акаунта ти. Т.е. ако превключиш на GBP, ще може ш да теглиш безплатно 200 GBP. 

Връзка към коментар

Здравейте, нов съм във форума и започнах да чета темата, но спешно трябва да изпратя пари от UK до България(паунди в лева) и затова направо ще питам.
Ще се радвам някой да помогне.
Имам дебитна карта от Onepay. Възможно ли е чрез приложението на Revolut  да изпратя паунди в българска сметка(ДСК) ?
Създаване на акаунт, зареждане и изпращане към БГ с application-a на Revolut  ?
Наистина ли е безплатно ? Страх ме е да не ме таксуват от ДСК с някаква тяхна такса.
Реално карта не ми трябва.
Поздрави.

Връзка към коментар
преди 18 минути , skurtov каза:

Здравейте, нов съм във форума и започнах да чета темата, но спешно трябва да изпратя пари от UK до България(паунди в лева) и затова направо ще питам.
Ще се радвам някой да помогне.
Имам дебитна карта от Onepay. Възможно ли е чрез приложението на Revolut  да изпратя паунди в българска сметка(ДСК) ?
Създаване на акаунт, зареждане и изпращане към БГ с application-a на Revolut  ?
Наистина ли е безплатно ? Страх ме е да не ме таксуват от ДСК с някаква тяхна такса.
Реално карта не ми трябва.
Поздрави.

От страна на Revolut е безплатно. Погледни условията на българската банка. Вариант е да раздробиш сумата.

Връзка към коментар
преди 44 минути , skurtov каза:

...Създаване на акаунт, зареждане и изпращане към БГ с application-a на Revolut  ?...Реално карта не ми трябва.

Според мен в такъв спешен порядък няма как да стане. Акаунтът е към дебитната карта. Точно тя се поръчва и се изчаква да бъде получена.

Връзка към коментар

Няма такова нещо, акаунтът се активира веднага и може да се ползва - зареждане, изпращане, преди да дойде картата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.