Прескочи до съдържание

Booking.com - полезни опции, съвети, възможности и трикове при търсене


rik4o

Препоръчани мнения

Това е без право на анулация, нали? Виждам, че от известно време имат booking basic, която допълнително (-4%) сваля от цената при плащане веднага и без право на анулация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, stanislavpp каза:

Това е без право на анулация, нали? Виждам, че от известно време имат booking basic, която допълнително (-4%) сваля от цената при плащане веднага и без право на анулация.

С безплатна анулация е. Просто платих веднага.

Връзка към мнение

Има продължение при мен 😀

Отварям днес сайта на букинг и проверявам цената на хотела ми за въпросната дата /след 2 седмици/ и виждам, че са обявили някаква нова промоция /великденска ми се мерна някъде/ и цената за плащане веднага е 108,80 лв. /при стандартна цена 160 лв./. Обадих се на букинг и след четвъртото връщане на обаждане от тяхна страна, за да проверяват, да се свързват с хотела и т.н.  ми свалиха цената на 108,80 лв.  И като ми върнат 10%, заради линка, през който резервирах ще съм на цена около 98 лв. Кеф! 

Сетих се да добавя, че като принтирам от сайта им "касовата бележка" пише, че съм платила 160 лв. Реално аз платих 128 лв. Вече ми е любопитно колко точно ще ми върнат 😂

 

Редактирано от Dreamm
Връзка към мнение

Че става ли така - резервирал си на една цена и после виждаш че за твоите дати цената е намалена и те да ти намалят и на теб??? 

Защото и аз правих резервация на хотел, после пуснаха това великденско намаление.

Връзка към мнение
27 minutes ago, stani.m said:

Че става ли така - резервирал си на една цена и после виждаш че за твоите дати цената е намалена и те да ти намалят и на теб??? 

Защото и аз правих резервация на хотел, после пуснаха това великденско намаление.

Ако видиш по-ниска цена при същите условия без значение на техния сайт или друг може да се възползваш от гаранцията им за най-добра цена. По-добре им се обади, защото колкото пъти съм пуснал клейм по стандартния ред докато го обработят цената се е променяла. В този случай е добре да имаш скрийншот. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 3.04.2019 г. в 11:03, Dreamm каза:

Има продължение при мен 😀

Отварям днес сайта на букинг и проверявам цената на хотела ми за въпросната дата /след 2 седмици/ и виждам, че са обявили някаква нова промоция /великденска ми се мерна някъде/ и цената за плащане веднага е 108,80 лв. /при стандартна цена 160 лв./. Обадих се на букинг и след четвъртото връщане на обаждане от тяхна страна, за да проверяват, да се свързват с хотела и т.н.  ми свалиха цената на 108,80 лв.  И като ми върнат 10%, заради линка, през който резервирах ще съм на цена около 98 лв. Кеф! 

Сетих се да добавя, че като принтирам от сайта им "касовата бележка" пише, че съм платила 160 лв. Реално аз платих 128 лв. Вече ми е любопитно колко точно ще ми върнат 😂

 

На мен ми възстановиха 10% от по-голямата сума,която бях платила при тях,а две седмици след престоя,преведоха разликата в цената спрямо другият сайт(с по-ниската цена).Твоят случай е малко по-друг и ще е интересно да споделиш как ще завърши🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 11 часа, stani.m каза:

Че става ли така - резервирал си на една цена и после виждаш че за твоите дати цената е намалена и те да ти намалят и на теб??? 

Защото и аз правих резервация на хотел, после пуснаха това великденско намаление.

Разбира се! Обади им се! Аз имах скрийшотове и ги предупредих  😄

 

P.S. Непременно ще споделя, защото в профила ми пък пише, че цената ми е 76 лв. Тотално объркване стана.... но ще видим каква ще е развръзката....

Редактирано от Dreamm
Връзка към мнение

Техните номера край нямат. Сега погледнах цената за моя период - същата на която съм резервирала е, даже с geniusa и с великденските. Да съм спокойна де...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На ‎3‎.‎4‎.‎2019‎ г. в 11:03, Dreamm каза:

Има продължение при мен 😀

Отварям днес сайта на букинг и проверявам цената на хотела ми за въпросната дата /след 2 седмици/ и виждам, че са обявили някаква нова промоция /великденска ми се мерна някъде/ и цената за плащане веднага е 108,80 лв. /при стандартна цена 160 лв./. Обадих се на букинг и след четвъртото връщане на обаждане от тяхна страна, за да проверяват, да се свързват с хотела и т.н.  ми свалиха цената на 108,80 лв.  И като ми върнат 10%, заради линка, през който резервирах ще съм на цена около 98 лв. Кеф! 

Сетих се да добавя, че като принтирам от сайта им "касовата бележка" пише, че съм платила 160 лв. Реално аз платих 128 лв. Вече ми е любопитно колко точно ще ми върнат 😂

 

Хора, днес отново реших да видя на каква цена е стаята ми във въпросния хотел и ….. о, чудо! Цената от 108,80 лв. станала на 95,20 лв.
Звъннах отново в Букинг /за което вече съжалявам, просто можеше да си анулирам старата резервация и да си направя нова/ и този път направо се шокираха.

Стоях 10 мин. на линия докато момчето се свързва с колегите и т.н. и накрая каза, че разликата от платените от мен 128 лв. до 108,80 лв. ще ми я върнат по картата, а разликата от 108,80 лв. до 95,20 лв. ще ми я върнат във виртуалния портфейл.... Нещо много сложно се получи. Както и да е. В крайна сметка за мен реалната цена /ако ми върнат всичко обещано 😄 в това число и 10% заради линка на приятел/ се получава  около 85 лв., т.е. почти -50%, което за петзвезден хотел със закуска и вечеря в България за избрани от мен дати е трудно постижимо.

Това, което обаче ме притеснява е последния имейл, който получих днес от тях във връзка с връщането на последната сума, а именно: "Уважаеми/а ***, Съжаляваме да чуем за случилото се в ******** и искаме да ви благодарим, че отделихте време да ни уведомите за ситуацията. Тъй като сме ангажирани клиентите ни да останат удовлетворени, искаме да ви предложим компенсация, като ви възстановим сумата от 13.60 BGN. Моля, свържете се с нас, след резервацията си. Очакваме вашия отговор." Ами леко некоректно ми се вижда от тяхна страна....

Редактирано от Dreamm
Връзка към мнение

Аз за това като направя резервация повече не проверявам каква е цената за същите дати, че да не се занимавам с такива неща или да се ядосвам 😀

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако става въпрос за търсене на хотели в България,в момента много добри цени дава cheaptickets.com с код travelhop за 16% намаление.Освен това в цената са включени допл.екстри,като безплатен достъп до СПА център(например),които при букинг не са включени.Та там,като си намериш хотел на по-ниска цена(,а разликите често са фрапиращи),показваш я на booking и ги питаш ще ти възтановят  ли разликата.А най-добре ако преди това си минал през линк от приятел за 15$,25$,25CAD.Някой беше писал,че вероятно ще ти признаят 16%код,защото е общодостъпен,но това точно все още не съм го пробвала.

 

 

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 23 минути , Ivko каза:

Аз за това като направя резервация повече не проверявам каква е цената за същите дати, че да не се занимавам с такива неща или да се ядосвам 😀

О, след като случайно видях, че цената е паднала вече я следя :) За първи път се възползвам /ще видим това накрая/ от гаранцията им за най-добра цена.

преди 13 минути , iMari каза:

Ако става въпрос за търсене на хотели в България,в момента много добри цени дава cheaptickets.com с код travelhop за 16% намаление.Освен това в цената са включени допл.екстри,като безплатен достъп до СПА център(например),които при букинг не са включени.Та там,като си намериш хотел на по-ниска цена(,а разликите често са фрапиращи),показваш я на booking и ги питаш ще ти възтановят  ли разликата.А най-добре ако преди това си минал през линк от приятел за 15$,25$,25CAD.Някой беше писал,че вероятно ще ти признаят 16%код,защото е общодостъпен,но това точно все още не съм го пробвала.

Прегледах сайтовете, които си написала, но там цената на стаята /с идентични екстри - закуска, вечеря и СПА :😉 / е 85$.

Връзка към мнение
преди 16 минути , Dreamm каза:

О, след като случайно видях, че цената е паднала вече я следя 🙂 За първи път се възползвам /ще видим това накрая/ от гаранцията им за най-добра цена.

 Ама тази гаранция не е ли ако намериш същата стая на по-ниска цена в друг сайт, а не ако ти се промени в самия букинг?

Връзка към мнение
2 minutes ago, Ivko said:

 Ама тази гаранция не е ли ако намериш същата стая на по-ниска цена в друг сайт, а не ако ти се промени в самия букинг? 

След като са я предлагали по- скъпо, а после самите те намаляват цената, би трябвало да ти важи и за при тях. :)

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , Ivko каза:

 Ама тази гаранция не е ли ако намериш същата стая на по-ниска цена в друг сайт, а не ако ти се промени в самия букинг?

Не. Важи си и за техния сайт. Ако видя още някакво понижение в цената до деня за безплатна анулация направо ще си направя нова, а тази ще анулирам. Не знам дали обърнахте внимание, но аз платих веднага и сега вече чакам да видя какво точно ще ми върнат и кога...

Оптимист съм по принцип, пък и съм в правото си, имам черно на бяло всичко, вкл. имейли от тях.

Интересна е ситуацията, затова отделям толкова от времето си да видя какво ще излезе накрая /може да ми платят, за да отида/ 😂

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Имам нужда от съвет. Резервация през Букинг, за 5 зв. хотел в Истанбул. Понеже много пъти ползваме този хотел, им знам номерата. Няколко дни преди датата, блокират цялата сума за нощувките. Обаче, миналата година, след като бяха блокирали цялата сума, като си тръгнахме, установих, че и са я дръпнали, тоест - веднъж седи блокирана, втори път - е изтеглена.

Пък не става въпрос за 5 лева.Лани писах на хотела, обещаваха ми, че ще я разблокират и не се случи. Саморазблокира се, след един месец, колкото е срокът на банката.

Тая година, за да предотвратя да се случи същото, в картата оставих толкова, че да покрият сумата веднъж. Днес блокираха сумата за всичките нощувки.

Та, дайте съвет - какво да разпечатам, че накрая, като ми заискат КК, да им кажа, че трябва първо да разблокират и тогава да теглят или да си вземат блокираната сума.

Връзка към мнение
преди 11 минути , AlexandraKo каза:

Та, дайте съвет - какво да разпечатам, че накрая, като ми заискат КК, да им кажа, че трябва първо да разблокират и тогава да теглят или да си вземат блокираната сума.

В онлайн банкирането, в Движение по сметки, блокираните средства се виждат, като е указана дата, авторизационен код и т.н.

Аз бих принтирал тази част от справката, за да им я покажа.

Ето, в момента имам блокирана и все още неосвободена сума от фирмата за коли под наем в Испания:

2450.png.5c4f2308d5593b2e9781b48afb45e4e7.png

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , AlexandraKo каза:

Имам нужда от съвет. Резервация през Букинг, за 5 зв. хотел в Истанбул. Понеже много пъти ползваме този хотел, им знам номерата. Няколко дни преди датата, блокират цялата сума за нощувките. Обаче, миналата година, след като бяха блокирали цялата сума, като си тръгнахме, установих, че и са я дръпнали, тоест - веднъж седи блокирана, втори път - е изтеглена.

Пък не става въпрос за 5 лева.Лани писах на хотела, обещаваха ми, че ще я разблокират и не се случи. Саморазблокира се, след един месец, колкото е срокът на банката.

Тая година, за да предотвратя да се случи същото, в картата оставих толкова, че да покрият сумата веднъж. Днес блокираха сумата за всичките нощувки.

Та, дайте съвет - какво да разпечатам, че накрая, като ми заискат КК, да им кажа, че трябва първо да разблокират и тогава да теглят или да си вземат блокираната сума.

Не им давай КК. Кажи им да си я изтеглят от там от където е блокирана

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, rik4o каза:

В онлайн банкирането, в Движение по сметки, блокираните средства се виждат, като е указана дата, авторизационен код и т.н.

Аз бих принтирал тази част от справката, за да им я покажа.

Ето в момента имам блокирана и все още неосвободена сума от фирмата за коли под наем в Испания:

2450.png.5c4f2308d5593b2e9781b48afb45e4e7.png

Благодаря ти! Тъкмо направих скрийн-шот на банкирането и разпечатах имейла, който получавам от банката след всяко движение по картата.

преди 1 минута , cybersimo каза:

Не им давай КК. Кажи им да си я изтеглят от там от където е блокирана

Благодаря ти! Аз и да им я дам, то, там, повече пари няма за момента.

А може ли така, без да им я давам?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , AlexandraKo каза:

 

А може ли така, без да им я давам?

разбира се, че може. кажи им "дала съм карта за резервацията и сте ми блокирали сумата - изтеглете си я"

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , AlexandraKo каза:

Имам нужда от съвет. Резервация през Букинг, за 5 зв. хотел в Истанбул. Понеже много пъти ползваме този хотел, им знам номерата. Няколко дни преди датата, блокират цялата сума за нощувките. Обаче, миналата година, след като бяха блокирали цялата сума, като си тръгнахме, установих, че и са я дръпнали, тоест - веднъж седи блокирана, втори път - е изтеглена.

Пък не става въпрос за 5 лева.Лани писах на хотела, обещаваха ми, че ще я разблокират и не се случи. Саморазблокира се, след един месец, колкото е срокът на банката.

Тая година, за да предотвратя да се случи същото, в картата оставих толкова, че да покрият сумата веднъж. Днес блокираха сумата за всичките нощувки.

Та, дайте съвет - какво да разпечатам, че накрая, като ми заискат КК, да им кажа, че трябва първо да разблокират и тогава да теглят или да си вземат блокираната сума.

А няма ли да си спестиш разправиите,ако в момента на резервацията платиш цялата сума.Така няма защо да ти дърпат или блокират парите втори път,веднага ще излезе paid.А ако е с безплатна отмяна и се откажеш,просто ще върнат парите в картата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , cybersimo каза:

разбира се, че може. кажи им "дала съм карта за резервацията и сте ми блокирали сумата - изтеглете си я"

Оф, успокоих се! Много ти благодаря!

Връзка към мнение
В момента, iMari каза:

А няма ли да си спестиш разправиите,ако в момента на резервацията платиш цялата сума.Така няма защо да ти дърпат или блокират парите втори път,веднага ще излезе paid.А ако е с безплатна отмяна и се откажеш,просто ще върнат парите в картата.

По няколко причини.

Резервирам за 7 души.

Резервирам от миналата година, защото става въпрос за международно изложение и с наближаване на датата цената расте.

И защо трябва за блокирам доста пари, за почти 8 месеца?

Отделно, с превалутирането - дърпат лири...

И главното - не обичам да предплащам.:girl_sigh:

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Писах имейл на букинг на 14.04 че съм намерила по-евтина цена на сайта на хотела, получих автоматичен отговор от тях че ще го разгледат. Още нямам отговор. Вчера намерих още по-ниска цена на друг сайт. Кога ще ми отговорят, колко време минава? Или по телефон да звъня?

Dreamm, ти имейл ли им пишеш или по телефон?

Връзка към мнение
8 minutes ago, stani.m said:

 Писах имейл на букинг на 14.04 че съм намерила по-евтина цена на сайта на хотела, получих автоматичен отговор от тях че ще го разгледат. Още нямам отговор. Вчера намерих още по-ниска цена на друг сайт. Кога ще ми отговорят, колко време минава? Или по телефон да звъня?

Dreamm, ти имейл ли им пишеш или по телефон?

Звънни по телефона и си направи принтскрийн на цената , която си намерил.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.