Прескочи до съдържание

Booking.com - полезни опции, съвети, възможности и трикове при търсене


rik4o

Препоръчани мнения

Ето я и качествената промяна - след като си попълните анкетите от първите мисии, ще се "качите" на второ ниво с нов тип мисии - игри:

 

с въпрос: Какъв тип място за настаняване е показано на снимката?

 

booking_games.png.ce67fbf864de349e4cbbfa06855bd2d4.png

 

и отговор: Къща за гости

 

booking_games_2.png.92f0a60d71143bead10072b8c1825cf1.png

 

🙂

 

 

 

Редактирано от rik4o
Връзка към коментар
преди 10 минути , rik4o каза:

Ето я и качествената промяна - след като си попълните анкетите от първите мисии, ще се "качите" на второ ниво с нов тип мисии - игри:

 

с въпрос: Какъв тип място за настаняване е показано на снимката?

 

booking_games.png.ce67fbf864de349e4cbbfa06855bd2d4.png

 

и отговор: Къща за гости

 

Определено искат да допринесат за профанизацията на тези, които все още са им клиенти..

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 14 минути , koliob каза:

Определено искат да допринесат за профанизацията на тези, които все още са им клиенти..

Съгласен съм. Въпреки че профанизацията винаги е била въпрос на личен избор. И в този случай, както и в много други, можеш да извлечеш и позитиви - например, прочетеното да те отведе до ето този линк и да научиш нещо (както се случи с мен).

Ако ли пък преднамереният негативизъм не предполага чак такива усилия, може просто да зарееш поглед в снимката (виж по-горе) и да решиш да си помечтаеш да си там - може и без да си им клиент. ;- )))

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 22 минути , Фичо каза:

Имам следния въпрос - genius отстъпката като wizz discount club ли е, или мога от моя профил да резервирам стая на друго име? 

Можеш и за трето лице, няма проблем. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 54 минути , Фичо каза:

Имам следния въпрос - genius отстъпката като wizz discount club ли е, или мога от моя профил да резервирам стая на друго име? 

Няма проблем да напишеш другo име за основен гост, след като booking го предоставят като опция. И така да резервираш на човека, например, по-евтиното възможно настаняване от двете налични в Ксанти за нощувка на 9 март 2019 година - 5 звездния Hotel Z Palace & Congress Center - само за 200 евро: :wild: 

 

reservation.png.528d5336436d9a98be81bb45a84b4bd3.png 

 

xanthi_9.png.92c6ab55525d34a39a45f9a38d150026.png

 

Гледай първо да ти плати, защото иначе... може да размисли. 🙂

 

За сравнение, ден преди това, в деня на жената - 8 март, е достъпна нощувка, която е в пъти по-евтина:

 

xanthi_8.png.619cabc524282b09294b9fad2fcc68a7.png

 

 

И да си задам въпросите, първият от които е по-скоро закачка към събратята - магеланци, но вторият е сериозен:

  • Каква може да е причината?
  • Има ли в други търсачки и сайтове по-ниски цени, защото точно на тази дата искам да съм точно в беломорско Царево? 🎆
Връзка към коментар

За съжаление е по-лесно да ти отговоря на първият въпрос отколкото на вторият:smile:

image.png.c6b849fdf01509bc04d97e27bb38d8e4.png

Отгоре на това този уикенд има и карнавал.

Най-близкото възможно настаняване е на 25км разстояние.Ако държиш да си в Ксанти,airbnb пак дава фантастични цени,но имаш избор от цели три места:smile:

 

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , koliob каза:

Видях го, но не е в Ксанти. Имах идея заради карнавала да нощувам в града, но явно е мисия невъзможна и за пореден път ще го отложа. И с тази Greek Super League пък сега... 🙂

Редактирано от rik4o
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, rik4o каза:

Има ли в други търсачки и сайтове по-ниски цени, защото точно на тази дата искам да съм точно в беломорско Царево? 🎆

Има много (експедиа, хотелс.ком, ММТ...) но никоя няма толкова много хотели, колкото букинг.

Ако много държиш, пробвай по телефона директно с хотелите, понякога не си предоставят всички стаи на букинг.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В момента - поне 15% отстъпка за някои хотели. Резервации до 14 януари 2019 година.

 

 
Празнични оферти
Поне 15% отстъпка в места за настаняване по цял свят
festive-desk_02.png
festive-desk_03.png
 
 
 
Здравейте, 

През декември е чудесно време да спестите в Booking.com. Резервирайте преди 14 януари и вземете поне 15% отстъпка в участващи хотели, апартаменти, пансиони със закуска, ваканционни къщи и вили. Пътувания, които се осъществят между 10 декември 2018 г. и 31 март 2019 г. отговарят на условията. 

Търсете значката „Празнични оферти“, когато разглеждате сайта ни:
 
Празнични оферти
Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Извинете, искам да попитам пишете за ваучери за остъпка за атракции от букинг? Как се получават? Имам запазени нощувки  в Амстердам и Париж през януари, а нищо такова не съм получила?

Връзка към коментар
преди 26 минути , terzieva76 каза:

Извинете, искам да попитам пишете за ваучери за остъпка за атракции от букинг? Как се получават? Имам запазени нощувки  в Амстердам и Париж през януари, а нищо такова не съм получила?

Погледни в букинг, има раздел атракции или нещо такова, отвори и там има кои атракции са ти включени и код за отстъпка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не знам дали ги дава за всеки град, но специално за Амстердам аз получих съобщение от букинг  по мейл , но 1 ден преди пристигането ми получих нов мейл с напомняне - "офертите ви с QR код са готови да бъдат използвани в атракции в района на Амстердам и околностите". Баркодът, който получих го представях в съответните атракции, там го сканираха и съответно получавахме билетите с отстъпка, а парите си ги дръпваха от картата, с която бях направила резервацията в хотела.

 
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 26 минути , ipg каза:

Теоретирчно при всяка резервация в букинг ли мога да получавам Wizz Кредит ако го правя през правилния линк?

Да. Правилния линк е през сайта на уиз. След реализиране на нощувката, кредита се зарежда в уиз профила ти.

Връзка към коментар
преди 19 минути , Емика каза:

Да. Правилния линк е през сайта на уиз. След реализиране на нощувката, кредита се зарежда в уиз профила ти.

А според вас, тъй като имам 2 резервации, които не са направени през този линк, а предстоят, какво става след анулирана не резервация - автоматичен процес ли е , то ест веднага да изкочи отновно като налично в търсачката или е ръчно от мястото за настаняване?  На единия хотел писах дали има някакъв вариант, но нямам големи надежди да се съгласят.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, ipg каза:

А според вас, тъй като имам 2 резервации, които не са направени през този линк, а предстоят, какво става след анулирана не резервация - автоматичен процес ли е , то ест веднага да изкочи отновно като налично в търсачката или е ръчно от мястото за настаняване?  На единия хотел писах дали има някакъв вариант, но нямам големи надежди да се съгласят.

 

Резервациите в букинг трябва да са с безплатно анулиране, за  да нямаш парична загуба, и да ги анулираш през сайта на букинг, от профила ти. Когато купиш от уиз билет, веднага с покупката правиш резервация в букинг през сайта на уиз, като в резервацията на букинг в специално поле, което ще ти излезе, записваш уиз номера си. Правиш нощувката и чакаш да ти заредят кредита, обикновенно следващия след нощувката месец.

Връзка към коментар
преди 3 часа, ipg каза:

А според вас, тъй като имам 2 резервации, които не са направени през този линк, а предстоят, какво става след анулирана не резервация - автоматичен процес ли е , то ест веднага да изкочи отновно като налично в търсачката или е ръчно от мястото за настаняване?  На единия хотел писах дали има някакъв вариант, но нямам големи надежди да се съгласят.

 

Почти веднага излиза като налична същата стая или място за настаняване.Но ако междувременно собственик а е актуализирал цената,цената ще е новата.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Емика каза:

Когато купиш от уиз билет, веднага с покупката правиш резервация в букинг през сайта на уиз, като в резервацията на букинг в специално поле, което ще ти излезе, записваш уиз номера си. 

 

 

Офтопик :

Не е необходимо да купуваш каквото и да било от Wizz.  

Иска се само да имаш профил и да резервираш  нощувките в booking. com през wizz линка,  където накрая вкарваш wizz номера си. 

Не е задължително нощувките да са на твое име,  нито изобщо да присъстваш по какъвто да е начин. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, ipg каза:

А според вас, тъй като имам 2 резервации, които не са направени през този линк, а предстоят, какво става след анулирана не резервация - автоматичен процес ли е , то ест веднага да изкочи отновно като налично в търсачката или е ръчно от мястото за настаняване?  На единия хотел писах дали има някакъв вариант, но нямам големи надежди да се съгласят.

 

Ти първо се опитай да направиш същите резервации, през сайта на Уиз. Ако цената е същата, направи тези и тогава анулирай твоите.

Ако е по - висока,  предвид наближаването на датата, остави си твоите, пък ,следващия път,през Уиз.

 

Аз пък, да питам - тоя Уиз кредит, в какъв размер е? От цената на нощувката.

 

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар
преди 13 минути , AlexandraKo каза:

Ти първо се опитай да направиш същите резервации, през сайта на Уиз. Ако цената е същата, направи тези и тогава анулирай твоите.

Ако е по - висока,  предвид наближаването на датата, остави си твоите, пък ,следващия път,през Уиз.

 

Аз пък, да питам - тоя Уиз кредит, в какъв размер е? От цената на нощувката.

10%по принцип.Но последния месец получих кредит за няколко нощувки и всички бяха закръглени до цяло число.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.