Прескочи до съдържание

Booking.com - полезни опции, съвети, възможности и трикове при търсене


rik4o

Препоръчани мнения

преди 4 часа, AlexandraKo каза:

Ти първо се опитай да направиш същите резервации, през сайта на Уиз. Ако цената е същата, направи тези и тогава анулирай твоите.

Ако е по - висока,  предвид наближаването на датата, остави си твоите, пък ,следващия път,през Уиз.

 

Аз пък, да питам - тоя Уиз кредит, в какъв размер е? От цената на нощувката.

 

И на мен това ми хрумна, но за жалост мястото за настаняване вече е разпродадено за тези дати. Иначе да, ако не стане - следващия път.

преди 5 часа, Емика каза:

Резервациите в букинг трябва да са с безплатно анулиране, за  да нямаш парична загуба, и да ги анулираш през сайта на букинг, от профила ти. Когато купиш от уиз билет, веднага с покупката правиш резервация в букинг през сайта на уиз, като в резервацията на букинг в специално поле, което ще ти излезе, записваш уиз номера си. Правиш нощувката и чакаш да ти заредят кредита, обикновенно следващия след нощувката месец.

С безплатно анулиране е , аз и поради тази причина тръгнах да се занимавам да пиша на хотела. Иначе аз рабрах как става да резервирам и да получи уиз кредит след това, но прекалено късно... :Д Мерси за инфото иначе.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днес направих резервация с линк от приятел, като трябваше да върнат 10%. По време на резервацията и в потвърждението на мейла си пишешe:

 

Ще получите своето 10-процентно възнаграждение, на стойност £142.19 след като осъществите престоя си.

 

Обаче когато вляза в моите награди седят в изчакване само 118 евро, разликата е много голяма и се чудя дали сега или след като мине резервацията да им звъня.

Връзка към коментар
2 minutes ago, Alexander said:

Днес направих резервация с линк от приятел, като трябваше да върнат 10%. По време на резервацията и в потвърждението на мейла си пишешe:

 

Ще получите своето 10-процентно възнаграждение, на стойност £142.19 след като осъществите престоя си.

 

Обаче когато вляза в моите награди седят в изчакване само 118 евро, разликата е много голяма и се чудя дали сега или след като мине резервацията да им звъня. 

Да не би да има условие "но не повече от 100 GBP". Не са ло горе- долу толкова 118€ ?

Връзка към коментар
преди 3 минути , Ники Петров каза:

Аз също резервирах от линк и трябваше да получа 15 долара. В профила ми излиза, че са преведени по сметката, но на сметката нямам нищо...

Завършихте ли престоя в резервираното място? 

Връзка към коментар

Тези 10% са много разтегливо понятие при тях. 

Преди не се бях заглеждал, защото съм взимал само малки суми под 10 евро, но при големите сериозно варират % и никой не знае защо.

Пресен пример за хотел в Имола ми се появи в акаунта точно 10% или 160 евро от крайната цена от 1600 евро.

Понеже имаше проблеми и се канселира, се взе друг пак за 1600 и малко, първо на потвърждението пишеше 140 и нещо паунда, но в профила се появиха само 118 евро, което е с около 30% по-малко от очакваното.

Двата хотела са в една държава и един град дори, та ДДС и такси са еднакви, но 10% не са!

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Искам да попитам, може ли да се използва едновременно отстъпката за Genius  и тази , която се дава като се резервира през сайта на Уизеър. Аз се оптвам, но като кликна резервирай цената се вдига и остава само отстъпката на Уиз, която идва след нощувката.

Някой дали е успял ?

Пробвах и през чуждо Айпи, но пак не става.

В краен случай ще рзервирам през акаунта на жена ми, която също е Ginius, а ще платя с Уиз картата за някакъв кешбек. 

Връзка към коментар

Декември месец използвах както Genius отстъпката, така и 10% от Уиз Еър, като 10% от Уиз еър ще ти се изплатят под формата на Уиз кредити месец след като се осъществи нощувката.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Изпратиха ми някакъе пропуск, за намаление на 22 атракции на Лазурния бряг. На него има бар код и пише: “ АлександраКо и гости”. Какво правим - показвам го, като купувам  билети ли?Не че ще го ползвам.

До сега не са ми пращали или, поне, не в този вид. Погледнах  - тоооо, големите намаления - тука 1 евро, там 2...

Връзка към коментар
преди 11 часа, AlexandraKo каза:

Изпратиха ми някакъе пропуск, за намаление на 22 атракции на Лазурния бряг. На него има бар код и пише: “ АлександраКо и гости”. Какво правим - показвам го, като купувам  билети ли?Не че ще го ползвам.

До сега не са ми пращали или, поне, не в този вид. Погледнах  - тоооо, големите намаления - тука 1 евро, там 2...

Самоцитирам се:

Никой ли не получава такъв пропуск?

Връзка към коментар
преди 27 минути , AlexandraKo каза:

Самоцитирам се:

Никой ли не получава такъв пропуск?

Механизмът е следния.Отиваш на мястото за закупуване и показваш кода.От там го сканират и ти дават билетите.Трябва да внимаваш броят ползватели да е коректно отбелязан,че в Трипадвайзър имаше оплаквания за грешки,а после пари не връщат.Самата сума си я дърпат от Букинг,от картата,която си посочила в момента на резервация или актуализирала.С други думи,Букинг извършва плащанията.Аз лично освен онези безплатни кодове,не съм и не бих ги ползвала.С малко ровене винаги се намират по-добри цени,но колежка ползва кода им и дълго време след това само суперлативи за сайта слушах.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , mamaivy каза:

Механизмът е следния.Отиваш на мястото за закупуване и показваш кода.От там го сканират и ти дават билетите.Трябва да внимаваш броят ползватели да е коректно отбелязан,че в Трипадвайзър имаше оплаквания за грешки,а после пари не връщат.Самата сума си я дърпат от Букинг,от картата,която си посочила в момента на резервация или актуализирала.С други думи,Букинг извършва плащанията.Аз лично освен онези безплатни кодове,не съм и не бих ги ползвала.С малко ровене винаги се намират по-добри цени,но колежка ползва кода им и дълго време след това само суперлативи за сайта слушах.

Много ти благодаря!

Хич и не мисля да ги ползвам. Стана ми интересно,че до сега не бяха ми пращали такъв пропуск.

  • Браво 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Много ти благодаря!

Хич и не мисля да ги ползвам. Стана ми интересно,че до сега не бяха ми пращали такъв пропуск.

И аз имах такива кодове, но не мисля, че има такава изгода, която да те накара да поемеш риска. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз имах такъв баркод в Амстердам - ползвах го на две атракции и съм много доволна. Не съм имала проблеми. Парите си ги изтеглиха от картата, която ползвах при резервацията на хотела. Не помня точно колко ми беше отстъпката, но си заслужаваше.

Редактирано от DGTG
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз ползвах такива баркодове за Истанбул през ноември. Нямах никакъв проблем. В моя случай ползвах 2 пъти кода в 2 атракции по 3 билета, като отстъпката беше по 50%. 

Плащането става през букинг с картата, с която сте направили резервацията за хотела.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Вчера с изненада "открих", че в Букинг има и форум към дестинациите, в който можеш да зададеш въпрос или да отговориш - подобно на трипа, но доста по-семпло. Едва ли е от скоро, но за мен е ново.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А пък аз вчера видях, че Букинг правят странни отстъпки от резервации. Избрах си хотел в БГ, за 1 нощувка е 160 лв. Резервирам през линк за връщане на 10% и преди да платя /исках да го направя онлайн, то и без друго няма много време до нощувката / ми изписва: -24 лв. възнаграждение от booking.com; - 8 лв. намаление при ранно плащане. Накрая платих 128 лв. и като ми върнат /надявам се/ 9.19$ нощувката ми излиза реално 111 лв., което е супер.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.