Прескочи до съдържание

Booking.com - полезни опции, съвети, възможности и трикове при търсене


rik4o

Препоръчани мнения

Преди 4 седмици, докато проверявах цената на хотел в Париж, без да искам го букнах за същият  ден без право на анулация. Веднага им писах имейл за анулиране на резервацията, получих отговор че ще се свържат с хотела. На следващият ден получих отговор, че резервацията ми е анулирана абсолютно безплатно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Иван Попов

Do 30.09.2017  резервирай в Booking.com от www.fibank.bg И спести  6% за направена резервация.Повече на www.fibank.bg,*2265,офис на Fibank.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 8.06.2017 г. в 12:21, venceremos каза:

Днес забелязах, че пак дават 10% по Wizz сметките и веднага си пререзервирах почивките B)

Пререзвацията я направи при купуване на билетите, смятам. А аз накупих билети и резервации преди да я пуснат отново. Но...не винаги може и душата да е в рая и ....:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Емика каза:

Пререзвацията я направи при купуване на билетите, смятам.

Не е необходимо. Можеш по всяко време да резервираш хотел през сайта им, а не само когато резервираш. Просто отваряш сайта на Wizz, кликваш на линка към мBooking и резервираш хотел. При завършването на резервация, която е заочнала от сайта на Wizz, в Booking трябва да попълниш Wizz ID-то си. Следващия месец след настаняването 10 % от цената на хотела ще ти бъдат заредени в Wizz сметката. Мисля, че имаше 6 месеца ваидност този кредит, т.е. до 6 месеца след зареждането му трябва да го изхарчиш, а поетът може да бъде и по-късно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Никога не съм ползвала такъв кредит, но понеже ми предстои да наема от Букинг, реших да видя как стоят нещата и нещо не разбирам. Както сте написали по-горе, при наемане на стая или апартамент би трябвало да получите 10 % под форма на уиз кредит.

В моя случая нощувките струват 300 лв., което е приблизително 150 евро. Т.е. кредитът трябва да бъде 15 евро, нали? Но когато проиграх ситуацията, без реално да платя, ми излиза, че имам право на 2 евро кредит. Аз ли бъркам някъде?

Връзка към мнение
преди 25 минути , pamela каза:

Никога не съм ползвала такъв кредит, но понеже ми предстои да наема от Букинг, реших да видя как стоят нещата и нещо не разбирам. Както сте написали по-горе, при наемане на стая или апартамент би трябвало да получите 10 % под форма на уиз кредит.

В моя случая нощувките струват 300 лв., което е приблизително 150 евро. Т.е. кредитът трябва да бъде 15 евро, нали? Но когато проиграх ситуацията, без реално да платя, ми излиза, че имам право на 2 евро кредит. Аз ли бъркам някъде?

Другаде пак някой съобщи, че показва много по-малко, около 1-1.5%. Дали ще даде колкото трябва предстои да се види, офертата е отскоро и май още не е получен кешбек по нея.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 15 часа, neuromancer каза:

Другаде пак някой съобщи, че показва много по-малко, около 1-1.5%. Дали ще даде колкото трябва предстои да се види, офертата е отскоро и май още не е получен кешбек по нея.

Според мен просто е програмистка грешка и booking.com са заложили 1% вместо 10% (пропусната е нулата). Мисля, че за в бъдеще ще има драми с получаването на този кешбек и няма да мине без обяснения на Уиз съпорта.

Връзка към мнение

Не знам дали е програмистка грешка, но е факт, че вече няколко дни на сайта на Уиз, ако решиш да резервираш чрез букинг, ти дава 10 % възращаемост под форма на уиз кредит.

Аз направих три резервации /така се случи, че и без това бях решила да ги направя/ и ми даде възращаемост от около 1 %. Имам ли според вас реален шанс да се преборя за нещо повече, разбира се, след като ги осъществя, и ако мислите, че отговорът е положителен, къде трябва да пиша?

В същото време ПИБ дава 6 % кешбек, ако може да се вярва на рекламата им, така че не виждам защо 10 % да не са истинският отговор на Уиз.

Връзка към мнение
Преди 1 час, pamela каза:

Не знам дали е програмистка грешка, но е факт, че вече няколко дни на сайта на Уиз, ако решиш да резервираш чрез букинг, ти дава 10 % възращаемост под форма на уиз кредит.

Аз направих три резервации /така се случи, че и без това бях решила да ги направя/ и ми даде възращаемост от около 1 %. Имам ли според вас реален шанс да се преборя за нещо повече, разбира се, след като ги осъществя, и ако мислите, че отговорът е положителен, къде трябва да пиша?

В същото време ПИБ дава 6 % кешбек, ако може да се вярва на рекламата им, така че не виждам защо 10 % да не са истинският отговор на Уиз.

Аз имам получен имейл за 10%, мисля като дойде ред да се боря да го използвам.

Връзка към мнение

А имейлът от Уиз или от Букинг е?

Аз имам имейли от Букинг за всяка от трите резервации, които направих /едната е платена, а другите са с право на безплатно на безплатно анулиране/, но никъде в тях не пише за 10 %. В интерес на истината, не пише никакъв процент, но се вижда, че са направени през сайта на Уиз. 

Редактирано от pamela
Връзка към мнение
преди 45 минути , pamela каза:

А имейлът от Уиз или от Букинг е?

Аз имам имейли от Букинг за всяка от трите резервации, които направих /едната е платена, а другите са с право на безплатно на безплатно анулиране/, но никъде в тях не пише за 10 %. В интерес на истината, не пише никакъв процент, но се вижда, че са направени през сайта на Уиз. 

От wizz, от тези рекламните, като за 20% намаление.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Ето една липса на възможност, както пишат и самите Booking.com:

 

booking_tr.thumb.jpg.9603fb5561b8a46c54ef7e64434d3b1e.jpg

 

За съжаление нашите потребители в Турция могат да резервират само международни места за настаняване с нас. Стремим се да разрешим възникналия проблем...

 

Какъв е проблемът? И въобще има ли проблем, или...?!?

 

Все пак да се знае, че ако искате да резервирате нощувки в места за настаняване в Турция и сте там, няма да стане.

 

canakkale_zero.thumb.png.3c5d814427983d2eae2e0cfcccab465c.png

 

Е, сигурно е валидна опцията "звънни на приятел от комшийска България, за да ти направи резервацията"? ;-)

 

P.S. И малко информация по темата от мрежата:

http://www.economic.bg/bg/news/8/turtsiya-blokira-dostapa-do-bookingcom.html

http://www.investor.bg/web/456/a/turciia-blokira-saita-za-onlain-turisticheski-rezervacii-bookingcom-236643/

 

 

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Вчера регистрирах друг човек като нов потребител в Booking.com. Веднага след влизането в новия профил ме посрещна новината, че имам/(така де - новият) има подарък.  Набързо реших, че "новодошлият booking.com-приятел" от раз е удостоен, както част от магеланците, които се похвалиха тук, с едноседмичен активиран Genius. Беше маркирано и със съответна икона за подарък отпред. Естествено, че след като прочетох целия текст, стана ясно, че подарък били всъщност намалените цени за регистрираните. Е, да, и така може да се каже.

 

genius_or_not.png.ee88ef530e990da0c3ea38fb11e7309a.png

 

Въпросът е какво прави логото на Genius в горния десен ъгъл на панела? Това е нещо като заветната цел, май. ;-)

 

genius.png.5eaa0f944c3ef89a0a335a85f564b406.png

 

Лично аз обаче бих предпочел да бъда приветстван само с едно "Добре дошли!". Поне на първия екран.

 

 

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еми, да, май е заветна цел за новите. Бързаш, бързаш да направиш 5 нощувки, мислейки си, че те очаква нещо кой знае :)какво благо. Да питам, каква е целта на втората регистрация. Аз мислех да правя заради онзи линк с 15 евро, но нали в хотела по име подадено от букинг се регистрираш, и нещо не виждам логика в това да съм абонат и под друго име, но знам ли.....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако пътуваш с някого, може акаунта и резервацията да е на негово име, заради кешбека. Иначе няма смисъл.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искам да  обърна внимание, че цените на нощувките за стари членове Genius са по- ниски от цените за новорегистрираните. Направих регистрация на името на съпруга ми преди около 15 дни, точно с цел да ползваме отстъпките и веднага получи статут Genius. Започнах резервация през неговия акаунт и цената на нощувката се повиши. Иде реч за хотели, които са включени в програмата на Genius, при останалите няма разлика. В моя случай, с моето членство Genius и през сайта на Уиз излиза дори малко по-евтино. Е, в крайна сметка ще ползвам ММТ, понякога просто нямат конкуренция. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, Емика каза:

Да питам, каква е целта на втората регистрация.

 

преди 3 часа, rik4o каза:

Вчера регистрирах друг човек...

друг човек = пътуващия с мен

 

Да, целта е да направя резервация с кешбек 40 долара (обсъжда се в друга тема и още е валиден вариант) и така за пръв път да ходим на море в Гърция за няколко дни за под 15 евро за двойна стая. Много се изучиха гърците, особено по северна Гърция, и цените им вече никак не са приемливи за условията, които се предлагат, поне за мен. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , tanil1965 каза:

...и веднага получи статут Genius.

Това се казва късметлия. :)

 

преди 6 минути , tanil1965 каза:

Искам да  обърна внимание, че цените на нощувките за стари членове Genius са по- ниски от цените за новорегистрираните.

 

Мислех, че намалението на цената е точно 10 % и е за всички Genius. Поне моите наблюдения са такива, а и в условията е записано еднозначно.

 

Връзка към мнение
преди 42 минути , rik4o каза:

 

друг човек = пътуващия с мен

 

Да, целта е да направя резервация с кешбек 40 долара (обсъжда се в друга тема и още е валиден вариант) и така за пръв път да ходим на море в Гърция за няколко дни за под 15 евро за двойна стая. Много се изучиха гърците, особено по северна Гърция, и цените им вече никак не са приемливи за условията, които се предлагат, поне за мен. 

Стана ми ясно, мерси. Не го бях помислила в тази посока, защото в повечето случаи пътувам сама.  Когато сте 2 освен кешбека от 40 долара, може да ползвате и линка сподели с приятел, при него има още 15 долара намаление.

Редактирано от Емика
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Току що погледнах отново - точно 10 процента е разликата в цената в полза на старото членство. И да, надписа си го има на новия акаунт "Получихте достъп до намаления за регистрирани потребители" и т.н. В случая разглеждам хотели в Братислава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Емика каза:

Стана ми ясно, мерси. Не го бях помислила в тази посока, защото в повечето случаи пътувам сама.  Когато сте 2 освен кешбека от 40 долара, може да ползвате и линка сподели с приятел, при него има още 15 долара намаление.

Това е добра идея. Благодаря! Не знам обаче дали ще може да се комбинират двете намаления.

 

ПП. А къде е този бонус от 15%? Някой мой роднина май ми беше пратил писмо с линк. За това ли става въпрос?

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение
преди 2 минути , rik4o каза:

Не знам обаче дали ще може да се комбинират двете намаления.

Не може. За да използваш $15 бонус от референция на приятел, трябва да отвориш Booking през неговия линк, съответно тогава няма как да ползаваш $40, защото там също трябва да използваш съответния линк... Ако можеше... Ееееех, ако можеше... :D Всички щяха да минават през Магеланци -> Wizz -> Линк на приятел -> 75€ и накрая щяха да ни плащат, за да спим по хотелите. :lol:

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.