Прескочи до съдържание

Booking.com - полезни опции, съвети, възможности и трикове при търсене


rik4o

Препоръчани мнения

преди 27 минути , И. М. каза:

всеки ли може да се възполва от линка. Тези дни трябва да резервирам през букинг апартамент, който без таксите е 1275 лв, и тези 10% ще ми дойдат добре?

Да.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Doctor Who каза:

Да.

добре ще го ползвам тогава, но да уточня преди това: отварям линка, отдолу ми е изписано за 10 % отстъпка и това ли е всичко?

 

Връзка към мнение
преди 7 минути , И. М. каза:

добре ще го ползвам тогава, но да уточня преди това: отварям линка, отдолу ми е изписано за 10 % отстъпка и това ли е всичко?

 

Да, но не забравяй че тази "отстъпка " няма да я видиш отразена в цената а ще ти дойде като кешбек по картата около месец след като осъществиш нощувките.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Не знам дали е за тази тема, но бързам да споделя.

Имам резервация от Букинг за Прага, точно за след 2 седмици.

Днес получих мейл, че получавам QR код за отстъпки за атракциите - повечето са по 10%, но има и до 30%.

Тепърва ще разглеждам дали са реални и дали има смисъл от тях, но е хубаво, че и Прага е включена в инициативата, предвид магеланското нашествие, което предстои :)

  • Харесвам 2
  • Браво 4
Връзка към мнение

Я пък Букинг каква опция са пуснали.

 

За пътуването ми в петък до Амстердам получих тази опция за такси от Летището директно до хотела, като по надолу е описано къде да изляза, как да изчакам Тесла таксито, да му покажа този код и то ще ме заведе директно до хотела на тази цена. Описано е и че не трябва да се плаща на таксито а парите ще бъдат изтеглени от кредитната карта използвана за резервацията.

 

 

 

Image-1.jpg

Редактирано от funny
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Миналия месец имах резервация в Прага и получих QR код с намаления за Прага, но нищо не си харесах.

Днес заради предстоящо пътуване получих QR код с "намаления" за Севия, от които пак нищо.

Започват да ме дразнят, това не е реклама, а антиреклама. При вас така ли е, появяват ли се реални намаления?

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, noshtna_ptica каза:

Миналия месец имах резервация в Прага и получих QR код с намаления за Прага, но нищо не си харесах.

Днес заради предстоящо пътуване получих QR код с "намаления" за Севия, от които пак нищо.

Започват да ме дразнят, това не е реклама, а антиреклама. При вас така ли е, появяват ли се реални намаления?

Имах за Токио, но намаленията бяха незначителни. Не ползвах кода.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Вече и в Booking.com с портфейл в джоба.

 

image.png.ba6958604cd9ef8a7352a2bb87fc66e5.png

 

image.png.a7feb512c50c043a56cff84f8a76075d.png

 

И след попълването на кратка анкета даже съм кредитиран с €1.00 *, ...

 

image.png.65bd752a587bcdcd3f34e50f63213a37.png

 

... готово да бъде похарчено. 😀 

----

* Срок на годност - 1 година.

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
На 5.03.2018 г. в 16:57, funny каза:

Я пък Букинг каква опция са пуснали.

 

За пътуването ми в петък до Амстердам получих тази опция за такси от Летището директно до хотела, като по надолу е описано къде да изляза, как да изчакам Тесла таксито, да му покажа този код и то ще ме заведе директно до хотела на тази цена. Описано е и че не трябва да се плаща на таксито а парите ще бъдат изтеглени от кредитната карта използвана за резервацията.

Image-1.jpg

 

По-интересното е, че в началото на април Uber от летището до централен Амстердам ни излезна само €34 - тоест с €10 надолу... Колата пак беше Тесла. Офертите на booking очевидно са насочени най-вече към туристи, които сляпо им се доверяват заради марката и не проверяват цените предварително. Предполагам, че по същата причина завишават цените и на хотелите.

 

преди 18 минути , rik4o каза:

Вече и в Booking.com с портфейл в джоба.

 

Всичко чудесно, само не разбрах как се генерира кредит за портфейла?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Всичко чудесно, само не разбрах как се генерира кредит за портфейла?

Няма как. Трябва да си от избраните. 🤣

  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Има ли начин, ако при резервацията си отказал плащане веднага и си избрал другата опция "Плати в мястото на настаняване" или нещо такова , да го промениш и да платиш резервацията онлайн предварително?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Гаранцията за най-добра цена важи ли, ако букна хотел през профил, който не е genius и пусна искане за корекция, заради цената, която е за genius потребители?

Връзка към мнение
преди 6 минути , Jorro каза:

Гаранцията за най-добра цена важи ли, ако букна хотел през профил, който не е genius и пусна искане за корекция, заради цената, която е за genius потребители?

Не.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
11 hours ago, Doctor Who said:

Не.

А дали ще признаят линк от orbitz с код HEATWAVE ? Резервацията е без право на отмяна и затова искам да знам преди да избера от къде да го букна.

 

Връзка към мнение

Хора, бъдете предпазливи при плащанията през сайта. Имаме една карта, която ползваме за там и единствено там и днес я хакнаха и се опитваха да правят покупки. За щастие тя има ограничено количество пари и не са успели. Бъдете бдителни.

  • Харесвам 2
  • Шок 2
Връзка към мнение
преди 13 минути , Misholina каза:

Хора, бъдете предпазливи при плащанията през сайта. Имаме една карта, която ползваме за там и единствено там и днес я хакнаха и се опитваха да правят покупки. За щастие тя има ограничено количество пари и не са успели. Бъдете бдителни.

Писа ли на Букинг за казуса и ако да, сподели резултата.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
15 minutes ago, Doctor Who said:

Писа ли на Букинг за казуса и ако да, сподели резултата.

Не съм,изобщо не ми хрумна. Като се прибера ще пища и ще ви кажа как са се развили нещата.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Щастливеца

За съжаление отново ми се наложи да правя резервация с този "фейк" сайт.

 

Искам да зная последно платежните инструменти , кой ги проверява ? Изрично пише, че може да се ползва Дайнърс, а от хотела ми пращат писмо, че няма да ми запзаят резервацията защоото не приемат Дайнърс ?

Връзка към мнение
преди 11 минути , Щастливеца каза:

За съжаление отново ми се наложи да правя резервация с този "фейк" сайт.

 

Искам да зная последно платежните инструменти , кой ги проверява ? Изрично пише, че може да се ползва Дайнърс, а от хотела ми пращат писмо, че няма да ми запзаят резервацията защоото не приемат Дайнърс ?

Букинг приемат Дайнърс, ако плащането е към тях и веднага, а по-късно те плащат на хотела. Ако плащането ще се извършва в хотела на място на по-късен етап важат правилата на хотела. Аз ползвам Виза или Мастеркард, за да не изпадам в подобни ситуации.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Щастливеца

Мисълта ми е , че политиката им е малко не ясна. Веднъж важи, веднъж не важи. Даже няма да си правя труда да влизам в комуникация с тях, директно ги пускам по пързалката. Ще им пращам аз 5 карти за да си изберат те коя ги кефи, айде ................ тука замлъквам.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.