Прескочи до съдържание

Booking.com - полезни опции, съвети, възможности и трикове при търсене


rik4o

Препоръчани мнения

преди 5 минути , chandni каза:

Магеланци -> Wizz -> Линк на приятел -> 75€ и накрая щяха да ни плащат, за да спим по хотелите.

Сега като се замисля, някъде тук по средата може да се вмъкнат и 6-те % на ПИБ... :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 28 минути , tanil1965 каза:

Току що погледнах отново - точно 10 процента е разликата в цената в полза на старото членство. И да, надписа си го има на новия акаунт "Получихте достъп до намаления за регистрирани потребители" и т.н. В случая разглеждам хотели в Братислава.

Всъщност под "старото членство" разбираш Genius потребител. Така - да, защото не всички "стари" членове са и Genius. :-)

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение

Едно пояснение, директно от сайта, относно начините за плащане в Booking.com - със или без карта, със своя или с чужда, изисквания.

 

kk.png.ba90cabcd53966c1d6d7ce886743fc07.png

 

Информацията е взета оттук при опит да се плати резервация на нов потребител, който няма запазени "платежни данни":

 

platezhni_danni.png.eee1668ffbb59223c2271f585d457627.png

 

 

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение

След като направят първата си резервация, новорегистрираните в Booking. com имат сериозен шанс да получат веднага едноседмичен Genius week статут като подарък, преди да са достигнали регламентираните 5 престоя за година.  

Това се случи току-що:

 

genius_new.png.360d7c88148741078a15e4186f68ef32.png

 

genius_week.png.acd2291c851996549077eed1fb66736a.png

 

Така могат да се запознаят с преимуществата, а и да си направят планираните в момента резервации с намаление от 10%.

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В събота съвсем случайно видях, че в контролния ми панел в booking имаше нова функционалност, мисля че беше наречена "отчет / report", която вече не е налична, но даваше възможност да видиш сумарната стойност на всичките ти резервации по месеци и години под формата на графика.

Също така имаше и едно поле най-долу, в което се виждаше движението на анулираните резервации, както и датата, на която ще си получиш бонуса от 225/75 (точно два дена, след края на престоя беше програмирано). Предполагам, че това е инструмент за администраторите от букинг, който по грешка са направили видим и за самите нас. Съжалявам, че не направих screenshot, за да покажа за какво говоря. Някой друг забеляза ли това, за което говоря? 

П.С. В същия ден се появи и надписът "често пътуващ" под името ми. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега си отворих Booking-а и на падащото меню на профила ми имаше опция Отчети. След като я натиснах, ми поиска да си въведа паролата за профила и след това опцията изчезна от менюто.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
На 8/4/2017 в 16:47, chandni каза:

Ееееех, ако можеше... :D Всички щяха да минават през Магеланци -> Wizz -> Линк на приятел -> 75€ и накрая щяха да ни плащат, за да спим по хотелите. :lol:

Отгоре на всичко и безплатни атракции ще ни дават :D

преди 17 минути , venceremos каза:

В събота съвсем случайно видях, че в контролния ми панел в booking имаше нова функционалност, мисля че беше наречена "отчет / report", която вече не е налична, но даваше възможност да видиш сумарната стойност на всичките ти резервации по месеци и години под формата на графика.

В моя акаунт имам същата "отчет/репорт" функция от минимум 1 година? И още си седи. Странно...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 20 минути , venceremos каза:

...нова функционалност, мисля че беше наречена "отчет / report", която вече не е налична, но даваше възможност да видиш сумарната стойност на всичките ти резервации по месеци и години под формата на графика.

Също така имаше и едно поле най-долу, в което се виждаше движението на анулираните резервации, както и датата, на която ще си получиш бонуса от 225/75 (точно два дена, след края на престоя беше програмирано). Предполагам, че това е инструмент за администраторите от букинг, който по грешка са направили видим и за самите нас. Съжалявам, че не направих screenshot, за да покажа за какво говоря. Някой друг забеляза ли това, за което говоря? 

П.С. В същия ден се появи и надписът "често пътуващ" под името ми. 

Отчета с графиките го виждам, но другите две опции ги няма при мен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , Георги Матеев каза:

Отгоре на всичко и безплатни атракции ще ни дават :D

В моя акаунт имам същата "отчет/репорт" функция от минимум 1 година? И още си седи. Странно...

 

преди 11 минути , rik4o каза:

Отчета с графиките го виждам, но другите две опции ги няма при мен.

И пак има равни и по-равни... Наши и по-наши... :blackeye: До скоро и линк за каненен на приятели нямах, а сме редовни клиенти от доста време. Изключително дразнещо е това разделение на клиентите! 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 15 минути , rik4o каза:

Отчета с графиките го виждам, но другите две опции ги няма при мен.

Датата, на която ще си получиш бонуса при мен е в раздел Лесни пари, най-отдолу

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 6 минути , chandni каза:

 

И пак има равни и по-равни... Наши и по-наши... :blackeye: До скоро и линк за каненен на приятели нямах, а сме редовни клиенти от доста време. Изключително дразнещо е това разделение на клиентите! 

Аз също допреди 2 седмици все още нямах раздел "Лесни пари" и изцяло ми липсваше опцията за канене на приятели с награда $15.

 

Явно нововъведенията не се случват едновременно във всички акаунти, а се въвеждат поетапно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Георги Матеев каза:

Явно нововъведенията не се случват едновременно във всички акаунти, а се въвеждат поетапно.

Явно Мануела работи и за Booking... :lol:

Редактирано от chandni
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Георги Матеев
В момента, chandni каза:

Явно Мануела работи и за Booking... :lol:

Да, но по-скоро е назначена в отдела за безплатните атракции :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз бих желала да попитам ... След -10% Genius... Какво следва... Аз уж ползвам букинг редовно, пък съм genius цяла година...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , chandni каза:

 

И пак има равни и по-равни... Наши и по-наши... :blackeye: До скоро и линк за каненен на приятели нямах, а сме редовни клиенти от доста време. Изключително дразнещо е това разделение на клиентите! 

И аз съм от низвергнатите.

 

преди 9 минути , Георги Матеев каза:

Аз също допреди 2 седмици все още нямах раздел "Лесни пари" и изцяло ми липсваше опцията за канене на приятели с награда $15.

 

Явно нововъведенията не се случват едновременно във всички акаунти, а се въвеждат поетапно.

А в същото време "новият гост" (на една седмица време) ни пререди. По стечение на обстоятелствата в момента той е "Често пътуващ гост", при все че по му приляга титлата "Изобщо непътувал гост", но вече има и "Лесни пари", и с подаръци до $150 го омайват. :-)

 

lesni_pari.png.d9eb1ce0708b2383adbc69a5148ca55c.png

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето ви трик за букинг.ком - търсите 4 звезден хотел, а ви продават 3 звезден :)

https://www-moneysavingexpert-com.cdn.ampproject.org/c/www.moneysavingexpert.com/news/travel/2017/08/bookingcom-offered-the-same-hotel-as-both-a-three-and-four-star-offer/amp

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 4.08.2017 г. в 16:53, chandni каза:

Сега като се замисля, някъде тук по средата може да се вмъкнат и 6-те % на ПИБ... :lol:

И разбира се - 6-те % от TopCashback :biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, Георги Матеев каза:

Аз също допреди 2 седмици все още нямах раздел "Лесни пари" и изцяло ми липсваше опцията за канене на приятели с награда $15.

 

Явно нововъведенията не се случват едновременно във всички акаунти, а се въвеждат поетапно.

Не е поетапно, аз се обаждах, писах писма и от всякъде ми отговориха, че лесните пари били на случаен принцип и не за всички. И мен ме е яд.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А пък на мен ми изчезна надписът,че ще получа 40$ след престоя от резервацията,да не говорим че съм само Джиниъс и нямам никакви лесни пари...:lol:Май Мануела е забелязала,че си отмених всички резервации без две и ще ме наказва.Ама аз имам снимки и ще пиша-тъпо и упорито.:)Дето се вика от фиаското с атракциите на Букинг си научих добре урока-не приемам промоция без снимки,че  тъкмо се зарадваш и промоцията тихичко избягала от акаунта ти.

Връзка към мнение

Установих, че опцията "отчети" ми се появява само когато влезна в профила си директно през booking.com, без да минавам през патрньорска връзка, ако това е от значение за някой. 
А движението на анулираните резервации, за което споменах по-рано днес, всъщност е само на резервации, направени през линковете за 80/40 или 225/75 и се показва в графата "лесни пари".  
Което не отговаря на въпроса по какъв признак едни профили са "класирани" за тези "лесни пари", а други не са...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Нова за мен опция. Чрез специален бутон към резервацията можете да изпратите имейл на мястото за настаняване в рамките на 60 дни, след като сте осъществили престоя си.

 

email.png.1ac3775a994de36b3ab6771e7c4d75aa.png

 

Полезно би било в различни случаи. Например, когато не сте могли да предадете лично стаята и не сте се видели със своите домакини при напускане, както се случи при мен онзи ден, при забравени вещи или пък при желание да комуникирате по друг повод с хазяите.

 

В представянето на опцията фигурира и следният текст: "С цел гарантиране сигурността на вашата информация можете да изпратите...", за който в момента нямам особено категорични коментари за какво точно иде реч.

 

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

При мен на единия профил пи пише Поканете приятели и печелете. Вие получавате US$15, а те получават 10% обратно.

а на другия, на дъщеря ми - Поканете приятели и печелете. Всеки от вас ще получи US$15!

Ето че пак има разделение на хората. Но пък това е добре, в някои случаи 15$ може да са по-вече от 10 %, зависи от резервациите. Ще имам избор от кой профил да правя.

Връзка към мнение

Опция за изпращане на потвърждението на резервацията по имейл на други, които ще пътуват с теб, или пък на когото си искаш. В полето "Забележки" се пишат повече или по-малко емоционални приветствия, очаквания или рекапитулации, предизвикващи само положителни емоции! :)

 

email.png.d315982bf51b593ac225cdd128429e01.png

 

Поглеждате и в превода на думата email в полето за въвеждане. Ново предложение за превод на email. Но чак пък "имел". И веселото настроение ескалира. :-)

 

 

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Понякога е по-добре Booking.com да се доверява повече дори ако щете на автоматичния превод на Google, отколкото на своите преводачи и редактори. Вероятно резултатът няма да е толкова "оригинален", но пък със сигурност ще предизвика по-малко насмешка от това: 

 

prevod.png.8069db80ea7039e3d64e0e4ca4d4b01e.png           

 

 :lol::lol::lol:

 

Ако редакторите на търсачката пък толкова държат на оригиналниченето и на фразеологизмите, в случая даже може да удвоят употребата им с паронимни устойчиви словосъчетания:

 

Хвърлили сте око на тези дестинации? 

Хвърлете по едно око на нашите оферти за тях! :lol:

 

Така в пълна степен ще "ошашавят" своите потребители и тогава те, изгубени в превода и останали безмълвни, ще резервират наред всичко, което им се предложи. :)

Редактирано от rik4o
  • Смея се 4
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Отмених резервация, защото се появи появи оферта с по-добри условия на същата цена и защото системата ми дава опция да го направя. Но се замислих дали при отменени резервации не следват рестрикции. Имате ли впечатления отмяната на две-три резервации остава ли без последствия за акаунта?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.