Прескочи до съдържание

Booking.com - полезни опции, съвети, възможности и трикове при търсене


rik4o

Препоръчани мнения

Пак си разсъждавам, от приятел на приятел ли си прехвърляхте линкове, както аз мисля да правя, или сте ползвали от други хора покани? Въпроса ми е и към maybe . 

Връзка към мнение

 Прехвърлихме си взаимно покани и ги използвахме за резервации на различни дати и места. Минаха. Тези, които не минаха, бяха за един и същи хотел последователни дати. Тях ги правихме от съвършено различни двойки приятели (канещ и получаващ поканата), различни карти, имена и имейли.

Връзка към мнение

Да, май няма да стане и нашата работа, поне да не опитваме първо за 2дни и после за един, а да ги пуснем 3 нощувки заедно с един бонус. Тъй като цената за три нощувки е една, а като се раздробят излиза малко по-висока. /А естествено в agoda и hotels.com цената е по-ниска. / И може би ще трябва да се завърши първата резервация и едва тогава да се разбере дали ще мине и другата...Не знам ако се правят едновременно ...дали ще стане? И в кой момент дава съобщението че не може да направи- още при избора на хотел или като се стигне до плащане?

Връзка към мнение

След като от първия акаунт хотелът се резервира успешно с бонуса, в другия акаунт има зелена лента, но ако се избере същият хотел, веднага излиза съобщението. Не се стига до плащане.

Връзка към мнение

Пробвахме с един приятел, аз на него пратих линк, резервирахме хотел с безплатна анулация за 3 нощувки, той на мен праща линк , за същия хотел 1 нощувка, поредна дата. Всичко мина нормално, но може пък бонуса да не изплатят....всичко е възможно. Само реших да пробвам, ще анулираме после.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 27.12.2017 г. в 17:07, rik4o каза:

Някой да е виждал този надпис:

 

5a43b73457ee9_Screenshot-26_12_2017.23_28_34.png.bd3581e427955ecd4e7c1d99edb453b0.png

 

С какво ограничение може да е свързано? Ползвал съм няколко пъти поканите и никога досега не е имало какъвто и да е проблем.

Уточнения: в случая поканеният е с нов акаунт и имейл даже. Поканващият е изпращал покани, но това няма значение (има възможност за до 10). Лентата за 15 $ излиза. Изискване на хотела? Минимална цена на нощувка?

 

Някакви идеи?

 

Първа и единствена резервация ли прави през този хотел, или както аз обмислям разделяш няколко нощувки в същия хотел?

Връзка към мнение

Първа за хотела беше и затова много се учудих на ограничението. Оттогава обаче не съм попадал на подобен случай. А и доста трудно ми се струва да се проследят и откроят някакви зависимости при наличието на толкова много фактори. Където стане.

Връзка към мнение

Вчера пробвах така да резервирам един апартамент с линк от приятел. Не съм ползвала досега такъв, но ми изписа, че тази опция не е възможна за конкретния апартамент. После пробвах с промоцията на уиз кредит и стана.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ако в системата на Booking една цена е била променена скоро, в специално прозорче под нея се отброява времето, изминало след ъпдейта.

Опцията е нова за мен. Да кажем, че е интересна, динамична, провокативна, насочва вниманието към много изгодните оферти в момента:

 

5a69f81f737bb_Screenshot-25_01_2018.17_19_20.png.617d444b6c9a3b47885230374c0fdf97.png

 

Но нека да кажа, че е и подвеждаща, уви. Защото след обновяването на страницата... броячът се нулира. :lol:

 

5a69f820176f6_Screenshot-25_01_2018.17_21_48.png.ca696104368e15ff9358db17bc382896.png

 

Е, как да коментираме?!  Доста елементарен трик. Или аз нещо...

 

Ето го в действие - как цъка, цъка... :-) И все от 0 s, от 0 s... :-)

https://goo.gl/D7LgW3

 

 

 

 

 

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 2
  • Браво 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

Забелязах доста голяма разлика в цената при преминаване към Букинг през Магеланци и през Уиз. През Уиз беше почти два пъти по-висока. Хотелът е в Орландо, САЩ. Естествено резервирах през Магеланци. Проиграх втори път - същият резултат. Дали посредниците на Букинг влияят на цените?

 В ММТ беше малко по-евтин, но имаше само опция без право на отмяна.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, rik4o каза:

 

 

Трикове.

Има доза истина, понякога показва спад в последния момент, когато резервираш хотел за следващите дни до седмица. Но това с брояча не мисля че се отнася за намалението отгоре, а на всичкото отгоре явно не работи. 

Гледа се крайната цена, всички други надписи тук и там от типа Много изгодно и т.н. са само маркетинг.

Връзка към мнение
На 1/25/2018 в 18:26, Дани Магелани каза:

Забелязах доста голяма разлика в цената при преминаване към Букинг през Магеланци и през Уиз. През Уиз беше почти два пъти по-висока. Хотелът е в Орландо, САЩ. Естествено резервирах през Магеланци. Проиграх втори път - същият резултат. Дали посредниците на Букинг влияят на цените?

 В ММТ беше малко по-евтин, но имаше само опция без право на отмяна.

Не, абсолютно никакъв контрол няма или поне аз нямам :) Няма да е лошо да дадеш скрийншоти, защото до сега не ми е известно да са показвали различни цени. 

Връзка към мнение
На 1/25/2018 в 17:45, rik4o каза:

Е, как да коментираме?!  Доста елементарен трик. Или аз нещо...

 

Тайната на тръговията е рекламата, а на рекламата - измамата! ;)

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

вероятно не е по темата, но реших да споделя: Харесаният от мен апартамент в AirBNB, го намерих в Букинг точно с 527 лв по евтино /след сложени всички такси/.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

Здравейте! Бих искала да попитам как става букването чрез разни линкове? Аз си влизам в букинг и буквам, не съм ползвала никога линкове.

Скоро букнах този апартамент за Мадрид. Интересно колко ще струва, ако е чрез линк. Извинявам се, но нямам време да прочета темата, със сигурност ще е полезна.

 

https://www.booking.com/hotel/es/palacio-apartments-madrid-madrid.bg.html?label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNYBGgXiAEBmAEDwgEKd2luZG93cyAxMMgBDNgBAegBAfgBC5ICAXmoAgM;sid=e1c02185add256b90df18035d563d40a

Връзка към мнение
преди 2 минути , Eva eva каза:

Здравейте! Бих искала да попитам как става букването чрез разни линкове? Аз си влизам в букинг и буквам, не съм ползвала никога линкове.

Скоро букнах този апартамент за Мадрид. Интересно колко ще струва, ако е чрез линк. Извинявам се, но нямам време да прочета темата, със сигурност ще е полезна.

 

https://www.booking.com/hotel/es/palacio-apartments-madrid-madrid.bg.html?label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNYBGgXiAEBmAEDwgEKd2luZG93cyAxMMgBDNgBAegBAfgBC5ICAXmoAgM;sid=e1c02185add256b90df18035d563d40a

Ще струва примерно твоята цена минус 30евро(15$, 40cad, 40nzd, 25$ и т.н.), които ще получиш около месец след като се върнеш.

Линкът води към страницата на Букинг, но отдолу излиза зелена лента или син подарък и пише както ще получиш. След това започваш да си търсиш хотел, както до сега.

Връзка към мнение
преди 31 минути , Eva eva каза:

Благодаря за разяснението. Къде е този линк?  :) 

Отговора на твоя въпрос е в тази тема:

За съжаление в последно време няма активни линкове , които водят до големи отстъпки.

Възможни са отстъпки от 10 процента след покана от приятел, също и ако се мине през линк на Wizzair при налична регистрация в сайта им.

Друг начин е ползването на 15 $ след покана от приятел или даване линк за покана на приятел от профил.

Прочети горната тема. Има отговор на всички въпроси.

Редактирано от Таньо
Връзка към мнение
преди 12 минути , Гост каза:

Добър въпрос, @Oshko, къде е линка :) Не пращай хората за зелен хайвер :biggrin:

Всички работещи в момента линкове, за които аз знам, са лични, а те са забранени за постване във форума.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 38 минути , antea каза:

магелански фолклор:  "и те ме пратиха за зелена лента..." :biggrin:

@antea Предлагам да обогатим малко колекцията... :lol:

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение
преди 55 минути , Oshko каза:

Всички работещи в момента линкове, за които аз знам, са лични, а те са забранени за постване във форума.

Не само. Не забранени линкове има (или би могло да има) и тук: 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , neuromancer каза:

Не само. Не забранени линкове има (или би могло да има) и тук: 

 

всеки ли може да се възполва от линка. Тези дни трябва да резервирам през букинг апартамент, който без таксите е 1275 лв, и тези 10% ще ми дойдат добре?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.