Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

Редактиране на мнение е изнесено в "още опции" (...) 

Аз го ползвам често. Забелязъл съм, че и други често си редактират (доизкусоряват) мненията.

Има ли възможност да си бъде пак най-отдолу до "Цитирай", А примерно лупичката (мултицитат) да отиде в "още опции" т.е. да си сменят местата.

Извинявам се, ако този въпрос вече е повдигнат и има някакъв отговор.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , ven62 каза:

Редактиране на мнение е изнесено в "още опции" (...) 

Аз го ползвам често. Забелязъл съм, че и други често си редактират (доизкусоряват) мненията.

Има ли възможност да си бъде пак най-отдолу до "Цитирай", А примерно лупичката (мултицитат) да отиде в "още опции" т.е. да си сменят местата.

Извинявам се, ако този въпрос вече е повдигнат и има някакъв отговор.

 

 

Не, няма как, така са го решили.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Георги, след ъпгрейда в коята и тема да вляза, отдолу на страницата има слайдър за скролване наляво и надясно - просто страницата е с по-голям размер от екрана. Резолюцията ми е Full HD и няма значение дали го гледам на 14-инчовия лаптоп или на 24-инчовия монитор. В ново съдържание и в разделите на форумите скрола го няма.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 часа, chandni каза:

@Георги, след ъпгрейда в коята и тема да вляза, отдолу на страницата има слайдър за скролване наляво и надясно - просто страницата е с по-голям размер от екрана. Резолюцията ми е Full HD и няма значение дали го гледам на 14-инчовия лаптоп или на 24-инчовия монитор. В ново съдържание и в разделите на форумите скрола го няма.

 

Хм, при други хора има ли го това, може ли скриншот?

Връзка към мнение

Има го да

image.png

ако разширя прозореца пак си го има, нещо не смята правилно 

иначе скролва съвсем малко, може би взема ширината на прозореца без вертикалния скрол бар и после като го сложи му е малко...

Редактирано от neuromancer
Връзка към мнение

@chandni, @searus, @neuromancer, я вижте ако спрете тази опция от настройките на темата (най-горе вдясно) дали ще се оправи:

 

image.png

 

пък аз ще докладвам на дизайнера на темата. 

 

@searus, прегледай дали това оправя и онази простотия с пренасянето на цифри, която ти докладва по-рано. 

Връзка към мнение

Аз също я нямам на лаптопа. Когато гледам форума на монитора излиза, но си е изключена. Иначе за монитора съм те заблудила и не се появява скрола. Тук просто има голямо бяло поле отстрани и не стига до скрол.

Връзка към мнение
преди 7 минути , Фил каза:

Скролна ли и надолу в списъка? 

I did... 🙂 Липсва.

 

П.С. Сега се сещам нещо друго... Старият лаптоп, който е вързан към монитора, е със скалиране на 100%, Новият, при който посочената от Георги функция липсва и има скрол, е с резолюция 1920х1080, която "изключително интелигентно" се скалира ор Windows на 150%, защото иначе ти трябва микроскоп, за да прочетеш нещо.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Фил каза:

Скролна ли и надолу в списъка? 

Ти как мислиш? 😁

 

Ето от мобилния телефон, скролнато максимално, излиза хубава бяла ивица отдясно:

 

Screenshot_20210107-142638.png.34e01c325a58076c8395e0e6045a1046.png

Връзка към мнение
преди 7 минути , chandni каза:

П.С. Сега се сещам нещо друго... Старият лаптоп, който е вързан към монитора, е със скалиране на 100%, Новият, при който посочената от Георги функция липсва и има скрол, е с резолюция 1920х1080, която "изключително интелигентно" се скалира ор Windows на 150%, защото иначе ти трябва микроскоп, за да прочетеш нещо.

Мистерията е разбулена. Свалих скалирането на 100%, опцията, посочена от Георги се появи, но беше изключена. Скролът изчезна, а отстрани има цяло футболно игрище бяло поле... :laugh1:

Връзка към мнение

Я вижте сега как е. Може да е нужно триене на куки-муки-кеш-рефреш и т.н. Пробвайте само с един рефреш като за начало.

 

Пробвайте и дали ще има скрол с включена и спряна опция.

Връзка към мнение

И с рефреш, и с триене на куки-муки-кеш, не става, още си седи скрола, но забелязах, че като не съм в профила си (след изтриването на кукитата) нямаше скрол, като се логнах, имаше скрол...

 

Поправка, в сетингс на браузъра имам опция за зум, като чекна "зум текст онли" се оправи работата 😄

И опцията за ширина ми се появи...

 

Обаче за мобилния нищо не мога да направя от сетингс, но ще го преживея 🙂

Връзка към мнение
На 5.01.2021 г. в 11:35, Георги каза:

Не, няма как, така са го решили.

Георги, има ли вариант да направиш автоматично да остава празен ред след цитат, както беше направил в предната версия?

Връзка към мнение
преди 4 часа, Mary каза:

Георги, има ли вариант да направиш автоматично да остава празен ред след цитат, както беше направил в предната версия?

Да, и мен малко ме дразни това, едното от нещата, което ще видя през уикенда. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

20210109_142221.jpg

20210109_142933.jpg

Предишният пост със снимката на челна стойка е от телефона ми и не знам как да я обърна. Не е само една снимка и с други е същото.

 

**

Нямам кирилица на мобилния и сега пиша от лаптопа. 

Връзка към мнение

Ориентацията се подава автоматично от снимката, съдържа се във файла и след като е качена не можем да я редактираме. Евентуално да видиш дали имаш такива настройки на телефона?

Връзка към мнение
преди 2 минути , Георги каза:

Ориентацията се подава автоматично от снимката, съдържа се във файла и след като е качена не можем да я редактираме. Евентуално да видиш дали имаш такива настройки на телефона?

На телефона снимките са в нормално, изправено положение.

Връзка към мнение
В момента, zon каза:

На телефона снимките са в нормално, изправено положение.

 

Ще изчакам да видя дали и на други хора се случва, но това е от тоя тип проблеми, който ако е при нас, абсолютно всички снимки ще излизат криво. А гледам, че другите снимки в "В момента съм..." изглеждат наред. 

Връзка към мнение

20210109_155223.jpg

преди 8 минути , Георги каза:

Ще изчакам да видя дали и на други хора се случва, но това е от тоя тип проблеми, който ако е при нас, абсолютно всички снимки ще излизат криво. А гледам, че другите снимки в "В момента съм..." изглеждат наред. 

на телефона в галерията ми всичките снимки са в нормално положение, т.е. в изправено

 

но тези които са заснети вертикално след публикуване с в изправено положение

 

а тези, които са заснети в хоризонтално, пейзаж, при публикуване във форумът ги обръща с главата надолу

 

в галерията са си в нормално положение.

Връзка към мнение
преди 6 минути , zon каза:

20210109_155223.jpg

на телефона в галерията ми всичките снимки са в нормално положение, т.е. в изправено

 

но тези които са заснети вертикално след публикуване с в изправено положение

 

а тези, които са заснети в хоризонтално, пейзаж, при публикуване във форумът ги обръща с главата надолу

 

в галерията са си в нормално положение.

Не знам как да помогна. При нас настройката е "вземи ориентацията както е зададена от снимката", нямаме контрол повече от това и изглежда за другите работи. Може галерията ти с някаква софтуерна умнотия да успява да разбере каква е точната ориентация, но ние нямаме такава. 

Връзка към мнение
преди 5 минути , Георги каза:

Не знам как да помогна. При нас настройката е "вземи ориентацията както е зададена от снимката", нямаме контрол повече от това и изглежда за другите работи. Може галерията ти с някаква софтуерна умнотия да успява да разбере каква е точната ориентация, но ние нямаме такава. 

Преди да направиш ърдейт на форума, нямах проблем с ориентацията при публикуване от мобилният.

Връзка към мнение
преди 1 минута , zon каза:

Преди да направиш ърдейт на форума, нямах проблем с ориентацията при публикуване от мобилният.

Компонентът, който отговаря за това въобще не е обновяван скоро. Не искам да излиза, че правя напук или се заяждам, или ме мързи, наистина нямам идея къде може да се чупят нещата, а при положение че работи за всички останали няма и как да вдигам тикети към разработчици и т.н. Първата им работа ще е да кажат - "щом работи за останалите ,значи проблемът си е в нея".

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.