Прескочи до съдържание

Руска виза - каква е ситуацията? Как е най удачно...


Препоръчани мнения

преди 2 минути , muchachote каза:

Хей, може ли някой да ми каже къде е СЕРИЯТА на международния ми паспорт? За пръв пър разбирам, че има СЕРИЯ!!!!

сега нямат, но преди имаше примерно серия А номер 123456

Връзка към коментар
преди 2 минути , neuromancer каза:

сега нямат, но преди имаше примерно серия А номер 123456

Да, но попълвайки електронната анкета за виза за Русия, в една от графите пише: "Введите номера вашего паспорта, ВКЛЮЧАЯ СЕРИЮ". И сега какво?

Редактирано от muchachote
Връзка към коментар
преди 31 минути , muchachote каза:

Преди номера му има тип Р и код BGR. Това ли е серията?

това Р трябва да значи обикновен паспорт, има и дипломатически и моряшки, BGR е България

Връзка към коментар

мОЖЕ ЛИ НЯКОЙ КОЛЕГА ДА МИ КАЖЕ ДАЛИ ПРИ ПОДАВАНЕ НА ВСИЧКИ НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ВИЗА В КОНСУЛСКИЯ ОТДЕЛ, МЕЖДУНАРОДНИЯТ ПАСПОРТ ТАМ ЛИ ОСТАВА ДО ПОЛУЧАВАНЕТО НА ВИЗАТА?

Връзка към коментар
преди 10 минути , muchachote каза:

мОЖЕ ЛИ НЯКОЙ КОЛЕГА ДА МИ КАЖЕ ДАЛИ ПРИ ПОДАВАНЕ НА ВСИЧКИ НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ВИЗА В КОНСУЛСКИЯ ОТДЕЛ, МЕЖДУНАРОДНИЯТ ПАСПОРТ ТАМ ЛИ ОСТАВА ДО ПОЛУЧАВАНЕТО НА ВИЗАТА?

да

Връзка към коментар

Отчет от мен.  

Миналата седмица на 21.02 имахме запазен час в посолството за да си подадем документите за виза. На влизане охраната, като разбра че съм за туристическа виза, направо тръгна да ме изкарва и да ми бута брошура на Визовия център в ръцете 😄 След известно време разяснения и помощ с превода на Руски ми каза "ами добре, пробвай, но няма да стане". 

Вътре на гишето за информация ми казаха, че няма проблем, да изчакам пред гише 7. Видях и залепен лист, който гласеше нещо такова: "Документи за визи се приемат само от хора с предварително записан час на сайт..."  Явно охраната не беше много запознат как става.

 

Въпреки, че часът ни беше за 10:10, доста хора чакаха преди нас - някой каза, че жената която обработва заявките била болна. Минах около 10:40, като обработката на документите за 4 души отне около 5-10 минути, не са ми искали никакви пълномощни. Платих на касата (само с карта, не приемат кеш), дадоха ми бележка.

 

Днес, една седмица по-късно, се явих в посолството с дадената ми бележка и взех паспортите с положените визи. Спестени 200лв от заобикаляне на визовия център, препоръчвам. 🙂 

 

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 11
Връзка към коментар
6 minutes ago, П.Кръстев said:

Отчет от мен.  

Миналата седмица на 21.02 имахме запазен час в посолството за да си подадем документите за виза. На влизане охраната, като разбра че съм за туристическа виза, направо тръгна да ме изкарва и да ми бута брошура на Визовия център в ръцете 😄 След известно време разяснения и помощ с превода на Руски ми каза "ами добре, пробвай, но няма да стане". 

Вътре до гишето за информация ни казаха, че няма проблем, да изчакаме пред гише 7. Видях и залепен лист, който гласи нещо такова: "Документи за визи се приемат само от хора с предварително записан час на сайт..."  Явно охраната не беше много запознат как става.

 

Въпреки, че часът ни беше за 10:10, доста хора чакаха преди нас - някой каза, че жената която обработва заявките била болна. Минах около 10:40, като обработката на документите за 4 души отне около 5-10 минути, не са ми искали никакви пълномощни. Платих на касата (само с карта, не приемат кеш), дадоха ми бележка.

 

Днес, една седмица по-късно, се явих в посолството с дадената ми бележка и взех паспортите с положените визи. Спестени 200лв от заобикаляне на визовия център, препоръчвам. 🙂 

 

Каква е цената, понеже вадих на сина си във Визовия център и там цените са 125 за туристическа, аз платих 25 лв. за хуманитарна, каквато му трябваше....

Връзка към коментар
преди 1 минута , georgebg каза:

Каква е цената, понеже вадих на сина си във Визовия център и там цените са 125 за туристическа, аз платих 25 лв. за хуманитарна, каквато му трябваше....

70 лв е директно в консулството. Интересното е, че визовия център не ти помагат с абсолютно нищо. Трябва да имаш определен набор документи, като просто в единия случай ги подаваш в консулството, в другия случай - във визовия център, които ги препращат към консулството.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, georgebg каза:

за хуманитарна, каквато му трябваше....

Хуманитарната виза по принцип е безплатна! 25 лева е цената на визовия център.

преди 1 час, П.Кръстев каза:

и взех паспортите с положените визи.

Браво за решителността! Само така трябва да се действа!  Мерси за отчета. Кой линк за запазване на час в консулството ползва? Този, който бях дал аз преди време? 

Връзка към коментар
преди 36 минути , epetkov каза:

Браво за решителността! Само така трябва да се действа!  Мерси за отчета. Кой линк за запазване на час в консулството ползва? Този, който бях дал аз преди време? 

Намерих линка в сайта на консулството, ето този. Изпращат потвърждение на мейл, трябва да се запише номера на потвърждението на часа защото го искат в посолството. Аз не го бях записал и трябваше да си включвам телефона да го търся. 

преди 18 минути , Василена каза:

А за визи за Камчатка някой да знае нещо ? До Москва ясно , ама после ..?

Не би трябвало да има разлика. В поканата и документите за виза се попълва кои места ще се посещават и за кои дати. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, П.Кръстев каза:

Отчет от мен.  

Миналата седмица на 21.02 имахме запазен час в посолството за да си подадем документите за виза. На влизане охраната, като разбра че съм за туристическа виза, направо тръгна да ме изкарва и да ми бута брошура на Визовия център в ръцете 😄 След известно време разяснения и помощ с превода на Руски ми каза "ами добре, пробвай, но няма да стане". 

Вътре на гишето за информация ми казаха, че няма проблем, да изчакам пред гише 7. Видях и залепен лист, който гласеше нещо такова: "Документи за визи се приемат само от хора с предварително записан час на сайт..."  Явно охраната не беше много запознат как става.

 

Въпреки, че часът ни беше за 10:10, доста хора чакаха преди нас - някой каза, че жената която обработва заявките била болна. Минах около 10:40, като обработката на документите за 4 души отне около 5-10 минути, не са ми искали никакви пълномощни. Платих на касата (само с карта, не приемат кеш), дадоха ми бележка.

 

Днес, една седмица по-късно, се явих в посолството с дадената ми бележка и взех паспортите с положените визи. Спестени 200лв от заобикаляне на визовия център, препоръчвам. 🙂 

 

Извинявай, и къде е това? Точно днес и аз подадох всички необходими документи в Руския визов център на ул. ЕЛЕМАГ 22. Работеха три гишета и трите служителки /рускини/ бяха изключително вежливи, усмихнати и добронамерени👍👍👍. Дори ми поправиха нещо сбъркано във визовата анкета /срещу 10 лв/. Приеха документите и на 7 март визата ще е готова. Цялата процедура трае около 15- 20 минути, няма никаква опашка. Общата цена за обикновена туристическа виза е 120 лв / при условие че няма нещо пропуснато или сбъркано в анкетата/. Не съм търсил услугите на никакви наши агенции. Значи на 7 я взимам, и на 6 май заминавам.😁

Връзка към коментар
47 minutes ago, muchachote said:

Извинявай, и къде е това? Точно днес и аз подадох всички необходими документи в Руския визов център на ул. ЕЛЕМАГ 22. Работеха три гишета и трите служителки /рускини/ бяха изключително вежливи, усмихнати и добронамерени👍👍👍. Дори ми поправиха нещо сбъркано във визовата анкета /срещу 10 лв/. Приеха документите и на 7 март визата ще е готова. Цялата процедура трае около 15- 20 минути, няма никаква опашка. Общата цена за обикновена туристическа виза е 120 лв / при условие че няма нещо пропуснато или сбъркано в анкетата/. Не съм търсил услугите на никакви наши агенции. Значи на 7 я взимам, и на 6 май заминавам.😁

Ами той визовият център не е ли своего рода агенция? Цената на виза в посолство би трябвало да е 70 лева.
И аз да прибирам 50 лева за прехвърляне на хартии, и аз ще съм любезен с хората 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
7 minutes ago, epetkov said:

50 лева е минимумът. Още 10 лева са взели за оправяне на грешка.

аз  платих 1 лев  за поправяне на грешка т.е. сам си я оправих на компютъра им, лева е за хартията 🙂 . Иначе подадох на 22.02  днес взех визата, детето пътува след 5 дена и едва ли мога да издам толкова бързо виза в консулството.

Връзка към коментар
преди 35 минути , georgebg каза:

аз  платих 1 лев  за поправяне на грешка т.е. сам си я оправих на компютъра им, лева е за хартията 🙂 . Иначе подадох на 22.02  днес взех визата, детето пътува след 5 дена и едва ли мога да издам толкова бързо виза в консулството.

Грешката можех и аз сам да я поправя, ако знаех номера на визовата декларация, попълнена вкъщи. А за 10 лв няма да обеднея. Доколкото знам, някакви туристически агенции взимат от 180 лв нагоре.

Връзка към коментар
28 minutes ago, muchachote said:

Грешката можех и аз сам да я поправя, ако знаех номера на визовата декларация, попълнена вкъщи. А за 10 лв няма да обеднея. Доколкото знам, някакви туристически агенции взимат от 180 лв нагоре.

Номера на визовата декларация е разпечатан в горния десен ъгъл, необходимо е само да не сте си забравил паролата за достъп ....

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
преди 3 часа, muchachote каза:

Извинявай, и къде е това? 😁

Ами където е Руското посолство, малко по-навътре в квартал Изгрев се намира сградата, в която се подават документи за визи

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар
преди 3 часа, muchachote каза:

Доколкото знам, някакви туристически агенции взимат от 180 лв нагоре.

Да, така е. За съжаление има и такива агенции.

Връзка към коментар

Здравейте,
Изчетох темата, изясних си горе-долу какво е покана за виза, емиграционна карта и регистриране. Благодаря 🙂 Ще подавам документи във визовия център и, все пак, да попитам:
При резервацията от хостела в Петербург сами ми предложиха да съдействат за визата и да попълня формуляра. Преди Петербург ще съм в Москва с 4 нощувки. Мога ли и трябва ли да добавя и  Москва като "друг град" и как ще се регистрирам там?
И още нещо ме притеснява - след Петербург ще пътувам за Владикавказ, там имам резервирана една нощувка и на другия ден преминавам в Грузия. Да отбележа ли и Владикавказ?! Някой беше писал, че руснаците му издали транзитна 3-дневна виза вместо исканата от него 10-дневна туристическа, а и имал проблеми след това с транзитната в Грузия!!

Връзка към коментар

Всеки хотел може да съдейства за виза само за нощувки в него...или поне на теория. Т.е. от хостела в Санкт Петербург няма как да ти съдействат за нощувките в Москва и Владикавказ, за тях ще трябва да се свържеш със съответните хотели и да ти издадат документ за нощувките там. 

 

Казах на теория, защото често хотелите са просто посредници на агенции, които могат да ти навържат всякакви нощувки или самия хостел да напише че ще стоиш при тях повече от колкото е нужно. Взимат си съответната сума за това. Питай ги тези от хостела в СП дали биха ти пуснали документ за целия ти престой, а не само за нощувките при тях и колко ще струва. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.