Прескочи до съдържание

Ок ли е тази цена на самолетен билет до...


Препоръчани мнения

Здравейте! Планирам посещение на роднини през Коледно-новогодишните празници в периода 22-23.12. до 02-03.01. Първоначално се бях ориентирала към Кьолн с Ryanair от София, като към момента отиване и връщане ще ми струва около 110 евро... Тъй като обаче, Варна ми е на 50 мин. път реших да проверя и за нещо от там. Резултата - Варна - Дортмунд с Wizzair за около 310 лв. Предвид и факта, че ще пътувам в зимния сезон близостта на Варна силно ме привлича, въпреки високата цена...та в тази връзка, ако може някой да сподели мнение за Дортмунд на Wizz Air - не съм летяла с тях, мога ли да очаквам закъснение, отмяна на полета или актуалното напоследък некачване на борда :D , нормални ли са цените за тази дестинация и всичко, което би ми помогнало? Благодаря! :)

Връзка към мнение

Синът ми летя Варна-Дортмунд преди 10-тина дни. Полетът беше сутринта в 5.00.  Излетя навреме и за разлика от София - Дортмунд, където има доста хора от другия етнос, тук бяха основно българи и германци.

За цените ми се струва, че могат малко да паднат, защото по Коледа и НГ трафикът е към България.

 

Редактирано от lesy
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За твоята дестинация не мога нищо да кажа, но миналата година летях с wizz Малта-София на 24.12 и връщане 31.12. Бях много притеснена да не свършат билетите затова си купих от рано за 200 евро. Края на октомври, началото на ноември цените паднаха двойно. В момента пак следя за Коледните празници и пак са феноменални. Така че според мен можеш да изчакаш малко, би трябвало да паднат. Ама това са само мои предположения. Не мога да ти гарантирам:)

Редактирано от Алекс
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За мен цената от 310лв. е добра. Разликата е под 100лв. и то преди да си сложиш пътните към София, така че реално разликата е минимална. Аз бих изчакал максимум до края на месеца, за да видя дали ще спаднат цените и след това бих пристъпил към купуване. Рискът да стане някакъв сакътлък като закъснение или некачване на борда е пренебрежимо малък. Поне последните години около 20 декември времето поне във Варна си е по-скоро пролетно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря Ви за бързите отговори! Категорично реших да летя до Дортмунд с Wizz... и да поизчакам, както казвате. Сама се уверих - от днес на обяд до в момента цената е паднала с 20 лв.... :) 

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, Предстои ми пътуване до Тенерифе през м.март през Мадрид.Ще бъдем 4-ма. Купих билети от София до Мадрид на добра цена. От Мадрид до Тенерифе закупих 3 билета /по 17 евро/ и сега се чудя  : Дали за купя четвъртия билет на цена 40 евро или да изчакам . Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително.

Връзка към мнение
преди 2 часа, stiva каза:

Здравейте, Предстои ми пътуване до Тенерифе през м.март през Мадрид.Ще бъдем 4-ма. Купих билети от София до Мадрид на добра цена. От Мадрид до Тенерифе закупих 3 билета /по 17 евро/ и сега се чудя  : Дали за купя четвъртия билет на цена 40 евро или да изчакам . Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително.

Аз също ще пътувам през март за Тенерифе ние сме двама възрастни и едно дете на 2+г. Общо беше за 91€ през колумбийския сайт отиване и връщане на сайта на Ryanair беше за 134 €. Според ме е ок ако е ретърн тази цена ?

Връзка към мнение

При положение, че другият полет е купен играеш чист хазарт разчитайки, че точно този полет ще падне. Правилото е, че колкото по-малко гъвкавост имате, толкова по-малко трябва да разчитате на поевтиняване. С покупката на останалите билети общо взето си елиминирал всякаква гъвкавост, така че според мен купете и последния полет. 

 

Но ако хазартната тръпка ти допада, изчакай още :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте.  Предстои пътуване на 2 учители и 2 ученици от училището в което работя по маршрут София-Рига-София.

Датите са:  София - Рига 05.05 или 06.05; Рига-София - 12.05. Пътуването е по програма "Еразъм" и има лимит за цената на самолетните билети.

Какво ще ме посъветвате - Lufthansa, Austrian или RYANAIR с нощувка в Берлин ?

Благодаря предварително  :)

 

Връзка към мнение
преди 18 минути , Bozhidar1978 каза:

Здравейте.  Предстои пътуване на 2 учители и 2 ученици от училището в което работя по маршрут София-Рига-София.

Датите са:  София - Рига 05.05 или 06.05; Рига-София - 12.05. Пътуването е по програма "Еразъм" и има лимит за цената на самолетните билети.

Какво ще ме посъветвате - Lufthansa, Austrian или RYANAIR с нощувка в Берлин ?

Благодаря предварително  :)

 

Ако бюджета покрива Луфти не виждам причина да се спирате на Райън, освен ако дупката между двата полета не е достатъчно голяма, че да можете да ударите един тигел в Берлин. Ако не сте от София може да погледнете и цените Райън от Бургас към Рига :)

Редактирано от tch
Връзка към мнение

Ще има ли чекиран багаж? С датите за връщане може ли да се играе - +- 1 ден? Нощувка между свързващи полети освен Берлин може ли? Много ще улесниш така търсачите на най-добрата оферта. На пръв поглед обаче - скъпо. Излиза нещо от рода на 160Е с прикачване.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Bozhidar1978 каза:

Ще има чекиран багаж. Относно полета Рига - София: може да е  на 11.05. или 13.05. 

Ако имаш възможност, мисля че няма да е лошо да споделиш колко е лимита за билетите.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, скъпи Дами и господа :)

 

Предстои ми пътуване до Франкфурт в периода 18.03 (неделя) - 23.03 (петък) с цел почивка, поради което се допитвам до Вас за съвет относно това дали цените за избраните дати са приемливи и оптимални.

 

В момента цените според сайта на WizzAir са съответно 77,99 лв. и 189,99 лв. с Wizz Discount Club. Без отстъпка, цените са по-високи, но при това положение вероятно ще е по-изгодно, ако си купя такава отстъпка - общата цена ще е същата или малко по-висока, но в замяна ще имам отстъпки при бъдещи пътувания в срок от една година.  

 

За мен също би било удобно да насроча връщането за ден по-рано, когато цената за полета е 77,99 лв. с отстъпката.

 

Колебая се дали да не изчакам още няколко дни, за да видя промяната в цените.
Съгласно Вашия опит, каква би била тенденцията за развитие на тези цени и струва ли си да запазя полетите сега или е по-удачно да изчакам?

 

Благодаря Ви предварително! :)

Връзка към мнение
преди 14 минути , dando каза:

Здравейте, скъпи Дами и господа :)

 

Предстои ми пътуване до Франкфурт в периода 18.03 (неделя) - 23.03 (петък) с цел почивка, поради което се допитвам до Вас за съвет относно това дали цените за избраните дати са приемливи и оптимални.

 

В момента цените според сайта на WizzAir са съответно 77,99 лв. и 189,99 лв. с Wizz Discount Club. Без отстъпка, цените са по-високи, но при това положение вероятно ще е по-изгодно, ако си купя такава отстъпка - общата цена ще е същата или малко по-висока, но в замяна ще имам отстъпки при бъдещи пътувания в срок от една година.  

 

За мен също би било удобно да насроча връщането за ден по-рано, когато цената за полета е 77,99 лв. с отстъпката.

 

Колебая се дали да не изчакам още няколко дни, за да видя промяната в цените.
Съгласно Вашия опит, каква би била тенденцията за развитие на тези цени и струва ли си да запазя полетите сега или е по-удачно да изчакам?

 

Благодаря Ви предварително! :)

Преместих въпроса тук, че другата тема е за промоции.

Според мен датите са достатъчно близо и цените ще вървят предимно нагоре. Ако ще ви трябва само един билет може да ги дебнете няколко дена в случай че някой се откаже, но е по-вероятно да растат.

Връзка към мнение
преди 14 минути , dando каза:

Здравейте, скъпи Дами и господа :)

 

Предстои ми пътуване до Франкфурт в периода 18.03 (неделя) - 23.03 (петък) с цел почивка, поради което се допитвам до Вас за съвет относно това дали цените за избраните дати са приемливи и оптимални.

 

В момента цените според сайта на WizzAir са съответно 77,99 лв. и 189,99 лв. с Wizz Discount Club. Без отстъпка, цените са по-високи, но при това положение вероятно ще е по-изгодно, ако си купя такава отстъпка - общата цена ще е същата или малко по-висока, но в замяна ще имам отстъпки при бъдещи пътувания в срок от една година.  

 

За мен също би било удобно да насроча връщането за ден по-рано, когато цената за полета е 77,99 лв. с отстъпката.

 

Колебая се дали да не изчакам още няколко дни, за да видя промяната в цените.
Съгласно Вашия опит, каква би била тенденцията за развитие на тези цени и струва ли си да запазя полетите сега или е по-удачно да изчакам?

 

Благодаря Ви предварително! :)

По-малко от месец преди пътуването няма за къде да очакваш падане на цените. Не е лошо да прегледаш обаче и какво предлага конкуренцията, например Луфтханза има цена от 193лв. за 18-22 и 222 за 18-23. Дискаунт клуб си струва да купуваш само ако няма да пътуваш сам/сама или мислиш в рамките на следващата година пак да ползваш Уиз, тъй като за него (Дискаунт клуба) ще платиш 30 евро, а отстъпката ти е по 20лв на билет/посока.

Връзка към мнение

Здравейте, 

 

Благодаря Ви за експедитивните отговори и за преместването на мнението! Моля, простете, че обърках темата :)

 

Билетите са за моята приятелка - аз пътувам на 18. и 23. по друг ангажимент с Луфтханза, но е добре и тя да присъства на събитието, поради което разгледахме вариантите за билети по-горе.

 

Аз имам. Wizz Discount Club членство, но няма възможност да купя билети само на нейно име - сайтът ме подканва да пътувам и аз. Понеже членството ми изтича в края на май, а сме го ползвали веднъж, си мислех варианта сега са вземем членството на нейно име, както и билети с отстъпката. А пък ще видим този път колко често ще се възползваме от намаленията :)

 

Ще се радвам на отзиви, дали разсъждавам правилно :)

 

Благодаря Ви!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гледам цените на билетите Лондон-Рейкявик-Лондон. £150-160 за двама двупосочно през август добре ли е или има възможност за още дебнене на цените надолу?

Връзка към мнение
преди 10 часа, dando каза:

Ще се радвам на отзиви, дали разсъждавам правилно :)

 

Правилно разсъждаваш, но наистина 2-3 седмици преди полета няма време за чакане :)

 

преди 7 часа, vorbis каза:

Гледам цените на билетите Лондон-Рейкявик-Лондон. £150-160 за двама двупосочно през август добре ли е или има възможност за още дебнене на цените надолу?

Август си е пиков сезон навсякъде, особено края на август не очаквай чудеса. Ти в Лондон ли си по принцип? Защото и довеждащите полети до там може да са доста скъпи по това време. 

Връзка към мнение

Аз гледам полетите до Лондон през август и хич не ми харесват цените.Има ли шанс лилавите на намалят цените си до там по някакъв повод или билетите просто ще свършат и аз ще си остана с пръст в уста?

Връзка към мнение
преди 17 минути , Георги каза:

Правилно разсъждаваш, но наистина 2-3 седмици преди полета няма време за чакане :)

Привет,

 

Много Ви благодаря за полезните отзиви и интересния форум!

Направих резервацията днес. :-)

 

Поздрави и всичко най-хубаво!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , patilana каза:

Аз гледам полетите до Лондон през август и хич не ми харесват цените.Има ли шанс лилавите на намалят цените си до там по някакъв повод или билетите просто ще свършат и аз ще си остана с пръст в уста?

чак да свършат - няма, но няма и да поевтиняват особено... миналото лято търсих и аз билети за юли, и цените на връщане ме уплашиха - сещаш се колко студенти се прибират за лятото... август е обратната картинка - по-евтино връщане, но отиването-скъпо

 

сега ми предстои да купувам за юли или август, и започвам пак да ги наблюдавам, но не очаквам да се появят евтини варианти, които да ми вършат работа

 

 

 

 

Връзка към мнение

@antea благодаря.Тогава другата седмица ще купувам, защото пътуването има зададено начало - не преди 11.08.И там около 15.08. има по - ниска цена.

Връзка към мнение
преди 4 часа, Георги каза:

Август си е пиков сезон навсякъде, особено края на август не очаквай чудеса. Ти в Лондон ли си по принцип? Защото и довеждащите полети до там може да са доста скъпи по това време. 

Благодаря за съвета! Засилвам се да ги купувам в такъв случай. И да почвам да чета темите за Исландия.

Да, в Лондон съм по принцип.

Редактирано от vorbis
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Здравейте магеланци и Честита Нова Година - много пътешествия ви пожелавам! Бих искала да попитам тези, които имат опит в момента катарците имат ли промоция за Пукет ме интересува (Януари-Февруари 2019) 473 BGN / 637 BGN - общо 1 110 BGN или да изчакам още?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.