Прескочи до съдържание

Ок ли е тази цена на самолетен билет до...


Препоръчани мнения

12-19.07.2019  София - Париж Бове е 1 077,30 лв. ако вече има закупен Wizz discount club (WDC) или 1 196,30 лв. (ако сега се закупи WDC). 300 лв е разликата и то, ако се купува WDC.

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А с Bulgaria Air, но пак от София:

 

Четвъртък 11 Юли 2019

07:10 София(SOF)

09:10 Париж(CDG)

Продължителност 03ч00м, Директен полет

 

Полет 2Четвъртък 18 Юли 2019 Четвъртък 

12:55 Париж(CDG)

16:40 София(SOF)

Продължителност 02ч45м, Директен полет

ОБЩО

BGN1,346.32

 

Цената е с багаж за всеки.


Economy Class PROMOTIONAL 

Чекиран багаж    1 брой до 23 кг.

Ръчен багаж    1 брой до 10 кг. и размери - 55x40x23 см/сумарна дължина 118 см

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От София е много по-изгодна цената на билетите, но за съжаление придвижването до София не е опция, защото ще летя с две деца, едното е на 14г, затова пътува като възрастен. И следя само полетите от Варна, а и по тази причина пътуването ще е през юли, защото тогава пускат полети от Варна 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Прегледах цените на билетите в Bulgaria Air и се оказа, че от Варна с прекачване в София цената е 1527 лв.

Като тръгването от Париж е по обяд, което е много по-добре от Уиз( полет в 9.15 ч) А разликата е само 37 лв. 🙂

ABD4B5F5-689A-4571-940F-99E496F50256.png

Връзка към мнение
преди 36 минути , Erin каза:

Прегледах цените на билетите в Bulgaria Air и се оказа, че от Варна с прекачване в София цената е 1527 лв.

Като тръгването от Париж е по обяд, което е много по-добре от Уиз( полет в 9.15 ч) А разликата е само 37 лв. 🙂

ABD4B5F5-689A-4571-940F-99E496F50256.png

Ако запазите връщането на 18.07, цената с България Ер става по-ниска.

 

Иначе, относно Уиз, цената на WDC ще се избие, а ще можете да го ползвате и за бъдещи пътувания.

Самата линия на Уиз е нова и верятно ще я има само през летния сезон, та според мен се разчита на летен трафик на туристи към Черноморието. Трудно е да се каже накъде ще поемат цените, но предвид горното, аз не бих се надявал на осезаемо намаление.

 

Гледам, че имате всички екстри включени в цената с Уиз - вижте дали всичко това ви е необходимо и премахнете ненужното (напр. виждам, че имате приорити и допълнителен ръчен багаж като в същото време имате и чекиран, както и дали са ви необходими общо 3 чекирани багажа или двете деца могат да минат общо с един) и добавете отделно само това, което ви трябва. Ако решите да резервирате с Уиз, вземете и WDC.

Редактирано от yordanov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

5 minutes ago, yordanov said:

Гледам, че имате всички екстри включени в цената с Уиз

То това е от Wizz Family Go- всичко е включено там. 

1 hour ago, Erin said:

Да, това е цена без WDC. Май няма голяма разлика със или без WDC...

Oще с купуването на WDC за 119 лв, спестявате от 168,60 лв.- т.е. веднага сте около 50 лв. "напред". И всяко следващо пътуване, ще си го купувате на цените с отстъпка (по 20 лв.на полет на човек) 1 година напред. 

За Бг еър- има сайтове, през които може доста да смъкнете от цената- цели теми има за спестяване.

 

За мен тези цени не са ОК (особено wizz)- бих купила толкова куфари, колкото ще мога да нося с 2 деца- тук имате чанта, куфар 10 кг и куфар 20 кг - или общо 3 чанти и 6 куфара! Ако не са ви нужни всички, купете си basic тарифа и добавяйте това, което ще може физически да носите- т.е. няма смисъл да се плаща нещо, ако няма да го ползвате. По- добре си купете WDC- с него също имате отстъпка освен от цената на билета, но и от цената на багажа.

 

Потърсете чартъри- сигурно има за лятото- понякога изпадали добри цени там. Но с повече информация тук не мога да съм полезна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@yordanov и @aleksandrina, благодаря ви за полезната информация и съвети! Ще прегледам и другите теми във форума за намаляне цените на билетите в бг еър, ще го помислим и ще решим с коя АК ще летим. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Разлика между цените от София и от Варна напрактика няма. Тия 300лв. са преди да се сметне пътуването в двете посоки, а то ще дойде 200лв. плюс още 2 дена загубени в път.

 

Периодично летище Варна обновяват полетна си информация и човек може да търси кои авиокомпании летят към дадена държава или дестинация в опрделен период. В момента няма информация за юли месец, но за юни дава, че между Варна и Франция има полети с TUI и Travel services. Може да им погледнете сайтовете дали няма нещо интересно за вашите дати. 

Бонус е ако крайната ви дестинация не е Париж, тъй като чартърите покриват повече летища във Франция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
6 hours ago, tch said:

Разлика между цените от София и от Варна напрактика няма.

Не е съвсем така. С кола е около 120 - 150 лв. Автобус е 150 лв. двупосочно. Ако има закупен WDC, разликата става над 400... 

Въпрос на сметки и дебнене. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, tch каза:

че между Варна и Франция има полети с TUI и Trave

Миналата година проверявах за билети Варна-Париж с цитираните компании. На TUI е невъзможно да се купи билет за този полет. Бях говорил дори с представителството им във Варна. Travel services, обаче си продаваха билети направо на сайта си. Вярно, бяга скъпи за интересуващите ме дати около 270 евро еднопосочен Варна-Париж. Ако говорим за алтернатива на летище Варна, аз по-скоро виждам Букурещ, а не София. Румънската Tarom предлага билет за вашите дати двупосочен билет с вклюен багаж за 168 евро

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От Букурещ сме летели няколко пъти, като всеки път ходихме с колата до там, с изключение на последният път, когато ми се наложи да използвам фирма за трансфери. Имам лоши спомени - шофьорът беше много безразсъден и бързаше към Варна, поради, което имахм еняколко много опасни ситуации на моста и по пътя по негова вина. През юли няма да има  кой да ни закара, а не ми се рискува с трансфер. 

Връзка към мнение

Някой може ли да сподели колко струват обикновено полетите от София до Москва през лятото и цена около 500 лева за двупосочен билет евтина или скъпа се води? Никога не съм се интересувал от възможностите за пътуване до там и нямам никаква идея. Тази цена излиза в момента на сайта на Аерофлот за последната седмица от юли.

Връзка към мнение

Ако ползваш чартърите до морето можеш доста да намалиш поне едната посока. Потърси из форума, доста е писано.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Guinness каза:

Някой може ли да сподели колко струват обикновено полетите от София до Москва през лятото и цена около 500 лева за двупосочен билет евтина или скъпа се води? Никога не съм се интересувал от възможностите за пътуване до там и нямам никаква идея. Тази цена излиза в момента на сайта на Аерофлот за последната седмица от юли.

Аз ходих с Wizz от Будапеща за 110 лева двупосочно ,октомври 2013.

Сега виждам цени

 

а.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, Guinness каза:

Някой може ли да сподели колко струват обикновено полетите от София до Москва през лятото и цена около 500 лева за двупосочен билет евтина или скъпа се води

500 лева (260евро) е "най-обикновената" цена. Не може да се каже, че е евтина ( около 200 евро е евтина цена за двупосочен), но не може да се каже, че е скъпа (за скъпа може да се счита от 300 евро).

преди 4 часа, Guinness каза:

за последната седмица от юли

За последната седмица на юли чартърите от Бургас/Варна няма да ти помогнат. От 20 юли до 15 август ситуацията се обръща и чартърите са по-скъпи от  редовните полети. Анализът(наблюдението)  ми е за двупосочен билет.

преди 2 часа, dimitrov6 каза:

виждам цени

 

Тези цени не са за края на юли!

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Guinness каза:

Някой може ли да сподели колко струват обикновено полетите от София до Москва през лятото и цена около 500 лева за двупосочен билет евтина или скъпа се води? Никога не съм се интересувал от възможностите за пътуване до там и нямам никаква идея. Тази цена излиза в момента на сайта на Аерофлот за последната седмица от юли.

Предполам,ще искаш да посетиш и Санкт Петербург,затова си позволявам да ти предложа този вариант:

image.png.48205d18ad0ef2b86ae47613e9ed9870.png

 

Може да си поиграеш с датите.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 час, Dian каза:

Предполам,ще искаш да посетиш и Санкт Петербург,затова си позволявам да ти предложа този вариант:

image.png.48205d18ad0ef2b86ae47613e9ed9870.png

 

Може да си поиграеш с датите.

Направо ми прочете мислите. Ще прегледам утре за датите, които искам дали е същата цена, която излиза в момента. Иначе по принцип пътувам само с раничка,  така че багаж не ми трябва. 🙂 Благодаря много!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте, цена 905 лв. За София-Куала Лумпур и после връщане Пукет-София, добре ли е или може и още да падне. И каква е тази промоция сега, след нея дали ще надуят цените 

Връзка към мнение
преди 30 минути , nadeto_nn каза:

Здравейте, цена 905 лв. За София-Куала Лумпур и после връщане Пукет-София, добре ли е или може и още да падне. И каква е тази промоция сега, след нея дали ще надуят цените 

Като цяло е добре. Най ниската, която съм виждал е 808 лв. от юни тази година

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , Адриан ХН каза:

Като цяло е добре. Най ниската, която съм виждал е 808 лв. от юни тази година

За мултисити или за двупосочен? Не мисля, че мултисити може да падне толкова.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
48 minutes ago, nadeto_nn said:

Здравейте, цена 905 лв. За София-Куала Лумпур и после връщане Пукет-София, добре ли е или може и още да падне. И каква е тази промоция сега, след нея дали ще надуят цените 

Мисля, че е добра цена, особено, ако става въпрос за силен сезон за Пукет (декември - март).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.