Прескочи до съдържание

Карти Diners Club


Препоръчани мнения

Koгато се свързаха с мен по телефона да изясним кредитния лимит ме попитаха искам ли хартиен носител и аз отказах.

Връзка към мнение

Мисля че го написах ясно , но да уточня още веднъж:

Отметката "Отказ от хартиен носител" в протокола засяга само и единствено месечното извлечение, което съдържа списък на плащанията , направени с картата през изтеклия месец.

По този начин, всички избрали да се откажат, ще получават веднъж месечно списък с направените транзакции на електронен формат.
А тези които не са се отказали от хартиен носител, ще си получат списъка на хартиен носител 

В поста си  обясних, че при желание, картодържателят може да поиска от банката да му изпраща отделни уведомления на ел. поща за всяка транзакция веднага след като я е направил.

И особено ако заплати 2 лева на банката, банката няма как да му откаже ;) 
Подчертавам, че аз исках уведомление само по ел. поща , понеже искам да остава следа някъде в техния и моя мейл сървър.

За SMS известяването след всяка транзакция трябва да важи всичко, написано на сайта на банката - едноктратна такса + цена на SMS.
 

Редактирано от bat.galin
Връзка към мнение

Току-що си взех DINERS-са.Издадоха ми го за три дена.За SMS известяването важат същите условия като при другите карти на ПИБ-0,10лв.

Оказа се,че не може да се променя ПИН-а.Вярно ли е или ме подведоха?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вероятно е вярно.
Промяната на пин става с преиздаването на карта - в случаи на загубена/открадната карта -  за което се прилага  съответната такса.

Връзка към мнение

Така беше, не се променя ПИНа

С чип ли са вече? Преди като нямаше чип ПИНа ти трябва само за банкомат, което го избягвам и без друго

Връзка към мнение

Както всички знаете револвиращия Diners има кеш бек 1 % ако за 6 месеца направите 2 000 лева оборот . Получих си първото извелечение и в него пише, че може да погасите задължението си през ePay . Реших да проверя, влизам в еPay и погасявам от менюто с предплатени усулги цялата кредитна карата Diners  , но за платежно средство посочих кредитната си карта VISA от ПИБ . С голяма изненада виждам, че и дори ePay не начисляват такса за превода . Получих СМС  от виза картата за плащане на ПОС - търговец Дайнерс . И сега дсе чудя дали няма да прибера след време за едни и същи покупки  1 % от Дайнерс и 1 % от ПИБ - Виза . Следващия месец като дойде извлечението от Виза ще докладвам дали са начислени точки по тази трансакция . 

 

За бизнес салоните нещо не ми се изясни . Ако всичко е наред и бъда допуснат до салона , трябва ли да поставят картата в ПОС устройството и аз оторизирам някакава транзакция и после сумата от Дайнерс се сторнира или има някакава друга процедура която правят служтилетие в салона за да не плащате такса ? 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Съдейки по това:

http://magelanci.com/topic/4867-visa-entropay-за-и-против/?p=102401

едва ли ще те огрее .. но ако се случи - да се похвалиш тайно ;)

Връзка към мнение

Е то иначе зарязвам работата и по цял ден ще прехвърлям пари от едната карта в другата ;)

 

Еми те американците това правеха в продължение на много-много-много-време. Купуваха монети с кредитна карта и ги депозираха в банката да си платят задълженията като трупат мили. Много от травел блогърите от САЩ, които се имат за голямото доброутро просто са натрупали тонове мили по тоя начин :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Както всички знаете револвиращия Diners има кеш бек 1 % ако за 6 месеца направите 2 000 лева оборот . Получих си първото извелечение и в него пише, че може да погасите задължението си през ePay . Реших да проверя, влизам в еPay и погасявам от менюто с предплатени усулги цялата кредитна карата Diners  , но за платежно средство посочих кредитната си карта VISA от ПИБ . С голяма изненада виждам, че и дори ePay не начисляват такса за превода . Получих СМС  от виза картата за плащане на ПОС - търговец Дайнерс . И сега дсе чудя дали няма да прибера след време за едни и същи покупки  1 % от Дайнерс и 1 % от ПИБ - Виза . Следващия месец като дойде извлечението от Виза ще докладвам дали са начислени точки по тази трансакция . 

 

За бизнес салоните нещо не ми се изясни . Ако всичко е наред и бъда допуснат до салона , трябва ли да поставят картата в ПОС устройството и аз оторизирам някакава транзакция и после сумата от Дайнерс се сторнира или има някакава друга процедура която правят служтилетие в салона за да не плащате такса ? 

И аз се възползвах от тази опция. Не съм сигурен дали ще дадат още 1% (по скоро не), но със сигурност по този начин си удължих безплатно с 1 месец периода за плащане, т.е. ще си платя задълженията с 1 месец бонус.

 

Относно бизнес салоните - още не съм ползвал лично, но това, което разбрах е следното: отива се в бизнес салон, който работи с Дайнърс, показваш картата, сканират я или по някакъв начин те отбелязват, че си ползвал бизнес салона, но не плащаш нищо. След известно време Дайнърс проверяват дали си имал достатъчен оборот за безплатен достъп или не. Ако е не - предполагам, че в следващото извлечение ще видиш, че са ти взели парите, но парите се взимат от Дайнърс, а не от бизнес салона.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Имам малко тъп въпрос относно бизнессалоните. Мога да го ползвам след полет, а не преди полет. В смисъл - пристигам в Осло в полунощ и отивам в бизнессалона вместо на хотел? Някой пита  ли ме дали имам последващ полет ?

Връзка към мнение

Имам малко тъп въпрос относно бизнессалоните. Мога да го ползвам след полет, а не преди полет. В смисъл - пристигам в Осло в полунощ и отивам в бизнессалона вместо на хотел? Някой пита  ли ме дали имам последващ полет ?

До колкото успях да разбера бизнес салоните се намират в залите за заминаващи и е необходимо да се предостави и бордова карта за да те допуснат до тях, т.е. в твоя случай по скоро няма да успееш да ползваш бизнес салона.

Редактирано от bronco
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Зависи, ако не е в зоната за заминаващи, а в общата зона може. Все пак трябва да е отворен салона, по нощите, когато няма полети повечето са затворени.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Докладвам от летище Брюксел, салонът е в началото на B гейтовете на горния етаж. Не е най-чистия но с дайнърса изконсумирах поне 30 евро безплатно :) не са ме питали нищо. Wifi-то също е добро. Общо взето с едно посещение избиваш годишната такса.

 

 

post-2748-0-49970300-1438882192_thumb.jpg

 

post-2748-0-32979400-1438882214_thumb.jpg

 

post-2748-0-81359700-1438882243_thumb.jpg

 

post-2748-0-84217100-1438882262_thumb.jpg

 

post-2748-0-73676400-1438882284_thumb.jpg

 

post-2748-0-72838100-1438882507_thumb.jpg

  • Харесвам 20
Връзка към мнение

Колеги да попитам само... значи с тази карта могат да се ползват тези lounges безплатно. Не само по летищата, но навсякъде където има, така ли е? Или е безплатно само на летищата? Защото колегата горе е написал, че нищо не плаща, но в сайта пише guest fee 24 евро...

 

Edit: ... Сам си отговорих на въпроса. Трябва да чета повече.

Редактирано от rakovm
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз търся, но все още не мога да намеря потвърждение на това, че се допуска един придружител  :mellow:

Редактирано от bat.galin
Връзка към мнение

Докладвам от летище Брюксел, салонът е в началото на B гейтовете на горния етаж. Не е най-чистия но с дайнърса изконсумирах поне 30 евро безплатно :) не са ме питали нищо. Wifi-то също е добро. Общо взето с едно посещение избиваш годишната такса.

attachicon.gifimage.jpg

attachicon.gifimage.jpg

attachicon.gifimage.jpg

attachicon.gifimage.jpg

attachicon.gifimage.jpg

attachicon.gif image.jpg

Този оскъден салон за дайнИрси на Шарлероа ли е ? Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Доклад и от Истанбул, никакви проблеми с допускането. По-готин е от Брюксел, но пък има повече хора. Все пак на фона на лудницата отвън тук си е оазис. Има и хапки с хайвер даже :)

 

post-2748-0-61436500-1439111747_thumb.jpg

post-2748-0-47421200-1439111756_thumb.jpg

post-2748-0-94313300-1439111767_thumb.jpg

post-2748-0-94407500-1439111784_thumb.jpg

post-2748-0-18189500-1439111792_thumb.jpg

post-2748-0-65532500-1439111800_thumb.jpg

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.