Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

преди 22 часа, Георги каза:

1бр. - Гърция

 

Не знам дали Георги Матеев е рекордьор, но аз съм положително рекордьор в другата посока :)


Определено и аз поставям "антирекорд" тази година - 1 нова - Румъния (добре, че имаше концерт, на който исках да отида). Освен за нови държави, поставих и "антирекорд" за полети с 4, което е 5 пъти по-малко от миналогодишните. :D 
За сметка на това, вече имам дъщеря, която утре става на 3 месеца, приятелката ми вече има 4 "бременни" полета, посетихме Сицилия, която някой каза, че смята за отделна държава :P , но със съжаление установихме, че децата (дори и на "магеланците") не ги изписват с паспорт от родилното, поради което пропуснахме да направим първа "бебешка екскурзия" този месец. Остава за 2018 
 

Редактирано от stormbringer
  • Харесвам 28
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 5 минути , stormbringer каза:


Определено и аз поставям "антирекорд" тази година - 1 нова - Румъния (добре, че имаше концерт, на който исках да отида). Освен за нови държави, поставих и "антирекорд" за полети с 4, което е 5 пъти по-малко от миналогодишните. :D 
За сметка на това, вече имам дъщеря, която утре става на 3 месеца, приятелката ми вече има 4 "бременни" полета, посетихме Сицилия, която някой каза, че смята за отделна държава :P , но със съжаление остановихме, че децата (дори и на "магеланците") не ги изписват с паспорт от родилното, поради което пропуснахме да направим първа "бебешка екскурзия" този месец. Остава за 2018 
 

Напротив, твоето е постижение!

Също на Жоро и другите татковци и майки от Магеланци! 

Да създадеш и отгледаш малки магеланчета, да им предадеш любовта си към пътешествията! Какво по-ценно от това!

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Добре,айде и аз да си кажа тази година посетих три нови страни Испания, Хърватия и Словения.И трите ми допаднаха доста и си мисля,че ще ги посетя,но само здраве да е.А забравих повторих Сърбия и Гърция ( най-вече заради морето) :).Засега е това,но  я виж :dancing:пък до нова година има време може пак да се ходи до някъде.:yahoo:

Догодина може и повече,как дойде.:dancing::)

  • Харесвам 17
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Костов каза:

мечтата да кацна и излетя от Frankfurt airport

Тази мечта буди любопитство. Какво му е специалното точно на Франкфурт?

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , домосед каза:

Тази мечта буди любопитство. Какво му е специалното точно на Франкфурт?

 Просто на мен ми е мечта може би от 30 години. Аз не мога да се похваля с посещения на големи летища, освен Шереметьево. 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Отчитам се с Доминикана (първи полет над Атлантически океан) и Испания (само Мадрид, ден преди и два след презокеанския полет) - дотук с новите държави. В допълнение - три морски почивки (две в Гърция и една за преоткриване на нашето Черноморие). Реално за 20 дни отпуск и три национални празници, това е максимума който мога да постигна.

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
преди 11 часа, Иван Попов каза:

Добре,айде и аз да си кажа тази година посетих три нови страни Испания, Хърватия и Словения.И трите ми допаднаха доста и си мисля,че ще ги посетя,но само здраве да е.А забравих повторих Сърбия и Гърция ( най-вече заради морето) :).Засега е това,но  я виж :dancing:пък до нова година има време може пак да се ходи до някъде.:yahoo:

Догодина може и повече,как дойде.:dancing::)

Браво, ти сигурно си ни най-младичкият магеланец, а я, колко държавки си наредил в профила!:)

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 32 минути , AlexandraKo каза:

Браво, ти сигурно си ни най-младичкият магеланец, а я, колко държавки си наредил в профила!:)

Охо благодаря за  комплимента :)!Старая се и имам желанието се все повече да посещавам(а дори някои съм ги  повторил).И за това,че съм най-младият, виждате ли как Ви слушам:yahoo:.Е едва ли ще мина @Георги Матеев ,но все пак поне половината .:dancing:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

И аз тази година долу-горе добре-6. За пръв път в Словакия, но за това пък два пъти. Чехия, Холандия, Камбоджа, Виетнам и до края на годината ми предстои един нов Кипър.

За това пък повторих най-любимите места в Азия- остров Ява, пак седмица на Бали, за пореден път Куала Лумпур и Сингапур. Имам доста пропуски с Италия- за пръв път от няколко години само три пъти, но ще понаваксам. В Унгария успяхме да отидем на два пъти, в Германия също, във Франция обиколих Прованса, Англия- също провинцията, смогнахме и до Мадрид и околността да отскочим веднъж, така че не се оплаквам- доволно си походихме.

Да сме живи и здрави, другото ще се нареди.

  • Харесвам 26
Връзка към мнение

Тази година успях да посетя само 3 нови държави - Англия, Франция и Кипър. След седмица живот и здраве ще посетя и Мароко.

Повторена държава - Италия :) 

 

Големи планове имах...но реално много неща се промениха :( 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Миналата година като приключи си мислех, че такова чудо няма да се повтори... но, ако всичко върви по план, 2017-та пак ще бие рекорди.

Нови държави- Мексико, Лаос, Казахстан, Индия, Бахрейн, Доминиканска Република, Фарьорски острови.

Успях да стигна и до Сицилия, Родос и о-в Майорка :wub:

Изкарани във въздуха 208 часа=8,7 дена=1,2 седмици.
Пролетяни 75 полета и малко над 146000 км= три и половина обиколки на Земята (по Екватора;))

  • Харесвам 17
  • Шок 3
  • Браво 6
Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Браво, ти сигурно си ни най-младичкият магеланец, а я, колко държавки си наредил в профила!:)

Най-младия (направо си е най-малкия :) ) магеланец може би е @Ники Петров. Нещо го няма напоследък. Вероятно заляга над учебниците.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз имах много хубава година откъм пътувания:

Нови държави:

Нова Зеландия - обиколихме с @Desi75 и @Яничка почти целия Северен остров.

Виетнам - Хо Ши Мин, Дананг, Ханой, Хой Ан и Халонг Бей.

Ливан - много мечтано и най-накрая осъществено чудесно пътуване с @Mary.

Египет - невероятните Луксор, Асуан и Кайро.

 

Посетени отново:

Унгария - в най-големия студ януари с @Desi75 @Георги Матеев и @Мартин Христов, но пък вечерта бяхме в 42 градусов открит басейн. И беше страхотно!

Великобритания - в любимия Лондон.

Германия - Нюрнберг и Мюнхен за пореден път.

Италия - Бергамо два пъти, единият от които в изключителна магеланска компания @Mary, @Desi75, @Яничка, @Dian, @домоседи @Фил. После Лаго ди Гарда и остров Сицилия.

Гърция - уикенд до Атина.

 

Похвалих се!:girlblum:

  • Харесвам 24
  • Браво 7
Връзка към мнение
преди 2 часа, ven62 каза:

Най-младия (направо си е най-малкия :) ) магеланец може би е @Ники Петров. Нещо го няма напоследък. Вероятно заляга над учебниците.

Абе, Веееен, ти правиш ли разлика между млад и малък?:lol:

  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, Костов каза:

 Просто на мен ми е мечта може би от 30 години. Аз не мога да се похваля с посещения на големи летища, освен Шереметьево. 

@Костов,поздравления за сбъднатата мечта!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз ще споделя моите пътешествия:

За първи път посетих Албания-изключително красива и магнетична за мен страна.Задължително ще има пак!

Бях в Сърбия два пъти,единият от които в придунавски район,нови места и чудесната компания на @patilana.Забавно и запомнящо се пътуване!

С приятели обиколих вълшебни кътчета от България.Живея в полите на Витоша и почти всеки уикенд съм по пътеките.Разходките ме зареждат и хранят душата ми през всички сезони!:wub:

Годината още не е свършила,очаквам изненади :)

Имам мечтани пътешествия и ще се случат,когато трябва.Не всичко е на всяка цена.Освен пътувания,които са ми приоритет,има толкова много важни и интересни занимания.Аз съм непоправим нещотърсач и ги откривам навсякъде!

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз пък видях две страни, за които мечтая отдавна-Русия и Португалия-мнооого съм впечатлена, особено от Русия!

Иначе повторих Гърция /но ново място-п-в Пелион/, Румъния и Турция ей така по съседски.

Предстои ми Люксембург + Трир-коледни базари, а ако има някаква изненада за Нова Година, няма да откажа.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Аз тази година поставих своеобразен рекорд - Тайланд, Камбоджа, Малайзия, Бахрейн, Китай, Южна Корея, Япония, Швеция, Финландия и Кипър.

Добро постижение, но скоро вече няма да ме пускат в отпуск :(

  • Харесвам 14
  • Браво 4
Връзка към мнение
На 13.11.2017 в 10:00, gamen4o каза:

На мен така ми стартира годината, че си поставих за цел да излизам извън България всеки месец (без да броя балканите) та до момента съм ги докарал до 10 – Малта, Куба, Аржентина, Уругвай, Чехия, Унгария, Словакия, Германия, Холандия, Англия и ако китайското посолство не ме спъне с визата и не стане нещо форсмажорн ще добавя 11, за мен това си е личен рекорд.

С оглед на това, че китайското посолство се води китайска територия, брой ги 11 :D

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

За мен пътуванията за 2017 година приключиха , така че мога и аз да се похваля с осъществените си мечти.

За втори път се върнах в Мароко за нови приключения  .Но за съжаление по независещи от мен причини до пустинята не стигнах , а там ми беше целта. Надявам се някой ден да има трето ходене до там , за да си довърша тура :lol:

Разходих се из Португалия и по пътя  към България , посетих нови градчета из Испания. Отметнах  Монако  и в края на пътуването си се отбих до Портофино и Флоренция , където ми остана сърцето  :lol: знаех си , че следващото пътуване ще е из Италия .

Изчетох всичко , което е писано тук  във форума за там и след четири месечно планиране съставих и осъществих 23 дневно :dancing: страхотно пътуване из Италия - от токчето до Доломитите чак.

По път за южна Италия , отметнах и Гърция ( Кавала и Парга). Ватикана също е посетена :)

Ах..... тази Италия така ми легна на сърцето , че сега планирам Сицилия . Живот и здраве 2018 посоката ще е за там  :dancing:

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз - нито една! Ама какво да правим като на този континент са ни кът държавите :). 

Посетих обаче един нов Хавайски остров - Мауи, и една нова канадска провинция - Албърта. 

Нови държави - последно през 2015 посетихме :). 

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 27 минути , Травеолани каза:

Аз - нито една! Ама какво да правим като на този континент са ни кът държавите :). 

Посетих обаче един нов Хавайски остров - Мауи, и една нова канадска провинция - Албърта. 

Нови държави - последно през 2015 посетихме :). 

Австралийците са още по зле по брой държави на даден континент :lol:

  • Харесвам 3
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 3 минути , Topfly каза:

Австралийците са още по зле по брой държави на даден континент :lol:

А какво да кажат пингвинчетата от Антарктида... Техният континент даже не се води за държава ;)

  • Смея се 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.