Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Аз съм от най-скромните магеланци тази година - само Италия и късче от Словения с езерото Блед. Нищо ново.

Иначе обиколките из стария континент не ги броя за нови държави, щото не са нови :)

 

Не че не ми доставиха удоволствие. :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Две нови държави през 2016 - Намибия и Катар (доколкото една телевизиона станция и една голяма авиокомпания могат да вкарат някакво съдаржание в определението за национална идентичност и за държава, но официално е призната, та я броя). 3 часова нощна обиколка на Доха с такси ми беше предостатъчна за дестинацията.

 

Потретих Ю. Африка и Ботсвана (дай Боже посещенията ми там да не спират).

Шест нови африкански парка / резервата за диви животни, някои от тях много мечтани от три години и с голяма мъка оставяни за друг път в полза на други подобни. В момента за мен тази бройка е от най-голямо значение като статистика (май подминах 30).

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 26
Връзка към мнение

Потретих Ю. Африка и Ботсвана (дай Боже посещенията ми там да не спират).

 

Шест нови африкански парка / резервата за диви животни, някои от тях много мечтани от три години и с голяма мъка оставяни за друг път в полза на други подобни. В момента за мен тази бройка е от най-голямо значение като статистика (май подминах 30).

 

За теб въпросът трябва да бъде "Колко нови парка посетихте и колко нови животински видове видяхте?"

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

На мен 2016 г. ми започна с едно епично пътуване (магеланци в Бари през февруари), споменът за което ме усмихва всеки път.

Последва Южна Африка, която е едно от най-хубавите ми пътувания изобщо, дали заради невероятната красота или заради уникалния "летящ африканец", който ни разведе и разказа много за Кейптаун...  

Няколко приятни уикенда с приятели с отскок до съседните Гърция и Сърбия. Един готин уикенд с много магеланци в Лондон и с приятна изненада, наречена Анджелика.  

По същество, цялостната ми рекапитулация за нови държави е: Република Южна Африка, Дания, Швеция, Ирландия, Сан Марино и Южна Корея.

Посетени отново: Италия, Гърция, Сърбия, Турция, Великобритания и Белгия.

 

За мен беше една много хубава година откъм пътувания, а и от към хора, с които се сбилижих и съм им много благодарна. Дребните и по-значими разочарования си остават за урок.

Предстои и кратичка предколедна Германия, която вярвам ще е много приятна :)

  • Харесвам 23
Връзка към мнение

Португалия! Най-сетне :) Порто, Гимараеш, Коимбра, Лисабон, Синтра, Лагуш, Албуфейра + значителна част от крайбрежието и плажовете му. 
Хърватска и Словения до голяма степен също ми бяха за пръв път, тъй като имах 2 часа в Любляна и едно спане в хотел в Загреб преди 5 години. Сега беше друго - Любляна и Пиран в Словения; Загреб, Пула и Опатия в Хърватска бяха разгледани.
Другите държави ги повторих, но все пак имах 5 ходения в Германия, в които стигнах до доста нови за мен места. Няколко в Италия, също така малко Швейцария, Франция, Полша и Сърбия. През май, юли и декември не съм напускал (няма да напускам) страната. Всеки от останалите месеци бях поне за няколко дни "на път" 

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Ето и моята равносметка: 

Нови страни и територии (12) - Белгия, Холандия, Косово, Норвегия, Унгария, Чехия, Словакия, Австрия, Израел, Йордания, Палестина, Дания 

Повторни посещения (6) - Македония, Сърбия, Гърция, Италия, Швеция, Германия

Като за служител на пълен работен ден с 20 дни отпуска, мисля, че се справих добре  :)

  • Харесвам 23
Връзка към мнение

При нас една южноамериканска обиколка:

Перу

Боливия

Чили

и един круиз:

Гваделупа

Мартиника

Антигуа и Барбуда

Доминиканска република

Британски Вирджински о-ви

предстои и Катар като нова държава след 3 седмици, на път за Танзания.

  • Харесвам 24
Връзка към мнение

При мен скромно -трите ми нови държави тази година - Недерландия, Малайзия, Сингапур. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 19
Връзка към мнение

За теб въпросът трябва да бъде "Колко нови парка посетихте и колко нови животински видове видяхте?"

 

До голяма степен да, но не непременно. Радвам се много на нови за мен животински и птичи видове, разбира се, но като цяло по-важна ми е общата красота и усещане за мястото. Може да не са нови всеки път видовете, но да изглеждат много добре на фона на красива природа или пък да правят нещо интересно (любов, бой, раждане, дебнене, лов, разкъсване и пр.) С други думи по възможност поведенчески елементи да се наблюдават :) :) :)

 

Гъделичкат ми съзнанието и друг тип места - Бутан и Тибет, например ;):)

 

Последва Южна Африка, която е едно от най-хубавите ми пътувания изобщо, дали заради невероятната красота или заради уникалния "летящ африканец", който ни разведе и разказа много за Кейптаун...  

 

 

Била си мега-привилегирована самия Домосед да те развежда из Кайп Таун...

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Аз посетих 13 нови държави

Дания посещавам я за втори път, но не през тази година, Холандия, Швеция, Мексико, Перу, Словакия, Австрия, Италия, Македония, Англия - за пореден път тази година.

 

Пропуснах и Гърция - за пореден път, тази година беше Санторини.

 

След 10 дни предстой Бразилия и Аржентина.

Редактирано от RumyGancheva
  • Харесвам 22
Връзка към мнение

Аз "направих" 4 нови държави - Индия, Япония, Катар и Албания, като Индия и Катар на бегом... За пореден път ми се размина Русия и май няма да го бъде и за 2017 :((((! Посетих дежурната Белгия и Австрия, но най-хубавото ми пътуване беше до Варшава след 10 годишна раздяла... За малко да забравя Италия и то два пъти!

Редактирано от veseliache
  • Харесвам 23
Връзка към мнение

Тази година бях ощастливена т посещението си в Япония, след миналогодишното в Китай - мога до сравнявам, всъщност нищо не може да се сравнява. Всяка държава, даже градовете в една държава са си толкова различни и всяко място си е само по себе си красиво и уникално.

И така Белгия - 3 дни / не е толкова лошо даже и да ти отменят полета/ беше супер Великден и шоколадов при това. Русия и неотразимия Санкт Петербург, за кой ли път Гърция, но пък Миконос за първи път. Турция и Италия многоповторени . Сицилия нищо , че съм била в Палермо сета вече имам цял поглед на острова.

Дай Боже и догодина още не 7, а 17 да бъдат...лакома съм , имам много да наваксвам,  нямам вашето време...а има толкова красиви местенца по тази земя!

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 20
Връзка към мнение

Я, за годишна равносметка дошло момент :)

Аз съм доволен, интересна и богата от към пътувания година беше.
Ще се пробвам по месеци:
Посрещнах с любимата си Новата година в Маями (САЩ). Всъшност, първо стъпване на американска земя.
Продължихме с Мексико - много, много хубаво място е Юкатан, ще се върнем някой ден за още :)
Следваше няколкодневен круиз до Бахамите. Това си е за пътепис, като остане време ще напиша.

Мартенските забежки се изразиха в едно румънско СПА. А априлските по сръбски кръчми :)

За май - Испания (не е ново, но любимо) и Мароко (плътна обиколка с автомобил, много съм доволен).

Пак през май - друго от най-интересните ми пътувания.
Започна с транзит през Сърбия, Хърватска и двудневно турче из Унгария.
Новото там - видях Балатон, научих как се пише Секешфехервар (даже нощувахме там) и се запознах с TopFly - чудесен гид за Будапеща, благодарности.
Благодарности и на Матеев сан, Wilks и Makler. Азърбайджанското турне остави все хубави спомени. Надявам се някой ден да направим съвместно и друга дестинация.

Лятото по стара традиция - Гърция (по няколко пъти). Новото за мен там - Атон. Пътеписът е тук.

През август дойде ред отново на любимата Италия - продължително и разтеглено нарочно.
С колата, имахме време за непосетени досега места из Словения (Блед, Постойна яма, които все пропускаме).
"Разцъкахме" Италия надлъж и шир - езера, Генуа, Чинкуе Терре, о.Сардиния. Поприпомнихме си сантиментално Флоренция и Венеция. Абе, много хубаво беше :)
От това пътуване е и посещението на о.Корсика.

Септември - пак Гърция, освен с познати места и с новия за мен спотерски о.Скиатос.

В резюме - новите държави като бройка са пет, а повторените десетина.

  • Харесвам 30
Връзка към мнение

Една хубава година и за нас. Планът отново е преизпълнен. Той включва една нова държава и едно ново място в България. Държим си го минималистичен, че да можем да го преизпълняваме и да ни е кеф. Та тази година видяхме за сефте Шри Ланка и Босна. Ходихме в Торбалъжи (Габровско). За първи път на почивка в Златните. За първи път на море в Гърция, и то два пъти - о. Амулияни и о. Лефкада. Пожелавам на всички ни лек път и сбъднати мечти и догодина!

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Тази година посетих страната на magelanci.com

Посетих сбирка на по биирка и ще дойда отново на 17,12.2016.

Физически се докоснах до Гърция о.Санторини.- и си изкарах  чудесно с две магеланки .

Но благодаря на всички за виртуалните разходки по света.

Ще си помечтая и ще си пожелая повече осъществени мечтани пътувания .

Желая и на всички вас същото!!!!!

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Тази година отидох два пъти до Италия и Германия и за първи път във Ватикана,Гърция( Санторини -много ми хареса). :)

Пожелавам през 2017 да има повече пътувания.

:)

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Срам, не срам и аз да си кажа. Нови държави няма :( , но пък за сметка на това доста места посетих. От към полети годината беше много добра (остават още 3 полета, все пак има почти цял месец :) ) 19 полета и 38,668 km. Остава да планирам за догодина по-добре нещата :rolleyes:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Моите нови държави които посетих за 2016 са Мароко, Индия, Грузия, Швеция.

И други повтарящи - Гран Канария, Крит в Гърция. ОАЕ.

Имах полет за Израел да видя като нова, ама се наложи да го препусна. Ще го имам за 2017 живот и здраве.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Срам, не срам и аз да си кажа. Нови държави няма :( , но пък за сметка на това доста места посетих. От към полети годината беше много добра (остават още 3 полета, все пак има почти цял месец :) ) 19 полета и 38,668 km. Остава да планирам за догодина по-добре нещата :rolleyes:

излъгах ви, бях забравил за една командировка и не съм я включил в сметките. Нова държава няма но имам още 2 полета и 2,798 km, което прави 21 полета и 41,466 km. малко над една обиколка на земята (поне постигнах нещо) :yahoo: :yahoo: :yahoo:

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Тази година отидох два пъти до Италия и Германия и за първи път във Ватикана,Гърция( Санторини -много ми хареса). :)

Пожелавам през 2017 да има повече пътувания.

:)

Дано!!!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тази година се отчетох с три нови държави -Норвегия, Португалия и Белгия. И трите непланирани, добро стечение на евтини самолетни билети :) . Радвам се, че след три годишно прекъсване пак успях да се кача на круиз и от на Harmony of the seas и така пък потворих, потретих ( а Италия незнам вече за кой път) и други държави. За първи път тази година ми се провали пътуване буквално часове преди полета, така че и това преживях. Догодина се надявам да изляза и  извън Европа и направя мечтаното пътешествие до Нова Зеландия и Полинезия xD

  • Харесвам 14
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Разписах се в 9 нови държави (Италия, Ватикан, Германия, Полша, Виетнам, Камбоджа, Макао, Хонг Конг, Грузия).

Повторих 4 (САЩ, Куба, Канада и Германия)

Приключвам годината с 32 полета, в километри не ми се смятат.

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

 

Приключвам годината с 32 полета, в километри не ми се смятат.

flightdiary, който използваш, ги смята вместо теб - 66 817 км.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.