Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Да си призная и аз - Хърватска,Лихтенщайн и Чехия.

Всичко около тях е повторено,потретено,почетвъртено и т.н.

Надявам се догодина да се представя по-добре!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

2013: 5 нови

2014: първо дете (момче), 1 нова

2015: 8 нови

2016: второ момче, 1 нова

2017: ?

2018: ???

 

Не знам дали 2017 или 2018 ми е по-любопитна :)

Редактирано от LaBarba
  • Харесвам 23
Връзка към мнение

2013: 5 нови

2014: първо дете (момче), 1 нова

2015: 8 нови

2016: второ момче, 1 нова

2017: ?

2018: ???

Не знам дали 2017 или 2018 ми е по-любопитна :)

ХАХАХАХАХАХАХ

 

Барба, ясно е, че 2018 ще си с ново и нова, прави план за другата кво що :D

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

2013: 5 нови

2014: първо дете (момче), 1 нова

2015: 8 нови

2016: второ момче, 1 нова

2017: ?

2018: ???

 

Не знам дали 2017 или 2018 ми е по-любопитна :)

Това е най-добрата листа, показвана тук!!!

Каквото и да дойде през идващите години, то ще бъде прекрасно! :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Зажалост тази година имах само 16 дни отпуска, но мисля че успявах да ги използвам добре ;) Определено не видях всичко, но ще се върна в тези държави.

5 нови държави (Дания, Швеция, Камбоджа, Лаос и Тайланд).

Повторих - Италия (:

Приключвам годината с 13 полета.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Нови: Швейцария, Япония, Грузия, Нидерландия, Тайван, Палау.  Най-после стигнах и до Сицилия.

Повторени:Сърбия, Хърватска, Словения, ОАЕ,Италия и Гърция, като в последните две бях по три пъти.

Първо магеланско пътуване и срещи зад граница!

2 месеца извън страната. За мен беше оптимално, защото трябва и да поработваме.

  • Харесвам 24
Връзка към мнение

След като заради работа ми пропаднаха две поредни пътувания,с изцяло купени билети(общо 18 полета,7 държави-Кореа,Япония,ОАЕ,Филипини,Тайван,Бруней,Оман) са само три-Казахстан,Киргистан и Ирландия.

Другата седмица Сан Марино.

Иначе отново в Гърция(2пъти) Испания,Турция.

За другата година си пожелавам здраве и да нямам такива пропуски с триповете(че вече имам билети и готови програми за 15държави,и то до юни)

Редактирано от malkia
  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Новите посетени държави от мен са - Хонг Конг, Макао, Южна Корея, Словакия, Грузия, Швеция и Япония.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Две, но поради подлото фалшифициране на шотландския референдум и твърдоглавието на Основателя, ще ми се води само една по официална статистика. Протестирам!  :mellow:

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
Гергана Пенина

Да се отчета и аз :) Италия - пет пъти, Хърватия, Черна гора, Македония, Сърбия - три пъти, Албания, Босна, Йордания, Турция, Германия, Румъния, Грузия, Гърция и Малта. Бяха страхотни пътувания с истински и прекрасни хора! 2017 вече е планувана до края на април :) Йеееееееееее :)

Редактирано от Гергана Пенина
  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Само две, но за сметка на това бяха реализирани мечти - Португалия и Исландия. :)

Ако кефа от Исландия е съизмерим с този от Португалия, как ли ще устискам до март. :)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

И аз да направя равносметка в последния ден от годината: 4 нови държави, но доста специални, като едната ми беше голяма мечта - Перу, другите три са Бразилия, Малдиви и Танзания (Занзибар).
Изпълних лелеяната цел да видя Мачу Пикчу, понапекох бодито на два готини острова, видях Рио - абсолютно доволен съм от изживяното.

За 2017 ще наблегна на Азия, живот и здраве, а дано да успея да отида пак до Южна Америка. Замислям и силна офанзива на европейски спортни събития по стадиони, зали и кортове :)

Редактирано от Worldismine
  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Аз вече престанах да броя...

Нито държавите, нито полетите.:)

Оттук нататък само си мечтая нищо да не ме боли, за да мога да пътувам, накъдето си искам.:)))

  • Харесвам 27
Връзка към мнение

Замислям и силна офанзива на европейски спортни събития по стадиони, зали и кортове  :)

 

В такъв случай това е твоята тема :)

 

Имаш ли някакви конкретни цели? Аз съм се прицелил европейското по волейбол през август. Специално откриването ми е голям мерак - Полша и Сърбия на националния стадион. Преди няколко години пак го бяха направили и се бяха събрали над 50 хиляди, ако не се лъжа. Лудница :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В такъв случай това е твоята тема :)

 

Имаш ли някакви конкретни цели? Аз съм се прицелил европейското по волейбол през август. Специално откриването ми е голям мерак - Полша и Сърбия на националния стадион. Преди няколко години пак го бяха направили и се бяха събрали над 50 хиляди, ако не се лъжа. Лудница :)

 

Даа, това би било много хубаво изживяване, отдавна съм признал поляците за много спортна нация, а към волейбола имат специално отношение. Точно на "Народови" играха пред 50к на световното. Ами може да се пуснем, ще бъде супер.

Иначе обмислям задължително да отида на мач на Атлетико Мадрид, защото напускат Калдерон след сезона, а е достатъчно култов стадион, за да го посетя поне веднъж. Планирам и на други мачове от Примера, които да съчетая с готини градове, където не съм бил - Севиля и Валенсия например..Билбао.

Иска ми се да хвана някой хубав сблъсък от Лига Европа, но ще изчакам жребия за 1/8-финалите, тъй като февруари ще съм в Азия.

Имам и някаква идея за малко баскет и хокей оттатък голямата локва, но май не си струва пътя и парите за 2-3 събития. Някой тенис турнир също не е лошо да видя, ще се решава в движение. Също така и Евролигата, много ми харесва атмосферата в Белград и Атина например. Бях на Звезда - Барса, беше велико ;)

Редактирано от Worldismine
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Иначе обмислям задължително да отида на мач на Атлетико Мадрид, защото напускат Калдерон след сезона, а е достатъчно култов стадион, за да го посетя поне веднъж. Планирам и на други мачове от Примера, които да съчетая с готини градове, където не съм бил - Севиля и Валенсия например..Билбао.  ;)

 

Не знах за "Висенте Калдерон". Култов стадион наистина. Жалко :(

 

Аз така преди години (2010) по спешност избродирах една екскурзия до Валенсия, за да гледам мач на култовата "Местая" в уж последния й сезон. Любимият ми стадион! За радост на всички цените по света все още си е на мястото! Горещо препоръчвам, че не се знае кога някой откачен шейх ще поеме Валенсия и ще довърши новия недостроен урод в покрайнините на града.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само две, но за сметка на това бяха реализирани мечти - Португалия и Исландия. :)

Да живеят мечтите!!!Качеството е по-важно от количеството!

Желая ти здраве и сбъднати мечтани пътешествия през 2017 година!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На път за летището, да не забравя една от любимите ми теми :) Средата на Март - Барселона за юбилейният ми 10ти ми мач на живо. От там за първи път на Канарските острови - Лас Палмас, страхотно време и рекорд плажове през Март :) Април за първи път в Малта, и за пръв път с брат ми в чужбина за рождения му ден, и за първи път на гости при приятели. Отново плажове :) Края на Май доживях една мечта от 2006та година - да посетя Южна Корея и по конкретно Сеул - 12 уникални дни там само по къси шорти и тениска по цял ден и нощ, правих между 27000-30000 крачки на ден :) Юли - за трети път в Гърция, но за първи на море в Халкидики:) Септември - по традиция изчезвам за рождения ми ден - Италия за над 10 път, но нови региони - Лигурия, Тоскана - Пиза, Ла Специя, Чинкуе тере и Флоренция. И днес ако всичко е точно ще добавя нова - Грузия :) Поздрави на всички и весело посрещане на новата година :)

  • Харесвам 23
Връзка към мнение

Аз имам само няколко страни, посетени за пръв път - Куба, Мексико, Колумбия, Еквадор, Перу и Боливия - и се надявам апк да ги посетя някой ден.

Благодаря на Tedy и Vlady, че ме заведоха в Сърбия за уикенд с още няколко славни магеланци. Бях позагубила желанието си да пътувам, но това трая кратко. Сега съм готова за нови подвизи.

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Новопосетени държави - Португалия+Азорски острови, Сан Марино, Хърватия, Черна гора, Холандия, Литва, Латвия, Естония, Малта, Андора, Лихтенщайн, Грузия.Личен рекорд - 12 нови държави за 1 година.

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Време е и за моята равносметка... изключително динамична, натоварена и разнообразна се оказа 2016г. Неочаквана и затова още по-сладка като емоция, буквално дъх не можех да си поема. :)

Започнах годината къде?!? Естествено на гейт, с бордна карта в ръка, чакаща на летището в Мавриций доооста закъсняваш самолет за Истанбул. После се стоварих насред хаоса в турския мегаполис, където 2ри ден беше пълна каша в графика от отменени полети, хора и деца лежащи по земята, опашки, пълна лудница. Кошмар, който съм виждала само по новините ми се случи в реалността и някак предопредели цялата ми година - динамична, с отменени, проблемни и закъсняващи полети. Ноооо толкова интересна и неочаквана. :)

Новите ми държави - Швейцария, чудото Етиопия  :wub:  и Мадагаскар.

Островите бяха много - Лофотенски,  :girlinlove:  Сеня в Северна Норвегия, изумителна природа, дано се върна отново някой ден. Санторини, Сими,  Родос в Гърция. Ех, тази гръцка храна.  :wub:

Нови интересни градове - Валенсия в Испания и малките, китни градчета на Пулия с начало прословутото сред толкова магеланци Бари. :)

Другото ново, което ми се случи бяха немските коледни базари в Мюнстер, Дюселдорф и Кьолн, както и преживяването да пътувам с толкова голяма група приятни хора - магеланци?!?!, че какви други.  :wub:  Видях как изглеждат и прословутите немски вурстове.   :lol:  :lol:

Влизам в новата година със закупени билети за 5 нови дестинации, никак не е зле.  :girldance:

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 29
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.