Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 39 минути , Климент каза:

Гледам че нищо не са пуснали до Санкт Петербург за това лято въпреки очакванията.

Това интервю  дава информация, че  "съвсем скоро"  ще имаме  новини, но от Уиз.

Връзка към мнение
преди 8 часа, neuromancer каза:

Според мен лятното разписание отдавна излезе. Щом само за Париж април и май няма нищо, значи най-вероятно няма и да има.

И с Хамбург е същото положение, а толкова ми трябва...

Връзка към мнение

Здравейте, много се извинявам ако го има написано, но ще резерирам за 4ма възрастни + бебе + дете на 5. Мога ли да купя направо 5 билета за възрастни и да не се разправям с глупости или трябва да си посоча за бебе и за детето отделно? Че ми слага някви такси и глупости, а хич не ми се нрави 🙂

Връзка към мнение
4 minutes ago, MARTiNSHO said:

Здравейте, много се извинявам ако го има написано, но ще резерирам за 4ма възрастни + бебе + дете на 5. Мога ли да купя направо 5 билета за възрастни и да не се разправям с глупости или трябва да си посоча за бебе и за детето отделно? Че ми слага някви такси и глупости, а хич не ми се нрави 🙂

Не можеш- няма как да ги чекираш после. За бебе- доколкото съм чела, има 25€ такса.

Връзка към мнение

Да, тази аномалия съм я виждал, дори съм имал случай, когато за бебе до 2 год без място платих повече пари отколкото за възрастен!!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Alexander каза:

когато за бебе до 2 год без място платих повече пари отколкото за възрастен!!

При Wizz  има процедура, при която може  бебе до 2 години да пътува на отделно място по цената на възрастен,  но трябва  в този случай задължително сами да си носите детско столче за автомобил. Може би и при Ryan  има някакъв начин да пътува  бебе до 2 година на отделно място.  Жалко, че Ryan Air нямат кол-център, а само през чата се общува с тях.

Връзка към мнение
преди 1 минута , aleksandrina каза:

А за детето задължително продава място за дете + място за възрастен (към момента за 6€ общо

Не е така. Оказа се, че и при Ryan може дете до 2 години да  пътува на отделно място: цък

Може би процедурата по резервация е подобна на Wizz.

Връзка към мнение
3 minutes ago, epetkov said:

Не е така. Оказа се, че и при Ryan може дете до 2 години да  пътува на отделно място: цък

Може би процедурата по резервация е подобна на Wizz.

За детето пиша аз, ти за бебето. :) До 2 години се водят бебета и никъде не съм писала, че не може да пътува отделно.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , aleksandrina каза:

За детето пиша аз, ти за бебето.

Ах, да. Малко съм се разсеял, може би защото казусът с дете е по-лек, отколкото с бебе, поради символичния разход от 6 евро за мястото на възрастния придружител.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, MARTiNSHO каза:

Здравейте, много се извинявам ако го има написано, но ще резерирам за 4ма възрастни + бебе + дете на 5. Мога ли да купя направо 5 билета за възрастни и да не се разправям с глупости или трябва да си посоча за бебе и за детето отделно? Че ми слага някви такси и глупости, а хич не ми се нрави 🙂

Без да се разправяш с глупости няма да стане. Ако цената на билета е по-ниска от таксата за бебе, може да го пишеш дете и до 24 часа да пишеш в чата да го променят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
12 minutes ago, neuromancer said:

Без да се разправяш с глупости няма да стане. Ако цената на билета е по-ниска от таксата за бебе, може да го пишеш дете и до 24 часа да пишеш в чата да го променят.

Може, но тази такса като нищо ще му пратят линк да я доплати. Не веднъж съм сменяла от възрастен на дете- единият път на 11 г.- пратиха линк да доплатя 6€ за местата. Втория път от възрастен на дете 12 год. Искаха 2х30€ за смяната и добавяне към резервация. Писах им, че им знам условията и че до 48 часа добавянето е безплатно (както си е) и не поискаха повече нищо. Но което си е дължимо, ще си го вземат.

Връзка към мнение

Писал съм назад в темата, но нека отново:

Билет за бебе /дете до 2 години/ може да бъде закупен като за възрастен - преди името се пише "I".

После следва свързване с чат, за да бъде добавено бебето към резервацията на възрастния, коригира се дата на раждане ако е била вписана.

Понякога чекирането става трудно и се иска отново връзка с чат, за да го направят те. Двете места са едно до друго дадени от системата.

 

В/от България има проблеми: служителите не знаят, нямат права, не са информирани, не са обучени, не са от тук или са за малко и т.н.

Вземат такса 25 евро за чекиране/присъединяване бебето към възрастен на летището. После клейм към Райънеър за връщане на парите.

 

П.П.  Вместо име на бебето може да се пише "infant comfort seat". После пак чат.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , aleksandrina каза:

Може, но тази такса като нищо ще му пратят линк да я доплати. Не веднъж съм сменяла от възрастен на дете- единият път на 11 г.- пратиха линк да доплатя 6€ за местата. Втория път от възрастен на дете 12 год. Искаха 2х30€ за смяната и добавяне към резервация. Писах им, че им знам условията и че до 48 часа добавянето е безплатно (както си е) и не поискаха повече нищо. Но което си е дължимо, ще си го вземат.

Нямам предвид таксата за избор на място, а че цената на бебешкия билет е фиксирана, а не като обикновен билет и понякога може да е по-висока от цената на билет с място.

Задължителния избор на място си е отделно и се плаща.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, epetkov каза:

 Жалко, че Ryan Air нямат кол-център, а само през чата се общува с тях.

Платен телефон 03301007838 само в работно време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , Doctor Who каза:

Билет за бебе /дете до 2 години/ може да бъде закупен като за възрастен - преди името се пише "I".

Значи е аналогично с Wizz Air. При виолетовите, обаче, се изписва думата INFANT вместо собственото име на бебето. Получава се нещо от рода INFANT IVANOV или INFANT  KOLEVA След което следва свързване с Уиз за да се каже реалното име на бебето и датата му на раждане.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 21 часа, epetkov каза:

Това интервю  дава информация, че  "съвсем скоро"  ще имаме  новини, но от Уиз.

"Съвсем скоро" се оказа наистина съвсем скоро. Направо днес: цък

Връзка към мнение
преди 14 минути , epetkov каза:

Значи е аналогично с Wizz Air. При виолетовите, обаче, се изписва думата INFANT вместо собственото име на детето. Получава се нещо от рода INFANT IVANOV или INFANT  KOLEVA След което следва свързване с Уиз за да се каже реалното име на бебето и датата му на раждане.

I в първата клетка, във втората две имена или I първо име в първа клетка, второ име - втора клетка.

 

Добавих  в послепис възможността за вписване на "infant comfort seat" , която дава информация за резервацията към чата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да обобщя. Бебе може да се купи като възрастен с - I - пред името или " infant comfort seat " и после се избира само 2 места. Така вместо да се платят 25ерво такса бебе + 6 евро за място (31 общо) ще се платят само 2 места общо 12 евро.

Тук въпросът ми е ако в първата клетка въведа I , а във втората Petyr Hristov ще трябва ли да се разправям с ryan или сме ОК.

 

А мога ли да взема за 5 годишен директно билет за възрастен по подобна схема и да купя само места? 

 

Поздрави!

Връзка към мнение
8 minutes ago, MARTiNSHO said:

А мога ли да взема за 5 годишен директно билет за възрастен по подобна схема и да купя само места? 

Няма да можете да го чекирате после. Ще пишете на Ryan, те ще променят възрастния на дете и ще ви пратят на чек-ин гишето да ви чекират безплатно. Всичко това, ако се свържете с чата до 48 часа след покупката. И ще пратят линк да си купите тези места за дете + възрастен (6€).

Най- евтините места, които Ryan предлага са 3€, а място за дете на 5 + възрастен е 6€. Какъв ще е смисъла от цялото упражнение?

 

 

Връзка към мнение

според мен и в двата случая ще трябва да се разправяш

ако не се разправяш няма да можеш да въведеш правилната рождена дата при чекиране и ще трябва да пробваш дали ще обърнат вниние или не, и ако обърнат внимание да платиш за смяната, защото ще са минали 48 часа

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, MARTiNSHO каза:

Бебе може да се купи като възрастен с - I - пред името или " infant comfort seat " и после се избира само 2 места.

Не се избират места. След свързване на резервациите през чат системата ги дава едно до друго. Може да се плати мястото на възрастния, на бебето е до него безплатно. За по-голямо дете не съм убеден, че това работи.

 

Във всеки случай се прави връзка с чата, най-добре до 24 часа. Добре е чекирането да е максимално рано - отново разговори с чата ако не се получи, защото не всеки има права да прави необходимото.

Връзка към мнение
On 1/14/2020 at 5:23 PM, Topfly said:

Alitalia ряпа да ядат 🙂 Загубите на Laudamotion през зимата са два милиона евро на седмица, но касичката на Ryanair е доста дълбока.

 

“Lauda is losing almost €2 million each week,” Gruber warned.  “These losses are currently being funded by our parent company, Ryanair, but cannot continue indefinitely.”

 

Laudamotion Details Drastic Employee Cost-Cutting Measures as Losses Mount Amidst Vienna Price War

https://www.paddleyourownkanoo.com/2020/01/12/laudamotion-details-drastic-employee-cost-cutting-measures-as-losses-mount-amidst-vienna-price-war/

Това е много зле, но когато има свръхпредлагане на пазара..

 

 

Връзка към мнение
Георги Василев

Здравейте. Може да е глупав въпроса, но не ми се е налагало до сега и за това по-добре да питам. 🙂 Предстои ми една много бърза дестинация в рамките на 24 часа. Не съм купувал никакъв багаж, но все пак ще взема една гаща да се намира, та в тази връзка се чудех, дали мога да набутам няколко неща в чанта за лаптопа и да мина с нея? Имам право на минималните размери, но нямам под ръка такова чанте. Предполагам не им дреме особено, щом съм в размерите, но все пак?  🙂

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.