Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Дано да няма стачка но аз немога да рискувам защото сме 9 човека и ще бъде много трудно и скъпо да си купим билети за Бергамо защото на другия ден летим от там.

През това лято всичи стачки които са обявили са се случили такаче въпрос на личен избор и преценка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Dreamm каза:

Аз ще рискувам, пък каквото стане.

Е то, какво друго ни остава с една камара накупени други полети, влакове, рейсове, нощувки и т.н. Всичко ще е шанс.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Количеството спам покрай всяка направена резервация на Ryanair е потресаващо. Една причина да се ползват lastminute и подобни сайтове, които ти правят резервацията чрез някакъв еднократен имейл адрес, да пращат колкото си искат напомняния за места, хотели и коли на него. 

 

Иначе ще хванеш ти да си ги отфилтрираш и ще се случи да ти пуснат важен имейл за отменен полет... един вид резервирайки с тях си длъжен да им дадеш имейл, който следиш, защото може да пратят и нещо важно, а те използват този факт за да те напълнят догоре със спам. 5 излишни имейла, а има още 10 дни до полета: 

 

image.png

 

Цъкнах на отписване, да видим. 

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 53 минути , Георги каза:

Количеството спам покрай всяка направена резервация на Ryanair е потресаващо.

 Да а преди като че ли нямаше даже и само да си гледал някой полет ти пускат напомняне да продължиш резервацията и като добавим и сумати други предложения за стай,коли и.т.н за съществуващи резервации. Явно се чудях как да събират вече пари от всичко

Връзка към мнение

Въпрос - лети се Варна-МиланоБергамо-Манчестър 2 отделни билета с  Райънеър, купуваш си от безмитния магазин цигари във Варна 10-20стека..в Милано дали ще ги вземат или ако има касова , че е от БГ безмитен ще ги признаят, ама тя ще е на Български пък?! Дали ще ги вземат в Милано!?

Връзка към мнение
преди 13 минути , vinidj каза:

Въпрос - лети се Варна-МиланоБергамо-Манчестър 2 отделни билета с  Райънеър, купуваш си от безмитния магазин цигари във Варна 10-20стека..в Милано дали ще ги вземат или ако има касова , че е от БГ безмитен ще ги признаят, ама тя ще е на Български пък?! Дали ще ги вземат в Милано!?

 

преди 7 минути , iMari каза:

Няма шанс да продадат 10-20 стека на един човек.Има ограничение-2ст на човек,мисля.

 

Последния път в полет до Мадрид , от безмитния ми казаха че за Испания е 4 стека на човек. Не съм питала за другите европейски държави как е . Носила съм в Италия 6 стека без някой да ми направи проблем

Връзка към мнение
преди 14 минути , vinidj каза:

Въпрос - лети се Варна-МиланоБергамо-Манчестър 2 отделни билета с  Райънеър, купуваш си от безмитния магазин цигари във Варна 10-20стека..в Милано дали ще ги вземат или ако има касова , че е от БГ безмитен ще ги признаят, ама тя ще е на Български пък?! Дали ще ги вземат в Милано!?

цигари продават колкото е безмитния лимит на човек. Ако си натрупаш някакси повече, и те проверят на митницата няма просто да ти ги вземат, има и глоба. А дали ще те проверят никой не може да ти каже 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , iMari каза:

Няма шанс да продадат 10-20 стека на един човек.Има ограничение-2ст на човек,мисля.

Ще ти продадат колкото искаш стека тук,няма ограничение.

Въпроса е за там където отиваш колко имаш право да внесеш

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , vinidj каза:

Въпрос - лети се Варна-МиланоБергамо-Манчестър 2 отделни билета с  Райънеър, купуваш си от безмитния магазин цигари във Варна 10-20стека..в Милано дали ще ги вземат или ако има касова , че е от БГ безмитен ще ги признаят, ама тя ще е на Български пък?! Дали ще ги вземат в Милано!?

Въпрос за 100-хиляди лева, как летите от Варна до Милано с Ryan?

Демек имате право на 800 къса или 40 нормални кутии, евентуално някои държави може да са по-благосклонни, но това вече трявба да си го провериш сам.

Be aware that each EU country can decide on a maximum amount of tobacco products and alcoholic beverages that you can bring into the country. These maximum amounts must be at least:

  • 800 cigarettes
  • 400 cigarillos (cigars weighing maximum 3 grams each)
  • 200 cigars
  • 1 kg of tobacco
  • 10 litres of spirits
  • 20 litres of fortified wine
  • 90 litres of wine (including a maximum of 60 litres of sparkling wines)
  • 110 litres of beer
Редактирано от tch
Връзка към мнение

Това е линк към Агенция митници

http://www.customs.bg/bg/page/130

Ако внасяш от трети страни в ЕС е 2ст,ако между страни членки- 4 ст.Само Германия има ограничение 1,5ст.

@neuromancer е прав,дори и да ти продадат повече,при евентуална проверка глобите не са за подценяване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Лятното разписание вече е заложено в системата. На пръв поглед не виждам никакви изненади (нито приятни нито неприятни).

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 22 минути , Георги Матеев каза:

Лятното разписание вече е заложено в системата. На пръв поглед не виждам никакви изненади (нито приятни нито неприятни). 

Зимното разписание стабилно ли е?

Връзка към мнение
Георги Матеев
В момента, Hollywood каза:

Зимното разписание стабилно ли е?

Нямам идея, не съм го гледал.

Връзка към мнение
преди 28 минути , Георги Матеев каза:

Лятното разписание вече е заложено в системата. На пръв поглед не виждам никакви изненади (нито приятни нито неприятни).

Не виждам Малпенса след края на март. Дано да добавят полетите по-късно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , Георги Матеев каза:

Лятното разписание вече е заложено в системата. На пръв поглед не виждам никакви изненади (нито приятни нито неприятни).

Аз търся полет до Пиза пролетта, но не откривам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Току що си извадих бординг пас и виждам че съм сбъркала името -  Alexandrova съм писала вместо Aleksandrova по л.к. Мога ли да направя нещо вече?

Връзка към мнение
1 minute ago, Катя мравката said:

Току що си извадих бординг пас и виждам че съм сбъркала името -  Alexandrova съм писала вместо Aleksandrova по л.к. Мога ли да направя нещо вече?

Пиши им в чата, друго няма какво да направиш.

Редактирано от Jorro
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 55 минути , Dreamm каза:

Аз търся полет до Пиза пролетта, но не откривам. 

Пизата е от тамошната база. Може и Малпенца да минава на италианска машина.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Георги Матеев каза:

Лятното разписание вече е заложено в системата. На пръв поглед не виждам никакви изненади (нито приятни нито неприятни).

Само от София, от Пловдив, Варна и Бургас нищо, за сега

Връзка към мнение
14 minutes ago, Катя мравката said:

Току що си извадих бординг пас и виждам че съм сбъркала името -  Alexandrova съм писала вместо Aleksandrova по л.к. Мога ли да направя нещо вече?

Малки грешки са допустими и не мисля, че ще е проблем въобще. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И за Бургас има лятно разписание ...Братислава Краков и Варшава.Това е за момента.Вероятно следващата година няма да има базирана машина в Бургас

Редактирано от sylverman
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 минута , lesy каза:

Не виждам София - Акаба след 31.03.2019. Идеи?

Никога не съм си представял, че Акаба ще продължи повече от няколко месеца. Такава дестинация е нереално да е целогодишна.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.