Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 10 часа, Jorro каза:

Пиши им в чата, друго няма какво да направиш.

Благодаря Ви много както и на Виниди. Оправиха го веднага и без глоба макар и да бях сбъркала и в резервацията

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Един тъп въпрос, защото се обърках с всички одуточнения на новите правила - летя октомври, връщането ми е на 31 вечерта. Билетите са обикновени - това значи 2 безплатни багажа, големия в багажното. Нали така?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Edem каза:

Един тъп въпрос, защото се обърках с всички одуточнения на новите правила - летя октомври, връщането ми е на 31 вечерта. Билетите са обикновени - това значи 2 безплатни багажа, големия в багажното. Нали така?

 

 

Връзка към мнение

Друго забелязвам аз. Когато си с дете под 12 г., мястото за детето е безплатно и задължително RA продават едно място за възрастен. Преди беше 4€, сега е 6€. (Иначе места има по 2-4 € за друг/и възрастен/тни.)

2€ не са много, но пък тихомълком "скубват" € и от задължителното място за възрастен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, Edem каза:

Един тъп въпрос, защото се обърках с всички одуточнения на новите правила - летя октомври, връщането ми е на 31 вечерта. Билетите са обикновени - това значи 2 безплатни багажа, големия в багажното. Нали така?

Добре, че не летиш октомври и да се връщаш ноември, че тогава на човек направо ще му трябва второ висше да се оправи с багажната политика 😂

  • Харесвам 3
  • Смея се 8
Връзка към мнение
преди 1 минута , Георги Матеев каза:

Добре, че не летиш октомври и да се връщаш ноември, че тогава на човек направо ще му трябва второ висше да се оправи с багажната политика 😂

Ахахахахаххаа... и аз си го помислих! 

Връзка към мнение
преди 21 минути , aleksandrina каза:

Друго забелязвам аз. Когато си с дете под 12 г., мястото за детето е безплатно и задължително RA продават едно място за възрастен. Преди беше 4€, сега е 6€. (Иначе места има по 2-4 € за друг/и възрастен/тни.)

2€ не са много, но пък тихомълком "скубват" € и от задължителното място за възрастен.

За резервация, направена преди месец, ние минахме с места от 4 € за възрастен, който пътува с деца. Да не би цената да варира в зависимост от местоположението на мястото?

преди 25 минути , Георги Матеев каза:

Добре, че не летиш октомври и да се връщаш ноември, че тогава на човек направо ще му трябва второ висше да се оправи с багажната политика 😂

Аз подозирам, че ако продължат с тия постоянни идиотски промени, скоро не само персоналът им, ами и пътниците им ще започнат да стачкуват :grin:

  • Харесвам 5
  • Смея се 6
Връзка към мнение
23 minutes ago, Goal & Boss said:

За резервация, направена преди месец, ние минахме с места от 4 € за възрастен, който пътува с деца. Да не би цената да варира в зависимост от местоположението на мястото?

Нови правила за багаж- нови цени и за задължителното място. Пробвах с няколко дестинации- все е 6€.

Връзка към мнение
преди 3 минути , aleksandrina каза:

Нови правила за багаж- нови цени и за задължителното място. Пробвах с няколко дестинации- все е 6€.

:clapping:$*$&#)$&#*MOL$#)$*)#$*#_$анадолските&@$#$_)#@_@$_@) :clapping:

  • Смея се 1
Връзка към мнение

То поне срещу тези пари да следят, с кого пътуват децата, но това не ги интересува, а само парата за мястото! Бях купувала билетите от различни места и детето ми беше в една резервация с човек, който не пътуваше с нас. Ами никакъв проблем, никъде не "светна", че към това дете има възрастен!

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

Току що от простотия направих две резервации за един и същ поле с едно и също име.

Дали ще искат да ми сменят името без таксата им от 115 евро.

Връзка към мнение

Би трябвало и сам да можеш. Но ако не стане- до 24 часа сменят това- онова в чата. Може да обясниш, че без да искаш 2 пъти твоето име си попълнил, вместо на спътника.

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 20 минути , aleksandrina каза:

Би трябвало и сам да можеш. Но ако не стане- до 24 часа сменят това- онова в чата. Може да обясниш, че без да искаш 2 пъти твоето име си попълнил, вместо на спътника.

Оказа се малко по сложно, защото едната резервация е през сайта другата през румбо . От Румбо все още не са направили потвърждение явно.

В този ред на мисли дали ще го направят скоро ?

Връзка към мнение
преди 38 минути , Щастливеца каза:

Току що от простотия направих две резервации за един и същ поле с едно и също име.

Дали ще искат да ми сменят името без таксата им от 115 евро.

Влез в сайта на Ryan,в резервацията на полета-Управление на резервация-Смяна на име.Можеш до 24 часа да промениш  буква сам,но ако сменяш цяло име ще ти изпише отдолу таксата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , dimitrov6 каза:

Влез в сайта на Ryan,в резервацията на полета-Управление на резервация-Смяна на име.Можеш до 24 часа да промениш  буква сам,но ако сменяш цяло име ще ти изпише отдолу таксата.

Цяло име е и таксата много дебела. 😥

  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Добре, ако имената и в двете резервации са твоите, то пише на Ryan за тази, която е директно в техния сайт, като не е нужно да обясняваш, че имаш и друга. Просто можеш да им пишеш, че по инерция си написал твоето име вместо това на човека, който ще лети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , Щастливеца каза:

Оказа се малко по сложно, защото едната резервация е през сайта другата през румбо . От Румбо все още не са направили потвърждение явно.

В този ред на мисли дали ще го направят скоро ?

Имах сходен проблем с Уиз. Аз букнах един билет а в същото време и колежката също ( за един и същи човек).

Първоначално Уиз казаха - няма да ви върнем парите. Аз обясних че в този случай ще чекирам човека 2 пъти  🙂

Мацката каза : миии добре. Затвори и след няма и 10 мин. се обади супервайзора и да кажа че колежката е нова и веднага ще ми върнат едната сума ( втората поред направена резервация)

Редактирано от funny
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 9 минути , aleksandrina каза:

Добре, ако имената и в двете резервации са твоите, то пише на Ryan за тази, която е директно в техния сайт, като не е нужно да обясняваш, че имаш и друга. Просто можеш да им пишеш, че по инерция си написал твоето име вместо това на човека, който ще лети.

Много правилно, но дали да изчакам потвърждението на Румбо ?

Връзка към мнение

Ако по някаква причина Румбо не ти издадат билет, пак можеш да си го купиш от сайта на Ryanair. Кой ли ще върже, че са ти променяли името на друга резервация и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
42 minutes ago, funny said:

Имах сходен проблем с Уиз. Аз букнах един билет а в същото време и колежката също ( за един и същи човек).

Първоначално Уиз казаха - няма да ви върнем парите. Аз обясних че в този случай ще чекирам човека 2 пъти  🙂

Мацката каза : миии добре. Затвори и след няма и 10 мин. се обади супервайзора и да кажа че колежката е нова и веднага ще ми върнат едната сума ( втората поред направена резервация)

Проблем ли е за авиокомпанията един и същ човек да се чекира два пъти с еднакъв документ за самоличност? Не съм знаел - но ако да, звучи като ефективен метод за поправяне на грешки.

Редактирано от Венелин
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   6 магеланци

    • Oshko
    • S.G.
    • dimitrov6
    • bibi
    • Divliana
    • Alien
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.