Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Аз вчера получих мейл за полет Бергамо-Сантяго де Компостела, ето текста:

Dear Customer,
Due to a possible strike on Friday the 28th September, We are offering you the option to move your flight to an alternative date to minimise any disruptions that this may cause. 
Ryanair would like to apologise in advance for any disruptions that may occur to your travel plans.
If you wish to move your flight to an alternative date (subject to availability) please click on the below link and enter your reservation details or log into your myRyanair account. This is only available free of charge on your flight scheduled to depart on the 28th September 2018.
If you decide to remain on your schedule flight Ryanair intends to operate as normal on Friday September 28. Should this change Ryanair will notify you of any cancellation or delay via email and SMS.
Ryanair Customer Service

 

Промени не могат да се правят обаче. Можеше и да се купува този полет. За какво я дават тази възможност, не че ме устройва полет на 30.09. Интересното е, че вчера за този полет (на 28.09) даваше безплатно добавяне на места. Добавих ги, даже и чекирах. До края на деня ще мисля за вариант Б с easyjet.

 

Връзка към мнение

От закъснелия ми полет от Атина онзи ден нямах никакви имейли, а само смс от номер +1(220). Билетите са от bravofly.es.Някой има ли на идея този номер на Раян ли е или смс е дошъл от другите?

Връзка към мнение

+1 e в Щатите, така че надали е Райън. А може да е някоя услуга за масови СМС, която просто праща от Щатите, в който случай няма как да разбереш от кого е.

Връзка към мнение

Понеже за първи път ще подавам иск през сайта и където има за качване на документи ми дава само един докумт да кача и предполагам,че всички документи трябва да ги сложа в един файл, който да бъде PDF, JPG, GIF....направих всичко и се опитвам да го потвърдя, но там в полетата за разходи ми иска да напиша суми написвам нули и пак не става ,а аз не прикачвам касови бележки за разходи понеже нямам и не съм имал?!

 

2.jpg

 

Да не би там където има за прикачване на файл да е само за разходи и системата да разпознава,че има файл и да иска и разходи да се напишат,а тогава къде се прикачват бордните карти и банкова информация:

 

 

Untitled.jpg

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение

Ryanair cancelled nearly 200 flights for Friday!

 

Ryanair has cancelled 190 of its 2,400 scheduled flights on Friday (28 Sept. 2018) blaming strikes by cabin crew based in Spain, Belgium, the Netherlands, Portugal, Italy and Germany.

Редактирано от Таньо
  • Шок 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ryanair launches 15 new routes from Prague!

New routes:
✈ Prague – Amman (2x weekly)
✈ Prague – Bari (2x weekly)
✈ Prague – Billund (3x weekly)
✈ Prague – Bournemouth (2x weekly)
✈ Prague – Copenhagen (daily)
✈ Prague – Gothenburg (2x weekly)
✈ Prague – Marrakech (2x weekly)
✈ Prague – Marseille (2x weekly)
✈ Prague – Paris (3x weekly)
✈ Prague – Pescara (2x weekly)
✈ Prague – Pisa (3x weekly)
✈ Prague – Riga (3x weekly)
✈ Prague – Stockholm (3x weekly)
✈ Prague – Venice Treviso (4x weekly)
✈ Prague – Zadar (2x weekl

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 33 минути , aleksandrina каза:

Напиши 1€ или 2, 5€ ако не приеме 1€. Няма да има отношение, но без това поле няма да можеш да продължиш.

 Намерих друг линк,че този явно, който съм отворил е бил само за разходите, но сега в новия като стигна до банкови детайли няма българия 🙄

 

 

 

Untitled.png

 

 Някой може ли да ми даде линк само за компенсация,че почвам да се изнервям

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 6 минути , aleksandrina каза:

 Да от него пускам и като стигна до въвеждане на данни за банкова сметка и няма България в полето "държава на банкова сметка" и никъде не видях къде се качват бордни карти или не е необходимо!

Връзка към мнение

Писах им и момичето бе любезно и ми даде решение, като първо ми каза 'In that case we can issue a cheque', но след като акзах,че закъснението е над 3 часа ми каза 'Please just give any fake/dummy details on the form, and then on the next page just please upload in a word document your bank details.'

 

😂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен преди години ми изплатиха с чек, но имаше къде да подпълниш предпочитанията си. Тук няма.

И аз пуснах чата да питам, защото като посоча други данни ми пише, че кода не съответства на държавата. Абсурдно е да има всякакви държави, но не и България.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да ами то има два линка: единия е за обещетение и разходи / при който се иска да се качат всички документи към иска вкл. и касови бележки за разходи,ношувки,транспорт в един файл, но има полета да напиша какви разходи съм давал по време на чакането, които не мога да прескоча, а аз нямам такива разходи както и бележки за тях/, а другия е само за обещетение от който се опитах да подам иск, но като стигна до банкова информация има едно поле за  страна издадел на сметката няма България и се отказах и писах на чата, като ми казаха,че не знаели защо няма България и щели да информират и да си прикача като файл сметката към иска...

Връзка към мнение

Същият проблем имах през май при подаване на иск. Тъпата им форма просто не щеше да изпрати иска. Накрая, след многобройни различни опити, стана, като бяхме посочили 50Е вечеря, каквато, разбира се нямахме. Като прикачен файл им изпратих IBAN, по който да ми преведат парите, точно защото не открих къде да си напиша номера на сметката. 

След няколкочасови мъки, накрая формата се изпрати и нататък всичко беше ок. Получих мейл на следващия ден, че са приели иска ми и го разглеждат. След седмица мейл, че е одобрен и след месец (може би, не помня точно) получих и парите по сметката от прикачения файл. 

Не се отказвай, ще стане. 

Редактирано от Ylith
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , Ylith каза:

Не се отказвай, ще стане. 

 Да аз също мисля така,а само сметка ли посочи /има ли знаечение дали е левова или еврова/ или и пордни карти?

Връзка към мнение
преди 10 часа, Ivko каза:

 Да аз също мисля така,а само сметка ли посочи /има ли знаечение дали е левова или еврова/ или и пордни карти?

Само сметка. Според мен имат другата информация, за какво са им бордните карти? Знаят коя съм, че съм се чекирала и летяла, къде съм седяла, всичко. 

 

преди 10 часа, Ilian359 каза:

Нямате ли Revolut за такива ситуации?

Не знам какво е това, но ще прочета. 🤓

Връзка към мнение

Да ви отперя едно питане към по-често пазаруващите билети за Раян. Трябват ми 4 билета конкретно за 13.11. от Барселона до София. Преди 3-4 дни бяха по 31-32евро,но не бяха сигурни още всички, с които ще пътувам. Сега вече всичко е сигурно, но цената вече е 76. Дали да скачам или ако изчакам има шанс да паднат!

Връзка към мнение
12 minutes ago, Дидко said:

Да ви отперя едно питане към по-често пазаруващите билети за Раян. Трябват ми 4 билета конкретно за 13.11. от Барселона до София. Преди 3-4 дни бяха по 31-32евро,но не бяха сигурни още всички, с които ще пътувам. Сега вече всичко е сигурно, но цената вече е 76. Дали да скачам или ако изчакам има шанс да паднат!

4 оставащи места на тази цена

29,37 €

Опсссс- гледам София- Барселона. Извинявам се. 😉

 

 

15.11 не ви ли устройва- по 19,99€ са.

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.