Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Здравейте!

Имам едно питане...не съм сигурен, че тази е темата, но все пак става въпрос за Райънеър. Във връзка със стачките, пратиха ми имейл, че ми е отменен полета. Имам полет за утре - 28/09, а ми изпратиха на 25/09, че отменят полета. Имам резервиран двупосочен билет. Опциите в мейла им са да сменя полета безплатно, или да поискам възстановяване на сумата. Аз желая второто. И така, почнах с последване на линка, апликейшъни..Не ми ги приемат, изписват, че в момента не можели да ми обработят искането. Писах и мейли, но никакъв отговор. Та питането ми е, къде и как да се свържа с тези? Изобщо какво да правя?

Благодаря на отзовалите се.

Връзка към мнение

Свържете се в чата с тях. Най- бързо става. Вероятно ще почакате, но изписва колко чакат преди Вас.

Редактирано от aleksandrina
Връзка към мнение

До скоро НТА бяха много по надежни спрямо традиционните авиокомпании от гледна точка на стачки, но явно и тези времена минават...

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 51 минути , Дидко каза:

ако изчакам има шанс да паднат!

Има голям шанс да падне цената.  Средата на ноември е слаб сезон.  Може да паднат до 50-55 евро.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Имам 2 полета с Раян утре и никой от съпорта им не може все още до ми каже дали ще са отменени или ще се лети. Плюнчат се само,че ако решат да ги отменят ще драснат СМС. Възможно ли е действително все още да не знаят кои полети ще са отменени?

Връзка към мнение

Смениха Малпенцата с Бергамо от 1 април.  Полетите са в продажба.

 

Ден / час

    1   06:30

    2   11:15

    3   10:20

    4   11:15

    5   07:35

    6   11:15

    7   10:20

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 26.09.2018 г. в 19:56, Ivko каза:

Да ами то има два линка: единия е за обещетение и разходи / при който се иска да се качат всички документи към иска вкл. и касови бележки за разходи,ношувки,транспорт в един файл, но има полета да напиша какви разходи съм давал по време на чакането, които не мога да прескоча, а аз нямам такива разходи както и бележки за тях/, а другия е само за обещетение от който се опитах да подам иск, но като стигна до банкова информация има едно поле за  страна издадел на сметката няма България и се отказах и писах на чата, като ми казаха,че не знаели защо няма България и щели да информират и да си прикача като файл сметката към иска...

На мен пък ми пратиха трети линк в чата, той е за Други обезщетения. Описах случая и прикачих банковите данни в пдф файл, пък да видим. Имам мейл с референтен номер, който е невалиден при проверка тук

https://complainttracker.ryanair.com/

Връзка към мнение
преди 4 часа, naTpuoT каза:

Имам 2 полета с Раян утре и никой от съпорта им не може все още до ми каже дали ще са отменени или ще се лети. Плюнчат се само,че ако решат да ги отменят ще драснат СМС. Възможно ли е действително все още да не знаят кои полети ще са отменени?

Преди два дни мисля публикуваха точната бройка на отменените полети, предполагам че разчетите вече са направени и не би трябвало да има изненади в последния момент. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, naTpuoT каза:

Имам 2 полета с Раян утре и никой от съпорта им не може все още до ми каже дали ще са отменени или ще се лети. Плюнчат се само,че ако решат да ги отменят ще драснат СМС. Възможно ли е действително все още да не знаят кои полети ще са отменени?

На страницата на летище София се вижда само един отменен техен полет за утре-до Берлин.Дано да няма повече.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имах купен билет за днес да летя с Ryan. Снощи получих съобщение от тях - стачка!

Така ли?! Хм.

Веднага купих билет за моя полет на името на Чък Норис.

Веднага ново съобщение - ще се лети.

  • Харесвам 2
  • Смея се 8
Връзка към мнение

За първи път ще летя с Раян до Рим и съответно кацам на Чиампино и разглеждам опциите за придвижване

 

9EC4D79D-04E1-4618-A88F-AA4393BDD1C3.jpeg

 

Тази последната опция виждам, че излиза доста изгодна при това, че ще вземаме карти за метро за три дена.Та някой ползвал ли я е като опция за придвижване и бързо ли се  движиат автобусите и удобни ли са или това си е като градски транспорт? И коя друга опция мога да избера?

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Ivko каза:

За първи път ще летя с Раян до Рим и съответно кацам на Чиампино и разглеждам опциите за придвижване

 

 

9EC4D79D-04E1-4618-A88F-AA4393BDD1C3.jpeg

Мога да кажа за автобусите. Аз пътувах с Теравижън и не е кой знае какво. Помня, че имаше една раздрънкана перка над главите ни, която не спря да скърца през цялото време. Всичките фирми са на едно дередже. На връщане за към летището на една от стоянките за рейсове ни искаха повече пари - по памет 8 евро. Горе-долу си хвани който автобус ще тръгне възможно най-рано, цените са конкурентни.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Последния е градски транспорт, другото- шатъли. 520 или 720 му е номера (на градския). От миналата година ходят до Чампино. Летището е малко (аз май бях ти писала за Рим). Както и @Eager_Traveler_Paul е писал- хващай каквото дойде първо от шатълите или с ГТ до метрото. 30 - 40 мин е пътя и не е необходимо предварително да купуваш билети. Само до гара Чампино да не хванеш и после с влак- става по- бавно.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Четох, четох за политиката за багажа и още не мога да се ориентирам на какво имам право. Резервация преди 01.09. и пътуване на 02.11. Първо ми изпратиха мейл с промяната, след това, че имам право на багаж  - 10 кг чекиран, не разбрах дали трябва да доплащам. Като си отворя резервацията през телефона ми излиза, че имам право на 1 куфар чекиран от 10 кг - няма цена и отдолу е общата цена на билетите.

Значи ли, че трябва да си чекирам ръчния бажаж до 10 кг с размер 55 см.? А ако така, мога ли да си взема дамската чанта в салона?

 

 

 

 

 

 

Връзка към мнение

Има 3 закачени поста най- отгоре и последния на @Ivko е за багажа.

Ryanair поне винаги са имали право на 2 ръчни багажа- без значение дали се плаща 10 кг или не. Т.е. дамска чанта на 100% е допустима, че увеличиха и размера ѝ даже.

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Ivko каза:

За първи път ще летя с Раян до Рим и съответно кацам на Чиампино и разглеждам опциите за придвижване

 

9EC4D79D-04E1-4618-A88F-AA4393BDD1C3.jpeg

 

Тази последната опция виждам, че излиза доста изгодна при това, че ще вземаме карти за метро за три дена.Та някой ползвал ли я е като опция за придвижване и бързо ли се  движиат автобусите и удобни ли са или това си е като градски транспорт? И коя друга опция мога да избера?

Ако не бързаш за някъде, хващай последното за 1.20€.Аз съм го ползвал, слизаш на метро спирката и от там с метрото до където си

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, Ivko каза:

За първи път ще летя с Раян до Рим и съответно кацам на Чиампино и разглеждам опциите за придвижване 

 

9EC4D79D-04E1-4618-A88F-AA4393BDD1C3.jpeg

 

Тази последната опция виждам, че излиза доста изгодна при това, че ще вземаме карти за метро за три дена.Та някой ползвал ли я е като опция за придвижване и бързо ли се  движиат автобусите и удобни ли са или това си е като градски транспорт? И коя друга опция мога да избера?

Ползвали сме последната опция преди година. Удобно е, само автобусът обикаля малко повече-  около 20 минути преди за стигне първата спирка на метрото, но пък дойде на спирката на летището заедно с директните автобуси - не сме го чакали, няма и навалица. Определно си струва .

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 20.09.2018 г. в 22:34, Ivko каза:

Полетите до Пиза излизат само до октомври, след това няма никакви даже и за лятното разписание?!

Някой знае ли дали закриват линията или став сезонна и още няма лятно разписание?

Връзка към мнение

Май само полета до Берлин беше анулиран в днешният ден на стачки за Раян.Може би повечето полети са с машини базарани тук и с български персонал.Не знам дали може да направим извода,че за в бъдеще полетите от БГ са по-малко уязвими при подобни стачки?

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Ivko каза:

Някой знае ли дали закриват линията или став сезонна и още няма лятно разписание?

Март чух, че ще бъде възобновена. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , aleksandrina каза:

Април. Пишеше някъде. 

Между другото Пиза много ми хареса. Повече от Флоренция. Харесах и Сиена, и Лука. 

От Април ще летят отново, а кога ще пускат билети?

Ходил съм в Пиза и Флоренция преди 8г за по един ден само и догодина отнове ще ги посетя за повечко 😊 , а че имам билет вече София-Бари /град, който ми стана на сърце не мога да обесня как и защо/ и после Бари-Пиза и се чудя от там на къде да поема та да се завърна. Значи ще изчакам за сега да пуснат отново линията.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.