Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

В Пиза ходих до гробището,близо до автогарата.На входа има склуптура на плачеща майка над дете,направена от мрамор.Невероятно изпълнение в естествен ръст.

Връзка към мнение
преди 4 часа, Dreamm каза:

Да се похваля - полетът ми се състоя, въпреки стачките, и вече се наслаждавам на слънчева Венеция!

 

И нашият 🙂

 

Днес от Пиза имаше 4 полета близки по време с нашия. Два бяха канселирани и два се състояха. Сега се радваме на прекрасно време във Валенсия 🙂

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

И нашият полет Бергамо-Сантяго де Компостела се състоя. Не знам дали е форма на стачкуваме, но бордно обслужване нямаше. Ни водичка,  ни парфюмче!

Редактирано от Ledda
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 27.09.2018 г. в 10:24, Ivko каза:

 Успях да го подам и ми върнаха имейл, че е приет и до 28 дена да очаквам отговор

Много са бързи 🤗

 

162D91D7-9FCA-4617-91F3-1EAB933302B3.jpeg

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 12
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 50 минути , Ivko каза:

Много са бързи 🤗

 

162D91D7-9FCA-4617-91F3-1EAB933302B3.jpeg

Честито!А бе това пътуване си беше късметлийско от самото начало:smile:

А полета беше закъснял с 3ч и 2мин,или бъркам?За 2мин-250евро-ей,това се казва времето е пари😉

С кеф да си ги изхарчиш за нови пътувания😊

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Браво 2
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Ами имейлите, където са разпращали е пишело,че закъснението е 2:57 мин, но аз снимах таблата тук /както ми каза @lesy за което благодара аз нямаше да се сетя/ като кацнах и ги приложих към иска и на тях закъснението си е точно 3:02.Не знам дали е имало ефект.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

То и 2 часа вършат работа, в регламента пише така:

 

Закъснение

1.   Когато опериращ въздушен превозвач очаква по разумни причини даден полет да закъснее повече от времето за излитане по разписание:

а)

за два или повече часа при полети до 1 500 километра; или

б)

за три или повече часа при всички полети на територията на Общността над 1 500 километра и при всички други полети между 1 500 и 3 500 километра; или

в)

за четири часа или повече при всички полети, непопадащи под букви a) или б),

   
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 минути , Ivko каза:

Ами имейлите, където са разпращали е пишело,че закъснението е 2:57 мин, но аз снимах таблата тук /както ми каза @lesy за което благодара аз нямаше да се сетя/ като кацнах и ги приложих към иска и на тях закъснението си е точно 3:02.Не знам дали е имало ефект.

 

Случаят е много интересен и ти благодаря,че споделяш.Изненада е за мен,че Раянци не са се опитали да спорят и да замажат положението с тези 5мин и толкова бързо изплащат обещетение.А каква беше причината за закъснението?

преди 4 минути , Edem каза:

То и 2 часа вършат работа, в регламента пише така:

 

Закъснение

1.   Когато опериращ въздушен превозвач очаква по разумни причини даден полет да закъснее повече от времето за излитане по разписание:

а)

за два или повече часа при полети до 1 500 километра; или

б)

за три или повече часа при всички полети на територията на Общността над 1 500 километра и при всички други полети между 1 500 и 3 500 километра; или

в)

за четири часа или повече при всички полети, непопадащи под букви a) или б),

   

За над 2 часа се полагат само храна и напитки,паричните обещетения са за над 3часа закъснение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , iMari каза:

А каква беше причината за закъснението?

Нямам на идея вече бяхме на гейта и ни маркираха бордните карти и извведъж получавам смс, че полета ще излети в 10:15 и тогава ни казаха на място същото. След 30 мин дойде нов смс за нов час 11:45.Проверявам полета на летището в София, който трябва да ни вземе и там закъснение. Реално полетите бяха София-Атина, Атина-София, но стана така, че се обърнаха ние излетяхме от Атина и същия полет после превози пътниците за Атина и реално тяхното закъснение беше 6 часа ако не и повече мисля, че излетяха в 13:30, а по разписание полета бе 6:50

Редактирано от Ivko
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Според мен превода на бг версията е грешен /беше коментирано/ и трябва да означава намаление. Мини на друга версия да видиш.

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вероятно "Save" е преведено като "запазване" вместо "спестяване". Така е с ultra-low-cost авиокомпаниите - вместо щатен преводач ползват google.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

off topic: Обикновено тези превиди са екселска таблица, в която превеждаш само думата, извън контекст.Преди години и на нашия корпоративен сайт стоеше Къща вместо Начална страница, а колежката хич не беше зле с немския. На мен ми се е случвало да работя с 3 колони от таблицата - английски, испански и руски за да намеря точния превод.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Имах полети  до рим 2-5 ноември и преди малко гледам в приложението ,че полетите са отменени.изобщо от 1 до 17ноември всички полети са отменени

Редактирано от sylverman
  • Шок 1
Връзка към мнение

Според мен нещо правят с календара понеже и до Барселона няма полет Януари, а вчера имаше. До вчера имаше намаление и може би като го премахват или правят нещо и се обърква.

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 27 минути , Ivko каза:

Според мен нещо правят с календара 

 Да май наистина правят нещо. Гледам едни билети до Рим за януари, в Esky ги има, в сайта няма нищо.  Чудя се да купувам ли, да чакам ли.

Връзка към мнение
На 28.09.2018 г. в 10:13, aleksandrina каза:

Последния е градски транспорт, другото- шатъли. 520 или 720 му е номера (на градския). От миналата година ходят до Чампино. Летището е малко (аз май бях ти писала за Рим). Както и @Eager_Traveler_Paul е писал- хващай каквото дойде първо от шатълите или с ГТ до метрото. 30 - 40 мин е пътя и не е необходимо предварително да купуваш билети. Само до гара Чампино да не хванеш и после с влак- става по- бавно.

 А добре де сега видях, че от летището има директен регионален влак до Термини, който пътува 15мин и струва 1.50 евро! Никой ли не е пътувал с него, че само автобуси се предлагат?

Връзка към мнение

Ама @Ivko, няколко пъти ти писах. Не е от летището- от гарата е. До там 1,40€ автобус и от там, ако си купуш билета от гарата е 1,50€. Ако го купиш от Чампино- 2€ (0,50€ такса за издаване на билета!?!). Да не говорим, че се прецакахме с точно този влак- чакахме около 15 мин преди да го пуснат да влезе на Термини. Вътре беше гъч и не се дишаше.

Около 5 км и малко е от летището до гарата.

Редактирано от aleksandrina
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , aleksandrina каза:

Ама @Ivko, няколко пъти ти писах. Не е от летището- от гарата е.

 Ох май да гледам аз какво ми дава гугъл и ми се вижда, че тръгва от летище и там е гарата 😊 извинявам се

Връзка към мнение
преди 8 минути , Ivko каза:

 Ох май да гледам аз какво ми дава гугъл и ми се вижда, че тръгва от летище и там е гарата 😊 извинявам се 

Само на два километра от летището е спирка Casabianca на влака. Тамън ще разтъпчеш крачетата след час теснотия с раян  https://goo.gl/maps/XZfmimyvsTH2  

Може да не продават билети за влака. Купуваш ги във влака.

 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.