Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 2 минути , chandni каза:

Две VOA - една на 13.02 и още една на 26.02 (или когато там се приберете в Тайланд преди полета за България).

Много благодаря за отговора!

Връзка към мнение
6 hours ago, Георги said:

Почетното консулство НЕ Е гарантирано адекватен източник на информация относно различните начини да бъдем допуснати в Тайланд. Парадоксално, но е факт. Използват полу-официaлния си статут за да премълчават (в най-добрия случай) или направо да дезинформират, всичко с цел да се извади виза от тях, чиято такса отива за издръжката на консулството. Не съм сигурен дали са дружество с идеална цел или имат право да регистрират печалба, нека някой да ме допълни, но като теглим чертата фактът е следния - консулството няма интерес да ви спомене за по-евтини варианти, чрез които да организирате вашето пътуване ако включват вадене на виза или разрешение за достъп извън тях, било то VOA (visa on arrival), reentry permit и всякакви комбинации между различните визи. 

 

И да, те ще ви кажат да слушате само тях, а да не четете някакви дезинформиращи жълти вестници и форуми. Ще добавят и колко е страшно да ти бъде отказан вход в Тайланд  и да си вземеш тяхната виза за да ти е мирна главата. Страхът е голям мотиватор, а за доста хора тези 30 евро за виза няма да пречупят тайландския им бюджет и ги дават мислейки, че си купуват спокойствие и решение на проблем, който всъщност е имагинерен и въобще не съществува. 

 

Проблемът става по-сериозен, когато имате повече от едно влизане в Тайланд в рамките на едно пътуване, както много хора правят като комбинират с Камбоджа, Виетнам и т.н. Никой в консулството няма да ви даде информация за reentry permit, никой няма да ви каже, че може да комбинирате нормална виза и VOA, никой няма да ви каже, че е възможно втора виза да се извади и в съседна държава. За тях съществува само един единствен вариант, чрез който да се посети Тайланд два пъти в рамките на едно пътуване и това е визата за многократно влизане на цена от 150 евро. 

 

Ако желаете доверявайте се на информацията от консулството, която абсолютно винаги ще наклони към вадене на виза от тях. Ако желаете, пишете конкретно тук как го мислите вашето пътуване и тук ще се опитаме да ви посъветваме кой е най-добрият вариант. Ситуацията е достатъчно динамична и понякога е трудно да се изкара официална информация, срокове често биват променяни, понякога е необходимо дори да изчакаме първите пътуващи с доклади за да видим дали реалната ситуация отговаря на предполагаемата. 

 

Ето и един текущ пример. Информация от страницата на консулството:

 

 

 - слуховете не са за отпадане на визовия режим с Тайланд. Дискусиите са относно това, че един от начините за получаване на виза - при пристигане на определени пунктове в Тайланд (VOA) в момента е безплатен. 

- няма промяна във визовия режим, факт, има временно премахване на VOA таксата

- няма промяна в таксите за визовите услуги, но само в тези издавани от консулството! За трети път - такса за VOA, която обикновено е два пъти по-скъпа от консулската към момента (24.01.2019) няма!

 

Виждате как без технически да лъжат, на практика с премълчаването на ключова информация се опитват да ви внушат, че няма абсолютно никаква промяна, а такава има и е сериозна. 

 

Пишещите в тази тема нямаме информацията от извора, каквато имат в консулството, но също така и нямаме финансовия интерес, който имат от консулството. На кой да се доверите? Вие си преценявате. В темата от близо 1000 отговора има предостатъчно информация колко хора сме подвели и са били върнати на границата и на колко сме спестили харчене на излишни пари от страх от Торбалан. Ако не ви се чете цялата тема ще ви кажа крайния резултат - числата съответно са 0 и много. Ако все пак ви е твърде притеснено тъй като от едната страна стои нещо като официална институция, а от друга страна анонимни хора в интернет форум, ваше право е да си платите за визите от консулството. 

 

Има ли някакви допуснати неточности или нещо липсващо, защото мисля да закача това мнение в препоръчани?

@Георги, благодаря за изчерпателната информация и загриженост. 

 

Притеснението ми идва от там, че пътуваме на 5-ти Март до Банкок и се очаква да пристигнем на 6-ти Март в 06:55am. Следващия ни полет е до Пукет в 09:30am, та престоя ни на летище Suvarnabhumi е оганичено. Четох доста менения и синтезирайки информацията до момента, получаването на виза на място отнема между 15мин до 1 час, та дори и повече понякога. 

 

Почивката ни е планувана: Банкок - Пукет - Банкок. 

 

 

 

 

Връзка към мнение

Според мен най-отгоре освен въпроснoто мнение на @Георги не е зле и да се напише какво е нужно за VOA (паспорт, резервация за напускане на Тайланд, снимки (2), извлечение от банка за наличие на 10 000 (толкова ли бяха?) бата и формуляр с линк за изтегляне), за да се избегнат едни и същи въпроси през няколко дни.

Редактирано от ACM
Връзка към мнение
Преди 1 час, tsvet каза:

@Георги, благодаря за изчерпателната информация и загриженост. 

 

Притеснението ми идва от там, че пътуваме на 5-ти Март до Банкок и се очаква да пристигнем на 6-ти Март в 06:55am. Следващия ни полет е до Пукет в 09:30am, та престоя ни на летище Suvarnabhumi е оганичено. Четох доста менения и синтезирайки информацията до момента, получаването на виза на място отнема между 15мин до 1 час, та дори и повече понякога. 

 

Почивката ни е планувана: Банкок - Пукет - Банкок. 

Допускам, че сте купили отделни билети до Банкок и после до Пукет. В този случай сте супер притиснати от времето, според мен има и голям шанс да изпуснете следващия полет. Така че нямаш време за губене във визови формалности, според мен взимай визата от тук. 

преди 33 минути , ACM каза:

Според мен най-отгоре освен въпроснoто мнение на @Георги не е зле и да се напише какво е нужно за VOA (паспорт, резервация за напускане на Тайланд, снимки (2), извлечение от банка за наличие на 10 000 (толкова ли бяха?) бата и формуляр с линк за изтегляне), за да се избегнат едни и същи въпроси през няколко дни.

Ако някой може да синтезира нужната информация покриваща най-честите питания, с радост ще закача мнението. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Практиката показва,че и царят на юзабилитито да си, пак ще има хора, които да питат въпроси, отговорени в предишното мнение. Дори обикновено започват с "изчетох всичко, но не открих..." 😁

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, tsvet каза:

@Георги, благодаря за изчерпателната информация и загриженост. 

 

Притеснението ми идва от там, че пътуваме на 5-ти Март до Банкок и се очаква да пристигнем на 6-ти Март в 06:55am. Следващия ни полет е до Пукет в 09:30am, та престоя ни на летище Suvarnabhumi е оганичено. Четох доста менения и синтезирайки информацията до момента, получаването на виза на място отнема между 15мин до 1 час, та дори и повече понякога. 

  

Почивката ни е планувана: Банкок - Пукет - Банкок. 

E, малкото време е нещо съвсем различно от това, дали визите са безплатни. Имаше същия случай като вас и човека писа, че ги чакали служители и прередили опашката, може да потърсиш.

Моето мнение е, че ако сте на един билет, ще ви оправят, т.е. или ще минете, или ще ви дадат място на следващия полет. Ако сте на различни билети си вземете платени визи оттук.

Връзка към мнение
преди 42 минути , DaBo каза:

 

- Такса за Visa on arrival (VOA) 2000 THB, която се плаща в брой на летището, освен в случаите, когато няма обявена безплатна Visa on arrival (VOA)

 

Но при нас е обявено, че е безплатно, нали така? Малко ме обърква това изречение...

Връзка към мнение
1 minute ago, ACM said:

Но при нас е обявено, че е безплатно, нали така? Малко ме обърква това изречение...

Ами в момента е безплатна, но това е написано по принцип за виза на пристигане. По принцип визата е платена. 2018 пък бяха обявили безплатна виза от посолството и намалена на пристигане.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, DaBo каза:

- Мин.валидност на паспорта - 30 дни

 

Мен ме обърква този текст:

Цитат

Passport required.
- Passports and other documents accepted for entry must be
  valid for a minimum of 6 months from the arrival date.
 - When applying for a visa on arrival, passports issued to
   nationals of Bulgaria must be valid for a minimum of 30

Изискването за валидност на паспорта е 6 месеца, а за VOA - 30 дни.  Т.е. ако пристигаш с виза от посолство/консулство, изискването е за 6 месеца валидност, а при кандидатстване за виза може и само с 30 дни...Така ли да го разбирам?

Връзка към мнение

аз поне така го разбирам. Може би защото VOA е валидна само  за15 дена престой, а визата от посолството повече

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами мисля, че има разлика при двата вида визи - виза от посолството и виза на пристигане. Аз съм вадила многократно виза в посолството, но не в БГ и затова не съм писала. 

За виза на пристигане трябва да е 30 дни:

  1. The passport must be genuine and should be valid for at least 30 days.

Затова помолих някой друг, който е вадил виза в БГ и който е изваждал re-entry permit, също да напишат условията и всичко обединено да се закачи в началото на темата. Винаги ще има въпроси, но поне основните правила да са на видно място.

Връзка към мнение
На 24.01.2019 г. в 11:10, Георги каза:

 

 - слуховете не са за отпадане на визовия режим с Тайланд. Дискусиите са относно това, че един от начините за получаване на виза - при пристигане на определени пунктове в Тайланд (VOA) в момента е безплатен. 

- няма промяна във визовия режим, факт, има временно премахване на VOA таксата

- няма промяна в таксите за визовите услуги, но само в тези издавани от консулството! За трети път - такса за VOA, която обикновено е два пъти по-скъпа от консулската към момента (24.01.2019) няма!

 

Виждате как без технически да лъжат, на практика с премълчаването на ключова информация се опитват да ви внушат, че няма абсолютно никаква промяна, а такава има и е сериозна. 

Колеги, съгласен съм, че консулството е идиотия, но за горното не е излъгал много, журналята си измислят глупости. Приятели, които знаят че ще пътувам другата седмица, ми изпратиха статии, които са така написани, че излиза че визите СА Отпаднали, хич не се разбира че VOA е free

Връзка към мнение
преди 3 часа, Trumtram каза:

хич не се разбира че VOA е free

Проблемът е, че и от сайта на консулството не се разбира 🙂 А хората очакват от тях своевременна и точна информация. 

 

А иначе понятията много често се бъркат, какво е voa, какво е eta, evisitor и т.н., хората основно ги интересува колко струва визата. Аз например от чисто практична гледна точка не съм сигурен каква е разликата между нямането на виза в Сингапур и безплатната виза например след кацане в Акаба, Йордания. Все е един печат в паспорта. Ама това е друга тема 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, след 4 дни кацаме със съпругата ми в Краби в 06:45 местно време и вътрешния полет от Краби до Ко Самуи ни е от 13:00ч. Предполагам ще имаме достатъчно време да си извадим виза на летището в Краби, вие какво мислите?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , czykler каза:

Здравейте, след 4 дни кацаме със съпругата ми в Краби в 06:45 местно време и вътрешния полет от Краби до Ко Самуи ни е от 13:00ч. Предполагам ще имаме достатъчно време да си извадим виза на летището в Краби, вие какво мислите?

Предостатъчно.

Връзка към мнение

Тайландците въвеждат нещо в техен стил - ни риба, ни рак. Уж онлайн виза, но не точно. От 14 февруари ще може документите за виза и таксата да се пращат и плащат онлайн, а на място само ще слагат визата без чакане и попълване на документи. Цената ще е 2000 бата, т.е. който влиза до 30.04 по-добре безплатна VOA.

 

Повече инфо Цък

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, T.E.Lawrence каза:

Тайландците въвеждат нещо в техен стил - ни риба, ни рак. Уж онлайн виза, но не точно. От 14 февруари ще може документите за виза и таксата да се пращат и плащат онлайн, а на място само ще слагат визата без чакане и попълване на документи. Цената ще е 2000 бата, т.е. който влиза до 30.04 по-добре безплатна VOA.

 

Повече инфо Цък

Егати сложните схеми... Вземете си платена виза от нас при постоянно променящи се условия или си вземете безплатна от летището, ама никой няма да ви потвърди официално, че можете...

Кой ще ходи скоро да се пробва за безплатната VOA? Ние сме към края на месеца.

Връзка към мнение

Потвърдено, VOA e free... Опашките за потресаващи, може и заради китайската НГ... Платих си 200 Бата за фаст Лейн и за 10мин имах виза... Само фаст Лейн 200 Бата платих, другото фри... Документи на фаст Лейн хич не  гледаха, само сравни потвърждението на Катарците кога изпитам и ми върнаха всички  разпечатки. Абе няма час слязох от самолета, взех VOA, купих специален Сим, смених пари на Супер Рич долу и се натоварих на експреса...Ебаси жегата ... Сряда ще докладвам и на Дон Муанг как е за втора Voa, като се връщам от Камбоджа... 

С кеф ще пропия след малко спестените €30 от консула

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Потвърдено - VOA е безплатна, взехме такива на 27.01 в Пукет, без никакви други документи, върнаха ми придружаващия молбата куп без да го погледнат. Отне ни не повече от 10мин., кацнахме около 6:40 сутринта.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

да започна подобаващо и аз с "изчетох всичко..." 😄 ,

имам подобен проблем както Калина , която е писала на 31стр.  - летим края на месеца с Катарците  до БКК и оттам след 1ч20 мин престой към Краби със Thai Aiways.Всичко е на един билет  от Катар, но ще сме с 1 куфар чекиран. Разбира се ще искам да чекирам багажа от СФ директно до крайната точка Краби и ми се иска да се възползвам от free VOA там. Само че нямам спомен от international arrivals в БКК дали имаше директно стигане до domestic departures през транзитна зона без да минавам customs , съответно още тогава да ми е нужна виза и съответно да няма как да мина без любимата "агенция" за визи в София. Някой с размисли и пресен спомен? Ще съм благодарен
Спестените 120 кина (визи за двама от БГ) ще са си едно готино гмуркане там.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.