Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Майна, пак си чел някой гаражен сайт. 🙂 Ето официалния сайт на евизата. 

https://www.thaievisa.go.th/tourist-visa

Това горното, че ще губиш дни изобщо не е вярно. Едното е валидност, докато я използваш да влезеш в страната, другото е валидност, като ти бият печата в страна за престой. Можеш да влезеш и на последния ден от валидността и пак ще имаш 60 дни за престой + 30 удължаване на място.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Говорят общо за всички видове визи, че са с валидност 60-90 дни. Туристическата е с 90, както ти пратих линка черно на бяло. Validity 90 days, period of stay 60.

 

Ето ти и от твоя линк целия цитат:

  • intended travel date BUT no longer than 2 months because most visas have 60 - 90 days' validity starting from the date of issuance.
  • Applications by certain nationals can take up to 3 months to complete the process.
  • All visa applications submitted more than 90 days prior to the intended date of arrival in Thailand, as specified by applicants in the applications, will be rejected.

 

Черно на бяло 90 дни най-долу. Сега не ми се рови кой е този частен случай с 60 дни валидност, но туристическата е към 90те дни.

Връзка към мнение
На 16.04.2023 г. в 16:45, Ognyan каза:

Вчера взехме VOA на летището в Пукет. Цялата процедура отне по-малко от 5 минути, но имахме предварително попълнени формуляр. Не са ни търсили резервации за хотел или самолетен билет за връщане. Таксата беше 2200 бата на човек. 

Може да е тъп въпрос,но тези формуляри, къде мога да ги намеря. Теглят се онлайн предварително и попълвам или се раздават в самолета. Благодаря!

Връзка към мнение

Не се раздават в самолета. Има формуляри на самото летище или се теглят онлайн:

https://www.immigration.go.th/wp-content/uploads/2022/10/1แบบฟอร์มใบคำร้องขอรับการตรวจลงตรา-ตม.88.pdf

За виза на пристигане се изискват и други документи, който биха или не биха били изисквани от имигрейшън служителя. Това е по негова преценка, така че за всеки пътуващ трябва да има по един комплект докумнети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте запознати хора, 

 

Искрено ви моля за мнение и съвет. 

 

Така казуса ми е следния на 12 дек излизам за Банкок на 16 януари летя на обратно. Но между тези дати имам пътувания до съседните страни.

от 15 до 22 Камбоджа и връщане в Банкок, и после от 10 до 14 в Лаос и връщане в Банкок. Всичко това е букнато преди да проверя че мултипл визата не се вади лесно като преди. Ходих до консулството но нещо тази Мария не ми събуди много доверие в мен и каза че нямало как, multiple visa да се изкара вече и че VOA може да се изкара само 1 път в рамките на 6 месеца което не ми се струва достоверно.

 

Въпроса ми е. Може ли в рамките на този период да зема VOA 3 пъти и да си изпълня плана. От информацията която намерих никъде не видях лимит за взимане на тази виза. 

 

2рия ми въпрос някой взимал ли multiple visata online и много ли е зор. 

 

Моля дайте съвет как да процедирам и да изпълня плана си 🙂 Искам да добавя че не е проблем за мен да платя 3 пъти VOA стига да е възможно.Моля хората от вас, който са минавали през този път да ме посъветват.

 

Ще ви бъда адски благодарен 🙂

 

Жоро

 

 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Обяснил съм го в предишните мнения. Вече няма лимити за VOA, стига да представиш всеки път самолетни билети за напускане в рамките на 15 дни и резервации за хотели.

Достоверността на информацията от нашето "консулство" сме я обсъждали десетки пъти.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравей Lawrence, 

 

Нов съм във foruma и успях да прочета последните 10 страници. Благодаря за отговора много ме радва че няма лимит и ме успокоява. 

 

Дали имаш опит за multiple vizata и дали успешно мога да е взема online ако реша през сайта и според теб и всички други кой е най удачното решение в моя случай.  Също така и за достоверна информация  къде е най добре да чета https://www.thaievisa.go.th/

 

Благодаря 🙂

 

 

Връзка към мнение

Да, това е линкът, ако можеш да предоставиш необходимите докумети, няма причина да не ти дадат мултипъл виза, просто е дразнещо скъпа. Ако имаш всеки път не повече от 15 дни между престоите можеш и с VOA. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Супер, мерси за съвета. Понеже беше представено че едва ли не е невъзможно да бъде изкарана тази виза в консулството и така нататък. Това че няма лимит VOA e чудно ще разместя полетите и мисля че може и да стане. Ако не multiple и така 🙂 

Връзка към мнение

Lawrence, 

 

А това ли е точната цена на mulitple vizata: 

  • 175 EUR for multiple entries (6 months validity with maximum stay of 60 days per 1 entry)

Понеже точно информация не успях да намеря. Иначе ще направя апликацията онлайн за всичко но не мога да разбера цената докато не е направя. А така или иначе нямам всичски документи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, Sun4o каза:

Благодаря.

И аз така разсъждавах. Но като прочетох това, взех да се обърквам. 
От опит ли го казвате или сте го чули от някой?

От опит. Вече си подавам по 2 месеца по-рано, за да не се налага после да получавам инфарктни визи ден-два преди заминаването (органически не понасям мисълта да съм платил една виза, да не я получа и да платя на място още една - по-скъпа, по-кратка, и натоварваща се върху другата, която вече съм платил) 🙂

преди 3 часа, Georgi Todorov каза:

Lawrence, 

 

А това ли е точната цена на mulitple vizata: 

  • 175 EUR for multiple entries (6 months validity with maximum stay of 60 days per 1 entry)

Понеже точно информация не успях да намеря. Иначе ще направя апликацията онлайн за всичко но не мога да разбера цената докато не е направя. А така или иначе нямам всичски документи.

Това е цената, да. Принципът на тайландците още от времето, когато визата беше 20 или 25 евро, не помня вече, беше многократната да струва точно 5 пъти повече от еднократната, за да не им излизат туристите и да ходят и до други държави. Просто в момента при цена 35 евро, 5х35=175.

Връзка към мнение
преди 15 часа, T.E.Lawrence каза:

Да, това е линкът, ако можеш да предоставиш необходимите докумети, няма причина да не ти дадат мултипъл виза, просто е дразнещо скъпа. Ако имаш всеки път не повече от 15 дни между престоите можеш и с VOA. 

Той ако трябва да вади 3 VOA, цената пак ще е толкова. Плюс попълване всеки път на формуляри, снимки…

Връзка към мнение

VOA та е чиста формалност, става веднага и почти нищо не искат. Както останахме почти единствените прокажени с визи за Тайланд, сигурно ще е сам гишето.

 

 За виза ако банката ти е темерут като ОББ - 40 лева за документ за доходи + две разкарвания до офис. Чувам ,че на някои им искат и сметка за телефон/ ток за доказване на уседналост. това е а пак на бг ако си в България, не знам и това какви са разправии и пари да го вадиш на английски. Самото попълване  и то е едно безкрайно губене на време, не знаеш колко ще продължи и какъв допълнителен документ ще ти искат. 

Връзка към мнение

Има ли значение какъв е фонът на снимката за VOA, че някъде чух, че само на бял фон приемали, а на самата форма нищо не пише, освен размер 4х6?

Връзка към мнение
преди 21 часа, Гост каза:

От опит. Вече си подавам по 2 месеца по-рано, за да не се налага после да получавам инфарктни визи ден-два преди заминаването (органически не понасям мисълта да съм платил една виза, да не я получа и да платя на място още една - по-скъпа, по-кратка, и натоварваща се върху другата, която вече съм платил) 🙂

Това е цената, да. Принципът на тайландците още от времето, когато визата беше 20 или 25 евро, не помня вече, беше многократната да струва точно 5 пъти повече от еднократната, за да не им излизат туристите и да ходят и до други държави. Просто в момента при цена 35 евро, 5х35=175.

Здравейте пак, @ Тhomas значи сте успявали с multiple да изкарате. За колко време ви излезна ? Понеже смятам за нея да кандидтсвам другата седмица, а летя на 12 декември дали ще е станала за толкова време? И една друга опция ми казаха. Искам да ви по питам. Ако се зема single entry visa ми казаха че на място в Тайланд от емиграционите служби може да си изкараш re-entry permit, какво мислите за това.

Връзка към мнение
преди 17 часа, Georgi Todorov каза:

И да питам proof of accomationa за целия период ли е? мисля да букна нещо за по дълго и да го кенсална и да покажа него.

Абсолютно.

Връзка към мнение
преди 20 часа, Georgi Todorov каза:

Здравейте пак, @ Тhomas значи сте успявали с multiple да изкарате. За колко време ви излезна ? Понеже смятам за нея да кандидтсвам другата седмица, а летя на 12 декември дали ще е станала за толкова време? И една друга опция ми казаха. Искам да ви по питам. Ако се зема single entry visa ми казаха че на място в Тайланд от емиграционите служби може да си изкараш re-entry permit, какво мислите за това.

Multiple reentry излиза колкото multiplе visa. Изобщо планирането с три влизания е лошо и ще плащаш много. Иначе еднократното reentry е 1000 бата. 

Връзка към мнение
На 6.10.2023 г. в 3:18, Georgi Todorov каза:

И да питам proof of accomationa за целия период ли е? мисля да букна нещо за по дълго и да го кенсална и да покажа него.

Дори и при кандидатстването да може да се качат само част от резервациите за хотели, на място са ми искали да им покажа всичките резервации, преди да ме пуснат. Друг път пък не са ми ги искали, та е малко въпрос на късмет. Но най-добре е човек да си ги има. А ако са refundable, после винаги можеш да си ги махнеш и смениш с други според плана. Имаше един момент веднага след Ковид, в който отказваха да приемат резервации от Agoda (която дава принципно най-добрите оферти там), но това отмина, сега ги приемат съвсем нормално. От друга страна не е лошо човек да си направи резервациите предварително, защото докато си там, рядко ще получиш толкова добри цени, колкото някой и друг месец предварително. Или пък ще получиш, ако някъде е много незаето - но тогава можеш да си откажеш съществуващите (стига да са refundable, естествено), и да си направиш нови, по-изгодни. И това съм правил. Между другото, ако човек мисли да прави само едно излизане и влизане, по-добре да си вземе две е-визи, отколкото многократна. По обясними причини - едното ще му струва двойно, а другото - петорно. В този смисъл Виетнам е по-добра изходна точка за обхождане на околните държави - при тях многократната виза струва само двойно, и можеш да излизаш и влизаш колкото си пъти искаш в рамките на трите месеца на нейната валидност.

Връзка към мнение
преди 17 часа, T.E.Lawrence каза:

Multiple reentry излиза колкото multiplе visa. Изобщо планирането с три влизания е лошо и ще плащаш много. Иначе еднократното reentry е 1000 бата. 

Всъщност никога не съм си взимал многократна виза за Тайланд за повече от 12 пътувания там - точно защото цената й е безумна на фона на еднократната. А това за ре-ентрито съм го чувал, но мисля, че то важи само за някакви екскурзии по суша, примерно до Анкор Ват. Не знам колко е приложимо за всички случаи, по-скоро го възприемам като някакво изключение, което правят за турагенциите, за да не им спъват бизнеса с туристи, които нямат многократна виза. Ако дам акъл по тази тема точно, ще е спекулация. Не съм запознат достатъчно.

Връзка към мнение

Здравейте, да попитам и аз за визите, че нещо тотално се обърках. Доколкото разбирам е за препоръчване ( по-бързо и по-лесно) да вадим VOA, отколкото електронна виза, така ли е? Говорим за 8 дни престой в Тайланд. Има ли големи опашки на място за вадене на VOA ( влизаме през Don Mueang International Airport) и има ли смисъл да подаваме за e - VOA през сайта, който @settler е посочил (https://thailandevoa.vfsevisa.com/thailand/online/home/index) ? Това предварително одобрение би ли ни спестило време и/или разправии на място на летището? Правилно ли се ориентирам, че оскъпяването за e-VOA e 500 бата? Благодаря предварително за помощта!

Връзка към мнение

Кацате, взимате VOA и не се занимавате с други неща. Носете снимки 2 бр и пригответе билет за излитане и резервации за хотел.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , mig каза:

При круиз с начална точка от Банкок/Лаем Чабанг, тоест кацане и отпътуване с кораб, дали важат същите условия за VOA? 

Аз съм в същия филм и още не съм разбрала, уви. Круизът е букнат, предстои да го платим целия, както и да вадим визи не само за Тайланд, ами и за Виетнам и Бали. Смятах да пиша на посолството и да питам, ама знам ли на какъв имигрйшън служител ще попаднем на място...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.