Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Втори рунд

Разгеле, накрая от консулството ми отговориха, че за виза на пристигане да се обърна към immigration bureau directly. Открих го в нета, изпрочетох де-що има като инфо и им писах отново. Този път бяха много бързи и след час получих отговор, който отново не съдържаше конкретен отговор, а линк към частта с виза на пристигане на тяхната страница:

1584953508509.jpg.1343f8116376c7c9e11887f2b64c22b7.jpg

 

Сканирам аз кю-ар кода в дясно и разбирам, че имало и E-VOA, която засега се приема на 4 летища: Suvarnabhumi International  Airport, Don Mueang International Airport, Chiang Mai International Airport и Phuket International Airport. 

 

HOW_TO_APPLY_FOR_YOUR_E-VOA_APPLICATION.pdf

 

Изискват същите документи, като VOA, която може да се изкара на 51 входящи пункта в Тайланд, но пък ако се влиза на едно от тези 4 летища, може би ще е по-лесно предварително да се извади. Макар че след новината по-горе, то съвсем няма да има опашки за VOA.

 

Така че засега има 3 начина за виза:

1. VOA

2. E-VOA - https://thailandevoa.vfsevisa.com/thailand/online/home/index

3. E-VISA - https://www.thaievisa.go.th/

 

Ние не се класираме за нито една от горните, така че ще ходим по Посолството тук.

 

@Sun4o - Те май се спират на варианта с консулството в София. Вече са разговаряли с тях. Работещи хора са и нямат време да се занимават безкрайно с изискванията за тай виза. Ще ги питам пак какви документи са подали и т.н.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 41 минути , T.E.Lawrence каза:

Този лош сън продължава. Днес обявиха, че махат визите и за Тайван и Индия, а аз се изразих образно предишния път, че останахме единствените с визи...

Аааа, моля ти се. Ако ще ги махат за нас, да е от догодина, аз 15 дена в какво напрежение живях…😀

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Sun4o каза:

Аааа, моля ти се. Ако ще ги махат за нас, да е от догодина, аз 15 дена в какво напрежение живях…😀

Всички сме в това напрежение. 🤣 Ще преживея едно ходене по Посолството, ама да ги махат вече, че е е**ти приключението с тези визи. Ние американските по-лесно ги изкарахме.

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Отдавна съм решил за мен следния принцип и ще продължи докато (дано доживея да) махнат визите:

 

 Двупосочен билет за Тайланд се взима само ако ще се стои единствено в Тайланд. Има ли излизане от страната, само връщането към България през там. Черно на бяло като имаш самолетен билет за връщане до другия край на земното кълбо не задават въпроси и няма драма с нищо. 

 

Този принцип ме е спасил от много главоболия. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 17 часа, T.E.Lawrence каза:

Не, това е задължително. Купи си някакъв, който можеш да откажеш. 

А какъв е този билет, който мога да откажа? До сега не съм купувала такъв освен на Уиз с флексия 😆 Да разбирам ли, че ако ще стоя в Тайланд повече от 15 дни не мога да влезна сухопътно през Камбоджа? Трябва задължително да закупя самолетен билет?

Връзка към мнение

Можеш да влезеш сухопътно от Камбоджа в Тайланд при повече от 15 дни, но ти трябва предварително виза, не става VOA. А за да си извадиш каквато и да виза, ти трябва билет за напускане на страната.

Връзка към мнение
1 hour ago, Pepi Popova said:

А какъв е този билет, който мога да откажа? До сега не съм купувала такъв освен на Уиз с флексия 😆 Да разбирам ли, че ако ще стоя в Тайланд повече от 15 дни не мога да влезна сухопътно през Камбоджа? Трябва задължително да закупя самолетен билет?

Може да влезеш както искаш в Тайланд (през граничните пунктове които издават VOA ), но трябва задължително да излезеш със самолет и не може да стоиш повече от 15 дни.Погледни картинката на  DaBo няколко поста отгоре.

 

Ако искаш да стоиш повече от 15 дни , или ако искаш да излезеш по суша (или вода ?) ти трябва предварителна виза от консулството в София или посолството на Тайланд в Букурещ.Последните десетина страници в темата се въртят около това.

 

За фиктивен полет потърси в Google dummy flight ticket , много сайтове предлагат такива резервации срещу 10-12$.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 16 часа, Pepi Popova каза:

А какъв е този билет, който мога да откажа? До сега не съм купувала такъв освен на Уиз с флексия 😆 Да разбирам ли, че ако ще стоя в Тайланд повече от 15 дни не мога да влезна сухопътно през Камбоджа? Трябва задължително да закупя самолетен билет?

Виж в Expedia.com

Доста полети, обикновено на националните превозвачи, не на частните и евтини, са с опция да ги откажеш безплатно (без никакви такси) в рамките на 24 часа. Та купуваш, снимаш си потвърждението с всички атрибути и след няколко часа го отказваш. Проверено.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 31.10.2023 г. в 8:49, T.E.Lawrence каза:

Този лош сън продължава. Днес обявиха, че махат визите и за Тайван и Индия, а аз се изразих образно предишния път, че останахме единствените с визи...

Да налея още малко в темата:

Тайланд отменя туристическите визи за Русия, Индия и Тайван

From today until 30 April 2024, holders of Russian passports or travel documents will be entitled to a tourist visa exemption for a 90-day stay in Thailand, up from the original 30 days.

Връзка към мнение

А, вече те изпревариха! 😜

В местните новини пишеше, че отмяната за визите за индийците е за 6 месеца, тоест от 10.11.23 - 10.06.24. После нещо друго щяло да има. Гледам, че за руснаците също е подобно. Ама за нас? 

Връзка към мнение
преди 52 минути , DaBo каза:

А, вече те изпревариха! 😜

В местните новини пишеше, че отмяната за визите за индийците е за 6 месеца, тоест от 10.11.23 - 10.06.24. После нещо друго щяло да има. Гледам, че за руснаците също е подобно. Ама за нас? 

За вас - визи. Хвърлил съм боб, за тази година няма да е😀

Връзка към мнение
В момента, Sun4o каза:

За вас - визи. Хвърлил съм боб, за тази година няма да е😀

🤣🤣🤣

 

Аз си приех съдбата... за тази година. Да видим кой ще е победителят в трети рунд в посолството. 

Ама ако и следващата не отпаднат, ще обявя бойкот. Не стига, че самолетният билет струва колкото виза на пристигане, ами ще ме правят и на луда калинка, амаха. Но при нас поне е лесно - кеф ти от запад Ланкави, кеф ти от изток Реданг, Перхентиян и т.н. Фу Куок и той без визи. Да се надяваме, че от Външно ще се размърдат, но дълбоко се съмнявам.

Връзка към мнение

За Русия не самo няма визи,  ами и имат правo на 90 дни. Търговците тъкмо бяха сменили руските табели с китайски преди войната и пак ги извадиха. :crazy:

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Ами и аз да се похваля - и тази зима ще сме на топлия Индийски океан.😀😀😀

 След 31 дни чакане, разходка до БГ консулство, уважителен мейл до Румънско имаме електронни визи за по 35 евра.

Да отбележа че ги получавам на мейла в 19.00ч...  е след като им писах в 12ч.

Мария беше сигурна че ще няма да одобрят документите, защото полета ни за връщане е на 90ти ден. Нейните документи не ги приемали така...

  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз купих псевдобилет (с отказване) за връщане на 58-ия ден, с цел да не ги дразня в посолството със 75-дневния си престой, ама ти ме би отвсякъде😀

Връзка към мнение

Здравейте, ние ще пътуваме в края на ноември и искаме да влезем с VoA.  Всъщност се чудя кой би бил по-добрият вариант eVoa или VoA. Изглежда, че при електронния вариант искат повече подробности да се попълват. Самолетните ни билетите за отиване и връщане, обаче са от и до Виена. След четене на няколко коментара обаче взех да се притеснявам, че ще ни направят проблем, че не са директно до БГ. На връщане единият човек има престой 2 дни в Австрия, аз ще остана още седмица и след това се прибирам. Как мислите дали ще е проблем? За първи път ще пътуваме до там и ми е малко неясно с всичките им изисквания на имиграционните.

Връзка към мнение
преди 7 часа, Чайка каза:

Здравейте, ние ще пътуваме в края на ноември и искаме да влезем с VoA.  Всъщност се чудя кой би бил по-добрият вариант eVoa или VoA. Изглежда, че при електронния вариант искат повече подробности да се попълват. Самолетните ни билетите за отиване и връщане, обаче са от и до Виена. След четене на няколко коментара обаче взех да се притеснявам, че ще ни направят проблем, че не са директно до БГ. На връщане единият човек има престой 2 дни в Австрия, аз ще остана още седмица и след това се прибирам. Как мислите дали ще е проблем? За първи път ще пътуваме до там и ми е малко неясно с всичките им изисквания на имиграционните.

На мен един от допълнителните документи, които ми искаха, бяха билети до и за София. Обясних им, че пътешествието е мултунационално, но за всеки случай пратих билетите. А те са с престои в Куала Лумпур (първоначално тези билети само пратих - КЛ-БКК). Така че най-много да ви искат допълнение. Но имайте предви, че идва трафик в Букурещ, да не закъсате с времето. 3 седмици поне предвидете, принципно ги вадят за 2.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ЗДРАВЕЙТЕ,

само да вметна ,че на 3.11.2023г. подадох документи за онлайн виза Тайланд.Изискването за деклариране на доход от банка или друго място вече е отпаднало.

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 1 час, maya60@abv.bg каза:

ЗДРАВЕЙТЕ,

само да вметна ,че на 3.11.2023г. подадох документи за онлайн виза Тайланд.Изискването за деклариране на доход от банка или друго място вече е отпаднало.

Е това е топ новина! Браво!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Трети рунд

Битката в Посолството

 

Ами битка нямаше! От регистрирането ни с qr код на входа на Посолството през подаването на документите и излизането ни от сградата минаха 10 минути. Вече са си организирали много добре консулския отдел. Всичко е дигитално - запазваш онлайн час, регистрират те чрез qr кода, който е получен при запазването на часа, на екран се изписва името и номера на гишето. Абе, модерна работа! Че като се сетя преди няколко години какво беше, сърцето ми се беше свило тази сутрин.

Бахме подготвили изискуемите документи + копие на резидентските ни визи, мед.застраховка, както и писмо от фирмата на съпруга ми. Момичето само отметна вида на документа и дали има имената ни на тях. Предния път беше леле-мале с въпроси и обяснения за едната запетайка.

"О, вие влизате със самолет и напускате с круиз? Супер! Дайте по 160 рингитс (62 лева) на човек за виза и елате утре да си вземете паспортите!"

Утре отивам да взема паспортите и пак ще рапортувам дали всичко е наред.

 

Нашите приятели в БГ още се мъчат с техните визи. В момента са на Карибите и като се върнат май ще палят колата до Букурещ. Засега с електронната виза не им се получават нещата.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, DaBo каза:

Трети рунд

Битката в Посолството

 

Ами битка нямаше! От регистрирането ни с qr код на входа на Посолството през подаването на документите и излизането ни от сградата минаха 10 минути. Вече са си организирали много добре консулския отдел. Всичко е дигитално - запазваш онлайн час, регистрират те чрез qr кода, който е получен при запазването на часа, на екран се изписва името и номера на гишето. Абе, модерна работа! Че като се сетя преди няколко години какво беше, сърцето ми се беше свило тази сутрин.

Бахме подготвили изискуемите документи + копие на резидентските ни визи, мед.застраховка, както и писмо от фирмата на съпруга ми. Момичето само отметна вида на документа и дали има имената ни на тях. Предния път беше леле-мале с въпроси и обяснения за едната запетайка.

"О, вие влизате със самолет и напускате с круиз? Супер! Дайте по 160 рингитс (62 лева) на човек за виза и елате утре да си вземете паспортите!"

Утре отивам да взема паспортите и пак ще рапортувам дали всичко е наред.

 

Нашите приятели в БГ още се мъчат с техните визи. В момента са на Карибите и като се върнат май ще палят колата до Букурещ. Засега с електронната виза не им се получават нещата.

Снимка, самолетен билет, хотел и круиза ли де факто им представихте като нужни документи. Мед,застраховка ще си направим, но трябва ли да се показва и тя? 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.