Прескочи до съдържание

Говорим си за Израел


stanimir
Към решението Решено от Hollywood,

Препоръчани мнения

Какво мислите за Израел за НГ?

Никога...

Лично мнение, но понеже питаш....

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Никога...

Лично мнение, но понеже питаш....

Какви са ти убежденията? Моите са само от гледна точка на спестена отпуска, не заради самото празненство. Просто бяха приемливи цените и ми се иска да оползотворя почивните дни тогава.

Връзка към мнение

Скъпо е доста, а неоправдано.

Нямат никакво отношение към туриста, едни са ми надменни такива, все нещо им е криво.

Мръсно ми е и нехигиенично по обществени места и хотели.

Отделно, Тел Авив не е нищо особено. Другите места по-може.

Връзка към мнение

В Израел се ходи с нагласата да усетиш божиите места, да се докоснеш до тайнството на Разпятието и Възкресението. И е най-добре да се направи извън разните му празници, когато има много народ. Според мен.

Напълно подкрепям Сънчо - има къде, къде по- хубави места за посрещане на Нова година. Че и на тези цени - мърлявко е, хотелът трябва да е поне 4зв, че да е прилично. Миналата година приятели ходиха организирано за Нова година през агенция - ами, като навсякъде по това време - да има как на едно столче да турят по двама души, пък цените - като за седем звезди :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз затова Тел Авав го пропуснах и не съжалявам, обаче не съм убедена какво ще работи по НГ. А и времето, ако се падне някое скапано, аз бих отишла по друго време. Щом искаш да спестиш от отпуска по-добре по майски празници. Иначе не останах с такива впечатления от държавата, а евреите са си особени, то това е ясно.

Връзка към мнение

Благодаря за мненията. Не обичам търапана и определено предпочитам друго място за голямата почивка в края на годината. Четох и пътеписи с новогодишна екскурзия в Израел и наистина на едни им се беше паднало дъждовно, мъгливо и студено време. Дано излезе друга оферта

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

As of June 1, 2015, only passengers holding valid boarding passes will be allowed to proceed to the security questioning at Tel Aviv airport before being granted access to the check-in zone.
Please make sure to check-in online before going to the airport and print out your boarding pass. 
If you are unable to present a valid boarding pass at the airport, you will be denied boarding. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Скоро заминаваме за Израел,но има още неудоточнени въпроси?!?Ще съм благодарен на малко помощ от ваша страна!

1.Как става записването за Бахайските градини?От изчетеното от мен останах с впечатление,че е само на място до запълване на допустимата бройка .

2.Разрешено ли е в храмовете да се влиза със сандали?Поради силно религиозната ни програма в Йерусалим,Витлеем,Манастирите около Йерихон и др. би ли боло проблем ако сме със сандали?

3.Маршрутките извозващи до летището как се заявяват/за обратния полет/?

4.Мисля да взема кола под наем за ходенето ни до Хайфа,Акко и Кесария за два дена,на място ли да направя това или още от тук?

5.Какви са цените на билетите за транспорт за деца?

 

Благодаря!Благодаря!Благодаря!

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

3. Казваш на хотела, че искаш Nesher sherut, в колко ти е полета и коя стая си, за да те събудят.

64 шекела е курса. 10 човека в маршрутката.

Ако летиш с Уиз, при нас въпроси нямаше /точно 2 бяха: каква ви е връзката, някой даде ли ви нещо/, както и проверки на багажа. Един скенер и това е всичко.

За всеки случай:

http://www.neshertours.co.il/home-page

23 Ben Yehuda, Jerusalem 94624   |   Tel:1-599-500-205   |   Tel:02-6257227 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Скоро заминаваме за Израел,но има още неудоточнени въпроси?!?Ще съм благодарен на малко помощ от ваша страна!

1.Как става записването за Бахайските градини?От изчетеното от мен останах с впечатление,че е само на място до запълване на допустимата бройка .

2.Разрешено ли е в храмовете да се влиза със сандали?Поради силно религиозната ни програма в Йерусалим,Витлеем,Манастирите около Йерихон и др. би ли боло проблем ако сме със сандали?

3.Маршрутките извозващи до летището как се заявяват/за обратния полет/?

4.Мисля да взема кола под наем за ходенето ни до Хайфа,Акко и Кесария за два дена,на място ли да направя това или още от тук?

5.Какви са цените на билетите за транспорт за деца?

 

Благодаря!Благодаря!Благодаря!

1. Не се записваш, отиваш на място и влизаш със съответната обиколка, на входа пише в колко часа на какъв език е обиколката, безплатно е, но е задължително с гид.

2. Ние навсякъде бяхме със сандали, дори в Al Aksa, никъде не са ни направили забележка, но не сме ходили чак толкова много по храмовете, както вие планирате.

4. За колата, както навсякъде другаде, аз лично бих резервирала от тук.

На точка 3 са ти отговорили, а за т. 5 - не знам.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може със сандали, не може по потници и къси поли.

Кола - задължително оттук.

Последния път резервирах с economycarrental, за 3 дена 80 евро с каско. Ще те шаржат допълнително обаче за магистралата до Хайфа, мисля за магистрала номер 6.

И да имаш предвид задръстванията, дори по магистралите, около Тел Авив и Йерусалим.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може със сандали, не може по потници и къси поли.

 

Къси панталони да,но под коляното.Само в руската църква ми казаха да си пусна подгъвката или това което .. е сещате се де надолу.Иначе ако е по-къс панталона дават едни смешни поли и на мъжете. :)

Редактирано от traveler
Връзка към мнение

Много благодаря на всички!!!

 

А случайно да знаете,как седи въпроса с детските столчета в колата и задължителни ли са и бих ли имал проблеми при ненаемане на такова?

Връзка към мнение

Освен в долари в палестинските територии,може ли да се плаща и в други валути?

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Извинявам се ако в някоя от темите за Израел е дискутиран въпроса, отговора на който ме интересува, но въпреки че внимателно прочетох всичките, не открих такъв. В други форуми /не български/  намирам разнопосочни мнения, а ми е важно да е точен отговора icon_smile.gif.
Дали мога да нося със себе си видео камера newsm78.gif.
Някои казват, че може, но други пък твърдят, че на контрола на летището са ги карали да ги слагат в чекирания багаж. Да де, ама ние няма да имаме чекиран багаж и ако не ми разрешат отиде и се не видя :lol: ...

Връзка към мнение

Интересен въпрос наистина, при положение че всеки модерен мобилен телефон е на практика видеокамера...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, това е най-интересното. Всеки смартфон си е с добра видео камера. Както и всеки фотоапарат си снима видео клипове.

А защо само видео камерите са проблемни не мога да разбера?

Връзка към мнение

Това на полета от Израел насам или в двете посоки ?

Щото в София , като идеш на секюрити с видео камерата , то и да си имал чекиран багаж как ще те върнат да я сложиш в него ???

 

В Израел обаче секюритито е преди чек-ин и там е възможно.

В най-лошия случай ще платиш един чекиран багаж на място.

Ако наистина има такова изискване обаче ще е по-скоро за разни ТВ и прочие професионални камери.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Още тук на летището се случва. Но не при полет на Уиз еър, а на израелските авиолинии – Ел Ал.

И не е за професионални, а за любителски камери.

Освен ако авторката на пътеписа не лъже. Но не виждам причина да го прави.

Ето линк към него. Случката е още в самото начало описана. При тръгването от София.

http://www.okolosveta.com/index.php?p=patepis&do=1&c=il&src=1424&k=asia&w=2

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Възможно да е изолиран случай , конкретно за нея. Пимислих , че го има някъде като официално инфо.

 

Иначе това което описва ми се случи почти 1:1 само , че на връщане и съм писал в темата.

Явно се случва и на сами мъже :))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе изолиран случай, но ако ми се случи и на мене :) . Какво правя тогава? :(

Иначе като официално инфо го няма никъде, но и в руските форуми срещах подобни мнения за реална опасност да не те пуснат с камера...

Затова питам  ако някой е носил камера в себе си имал ли е проблеми?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.