Прескочи до съдържание

Говорим си за Израел


stanimir
Към решението Решено от Hollywood,

Препоръчани мнения

Не е само два пъти на ден , а има определен график за посещения. Аз се наредих на една въздълга опашка и влязох след около час . Ако искате да имате достатъчно време за разглеждане трябва да сте там доста рано , защото се струпват много туристически групи. Може да разгледате само отвън , а мюсюлманите може да разгледат джамиите и отвътре.

 

 Visitors hours 7:30–11:30 am and 1:30–2:30 pm during summer and 7:30–10:30 am and 1:30–2:30 pm during winter. Non-Muslims are prohibited from entering after 2:30 pm 

Връзка към мнение

Благодаря за инфото. Разходката по покривите съм я набелязала в програмата, Ал Акса също - стига да е отворена /слушах сравнително скоро, че евреите са я затворили, пък какво стана после не дадоха инфо/.

Моля тези които са наясно за съвет: колебая се кой от двата града да посетя Хайфа или Акра. За двата няма да ми стигне нито денят, нито престоят. Хайфа освен Бахайските градини, които не знам как ще излеждат по това време на годината, какво друго си заслужава да се види, освен градът разбира се. За Акра четох много и май повече ми допада със старият си град.

Какво мислите?

Връзка към мнение

Аз бях май 2013, бил си след мен, твоето е по скорошно. Аз умирах за Бахайските градини и не съм разочарована, града е хубав, за Акра не знам.

Връзка към мнение

Ал Акса беше затворена само за два дни. Всъщност те допускат само до храмовия хълм.  В самата джамия не може да влезеш ако не си мюсюлманин. Местни тарикати предлагат "по втория начин" да те вкарат срещу известна сума , но аз не рискувах ... не съм чак толкова ентусиазиран  :)

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Да де, само покрай нея, вътре не може, не са ми предлагали, но и да бяха нямаше да рискувам, поне да бях малко мургава, че да се слея с арабките.  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако не си със сини очи то и без друг нищо няма да се вижда от теб след като те "опаковат"   :lol:

Аз съм с тъмнокафяви очи и черни коси , само кожата ми е бяла ама то сума мюсюлмани са белички като пуканки.


Основно се иска и характерният арабски нос по който всъщност се разпознават и евреите  :)

Мнооого си приличат по носовете и си личи общият корен колкото и да се ненавиждат в момента.

Връзка към мнение

Със сини съм, и то толко са сини, че като ме погледнеш погледа ти най-напред там се забива, и косата ми е руса, аз само като се приближих и един човек ми махаше с ръката да отида назад, въобще не ме пита дали съм мюсюлманка. Аз така разбрах де, че не мога да припаря, даже малко се възмутих, защото има много руси и бели туркини, например.

Връзка към мнение

Ходила съм в Акко и Хайфа. За мен бахайските градини са едно от най-впечатляващите неща, които съм виждала изобщо по света. Лично аз бих избрала Хайфа.

Връзка към мнение

Не, за 2 дена само Йерусалим ще видиш, ако ще плащаш пари за билети, поне виж нещо насреща. Аз даже си имам принцип, колкото по-скъп е билета, толкова повече неща трябва да се видят за да се оправдаят парите. Но ти си знаеш, това е само съвет, за 2 дни изобщо няма да придобиеш поглед за това, каква държава е Израел

Връзка към мнение

попаднаха ми купони за намаления в ИЗраел. Да попитам някой ползвал ли е там подобни. Ползвала съм в Лондон и влизахме на 50% на всякъде :)http://www.sky2000.com/kiufon_eng.pdf

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Извинявам се,че отново ви досаждам с въпроси,но съм доста притеснен въпреки,че до пътуването ни има шест месеца!!! 

Хотелите,за избраните от мене дати 17.06-19.06 в Тел Авив,са убийствено високи.Може и да има значение,че три дена преди това,свършва гей парада?!?Ако някой има впечатления от даден хотел,да сподели(ще сме с големият синковец,затова доста по-евтини варианти отпадат).Вдигнах бюджета доста и съм готов да дам до 700 лв. за две нощувки.Имам доста избрани хотели но след като ги разгледах със Street view,видях че някой от тях лъжат с изгледите,затова искам да ми предложите нещо изпитано.Предварително благодаря.

 

П.П.Ако цената е много близка до луксозните хотели по-добре да се поглезя със sea view/high floor  :)  ;)  :)

Връзка към мнение

Бих предложила като алтернатива ако не ви се бие толкова  път да погледнете Jericho, а защо не и всичко? Много е красиво с тоя манастир горе във високото и гледката от лифта.

Тони дай малко подробности,относно ходенето ви до Йерихон(Jericho).Път,транспорт,време.цена и каквото се сетиш.Лесно осъществимо ли е?

Връзка към мнение

Ами всъщност ние го направихме с кола и подробности много не мога да дам. Когато пристигнахме рано сутринта във Витлеем си пазарихме шофьор, който срещу 120 долара /за 4 човека/  наехме да ни води и изчаква цял ден. Така че всичко ставаше доста бързо и без мотане. Спира ни където искаме, чака ни колкото ни е нужно и продължаваме. Така обиколихме всички важни места във Витлеем, после ходихме до морето да се поомокрим и накрая на връщане го накарахме да отбие до Jericho. Спря на станцията на лифта и ние се качихме горе до манастира. Цената точно не помня, но се бавихме два часа сигурно- качване и слизане около половин и мотане горе. За лош късмет манастира беше затворен, но пък се помотахме наоколо, пихме по нещо със страхотна гледка и после слязохме.

Съжалявам, че всъщност не мога да съм ти полезна...

Връзка към мнение

И аз не знам колко ще ти бъда полезна, но ние питахме там за автобуси и маршрутки и ни казаха, че трябва да слезем някъде насред пътя и от там пеша по някаква пътека и се отказахме. Препоръчаха ни да наемем такси, което ни искаше 120 $, което пък ни се видя скъпо. Ако някой е ходил с друг транспорт да каже, или ако ти се дават 120$ от Йерусалим..

Връзка към мнение

Аз също не успях да намеря информация как се стига до Витлеем :( а ми предстои там сме от 19-26 Януари. И още един въпрос, някой беше "спал" на летището. Интересува ме как стигнахте от единия до другия терминал?

Още един въпрос към тези, които са били с кола там. Как е шофирането там? Интересува ме т.к. аз ще съм шофьора, че не ми се дават 30$ за втори шофьор.

Редактирано от atrencheva
Връзка към мнение

Ако ползваш рентакар от летището, няма значение на кой терминал си. Те те взимат и те връщат. 24 часа.

Шофирнето е нормално, ляв волан, даже може да те поядосат със супер стриктното си и спокойно каране. Задръстванията в Тел Авив са сериозни, но по-важното е да внимаваш къде спираш и паркираш. Аз платих 250 шекела глоба. Извънградското шофиране е супер приятно.

Връзка към мнение

Аз също не успях да намеря информация как се стига до Витлеем :( а ми предстои там сме от 19-26 Януари. И още един въпрос, някой беше "спал" на летището. Интересува ме как стигнахте от единия до другия терминал?

Още един въпрос към тези, които са били с кола там. Как е шофирането там? Интересува ме т.к. аз ще съм шофьора, че не ми се дават 30$ за втори шофьор.

До Витлеем може да стигнеш с автобус 21 от Йерусалим.Цената на билета е 8 шекела и се заплаща директно на шофьора. Автогарата се намира пред Дамаската порта.След като излезеш от нея се качваш по стълбите и в ляво се виждат автобусите.

Между двата терминала на летището има безплатен шатъл.Първият автобус е в 6:00 ,така че може да "преспиш" на Терминал 2 и да се предвижиш навреме за полета.Тук има информация за шатъла:http://www.iaa.gov.il/en-US/airports/bengurion/Transportation/Pages/PublicTransportation.aspx

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Какво мислите за Израел за НГ? За втори път  резервирам билети с Уиз и нещо ме спира да ги платя. Цените на хотелите са от 200лв за вечер нагоре, но сравнено с номеври са около 20% по-видоки, което ми се струва нормално. Чудя се дали всичко ще е затворено или има достатъчно за гледане места без работно време......

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.