Прескочи до съдържание

Говорим си за Израел


stanimir
Към решението Решено от Hollywood,

Препоръчани мнения

Ама вие сте големи смелчаци, аз не посмях да взема кола в Израел. Имат толкова добре организиран транспорт, за какво ви беше тази набутвация? Стенк, в Япония по евтино ли е от Израел, аз все я отбутвам, че си мисля, че е скъпа дестинация.

Транспорта в Япония е по-скъп , но храна , алкохол и заведения са по-евтини от Израел. В Израел са евтини плодовете.

Връзка към мнение

И аз да подкрепя Сънчо за качеството/цени.

Общо взето ми се видя доста мизерно и очаквах малко по-друго.

Както казах единственото което ме привлича натам е историята :)

Все пак Променадата в Тел Авив е много хубава с огромни, широки, пясъчни плажове и много възможности за развлечения , но едва ли някой ходи в Израел заради морето

Връзка към мнение

Хотел "Зион" ,май ще става български?!?И аз имам резервация за него,но изпитвам проблеми с намирането на поносимо евтин(скъп) хотел в Тел Авив.Моля Георги Матеев и Сънчо а и другите  да споделят местата си за спане(стига да желаят),че трябва решения да се взимат?!? :)  :)  :)

Връзка към мнение

Ползвах досега 3 апартамента, за по около 100-120 долара, единия от тях въобще не става.

Специфичното при първият е, че се изискват минимум 3 нощувки, което теб май не те устройва.

Казва се Incom apartmetns, има го в booking-a.собственика е младо украинско момче, досега този апартамент(то си е малко къщенце всъщност) е фаворитът ми, дори в момента ти пиша от него, но е далеч от центъра, намира се в Петах Тиква.

Много хубаво кварталче или градче (тук май така го водят) е Петах Тиква, това е досега моето откритие, няма нищо общо с циганията и мръсотията на Тел Авив.

Има опция за безплатен паркинг, което за мен си е исторически успех. На 2-3 минути пеш е пазара, много магазини, пресна рибка и всички говорят руски. А аз съм си малък цар с руския.

Другият добър беше Glоbal Home Apartments, но там собственика върти едни игри.....първо ми отмени резервацията от booking-a, после ми пусна смс да не обръщам внимание на отменената резервация, явно не иска да им плаща комисионна, не знам, а след това ми обяви такса почистване 50 долара, която не беше обявена никъде! Та още се чудя и щях да питам във форума как и дали да протестирам пред боокинга?

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Наистина ще имам проблем с настаняването в Тел Авив.Апартаментите почти отпадат като вариант,поради условието от минимум три нощувки(ние ще сме само две),така че хотел май е единствената опция.

Връзка към мнение

Има и такива за една-две нощувки, но цената е по-височка.

Редактирано от Sun4o
Връзка към мнение
Георги Матеев

Хотел "Зион" ,май ще става български?!?И аз имам резервация за него,но изпитвам проблеми с намирането на поносимо евтин(скъп) хотел в Тел Авив.Моля Георги Матеев и Сънчо а и другите  да споделят местата си за спане(стига да желаят),че трябва решения да се взимат?!? :)  :)  :)

 

Аз ползвах Olympia Hotel в центъра на Тел Авив. Цената му през месец май беше $70 за двойна стая със закуска и безплатен паркинг, който тогава даваха като специален бонус. Правих резервацията през agoda.com

Редактирано от Георги Матеев
Връзка към мнение

Аз ползвах Olympia Hotel в центъра на Тел Авив. Цената му през месец май беше $70 за двойна стая със закуска и безплатен паркинг, който тогава даваха като специален бонус. Правих резервацията през agoda.com

За датите които аз задавам същият хотел е от 700 лева нагоре за две нощувки!!!Пуши ми главата.....ще чакам,ще чакам и ще чакам по-добри времена(от към цени на хотелите).Промоции има ли често на хотелите в Израел,или са рядкост???

Връзка към мнение

За кои дати става въпрос?При мен за януари излизат 332 лв за 2 нощувки.

Да не ми се смейте....?!? Става въпрос за... 17.06-19.06.2015 година :lol:  ;)  :lol:

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Да не ми се смейте....?!? Става въпрос за... 17.06-19.06.2014 година :lol:  ;)  :lol:

Ами ти правиш и пътуване във времето(назад) затова ти е скъпо.

Да не би тогава да е гей-парада,гледам наистина са доста високи цените.

Тази година бях 7 и 8 юни и след седмица беше събитието.Има много разпродадени но се намират около 300 лв и хостели.

Даже хостела в който бях миналата година е двойно по скъп.

Така че моя съвет е да резервираш с опция безплатно анулиране и по нататък пак да търсиш.

Връзка към мнение

Ние бяхме в Бат Ям - водят го квартал. Цените са доста по-ниски от Тел Авив. Има много апарт-хотели, закупени от руснаци и чудещи се какво да ги правят. 400 USD за 5 нощувки за 3 -ма - юли 2014.  Нямаше минимум.

Връзка към мнение

Ние бяхме в Бат Ям - водят го квартал. Цените са доста по-ниски от Тел Авив. Има много апарт-хотели, закупени от руснаци и чудещи се какво да ги правят. 400 USD за 5 нощувки за 3 -ма - юли 2014.  Нямаше минимум.

 

...... едва ли някой ходи в Израел заради морето

М, да...имаше и такива ентусиасти... :)

Между другото "плажуването", пясък, вода - всичко беше страхотно....но, няма подходяща инфраструктура и прилежащите и услуги! За лежане, пиене и т.н. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще се смеем на тоя който ти дава цени за тези дати :)

 

Ами ти правиш и пътуване във времето(назад) затова ти е скъпо.

Да не би тогава да е гей-парада,гледам наистина са доста високи цените.

Тази година бях 7 и 8 юни и след седмица беше събитието.Има много разпродадени но се намират около 300 лв и хостели.

Даже хостела в който бях миналата година е двойно по скъп.

Така че моя съвет е да резервираш с опция безплатно анулиране и по нататък пак да търсиш.

 

Да не ми се смейте....?!? Става въпрос за... 17.06-19.06.2014 година :lol:  ;)  :lol:

Е аз тотално съм се объркал!!! :lol:  :lol:  :lol: Естествено,че става въпрос за 2015 година

Връзка към мнение

Добре де, ако хотелите в Тел Авив са толкова скъпи, защо не направиш вариант с една нощувка и последната в Йерусалим, и от там на летището. Или пък да спиш в Йерусалим и да отидеш с автобус до Тел Авив за 1 ден, да разгледаш.

Връзка към мнение

Това, което пише служителката е във вярната посока...Тел Авив не е мястото, което ще ти хареса в Израел. Бях го казал вече - стария Яфо, крайбрежната улица и марината....и това е. Един ден.

Връзка към мнение

Добре де, ако хотелите в Тел Авив са толкова скъпи, защо не направиш вариант с една нощувка и последната в Йерусалим, и от там на летището. Или пък да спиш в Йерусалим и да отидеш с автобус до Тел Авив за 1 ден, да разгледаш.

 

Това, което пише служителката е във вярната посока...Тел Авив не е мястото, което ще ти хареса в Израел. Бях го казал вече - стария Яфо, крайбрежната улица и марината....и това е. Един ден.

Да!Започнах и аз да го мисля този вариант?!? В крайна сметка не си заслужават високите цени на хотелите.Има време и то ще покаже.Вчера имаше дискаунт в Агода и се надявам за в бъдеще да пуснат пак(дано ни излезе късмета).

Връзка към мнение

Аз пък Тел Авив го харесах . Плажната ивица е страхотна , със ситен пясък ,  много широка и така май десетина километра (които минах открай-докрай)

Страхотни заведения в доковете на старото пристанище ( различно е от пристанището на Яфо). Там започва и много красив парк - Ha Yarkon:

 

https://www.google.bg/search?q=tel+aviv+map+park&espv=2&biw=1280&bih=909&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=m99wVPKPLqf_ygPogIKACA&ved=0CAYQ_AUoAQ

 

 

 

Булевард Ротшилд също е  красиво място за разходка.

https://www.google.bg/search?q=boulevard+rothschild+tel+aviv&espv=2&biw=1280&bih=909&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=NeBwVNexDMb9ywODvoKABQ&ved=0CAcQ_AUoAg

.

Neve tzedek също е много приятено кварталче :

https://www.google.bg/search?q=neve+tzedek+tel+aviv&espv=2&biw=1280&bih=909&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=B99wVNrjBOGsygOCxILgCA&ved=0CDwQsAQ

 

Аз всъщност си мислех някой ден да направим едно море в Тел Авив  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Да не ми се смейте....?!? Става въпрос за... 17.06-19.06.2015 година :lol:  ;)  :lol:

 

Няма какво да ти се смеем, аз наскоро си резервирах хотел за август 2015 :)

 

Иначе по твоя въпрос. Ако можете да преживеете споделена баня - виж този хотел http://www.venere.com/hostels/tel-aviv/hostel-gordon-inn/?customData=254114826&device_type=DESKTOP&ed=19&em=6&ey=2015&ref=1406884&rgval=2||-1&sd=17&sm=6&sy=2015

 

Струва 120 евро за 2 нощувки, като включва и закуска / интернет / безплатна отмяна. Локацията му е много централна, а оценката в tripadvisor - чудесна.

Редактирано от Георги Матеев
Връзка към мнение

Здравей maik, благодаря за интересното писание за Йерусалим. Ще ни послужи полезната информация от него, заминаваме за Нова година. Имам един въпрос, „Йерусалим-Масада - билет за 2ма с някаква карта за дискаунт = 79 шекела“. Е тази карта за дискаунт каква е, не можах да разбера (всеки обича дискаунтите!). Ако можеш да ме светнеш.

Благодаря

Връзка към мнение

ами не стана ясно много за тая карта. подредихме се на опашката за билети на автогарата. момата на касата ни попита имаме ли някаква карта, ние казахме не, тя ни даде една пластина и рече, че пластината струвала 5 шекела, с което сме имали намаление от 10 ли, 15 ли шекела не помня. нито сме я искали тая карта, нито сме спестили твърде - дадоха ни я и ние просто я взехме;

обаче сега се сещам да кажа, че нещото, което особено много ми напълни сърцето в йерусалим, беше roof sightseing, за което разказваше някой по-горе в тая тема. не че другото не е хубаво - хубаво е, ама в някаква степен си подготвен за него - и филми по NG сме гледали, и описания за пътя на страданието се чели и виждали, и история сме чели, и мръсотията сме виждали по репортажчета, и момците с пушкалата, и т.н. обаче за тоя рууф сайтсиинг само тук, и то на 1 само място прочетох, и много ми биндиса! търсих ги тия улици 2 дни и на 2рия вечерта случайно открихме кръстопътя с табелата с името. е много ми хареса горе! озовахме се там по залез (сиреч, към 4 следобед :)), джамиите околовръс загърмяха по едно време, после се включиха и католически камбани, а група евреи, насядали по пейките на покривите, подеха протяжни песнопения. беше много звучно и странно, и смесено, и шарено, и въобще нямаше хора, а си мислех, че ще е населено с туристи и групи. явно не е популярно място, не знам защо инак няма интерес. много, много ми легнаха на сърцето тия покриви, комбинирани със залеза и звуците!

някой ме пита за парите и кое колко струвало, защото казах, че имам записани цифри, ама не мога да си намеря тефтерчето с цифричките. като го намеря, ако го намеря де, ще опиша кое колко пари е било;

Връзка към мнение

И аз катерих покривите ;) Горе наистина има страхотна гледка и изпадаш в някакво безвремие.

Най-невероятната гледка към Йерусалим обаче се открива от Mount of Olives.Дотам може с градски автобус или за около 30-40 мин. пеш от Стария град.

Не пропускайте и храмовия хълм със Златния купол и джамията Ал Акса ( там е забранено за евреи). Входът е през дървена рампа встрани от Западната стена и опашките отнемат поне час , но си струва да си на това толкова свешенно място.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.